Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvorą

Kristik,manau samdysim bobketą ir viskas,o lentas pažystamas uždės.Tik niekaip nerandu kas deda automatinius vartus kretingoj arba kleipėdoj.....
Atsakyti
Sveiki, turiu galvos skausmą, kuriu sutikimo dėl tvoros formą doh.gif Bet kad nieko gramatno nesugalvoju, gal kas pasidalintumėt pavyzdžiu? Mestelkit gaires, kas tam sutikime turėtų būt nurodyta?

Atrodo su kaimynu tvarkingai sutarėm, stulpus įbetonavom, ale dabar prasidėjo, pasirašyk, akd tvorą prižiūrėsi, dažysi ir pan doh.gif Noriu daryt medinę, o jiems užtenka ir tinklo. Tai su tuo pačiu "pasirašinėjimu", pakiščiau ir sutikimą, kad neturės pretenziųų, kai jau savo lėšom bendrą dalį aptversiu. KAd paskui išsimiegojęs, nesugalvotų, kad anam mano-mūsų tvora saulę užstoja ir iki pilnos laimės tik nugriovimas padės unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(a79 @ 2009 07 16, 16:38)
Sveiki, turiu galvos skausmą, kuriu sutikimo dėl tvoros formą  doh.gif Bet kad nieko gramatno nesugalvoju, gal kas pasidalintumėt pavyzdžiu? Mestelkit gaires, kas tam sutikime turėtų būt nurodyta?

Atrodo su kaimynu tvarkingai sutarėm, stulpus įbetonavom, ale dabar prasidėjo, pasirašyk, akd tvorą prižiūrėsi, dažysi ir pan  doh.gif Noriu daryt medinę, o jiems užtenka ir tinklo. Tai su tuo pačiu "pasirašinėjimu", pakiščiau ir sutikimą, kad neturės pretenziųų, kai jau savo lėšom bendrą dalį aptversiu. KAd paskui išsimiegojęs, nesugalvotų, kad anam mano-mūsų tvora saulę užstoja ir iki pilnos laimės tik nugriovimas padės  unsure.gif



Raštišką sutikimą reikia patvirtinti pas notarą, tai jis ir surašys formą mirksiukas.gif Kitu atveju nieko ten blatno nėra - aš, toks ir toks, neprieštarauju, kad ant tokios ir tokios bei mano sklypų ribos bus pastatyta X aukščio ir X pločio tvora (pamato aukštis plotis, pačios tvoros aukštis ir plotis). Neprieštarauju, kad tvora bus iš X medžiagos su X % kiaurymėm.
Kas dėl priežiūros, tai kiekvienas kaimynas privalo prižiūrėti savo pusę, bet jei kaimynas reikalauja, tai galit įrašyti "aš tokia ir tokia įsipareigoju prižiūrėti ir esant reikalui atnaujinti tvorą..." ir pan. Bet čia kyla dilemėlė - reikės po 5 metų tvorą perdažyti, o kaimynas neleis į savo sklypą, tai negi iš viršaus pakibus dažysi doh.gif Tokiu atveju tegu jis pasirašo pasižadėjimą, kad prireikus tvorą atnaujinti, jis suteiks visas tau sąlygas tai padaryti smile.gif

Ale kokie pas mus lietuviai gopšus, pavydūs savanaudžiai doh.gif gauna tvorą nemokamai ir vistiek kakas negerai doh.gif
Atsakyti
Nu pas mus tvora jau yra, o kaimynu ne biggrin.gif . Noreciau suzinoti, ar reikia kokiu leidimu ar projektu,jei ta tvora 2metrai? Ar cia tik tuo atveju, kai atsiras kaimynai ir prades skustis? g.gif
Aciu
Atsakyti
Ačiū, kristik 4u.gif
Pas mumi ta tvora be jokio pamato, ir "ūgis" 1,5 m, tik tiek kad kaimynka neprognozuojama, kaip diena, taip pas ją naujien: tai ji ne to tikėjosi, nors buvo konkrečiai parodyta ir suderėta kaip kas atrodys, tai jai per aukštai, tai jai žemės per mažai pasidarė (nors mano blondiniškai galvai neaišku, kuom jau tos žemės daugiau, jei tvoros nėr g.gif Bet logika tokia, kad be tvoros DAUGIAU atrodo doh.gif )


Kiek skaičiau, tai du metrai, ir jei dar aklini, tai į reglamentą neįsipaišo. Tik klastukas kaip su kaimynais, jei jų nėr ir surast negali g.gif PAs mus iš vienos pusės ir kaimynai vaiduokliai, bet jau dabar poteriauju, kad nebus piktybiniai doh.gif Taigi tvora už ačiū
Atsakyti
O kurioj kaimynai pusėj ir kur statėt tvorą? Jei jūsų atžvilgiu jie yra pietuose ir tvorą statėt ne ant ribos o prie pat jos savo pusėje, tai kaimynė išvis negali reikšti jokių pretenzijų. Kitais atvejai jau reikia sutikimų...

Aukštesnė nei 1,8 m tvora yra II grupės nesudėtingas statinys, kuriam reikia projekto.. Įstatymai pas mus durnavoti doh.gif Jei dabartinis kaimynas sutinka su esama tvora, paskui parduoda namą ir naująjam kaimynui ta tvora nepatiks, tai, jei jis pasiskųstų, pagal mūsų įstatymus tą tvorą reiktų griauti doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Tai, kad šonas su kaimynka ribojas rytinėj pusėj doh.gif BEt ai... bandysiu laimę cool.gif Girdėjau, kad yra būdas, kai lentutes kažkaip skersai ar tai pasvirai kala, tada, tipo, tvora būna nepermatoma svetimai akiai, bet valdininkija "užskaito", kaip tinkamą, nes tarpai "išlaikyti" būna. Tiesa, nesidomėjau dar plačiau, labai tikiuos, kad nereiks doh.gif

Dabar dėl naujų kaimynų, atsirandančių kai jau tvora stovi.... Tai jei pvz su ankstesniu savininku buvo raštiškai ir visaip kitaip sutarta dėl tvoros, argi naujasis šeimininkas, neperima ir buvusiojo įsipareigojimų? Kad ir dėl tvoros? Juk matė ką perka, o tuo labiau, akd ankstesnysis buvo sutikęs g.gif

Ir tuo pačiu, nugi pasakykit žmonės, už kiek lentas tvorai perkat lotuliukas.gif
Buvau artimiausioj lentpjūvėj (Kauno raj.), tai neobliuotos lentos kubas 480,- o obliuotos - kvadratas 27 lt. sakė, akd kažkiek į derybas leistųsi, bet įtariu, akd ne su mano kiekiais. Nes pas mane tvoros perimetras vos 60 mnetrų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo a79: 17 liepos 2009 - 09:23
QUOTE(kristik @ 2009 07 17, 02:21)

Aukštesnė nei 1,8 m tvora yra II grupės nesudėtingas statinys, kuriam reikia projekto..  Įstatymai pas mus durnavoti  doh.gif Jei dabartinis kaimynas sutinka su esama tvora, paskui parduoda namą ir naująjam kaimynui ta tvora nepatiks, tai, jei jis pasiskųstų, pagal mūsų įstatymus tą tvorą reiktų griauti  doh.gif  doh.gif  doh.gif

Aciu uz atsakyma 4u.gif Pas mus visos tvoros musu teritorijoje.
Nu tai kol kaimynu nera ir niekas nesiskundzia tai galim dziaugtis ir 2metru tvora. O jei atsiras kada kaimynai ir skusis,teks pora trejeta lentu nuo virsaus nusukti lotuliukas.gif Bet priduodant nama (nors dar tolokai mums iki to biggrin.gif ) neturetu inspektoriai ar kas ten prisikabinti prie tos tvoros?
Atsakyti
Taip jau yra, kad pagal mūsų įstatymus naujai atsikėlę kaimynai gali tvorą "užvetuoti".. nepriklausomai nuo to ar ankstesni kaimynai pasirašė notariškai patvirtintą sutikimą..

Rytinėje/vakarinėje dalyse tvoros kiaurymių plotas turi būti ne mažesnis nei 25 % visos tvoros (įskaitant cokolinę dalį), pietuose ne mažesnis nei 50%. Jei tvora daroma su pamatu, tai be kaimynų sutikimo šiose pusėse tvorą reikia statyti atitinkamai per metrą arba per du nuo sklypo ribos. Jei kaimynai pietuose, tvora nereglamentuojama ir be kaimynų sutikimo statoma prie sklypo ribos.
Atsakyti
Nu bet vistiek durnyste doh.gif Kaimynai dziaugtis turetu, kad tvora jau yra, islaidu jokiu, tai ne, jie geriau skundus raso doh.gif Nu tikekimes, mums su kaimynais labai pasiseks biggrin.gif
Atsakyti
įsivaizduok, kad turi 6a sklypą, o kaimynai iš pietų pusės pasistato 2m akliną tvorą, visalaik sėdi šešėlyje smile.gif . Tikriausiai nelabai džiaugtumeisi. Tam tie įstatymai ir sugalvoti.
Atsakyti
QUOTE(linnn @ 2009 07 17, 10:45)
įsivaizduok, kad turi 6a sklypą, o kaimynai iš pietų pusės pasistato 2m akliną tvorą, visalaik sėdi šešėlyje smile.gif . Tikriausiai nelabai džiaugtumeisi. Tam tie įstatymai ir sugalvoti.



PAs mane ploto dar mažiau, bet visteik noriu tvoros. Ir visai nepykčiau, jei kaimynai būtų man tuo du metrus pastatę lotuliukas.gif Atsibodo pastoviai kaip ant podiumo "spindėt", norisi šiokio tokio privatumo, kad ir 2,5 aro sklypelyje. KArtasi norisi ramiai išsidrėbus knygą paskaityt, nesukant galvos kaip atrodau ir pan. lotuliukas.gif

Galų gale, neleis kaimynka lentinės tvoros statyt, užtempsiu tinklą, bet nepagailėsiu litų ir visą perimetrą tujom pavarysiu, o tos gali ir daugiau nei 2 metrus į viršų styptelt lotuliukas.gif Ir vis tiek aklinai bus lotuliukas.gif
Atsakyti