Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(Nasturcija @ 2010 01 05, 13:34)
Tai SOdrai taip:
arba SAV kas ketvirti/menesi
arba pajamu deklaracija uz metus mirksiukas.gif
As teikiau SAV ir mano pajamos itrauktos i draudziamasias uz tuos ketvircius, uz kurios mokejau imokas ir teikiau SAV.


Nagi viskas vis aiškiau ir aiškiau bigsmile.gif
Dėkui. Dar į Sodrą suvažinėsiu ir visus niuansus išsiaiškinsiu.
Įdomiausia likusi neaiški dalis: jei VSD mokėsime nuo 50 proc. pajamų, tai ar motinystės pašalpa irgi bus atitinkama (t.y. 90 proc. nuo pusės pajamų)?
Killing me softly, rodos, tu greičiausiai ruošiesi vykti į Sodrą, gal galėsi paklausti?
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2010 01 05, 14:47)
Nagi viskas vis aiškiau ir aiškiau  bigsmile.gif
Dėkui. Dar į Sodrą suvažinėsiu ir visus niuansus išsiaiškinsiu.
Įdomiausia likusi neaiški dalis: jei VSD mokėsime nuo 50 proc. pajamų, tai ar motinystės pašalpa irgi bus atitinkama (t.y. 90 proc. nuo pusės pajamų)?
Killing me softly, rodos, tu greičiausiai ruošiesi vykti į Sodrą, gal galėsi paklausti?


As garantuota, kad taip. Juk i motinystes pasalpa iskaiciuojamos draudziamos pajamos. O kas yra draudiamos pajamos- tos nuo kuriu moki imokas. Moki nuo 50 proc. pajamu imokas sodrai, tai ir gausi nuo tu pajamu, nuo kuriu sumokejau pasalpa.

Va kaip istatymas kalba
"Draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių šiame įstatyme nustatyta tvarka priskaičiuotos ir privalo būti įmokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos,
asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. "
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nasturcija: 05 sausio 2010 - 13:59
QUOTE(Nasturcija @ 2010 01 05, 13:56)
As garantuota, kad taip. Juk i motinystes pasalpa iskaiciuojamos draudziamos pajamos. O kas yra draudiamos pajamos- tuos nuo kuriu moki imokas. Moki nuo 50 proc. pajamu, tai ir gausi nuo tu pajamu, nuo kuriu sumokejau.


Taip, viskas juodu ant balto. Ech, ta kvaila viltis...
Bet "i to chleb" smile.gif Nuo šių metų "perkelsiu" savo pajamas brangiausiam, nes jis eis tėvystės atostogų. Tai vis šis tas prisidurs prie jo pašalpos.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2010 01 05, 13:47)
Įdomiausia likusi neaiški dalis: jei VSD mokėsime nuo 50 proc. pajamų, tai ar motinystės pašalpa irgi bus atitinkama (t.y. 90 proc. nuo pusės pajamų)?
Killing me softly, rodos, tu greičiausiai ruošiesi vykti į Sodrą, gal galėsi paklausti?

Įsitrauksiu šį klausimą į sąrašą smile.gif Jei niekas nesutrukdys, penktadienį apsilankysiu ten 4u.gif
Atsakyti
Mielosios mano, ar VMI Naujienose paskelbia, kada bus seminaras individualia veikla užsiimantiems?
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2010 01 06, 10:26)
Mielosios mano, ar VMI Naujienose paskelbia, kada bus seminaras individualia veikla užsiimantiems?


Va cia info radau. Reikia man rodos paciam sekti.

http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1014546
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 01 06, 12:49)
Va cia info radau. Reikia man rodos paciam sekti.

http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1014546


Ačiū 4u.gif , pati nesugebėjau rasti...
Atsakyti
QUOTE(Gadriuke @ 2010 01 06, 13:44)
doh.gif kiek nedaug pavelavom doh.gif


Tai va, aš kažkaip įsivaizdavau, kad turi paskelbti pagrindiniame puslapyje, kur visos naujienos būna doh.gif
Na, nieko, jau vasario 1 d. užsiregistravau.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2010 01 06, 15:01)
Tai va, aš kažkaip įsivaizdavau, kad turi paskelbti pagrindiniame puslapyje, kur visos naujienos būna  doh.gif
Na, nieko, jau vasario 1 d. užsiregistravau.

o jie mokami ir jei mokami kiek gal zinot?
Atsakyti
QUOTE(Gadriuke @ 2010 01 06, 16:07)
o jie mokami ir jei mokami kiek gal zinot?

jei nemokami..as buvau sausio 4 d.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo I@I: 06 sausio 2010 - 14:20
QUOTE(I@I @ 2010 01 06, 15:20)
jei nemokami..as buvau sausio 4 d.

pasidalinkit ka gero suzinojot ax.gif
Atsakyti
Na ką, apsilankiau Sodroj ir man pasidarė dar neaiškiau, nei buvo iki apsilankymo biggrin.gif

Susimokėjau socialinio draudimo įmoką už 2009 m. 4 ketvirtį ir norėjau pateikti SAV pranešimą, nes jei moki tas avansines-ketvirtines įmokas, jį kaip ir privaloma pateikti. Tačiau to pranešimo nepriėmė iš manęs, nes atseit mano įmokos negali įskaityti, kol nedeklaravau pajamų VMI. O preliminarios deklaracijos bus tik apie kovo mėn. Tai nelabai įsivaizduoju kaip įgyvendint tą reikalavimą, kad mokant avansinę soc.draudimo įmoką už kevirtį, tai reikia padaryti iki kito ketvirčio 15 dienos ir iki tada pateikti SAV pranešimą blink.gif

Nuo šių metų avansinės socialinio draudimo įmokos mokamos kas mėnesį, bet ar sumokėjus reikia pildyti kažkokias formas - neaišku. Galbūt tinka ir tas pats SAV pranešimas. Nors vėlgi, jei jie negali įskaityti soc.draudimo įmokų, kol VMI nepateikta deklaracija, tai nelabai įsivaizduoju, kaip apskaičiuotų dekretinių išmoką, jei išeini tarkim vidury metų...

Į kitus klausimus atsakymai buvo: "gal", "turėtų būti", "man atrodo" ir pan. Argumentas toks, kad čia viskas nuo naujų metų pasikeitė ir jos dar nespėjo nieko įsigilinti/suprasti/išmokti ir pan.

Vienintelis lyg ir užtikrintas dalykas tai, kad išeinant motinystės atostogų nėra privaloma atsisakyti individualios veiklos pažymėjimo (tą teigia ir VMI), tiesiog reikia pasirašyti pasižadėjimą, kad atostogų metu nevykdysi individualios veiklos, o jeigu gausi pajamų, tai pasižadi grąžinti permoką ar kažkas panašaus.

Taigi išvada tokia, kad teisė į išmoką egzistuoja, tik niekas nenori paaiškinti, kaip ja pasinaudoti smile.gif

Būtų labai gerai, jei atsilieptų mamytė, dirbusi pagal individualios veiklos pažymą ir jau išėjusi motinystės atsotogų bei sugebėjusi susitvarkyti dokumentus dėl išmokos (arba tokia, kuriai pavyko išsiaiškinti visą sistemą) 4u.gif
Atsakyti