Įkraunama...
Įkraunama...

Diskriminacija dėl tautybės

QUOTE(Tainka @ 2009 04 13, 17:43)
O cia ne diskriminacija? g.gif


Gal ne taip issireiskiau, bet jei jusu tokios nuostatos, apie ka jus kalbat? Kodel jus turi mylet?rolleyes.gif
Jums paciai reiketu daugiau tolerancijos 4u.gif
Atsakyti
Nu va! Prisijungsiu.... Esu nemegstamiausiu tautu atstove- rusakalbe ukrainiete. Temos autore mat is dideles tolerancijos parase, kad rusai blogiau lietuviu zino.... Gal kazkur buvo tyrimai atlikti?
Baigiau universiteta- diskriminacijos nepastebejau. O is tiesu- nenorejau jos matyt! Zinokit, gyvenime taip yra- jeigu uzsiciklini del kazko, su tuo ir susiduri. Mano klasioke baige ta pati fakulteta, net pavarde pakeite, nes buvo uzdeskriminuota.
Gyvenime supratau viena- valstybine kalba reikia moketi. O jeigu IS PRINCIPO jos nesimokai, tai negerbi savo valstybes- vadinasi kodel valstybe turi tave gerbti?! Aisku tai kiekvieno asmeninis reikalas, o darbe bendrauju su zmogum ta kalba, kuria jam patogiau. Mano suvokimu, tai yra issilavinusio ir intelegentisko zmogaus bruozas, ir ne mano reikalas kodel jis nesuderino galuniu ar ivardziotine forma ne toj vietoj panaudojo. Nemanau, kad ivaldziau kalba ypatingai gerai, bet tobulumui ribu nera.

O is asmenines patyrties (2 metai santuokos ir 1 metai darbo Solechnikuose) galiu pasakyti- labiausiai deskriminuoja lenkai- lietuvius (del tautybes), kitus del tikejimo.

Pasiruosusi buti apmetyta pomidorais..... g.gif


Atsakyti
QUOTE(rimtas eziukas @ 2009 04 22, 23:09)
Nu va! Prisijungsiu.... Esu nemegstamiausiu tautu atstove- rusakalbe ukrainiete. Temos autore mat is dideles tolerancijos parase, kad rusai blogiau lietuviu zino.... Gal kazkur buvo tyrimai atlikti?


Pomidorais nesimetom, tik issakom savo nuomone, kokia ji bebutu.

Taip, tyrimai yra atlikti, duomenys yra paskelbti. Kadangi dirbu su etninem mazumom, rasau mokslinius darbus, todel apie etnines grupes Lietuvoje zinau pakankamai. Ir nors anksciau maniau, kad visi lygus ir panasiai ir jokios diskriminacijos nera, bet is tiesu isigilinus (taip pat dariau tyrima) vis del to mano nuomone labai smarkiai pasikeite i blogaja puse. Bet cia tik mano pastebejimai po to kai perskaiciau nemazai knygu.

Taip pat turejau nemalonia patirti su MB pussesere (tikra ukrainiete), todel tikriems ukrainieciams simpatijos nejauciu. Cia tik subjektyvi patirtis... Siaip mano MB yra rusakalbis ukrainietis biggrin.gif

MAnes irgi gali daug kas nemegti, ir as nedarau is to dideles tragedijos. Man siaip idomi kitu zmoniu nuomone apie etniniu mazumu atstovus, nesvarbu ar neigiama ar teigiama...
Atsakyti
pati esu maisyta, bet negerbiu zmoniu, kurie negerbia valstybes, kurioje gyvena ir nesimoko lietuviu kalbos - si poziuri peremiau is savo tevo, kuris buvo grynakraujis rusas biggrin.gif jis kalbedavo su aplinkiniais lietuviskai, aisku, akcentas, stilius baisus, bet nesvarbu - kalbedavo ax.gif jei mane gatvej ko nori paklausti ir stengiasi klaust lietuviskai, bet matau kad sunku zmogui suformuluoti minti, tai pasiulau klaust rusiskai, bet jei klausia rusiskai, atsakau lietuviskai rolleyes.gif vat ir visa diskriminacija ax.gif
o pati nesusidurusi, nors vardas ir pavarde iskart isduoda, kad nesu grynakrauje lietuvaite biggrin.gif
ai, ka cia nesusidurusi - susidurusi is lenku puses, kai jie Lietuvoje norejo su manim kalbeti lenkiskai, o as pasakiau, kad nei zodzio nesuprantu, tai buvo labai keistai (neigiama prasme) i mane paziureta ax.gif o as tikrai nei zodzio nesuprantu - as is Klaipedos krasto, ten lenkiskai niekas nekalba ax.gif
Atsakyti
Ar imtis buvo pakankama sprendziant pagal viena zmogu apie ukrainiecius?

As manau, kad tema yra nekorektiska, kadangi nuo deskriminacijos nukrypo prie isgalvotu tautiniu bruozu aptarimo.

Kai smerkiama, kad zmogus nekalba lietuviskai reikia atsizvelgti ir i kitas aplinkybes! Jeigu tai 18 metu bernas- valio, pamokom ji, nes tikriausiai jis tinginys. O jeigu tai 75 metu mociute?!?!?!?! Ir dar reiketu prisiminti, kad Nepriklausomybe buvo sugrazinta tik pries 18 metu, o iki tol jiems uzteko rusu.
Atsakyti
QUOTE(rimtas eziukas @ 2009 04 23, 10:05)
Ar imtis buvo pakankama sprendziant pagal viena zmogu apie ukrainiecius?

As manau, kad tema yra nekorektiska, kadangi nuo deskriminacijos nukrypo prie isgalvotu tautiniu bruozu aptarimo.

Kai smerkiama, kad zmogus nekalba lietuviskai reikia atsizvelgti ir i kitas aplinkybes! Jeigu tai 18 metu bernas- valio, pamokom ji, nes tikriausiai jis tinginys. O jeigu tai 75 metu mociute?!?!?!?! Ir dar reiketu prisiminti, kad Nepriklausomybe buvo sugrazinta tik pries 18 metu, o iki tol jiems uzteko rusu.

jei mociute tik sulaukusi 75 metu atsikrauste i Lietuva - tada Ok, bet jei cia gyvenmo kelias desimtis metu ir lietuviskai neismoko - tai jau nepagarba valstybei, kurioje gyveno ir gyvena...
ka reiskia - "tik"? ar 18 metu yra nepakankama kalbai ismokti? kuria girdi kasdien?
Atsakyti
Nzn kiek jums metų ... bet sukrėte žmonių skyrstymas... Lenkai tokietai Rusai ten tokie .. Žinokit lietuvių būna piktu, būna linksmų, būna draugišku, būna nedraugišku ... Amerikiečiu tai pat .. Smerkiu žmonės kurie pagal knygas apie žmogu sprendžia...
O dėl nežinojimo kalbos givenant lietuvoje. Jai neklystu pries gera dešymtmeti męs buvome ne europos sąjungoje o rusijos sudėtyje kur žmonės atvažiavo tai tarnauti ir pasiliko ar tai kitu įvairių priežasciu kurie po suirimo neturi sąligų gryžti...
Iš mano givenimines patirties pažinojau 2 žmonės kurie man givenime paliko gilu ispūdi vienas iš jų rusakalbis kurio per savo 21 metus kilnesnių dar nesutikes... gaila jis mirė jaunas... kitas aukštas lietuvos asmuo kurio su mumis taipogi jau nėra sad.gif
Visada elgsiuos tolerantiškai jų atminimui.
Atsakyti
man pavyzdziui visiskai vienodai kokia zmogaus tautybe, ne manau, kad apie zmogu galima spresti is jo tautybes. Visokiu zmoniu yra ir tarp lietuviu, lenku, rusu, amerikieciu.

tik va su lenkais is Lenkijos ir man teko susidurt, su ju nesupratimu, pasaipomis, kodel as nemoku lenku kalbos doh.gif , tada nemaloniai jauciausi doh.gif

Atsakyti
Kalba lieka kalba. Jei jos nemoki, tai nesitikėk, kad kiti puls laužyti liežuvį. Seniau stengdavausi, bet dabar pamažiuka pamažiuka darausi bjauresnė.

o dėl diskriminacijos. Tai būtų idomu sužinoti, kaip sekasi lietuvaitėm užsienyje. va mano sesuo jau kelinti metai gyvena Olandijoje, bet kaip liko imigrantė iš trečio pasaulio šalies, taip ir liko, nors toje pačioje darbovietėje jau 5 metai dirba. kai eina tvarkyti reikalų į savivaldybę, tai pirmas jų atsakymas visados yra "ne", nors jinai puikiai kalba olandiškai ir atitinka visu reikalavimus. tada turi kreiptis į advokatą dėl apeliacijos. o kai eina kartu su vyru (jis olandas), tai reikalai pasistūmėja.
Atsakyti
Nustebau, kad pikciausi pasisakymai buvo is nelietuves.... Tuo labiau jauciasi, kad zmogui dar 30ties niera! g.gif Ner cia didelio zygdarbio ismokti valstybine kalba turint ja 5-6 kartus/sav mokykloje, laikant egzus ir studijuojant aukstojoj. As maniau, kad tolerancija yra svarbiau uz akiu draskyma ir nepagarba seniem zmonem!

Man butu idomu paziureti, kaip 60mete OOO su jos artritiniais sanariais, katarakta ir silpna atmintimi pasikeitus politinei situacijai kokia nors paaugle maksimaliste varytu mokytis, pvz. kinieciu....

Mes nepasirenkam nei tevu, nei giminiu, nei vietos kur gimstam. Be to viskas yra reliatyvu- cia mes vietiniai, o kokioj Anglijoj mes imigrantai, dazniausiai su tragiska anglu kalba ir nesigaudantys socialiniuose labirintuose. Zmogaus gerumas nei nuo religijos, nei nuo lyties, nei nuo plauku spalvos nepriklauso, o tai, mano manymu, yra daug svarbiau.
Atsakyti
QUOTE(Eve-line @ 2009 03 27, 09:16)
bet man atrodo, kad netolerantiškiausi yra ne vyresni žmonės, bet jaunimas. Vyresni žmonės, kurie dar gyveno ir dirbo prie sovietų, jie mažiau kreipia dėmesio į tautybę ir darbe nežiūri ar tu lenaks ar rusas... o vat jaunimas (iki 30 metų) labai kategoriškai žiūri į kitą tautybę, nepripažįsta kitos kalbos LT ir nors moka pvz. rusų kalbą, viestiek apsimeta jos nesuprantąs...


Todel, kad mes esame Lietuvoje... Manau kitatauciai turi taikytis prie lietuviu, o ne mes prie ju...
Atsakyti
QUOTE(rimtas eziukas @ 2009 04 24, 21:18)
Man butu idomu paziureti, kaip 60mete OOO su jos artritiniais sanariais, katarakta ir silpna atmintimi  pasikeitus politinei situacijai kokia nors paaugle maksimaliste varytu mokytis, pvz. kinieciu....

o bobulytes visos tik 60-ies sulaukusios i Lietuva atvaziavo? jei atvaziavo jaunesnes tai galejo ismokt cool.gif beje, zmoniu pagal amziu nediskriminuoju - esu sutikusi tokiu 60-eciu, kad ojojoj biggrin.gif
Atsakyti