Įkraunama...
Įkraunama...

Ankstyvasis ugdymas - kur riba?

sveikos, mielos mamos
labai norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę apie mažų vaikų papildomą ugdymą: nestuke.gif
- ar jis reikalingas,
- ar tik pinigų švaistymas; g.gif
- kiek tas papildomas ugdymas prisideda prie vaiko gabumu atskleidimo,
- ir ar iš viso prisideda; Gal gabus ir taip save parodys;
- ar verta leisti dar i tuos burelius; g.gif
- gal užtenka ko moko darželiuose, juk visgi mokame pinigus.
Ką manote, padiskutuokime!!! thumbup.gif
Atsakyti
Sveikute, na, as manau, tai reikalinga. Is tikruju tai kartais ir mama gali vaikui duoti visa tai, ka jis ismoksta bureliuose, bet reta mama turi tiek sumanymu ir energijos, kad prisigalvotu uzsiemimu... na, ir ziniu, kompetencijos truksta...

Man savo vaikams pinigu tokiems dalykams negaila. Dukra nuo metuku lanke Suzuki muzikos mokyklele, ir tikrai labai muzikali. Beje, kai jai buvo nepilnai 4 metu, muzikos vadove pastebejo, kad jos balselis jau lavintas, ir atrinko ja i papildomo muzikinio ugdymo grupeje darzelyje, reiskia, nauda tikrai yra. Ir ne tik del muzikiniu gabumu - daug del ko... smile.gif
Atsakyti
Kai pasiklausai/pasiskaitai, kiek visokių mokyklėlių mažiems vaikams yra įsteigta, kyla mintis, ar nereikėtų mokslą padaryti privalomą nuo kokių trejų metų (tuo pačiu būtų nemokamas, visiems prieinamas); prieš tai mažyliai dar galėtų pasilavinti parengiamojoje grupėje biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(aniulelis @ 2009 11 01, 21:51)
sveikos, mielos mamos
labai norėčiau išgirsti  Jūsų  nuomonę  apie mažų vaikų  papildomą ugdymą: nestuke.gif
- ar jis  reikalingas,
- ar tik pinigų švaistymas;  g.gif
- kiek tas papildomas ugdymas prisideda prie vaiko gabumu atskleidimo,
- ir ar iš viso prisideda; Gal gabus ir taip save parodys;
- ar  verta leisti dar i tuos  burelius;  g.gif
- gal užtenka ko moko darželiuose, juk visgi mokame  pinigus.
Ką manote,  padiskutuokime!!! thumbup.gif


Visiškai sutinku su Atlantida wub.gif . Kaip jūs rašėte, gal užtenkato, ko moko darželiuose, tai čia tas pats, kas mokykloje: moko visus to paties pagal tą pačią programą. O būreliuose vaikas juk papildomai lavinamas būtent toje srityje, kurioje jis yra gabesnis.
Atsakyti
QUOTE(pukuotukas @ 2009 09 12, 17:45)
Man didziausias absurdas 1 vaika mokyti abeceles  doh.gif nereikai persistengti sitiek , taip traumuoti galima  unsure.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(pukuotukas @ 2009 09 12, 17:45)
Man didziausias absurdas 1 vaika mokyti abeceles  doh.gif nereikai persistengti sitiek , taip traumuoti galima  unsure.gif

mokslas mokslui nelygu. Jeigu vaiką mokini, kad M, tai mamos raidelė, o S, tai saulytės ir vaikas domisi. Tai kodėl gi ne. Nereikia nieko kišti per prievartą.
Atsakyti
Mes esame 1m.9men ir visko mokomes per zaidimus smile.gif niekada neverciu ir neversiu vaiko dayti tai ko jis nenori, be to jis ir nedarytu schmoll.gif visada veikiam tai ko nori jis, skaiciuojame, piesiame, spalvas deliojame ir t.t... jis visada parodo ka nori veikti, ir is zaidimu vis ka nors ismokstame ir taip lavejame. As neturiu nieko pries mokykleles, bet tik uz tas kur vaikas butu laisvas mokytis ir laveti, o ne verciamas daryti viena ar kita uzduoti. Maniskiui labai patinka buti su kitais vaikais, taip jis turi galimybe mokytis dalintis, draugauti ir pan. Tokio amziaus pilnai pakankamai ir nereikia cia dideliu mokslu ar literaturos, kad tai suprasti. beto kiekvienas vaikas individualus, o kad dvimetis skaito ir nesisypso, o juolabiau nepazysta meskucio, tai nematau cia nieko gero schmoll.gif doh.gif
Atsakyti
Sveikutes.:]
man tik 15m., bet neradau taisykles,kad cia gali buti tik mamos,tad radus aktualia tema man,panorau pasireikst.
Buvau mokoma tiek kiek reikejo ir mano maza vaikystė buvo puiki iki to laiko kol mama neprisiskaite visokių žurnalu kur buvo rašoma apie vaiko ugdymą.Tada prasidėjo smagumas.Mama vertė daryti tai,ką aš galiu,o ne mėgstu.Ji rado mano vadinamajį "talentą" piešimui,tad irašė į dailės mokyklą.Aš galėjau tai kesti dėl jos,iki to laiko kai ji pareiškė draugėms "ji labai norėjo ten,tad ir puoseleju jos norus tobulėti.".Ėmiau jos nekęst,nes ji be tos dailės nieko nematė,kaip kokia apsėsta.O aš megau muzika, dievinau ir vien ji man padėjo daileje pasiekt labai daug.Ar atsipirko mamos darbas?O taip...Susirgau depresija,susigadinau sirdį,galiausiai padidejo skydliaukė,o jau kitą mėnesį numatyti tyrimai stenokardijai (krutines angina.).
Aš tikrai prašau jūsų, mesti tuos žurnalus į pečiu ir geriau paklausti pačių vaikų ko jiems reikia.
Aciu.:]
Atsakyti
QUOTE(Ambe @ 2009 11 24, 19:45)
Sveikutes.:]
man tik 15m., bet neradau taisykles,kad cia gali buti tik mamos,tad radus aktualia tema man,panorau pasireikst.
Buvau mokoma tiek kiek reikejo ir mano maza vaikystė buvo puiki iki to laiko kol mama neprisiskaite visokių žurnalu kur buvo rašoma apie vaiko ugdymą.Tada prasidėjo smagumas.Mama vertė daryti tai,ką aš galiu,o ne mėgstu.Ji rado mano vadinamajį "talentą" piešimui,tad irašė į dailės mokyklą.Aš galėjau tai kesti dėl jos,iki to laiko kai ji pareiškė draugėms "ji labai norėjo ten,tad ir puoseleju jos norus tobulėti.".Ėmiau jos nekęst,nes ji be tos dailės nieko nematė,kaip kokia apsėsta.O aš megau muzika, dievinau ir vien ji man padėjo daileje pasiekt labai daug.Ar atsipirko mamos darbas?O taip...Susirgau depresija,susigadinau sirdį,galiausiai padidejo skydliaukė,o jau kitą mėnesį numatyti tyrimai stenokardijai (krutines angina.).
Aš tikrai prašau jūsų, mesti tuos žurnalus į pečiu ir geriau paklausti pačių vaikų ko jiems reikia.
Aciu.:]


drinks_cheers.gif saunuole, kad pasisakei, pilnai su tavim sutinku drinks_cheers.gif nereikia vaiku versti nieko panasaus jie patys nuo mazens zino ko nori, tik reikia jiems leisti pasireiksti, per ji igauna savarankiskuma ir nora tobuleti ten kur jis gabus. Niekaip nesugalvociau nuspresti uz vaika kur jam reikia tobuleti, manau su laiku ne tik vaikas parodys kur jis yra gabiausias, o ir tevai pamatys kur reikia vaikui padeti tobuleti smile.gif mes auginame savo vaikus ne tam, kad kazkam atrodytu jie tobuli, talentingi, augimkime tam , kad patys jais galetume dydziuotis, o ir vaikas galetu didziuotis tevais, kad prie jo noru ir sugebejimu prisidedame mes 4u.gif
Atsakyti
Reiškiausi šioje temoje kai auginau tik vieną vaiką, tai dabar auginant antrą jau nlb įdomu kartot savo požiūrį. Man tik labai keistas tas mamų požiūris būtent į raides ir skaičius, na kad 1 -2m vaikui dar anksti mokytis. Tai kaip čia elgtis reiktų jei vaikas knygoje rodo zebrą, tai galima pasakyt, kad čia zebras, o jei rodo skaičių ar raidę, tai reik tylėt arba greit kalbą numuilint biggrin.gif ? Maniškė jau žino visus skaičius iki 12 ir pažįsta beveik visas raides (tų šveplųjų dar neištaria) ir nematau tame jokių problemų tongue.gif
O mokyklėlės ir būreliai tiesiog būtini. Svarbiausia neperlenkt lazdos ir nepamiršt, kad būrelyje turi būt įdomu vaikui, o ne mamai mirksiukas.gif Pvz. su savo mažąja dabar važinėju į mokyklėlę kurioje ji akivaizdžiai nesidomi siūloma veikla. Taigi ieškosiu kažko kito, nepaisant to, kad į tą vietą man ją vežiot patogiausia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(JO/NE @ 2009 12 02, 01:23)
Svarbiausia neperlenkt lazdos ir nepamiršt, kad būrelyje turi būt įdomu vaikui, o ne mamai

Šituose žodžiuose manau sukoncentruota visa esmė. Sutinku su jais.
Atsakyti
QUOTE(JO/NE @ 2009 12 02, 01:23)
O mokyklėlės ir būreliai tiesiog būtini. Svarbiausia neperlenkt lazdos ir nepamiršt, kad būrelyje turi būt įdomu vaikui, o ne mamai mirksiukas.gif  Pvz. su savo mažąja dabar važinėju į mokyklėlę kurioje ji akivaizdžiai nesidomi siūloma veikla. Taigi ieškosiu kažko kito, nepaisant to, kad į tą vietą man ją vežiot patogiausia biggrin.gif

Butini bureliai tik nemokancioms uzsiimti su vaikeliu mamoms ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sanita: 19 gruodžio 2009 - 17:23