Įkraunama...
Įkraunama...

Trąšos, raugai, antpilai

[quote=cezi,2011 06 23, 21:58]
Aciu uz atsakyma. Dabar biski aiskiau pasidare tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2011 06 23, 18:20)
O galima sodinti i toki komposta nemaisant kitos zemes g.gif

Net nežinau, nes prieš sodinimą maišau su durpėmis, kai kuriems augalams įberiu smėlio, pelenų, kiaušinio lukštų rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(cezi @ 2011 06 23, 22:58)

labai sėkmingai apseinu rolleyes.gif

O aš ne, nes sklypas tikrai nemažas ir susikaupia daug pūvančių atliekų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 06 24, 14:31)
Net nežinau, nes prieš sodinimą maišau su durpėmis, kai kuriems augalams įberiu smėlio, pelenų, kiaušinio lukštų  rolleyes.gif
Papildyta:

O aš ne, nes sklypas tikrai nemažas ir susikaupia daug pūvančių atliekų smile.gif

na aišku su dviem būtų patogiau bet kokio dydžio sklype (tik aš jau tada tai pirmyn atgal nekasinėčiau schmoll.gif ) nereiktų pavasarį komposto ,akip lobio atkasinėt, bet kai yra 1 tai džiaugiuosi ir tuo
Atsakyti
QUOTE(cezi @ 2011 06 24, 15:40)
na aišku su dviem būtų patogiau bet kokio dydžio sklype (tik aš jau tada tai pirmyn atgal nekasinėčiau schmoll.gif ) nereiktų pavasarį komposto ,akip lobio atkasinėt, bet kai yra 1 tai džiaugiuosi ir tuo

Juk ne pati kasu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 06 24, 15:02)
Juk ne pati kasu  biggrin.gif

oi gudrutė lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(cezi @ 2011 06 24, 22:22)
oi gudrutė  lotuliukas.gif

blush2.gif Kai moki vadovauti - dirbti nereikia lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 06 24, 21:36)
blush2.gif Kai moki vadovauti - dirbti nereikia  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

nu man pačiai perkasdinėt irgi nereikia, vyrų visa krūva namie, ale gi gaila man jų, bergžiai vaikyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 06 13, 14:17)
sėklomis prekiaujančiose parduotuvėse - Žaliojoj stotelėj, Urmo bazės 2 skyriuose.
Lubinų sėklas šį pavasarį pirkau, tik grikių negavau, teks dar paieškot - taip pat prevencijai prieš grambuolio lervas wink.gif

o kokiu budu jos naikinamos? suvokiu kad paseji nupjauni. bet mano situacija kitokia. turim sklypa. molynu molyna..... nebuvo bedos kol vyras is dideles meiles nesugalvojo meslo atvezti ir medeliu apdelioti doh.gif pasikapsciau siandien aplink juos. siaubekas pilna tu lervu ir jau tokiu antrameciu trimeciu sakyciau nes tikrai nemazos.... kaip is kokio hickoko filmo isvirsta ir vartosi ant zemes. ka daryt? medelius gi nugraus g.gif aplink yra pieva tiek kad sodas sodintas jaunas nesinoretu kad kazkokios lervos man ji isnaikintu g.gif tai va ir klausiu jei nusiperku tu seklu tiesiog pribarstyti aplink medelius tuose plotuose ir laukti kol suaugs ir nupjauti? apkasti ne iseitis... nes medeliai jau 4 pavasari skaiciuoja.....
Atsakyti
QUOTE(Freke @ 2012 05 02, 22:50)
o kokiu budu jos naikinamos? suvokiu kad paseji nupjauni. bet mano situacija kitokia. turim sklypa. molynu molyna..... nebuvo bedos kol vyras is dideles meiles nesugalvojo meslo atvezti ir medeliu apdelioti doh.gif pasikapsciau siandien aplink juos. siaubekas pilna tu lervu ir jau tokiu antrameciu trimeciu sakyciau nes tikrai nemazos.... kaip is kokio hickoko filmo isvirsta ir vartosi ant zemes. ka daryt? medelius gi nugraus g.gif aplink yra pieva tiek kad sodas sodintas jaunas nesinoretu kad kazkokios lervos man ji isnaikintu g.gif  tai va ir klausiu jei nusiperku tu seklu tiesiog pribarstyti aplink medelius tuose plotuose ir laukti kol suaugs ir nupjauti? apkasti ne iseitis... nes medeliai jau 4 pavasari skaiciuoja.....

Na tos lervos vengia kryžmažiedžių, bet abejoju, kad pasėjus išmigruos dabar kur "padalše". Galit dirvą purent, net jai ir 4-tą pavasarį skaičiuoja medeliai (medelius maitinančios šaknys randasi ties lajos pakraščiu apie 25 cm, tai ten taip atsargiau reiktų purent, kaip gelyne). Tos lervos, kai šilta lenda į patį paviršių, kažkur 2 cm gylyje tik. Jai pastoviai aplink medelius dirvą purent, tai paukštukai išlest turėtų... na ir pastoviai perrinkt mechaniškai. Jokia chemija paaugusių tų lervų nebegriebia (net jai ir nuspręstumėte chemiškai gelbėt medelius), užtai minta jomis visi kas netingi, tiek kurmiai, tiek pelėnai ir visokie paukščiai. Gerai būt kokį inkilėlį greta jai turėtumėt, tarkim varnėnų, jie labai noriai tuos baisuolius išrenka. Pas mus ir gandrai jas rankioja, ir gervės... nu visi kas netingi. Tai kažkiek susinormalizavo situacija, o prieš tai ... burokus išėsdavo daržuose... brrr kiek jų turėjom.
Jai lervos paskutinės stadijos, tada reiktų užsėt kokiais kryžmažiedžiais (arba kitaip bastutiniais) kitą pavasarį, kad vėl kiaušinėlių nepridėtų, nes tuoj skraidys tie "paukščiai", ir jai humusinga žemė (mėšliuku apdėta), vėl pridės kiaušinėlių. O kur auga kryžmažiedžiai nedės. Šiaip jiems neskanūs jie, bet jai ėst neturi ko ir ten puikiai tarpsta, ir nedvėsta. Todėl dabar neapsimoka sėt. Užaugus nupjaut ir apkast kaip pūdimo, nereikia, tiesiog šienaut kaip pievą, ir negrėbt žolės, palikt kaip mulčą ją, taip ir savo molį humusų praturtinsit (beja įterpus tarp kryžmažiedžių lubinų ne ką blogiau gausis nei mėšlu patręšus, o tokia žydinti sodo pieva labai gražu be to dar rolleyes.gif ). Apie grikius nieko negirdėjau... nebent jie smarkiai užpavėsina dirvą... girdėjau kad neša kudašių lervos iš po tabako (augančio) bei šeivamedžio. Padeda aplink medį prismaikščius taip pat šeivamedžio šakelių (neveltui po šiuo medžiu barzdukai pasak mitologijos gyveno, pritraukiantys į sodybą turtus bei gerą derlių, šio medžio sultys tikrai nuodija dirvožemį)
Beja yra dar toks būdas lervas iš dirvos iškrapštyt: padėlioti mėšlo krūvelių, jas apdėti lapais, augalinėmis atliekomis. Tie padarai noriai sulenda ten. Paskui šios krūvelės apverčiamos, lervos surenkamos.
Tikiuosi bent kiek padės mano patarimai.
Atsakyti
siandien apziurejau tai ten kur meslas nuimtas jau nieko nebelike nes po meslu molis kaip plyta.... o tos baisybes skruzdziu apspistos. ir siaip papurenau su kauptuveliu (nagais) tai jau nebelenda tiek kiek vakar. matyt saulyteje iskepe.
inkiliuko neturiu dar kur statyti ir iskelti.... kurmis ten irgi neateina gyvena kitoje sklypo puseje ax.gif na tikiuosiu purenant ir paliekant juos atokaitoje spesiu iki skraidymo juos ispurenti. dar uosvis tuos nagus pagalando tai nuiminejau persmeigtus... brrrr.... reikes dar profilaktiskai daugiau zoles nukasti kad didesnis plikas plotas butu.... zoles negrebiu fiziskai neturiu jegu tiek nugrebti tai pjaunam su elektrine vejapjove ir paliekam susmulkinta zole. bet lubinus reiketu uzseti gi grazu be proto wub.gif aisku jau per velu bet reik konspektuotis kad ko nepamirsciau smile.gif


aciu uz patarimus 4u.gif 4u.gif 4u.gif veliau parasysiu kaip sekes kovoti toliau....
Atsakyti
QUOTE(Freke @ 2012 05 03, 22:07)
matyt saulyteje iskepe.


Kai labai karšta jie gilyn lenda, buvau net temperatūrą susiradus prie kokios kuriame dirvos sluoksnyje jie tūno, bet jau nebepamenu blush2.gif . Jie migruoja gilyn net iki 1 metro į žemę (čia žiemai).
Gali būti kad buvo jie tame molyje, ir į viršų išlindo kai mėšlu apdėjot. Man tas pats būdavo net kai vėlėną apversdavau. Apverti tą žolę žemyn "plaukais" ryte, vakarop atverti - pilna "gražuolių". Pas mus irgi molis. Jie molio nebijo, mėgsta varpučių pievas labai. Aš profilaktiškai stebėjimui šalia esančią pievą vis pakasu, pilna jų.
Jai jūsiškiai ir neišlys, tai vistiek jų apstu skraidys. Kas 4-5 metai jų labai daug skraido, kiekvienoje vietovėje skirtingai. Pamenu vienais metais pajūryje karklus be lapų paliko, kitais Panevėžio rajoną nusiaubė, dar kitais mūsų kampe ąžuolus šimtamečius nugraužė, styrojo virš miško pliki tokie. Verkė vietiniai, nėr buvę tokio siaubo. Bet nieko ataugo ąžuolai... kadangi nežinau kurios rūšies pas mus skraido, tai antplūdis nusimato mūsuose šiemet arba kitą met. Gali jo ir nebūt, nes labai daug paukščių apylinkėse priviso, gervių pulke rudenį iki 60 susirenka, gandrų net nebeskaičiuoju.
Tai dar galit antroje vasaros pusėje apsisėt greitai augančiais sideratiniais augalais (pavyzdžiui garstyčiom, kurios be visa ko dar ilgomis šaknimis išpurena giliai dirvą ir yra kryžmažiedžiai). Galim ir kokiom žieminėm kultūrom iš rudens (žieminiais rapsais, vėl kryžmažiedžiai). Svarbu kūrybiškai į šitą reikalą pažvelgt. Kai žemė pagerės, ir kurmius ateis iš gretimo sklypo, nebeišvarysit nei norėdami. O kai kietas molis, medeliams sunku, dirva užrūkštėja, derlius mažas gaunas, vyšnaitės ypač skursta... be to ir serga medeliai labiau tokioje jiems nepalankioje dirvoje. 4u.gif


Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2012 05 04, 08:58)
Kai žemė pagerės, ir kurmius ateis iš gretimo sklypo, nebeišvarysit nei norėdami. O kai kietas molis, medeliams sunku, dirva užrūkštėja, derlius mažas gaunas, vyšnaitės ypač skursta... be to ir serga medeliai labiau tokioje jiems nepalankioje dirvoje.  4u.gif


Bet tie kurmiai tai vargelis ir geras doh.gif pas mus visas sodas vieni kauburiai. Urvai urveliai, braškės ore kabo doh.gif nors tos lervos tai baisiai bjaurios, prieš kokius 3m buvau radusi kelias kai žemę pradėjau sukasinėti, nes iki tol nieko nesodinom.
Atsakyti