QUOTE(alfija @ 2009 06 13, 17:27)
žmogiškai ir tik žmogiškai- ne. O praktiškai tai gali taip būti, bet aš tau tikrai nepasakysiu nei kodėl, nei dėl ko , nei kuo vadovavosi ne tik Lietuvos, bet ir apskritai Europos, JAv specialistai, kad pagimdė va tokią tvarką, kurią mes priėmėm be vargo. Kodėl parašė va tokią Vaiko Teisių Konvenciją va tokią, kodėl ja labai noriai vadovaujasi paraidžiui, tikrai atsakymo į tai neturiu.
Studijavau daug tarptautinės teismų praktikos susijusios su vaiko interesais. Galiu pasakyti, kad ji tikrai nepalaiko biologinių tėvų. Vienas iš teismų sprendimų eiginys, kurį mintinai išmokau: "Vien tik biologinis vaiko gimimo faktas, nesuteikia tėvams pirmumo teisės prieš kitus vaiką globojančius asmenis". Supraskite, kad vien tai, kad tu jį pagimdei, neleidžia tau su vaiku daryti ką tik nori. Vaiko interesas yra suprantamas, kaip kad aš mėgstu sakyti, pabandykite įsivaizduoti save vaiko vietoje ir bandykite suprasti, ko VAIKAS tuo metu labiausiai nori, tai ir yra vaiko interesas (aišku yra išimčių). Europos žmogaus teisių tesimas netgi kai kuriose bylose yra konstatavęs, kad vaiką buvo leista įvaikinti pagrįstai mamos naujam vyrui, nors bio tėtis reiškė pretenzijas. nes bio tėtis nedalyvavo vaiko gyvenime, vaiku nesidomėjo, tuo tarpu tarp vaiko ir naujojo mamos vyro susiklostė gilūs emociniai šeimyniški santykiai.
Europos žmogaus teismų sprendimuose netgi yra tokios sąvokos, kaip faktinė ir juridinė šeima, tai yra juridinė pagal įstatymą (bio), faktinė, tai ta aplinka, kurioje vaikas gyvena, su kuria vaiką sieja emociniai ryšiai. Ir beje, čia prioritetas yra teikiamas emocinams ryšiams ir faktiniai vaiko šeimai. Aišku yra daug dar visokių niuansų, bet čia pagrindiniai principai, kuriais ir aš vadovaujuosi savo praktikoje ir gyvenime

Taip kad aš labiausiai pasitikiu Europos žmogaus teismu, nes ir mūsų teismai dar labai daug nesąmonių pridaro.