Įkraunama...
Įkraunama...

100 religijų - 1 Dievas?

QUOTE(e_vaida @ 2010 01 25, 19:06)
Kaip jums gerai, nes as iki siol to negaliu pilnai suvokt. Kita vertus, tai ka zinot, gali but tik vienas is atsakymu i ta klausima, ir, greiciausiai, nepaaiskinantis visko pilnai. Gali but kad trejybe yra tik zenklas (filosofine-reiksmine o ne kelio zenklu prasme) rodantis/reiskiantis kazka daug sudetingesnio, ir tik supaprastinus vaizduojamas kaip trejybe.
Pvz.: Quabala (ir Kaballah) gyvybes medyje virs bedugnes yra Trejybe... bet tai tik vienas is paaiskinimu... ne nesigilinant i tai, kas tai yra... nes to supratimas gali visa laika kist.

Kadangi as pripazystu visai kita tikejima man trejibe neturi jokios reiksmes. Galva sukti kaip ten yra is tikruju, galima padaryti daug ivairiu filosofiniu isvedziojimu, bet ar tai teisybe? Jei pasigilintume kur buvo isvis pirma karta pamineta trejibe gal suprastumet. Pagal mano zinias trejybe paskelbe butent Vienas is pontifiku, visuotiniame vatikano svetiku susirinkime, tai ne Dievo siusta o jau zmogaus isgalvota ar isfilosofuota.....
Kuom as tikiu... tikiu kad Yra Vienintelis Dievas nedalomas, kuris neturi nei sunu nei giminiu nera gimes neturi tevu, jis net nera zmogaus pavidalo... Jis visagalis Kurejas viska atleidziantis, viska matantis ir viska zinantis, turintis 99 vardus....
o trejybe Pagal baznytini supratima Tai Dievas kuris yra trejuose asmenyse, vienu metu Jis yra vienas ir tuo pat metu Jis yra trys, O tie kas sudievina Jezu manau daro didziule klaida, na ir ne viena as taip manau
Atsakyti
QUOTE(Triniti @ 2010 01 25, 23:10)
O tie kas sudievina Jezu manau daro didziule klaida, na ir ne viena as taip manau


Kodel?
Atsakyti
Jis gime is moters kuno, ir turejo zmogiska pavidala, man to uztenka kad jo nesudievinti
Atsakyti
QUOTE(Triniti @ 2010 01 26, 13:29)
Jis gime is moters kuno, ir turejo zmogiska pavidala, man to uztenka kad jo nesudievinti


Na taip, aš klausiau kodėl "daro didžiulę klaidą"?
Krikščioniškos religijos juk ir esmė, kad Dievas tapo žmogumi. Dievas atsiuntė savo sūnų..
Atsakyti
QUOTE(Triniti @ 2010 01 25, 23:10)
Kadangi as pripazystu visai kita tikejima man trejibe neturi jokios reiksmes.

Trejybe figuruoja ir senesnese religijose. Galbut butent tam atsvert KB tevai ir ivede trejybes ideja (nebutinai filosofiniam konceptui isreikst) "masiniam vartojimui".

Deives religijose trejybe egzistavo kaip deive trim pavidalais - jauna mergina, motina, sena moteris. Trigetros simbolis tai atitinka, nors dalis kataliku fanatiku buna kad teigia, kad esa tai trys susipyne stilizuoti sesetai, ir tokiu budu tai Shetono simbolis.
Menulis irgi buna didejantis, augantis (jauna mergina), pilnatis, ar arti to (moteris-motina) ir sudiles (sena moteris). Nereikia ne minet, kad menulio ciklai turi itakos moters menesiniu ciklui (net buna kada jis kone sutampa).
"Velnio" tuzinas 13 galbut irgi is ten pat atejo. Metuose yra 13 menulio menesiu ir 1 diena.
Atsakyti
QUOTE(e_vaida @ 2010 01 26, 15:09)
Trejybe figuruoja ir senesnese religijose. Galbut butent tam atsvert KB tevai ir ivede trejybes ideja (nebutinai filosofiniam konceptui isreikst) "masiniam vartojimui".

Deives religijose trejybe egzistavo kaip deive trim pavidalais - jauna mergina, motina, sena moteris. Trigetros simbolis tai atitinka, nors dalis kataliku fanatiku buna kad teigia, kad esa tai trys susipyne stilizuoti sesetai, ir tokiu budu tai Shetono simbolis.
Menulis irgi buna didejantis, augantis (jauna mergina), pilnatis, ar arti to (moteris-motina) ir sudiles (sena moteris). Nereikia ne minet, kad menulio ciklai turi itakos moters menesiniu ciklui (net buna kada jis kone sutampa).
"Velnio" tuzinas 13 galbut irgi is ten pat atejo. Metuose yra 13 menulio menesiu ir 1 diena.

tap sunku daug kur galima rasti trejybes... bet tai dzniausiai mistiniai ir magijos elementai...
as kalbu apie tai ka mums siunte Dievas, sventus rastus, o ne tai ka zmogus isgalvojo
Atsakyti
QUOTE(Triniti @ 2010 01 26, 16:49)
as kalbu apie tai ka mums siunte Dievas, sventus rastus, o ne tai ka zmogus isgalvojo

O kurier cia sventi rastai yra neparasyti zmoniu, idedant i juos mita, istorija, to meto supratima? Kadangi religiju yra daug ir nezinau kuria jus praktikuojat, tad turiu ir kita klausima - kuris/kuri is Dievu?

Matot, savo sunus/dukteris ir/ar mokymus per tarpininka zmonem siunte ne vienas Dievas ar Deive.
Kaip kad ant kryziaus, medzio ar kuolo kabejo irgi ne vienas.
Kaip kad prisikele (ar sugrizo is pozemio karalystes) - irgi ne vienas.
Galop kad ir pasauli sutvere ne vienas.
Atsakyti
smile.gif Paskaitytumete visus mano postus siame skyrelyje suprastumet jog esu Islamo ispazineja, ir man visi politeistiniai teiginiai tai ne daugiau kaip zmogaus issigalvojimas. O sventieji rastai mano nuomone, ir net mano tai Tora, Talmudas, Biblija Koranas, ir visuose minimas tik Vienatinis Viespats
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Triniti: 26 sausio 2010 - 17:28
QUOTE(Triniti @ 2010 01 26, 17:26)
smile.gif Paskaitytumete visus mano postus siame skyrelyje suprastumet jog esu Islamo ispazineja, ir man visi politeistiniai teiginiai tai ne daugiau kaip zmogaus issigalvojimas. O sventieji rastai mano nuomone, ir net mano tai Tora, Talmudas, Biblija Koranas, ir visuose minimas tik Vienatinis Viespats


Koraną irgi archangelas padiktavo, taigi nieko naujo...Ta pati chebra...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 01 26, 22:18)
Koraną irgi archangelas padiktavo, taigi nieko naujo...Ta pati chebra...

Taip Gabrielius (RAS), Vienintelis Diev pranasas kuris tiesiogiai bendravo su Viespaciu buvo Moze (RAS)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Triniti: 27 sausio 2010 - 00:36
QUOTE(Triniti @ 2010 01 26, 18:26)
smile.gif Paskaitytumete visus mano postus siame skyrelyje suprastumet jog esu Islamo ispazineja, ir man visi politeistiniai teiginiai tai ne daugiau kaip zmogaus issigalvojimas. O sventieji rastai mano nuomone, ir net mano tai Tora, Talmudas, Biblija Koranas, ir visuose minimas tik Vienatinis Viespats

Tai be jusu paminetu sventuju rastu kitu reigiju rastai jau nebesventi?
Bvz. Budistu kanoniniai rastai, TAO, Mormonu, Jazdani rastai, Yezidi rastai, Vangelo, ivairiu mazu judejimu, sektu, ir tt. Gi kitom zmoniu grupem jie gali but sventi, nors jums kaip suprantu - ne. Tai panasu i vienos "teisingos" tiesos propagavima, kas automatiskai ima kelt abejones del teisingumo. Zinau, kad islamistai pripazysta tik Knygos zmones (Knygai priklauso jusu pamineti rastai), o stai visi kiti - esa netikeliai.

Neteigiu, kad as pripazystu visus tuos rastus. Neziurint i tai manau kad visa tai turi teise laisvai gyvuot... kol neima nest savo tiesos kitiem ant kalavijo ar sautuvu.

Beje naujausia ir "tikriausia" religija pasauly gali tapt Komunizmas (zinant kaip stipreja Kinija).
Atsakyti
su drauge teko pabūti Indijoj, ir važinėt trečios klasės traukiniais. su smagia kompanija vietinių pietiečių dainavom, šnekėjom. kai kalba pasisuko apie Dievą ir aš kažkaip vieno jų paklausiau: Do you believe in God?, man vienas šalia sėdinčių trumpai nutraukė sakiniu (kad nepradėt ilgų beprasmių diskusijų apie Dievą ir jo formas): "God is One."

tuo sakiniu jis pripažino religijų gausumą, ir kad Dievas yra vienas.
tuo pačiu jis suprato, kad mes, mergelkos krikščionės, iš Europos, o jie - hinduistai - bet Dievas , ir mane ir juos tas pats kūrė ir gimdė.


beje, manau taip - Dievas tik vienas, o jų išraiškų daug. būtumėm gime keraloj ar Tibete - tikrai ne kryžiuką nešiotumėmės (nors ką gali žinot - ir Indijoj yr 2proc krikščionių.)

! o kas daugiau domisi, palyginkit Krišnos pasakojimus ir Jėzaus gimimo istorijas. ar ne panašūs, pradėjimo, gimimo ir gyvenimo po to motyvai? tiesa per archetipus ir pasakojimus bėgioja ir išlieka tokia pati.
Atsakyti