Įkraunama...
Įkraunama...

"Tu" ar "Jūs"? Kaip kreiptis į tėvus?

Tik tai "TU". Ir as, ir vyras i savo tevus kreipiames TU. Man net paciai rezia ausi, kai isgirstu, kad tevams sako "Jus"... kazkoks didelis atstumas ir saltumas jauciasi...
Atsakyti
Tik ,,tu''. Baisu, kai vaikai į tėvus turi kreiptis kaip į karalius doh.gif
Atsakyti
Pritariu daugelio nuomonei, kad kreiptusi TU, nes kreipinys JUS nors ir reiskia tarsi pagarba , bet nenoreciau, kad vaikai i mane taip kreiptusi smile.gif
Atsakyti
Tik "Tu"..nenoreciau, kad i mane kreiptusi "Jus"..
Atsakyti
As i savo mama kreipiuosi JUS, o vaikus mokau TU. Tiesiog taip paprasciau, ir jokio ten saltumo nera.
Atsakyti
as tevus gerbiu, mes su vyru i tevus kreipemes jus, o saviski vaika mokinam tu kreiptis. nes kazkaip as ipratau , taip visur buvo ir nematau cia nieko karalisko kaip rae ir salto, tiesiog , manau as ne mamos metu kad sakytau tu
Atsakyti
Paskaičiau ir susimąsčiau... Argi tikrai tas „Jūs“ įneša didesnę pagarbą? Pagarbą galima (ir net sakyčiau svarbiau) išreikšti ne tik žodžiais – pagarba ateina per mūsų elgesį... Aš visada kreipdavausi ir kreipiuosi į savo tėvus „Tu“, bet dėl to kreipinio mano pagarba ir meilė nesumažėja nė trupinėliu ... Kaip tik – mano mama man visada buvo ir yra ne tik mama bet ir geriausia mano draugė.. Ji visada žinojo kiekvieną mano sėkmę ir nesėkmę, kiekvieną mano „meilę“ , kiekvieną susižavėjimą, susipykimą... ne dėl to, kad nuolat „kontroliavo“, anaiptol Ji niekad neklausdavo - išlaukdavo kol pati pasakysiu tai kas man atrodys svarbu, nekamantinėjo - o dėmesingai išklausiusi tiesiog patardavo, nuo mažumės jaučiau nuolatinį palaikymą ir tas kreipinys „Tu“ išaugo savaime... „Jūs“ tai kreipinys į senelius, į sutiktą kaimyną, į gydytoją poliklinikoje, į darbdavį ir t.t. Bet sutikusi gatvėje geriausią draugę apsikabini sakydama „Tu“, aš ir vyrą iš visos širdies gerbiu ir myliu, bet gi sakau „Tu“ nes jis tiek artimas jog neišsprūstų tas „Jūs“, net jei jis būtų didelės pagarbos ženklas... Savo vaikų aš nemokinu kaip jie turėtų į mane kreiptis – tikiu, kad jie jausdami mano meilę ir palaikymą patys „išaugins“ tą kreipinį... Dabar aš mama... Dar maži mano zuikučiai ir apart kreipinių mama ir mamyte nei „Tu“, nei „Jūs“ jie dar nevartoja.
Atsakyti
QUOTE(Vvarliokas @ 2013 02 12, 09:28)
Paskaičiau ir susimąsčiau... Argi tikrai tas „Jūs“  įneša didesnę pagarbą? Pagarbą galima (ir net sakyčiau svarbiau) išreikšti ne tik žodžiais – pagarba ateina per mūsų elgesį... Aš visada kreipdavausi ir kreipiuosi į savo tėvus „Tu“, bet dėl to kreipinio mano pagarba ir meilė nesumažėja nė trupinėliu ... Kaip tik – mano mama man visada buvo ir yra ne tik mama bet ir geriausia mano draugė..  Ji visada žinojo kiekvieną mano sėkmę ir nesėkmę, kiekvieną mano „meilę“ , kiekvieną susižavėjimą, susipykimą... ne dėl to, kad nuolat „kontroliavo“, anaiptol  Ji niekad neklausdavo - išlaukdavo kol pati pasakysiu tai kas man atrodys svarbu, nekamantinėjo - o dėmesingai išklausiusi tiesiog patardavo, nuo mažumės jaučiau nuolatinį palaikymą ir tas kreipinys „Tu“ išaugo savaime...  „Jūs“ tai kreipinys į senelius, į sutiktą kaimyną, į gydytoją poliklinikoje, į darbdavį ir t.t. Bet sutikusi gatvėje geriausią draugę apsikabini sakydama „Tu“, aš ir vyrą iš visos širdies gerbiu ir myliu, bet gi sakau „Tu“ nes jis tiek artimas jog neišsprūstų tas „Jūs“, net jei jis būtų didelės pagarbos ženklas... Savo vaikų aš nemokinu kaip jie turėtų į mane kreiptis – tikiu, kad jie jausdami mano meilę ir palaikymą patys „išaugins“ tą kreipinį... Dabar aš mama... Dar maži mano zuikučiai ir apart kreipinių mama ir mamyte nei „Tu“, nei „Jūs“ jie dar nevartoja.


Labai graziai ir labai teisingai parasyta 4u.gif
Atsakyti
Mums su vyru vaikai sako "tu", tai man labai natūralu (patys į tėvus taip kreipiamės). Bet kiek neramu, kad ir senelius tujina g.gif . Na, gal dar perauklėsim g.gif .
Atsakyti
sveiki 4u.gif
mano vaikai sako tu, mama, ir kartais maziuke dukrele ir vardu tiesiogiai kviecia, nors kai kas ir stebisi kaip cia vaikas vardu vadina mirksiukas.gif
Atsakyti
as i tevsu kreipdavausi TU, i mociutes Jus, bet mano vyresnelis i prosenele kreipiasi Tu, nes ji pati sako,kad äs viena, o ne dvi, todel reikia kreiptis TU", nes as pradzioj priestaravau. Visgi manau,kad i vyresnius reiktu krieptis Jus. Turiu draugu,kurie kreipiasi i tevus Jus, kiekvieno pasirinkimo laisve. Man butu buve nenatrualu krieptis Jus, nes tevai lb jauni smile.gif)
Atsakyti
As kreipiausi "Jus", bet vaikai sako man Tu.
O su savo Mama jokio atstumo ar saltesniu santykiu tikrai nebuvo, mes labai artimos buvo.
Nu as neskiau Mama ka Jus darot ar pan. Sakiau O kada Mama eis, ka Mama daro? Kodel Mama neskele ragelio? Kazkaip normaliai gaudavosi ax.gif
Atsakyti