Įkraunama...
Įkraunama...

"Tu" ar "Jūs"? Kaip kreiptis į tėvus?

Juk visa esmė ne kreipinyje... Gali sakyti "Tu", bet mylėti ir jausti tokį artumą, kokio joks "Jūs" neužtikrins... Jei neprašomas vaikas savy "išsiaugina" kreipinį "Jūs" ir taip pats pasirenka kreiptis į tėvus - manęs tai netrikdytų... Esu iš tų mamų, kurios skatina paties vaiko pasirinkimą. Nes pasirinkimas - pirmas žingsnis į vaiko atsakomybės jausmą. Nepritariu per prievartą brukamai "kultūrai" ax.gif O tas artumo jausmas - tiek mes patys, tiek mūsų vaikai savo elgiasį suformuoja pagal šeimos elgiasio modelį, t.y. jei tėvai šiltai ir nuoširdžiai bendrauja su tėvais, vaikai mato akivaizdų pavyzdį kokia turėtų būti šeima, visai realu kad ir vaikai turės stiprų ryšį su tėvais, kad jų kuriamos šeimos bent iš dalies kurs tokias šeimas, kuriose artumas, meilė, šiluma bus siekiamybė, nes tėvai įskiepys, jog tėvus (vaikams senelius) reikia gerbti, jog vaikai yra tėvų pasididžiavimas ir turtas... Mes suformuojam savo vaikų pasaulį ir bent iš dalies įtakojam kokį pasaulį jie formuos savo vaikuose wub.gif Bent jau tokia mano nuomonė, o išimtys tik patvirtina taisyklę mirksiukas.gif
Atsakyti
4u.gif
mano nuomonę atitinka toks posakis: "Kiekvienas vyras gali būti tėvu, bet Tėveliu sugeba būti ne kiekvienas...". (tinka ir moterims, nes prasmė labai labai, man rodos, aiški, ypač žiūrint vaikų jausmais) 4u.gif
O šiaip, turiu pažįstamą pakankamai artimoje aplinkoje, kuris reikalauja, kad jo dukra (dabar jau >14 m.) nuo mažų dienų į jį kreiptųsi "Jūs" ir "Tėve", nes "tėvelis", jo manymu, tai toks maaaažas ir vos ne niekingas žodis - tačiau realiai sakydama šiuos žodžius mergaitė pagarbos jam tikrai nejaučia, nebent tik kažkokią baimę, nors tėtis jos nemuša ar kaip kitaip tikrai neskriaudžia, tiesiog mergaitė mato didelį šio žmogaus apsileidimą ir tingumą, juolab kad jos mama kaip įmanydama plėšosi per dienų dienas - būtent į ją mergaitė kreipiasi ir "mamyte", ir "tu" pasako, kai tėtis negirdi... Iš tikrųjų man nesvarbu, kaip mano vaikai į mane kreipsis dabar ir tuo labiau ateityje - tiesiog norėčiau, kad, kada nors suaugę, jie mane pakeltų ir pasuktų ant rankų taip, kaip mano broliai pakeldavo mūsų a.a. Mamytę, kuriai mes sakydavom "tu"... wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KristinaBal: 08 kovo 2013 - 16:06
QUOTE(dora123 @ 2013 02 11, 15:02)
as tevus gerbiu, mes su vyru i tevus kreipemes jus, o saviski vaika mokinam tu kreiptis. nes kazkaip as ipratau , taip visur buvo ir nematau cia nieko karalisko kaip rae ir salto, tiesiog , manau as ne mamos metu kad sakytau tu

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

Dukrytė kol kas mus vadina Tu, močiutes kartais tai Tu , tai Jūs, nes girdi,kaip mes į mamas kreipiamės wub.gif
Nemokinu niekaip, kaip norės taip ir sakys, kreipdamasi į mus ax.gif

Gal ne visai į temą, bet man asmeniškai ,kai nepažįstamas žmogus nesvarbu vyresnis ar tuo labiau jaunesnis, pirmą kartą mane matydamas ima tujinti, tai nėra baisiau doh.gif doh.gif doh.gif nemandagu pirmiausia
Atsakyti
Mes kreipiamės tu ir vaikus mokinsinm taip kreiptis ax.gif
Atsakyti
Tu šilčiau artimiau...
Atsakyti
Mano vaikai savo tevams, seneliams, proseneliams ,,Tu,,. Pas mane giminej visada taip buvo. O pas vyra tevams ,,Tu,, , o seneliams ,,Jus,,. Man asmeniskai visai nepriimtina butu jei reiktu kreiptis ,,Jus,,. As net draugams labai artimiems sakau, kad jei jie sutinka gali vaikams leisti i mane kreiptis vardu, be teta Petrute smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vvarliokas @ 2013 02 27, 17:23)
Juk visa esmė ne kreipinyje... Gali sakyti "Tu", bet mylėti ir jausti tokį artumą, kokio joks "Jūs" neužtikrins... Jei neprašomas vaikas savy "išsiaugina" kreipinį "Jūs" ir taip pats pasirenka kreiptis į tėvus - manęs tai netrikdytų... Esu iš tų mamų, kurios skatina paties vaiko pasirinkimą. Nes pasirinkimas - pirmas žingsnis į vaiko atsakomybės jausmą. Nepritariu per prievartą brukamai "kultūrai"  ax.gif  O tas artumo jausmas - tiek mes patys, tiek mūsų vaikai savo elgiasį suformuoja pagal šeimos elgiasio modelį, t.y. jei tėvai šiltai ir nuoširdžiai bendrauja su tėvais, vaikai mato akivaizdų pavyzdį kokia turėtų būti šeima, visai realu kad ir vaikai turės stiprų ryšį su tėvais, kad jų kuriamos šeimos bent iš dalies kurs tokias šeimas, kuriose artumas, meilė, šiluma bus siekiamybė, nes tėvai įskiepys, jog tėvus (vaikams senelius) reikia gerbti, jog vaikai yra tėvų pasididžiavimas ir turtas... Mes suformuojam savo vaikų pasaulį ir bent iš dalies įtakojam kokį pasaulį jie formuos savo vaikuose  wub.gif  Bent jau tokia mano nuomonė, o išimtys tik patvirtina taisyklę  mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(KristinaBal @ 2013 03 08, 16:04)
4u.gif
mano nuomonę atitinka toks posakis: "Kiekvienas vyras gali būti tėvu, bet Tėveliu sugeba būti ne kiekvienas...".  (tinka ir moterims, nes prasmė labai labai, man rodos, aiški, ypač žiūrint vaikų jausmais) 4u.gif 
O šiaip, turiu pažįstamą pakankamai artimoje aplinkoje, kuris reikalauja, kad jo dukra (dabar jau >14 m.) nuo mažų dienų į jį kreiptųsi "Jūs" ir "Tėve", nes "tėvelis", jo manymu, tai toks maaaažas ir vos ne niekingas žodis - tačiau realiai sakydama šiuos žodžius mergaitė pagarbos jam tikrai nejaučia, nebent tik kažkokią baimę, nors tėtis jos nemuša ar kaip kitaip tikrai neskriaudžia, tiesiog mergaitė mato didelį šio žmogaus apsileidimą ir tingumą, juolab kad jos mama kaip įmanydama plėšosi per dienų dienas - būtent į ją mergaitė kreipiasi ir "mamyte", ir "tu" pasako, kai tėtis negirdi... Iš tikrųjų man nesvarbu, kaip mano vaikai į mane kreipsis dabar ir tuo labiau ateityje - tiesiog norėčiau, kad, kada nors suaugę, jie mane pakeltų ir pasuktų ant rankų taip, kaip mano broliai pakeldavo mūsų a.a. Mamytę, kuriai mes sakydavom "tu"...  wub.gif

visiskai pritariu drinks_cheers.gif man butu nesmagu,jei i mano mano vaikai kreiptusi Jus schmoll.gif
Atsakyti
na mano supratimu tik tu, jug tai suartina ,o jus man visada keista tarsi svetimi is auksto............. 4u.gif
Atsakyti
mano vaikai mus vadina mama arba tėti. Natai gal pasitaiko ir tu. Na, bet kreipinys "jūs" tai man protu nesuvokiama taip tėvus vadinti biggrin.gif
Atsakyti
Į tėvą iki šiol kreipiuosi "jūs", nes taip jis norėjo. Ilgai ir mamą taip vadinau, bet būdama kokių 10 metų supratau, kad taip toli gražu ne visi vaikai kreipiasi ir susitarėm apsieiti be "jūs".
Mano vaikams be jokių kalbų tik "tu", jokių nereikalingų "jūs"...
Atsakyti
as pati i tevus kreipiausi tu, niekada jus nesakydavu ir mano vaikai sako mama, tete arba kartais tu, taciau jus man labai svetima schmoll.gif
Atsakyti