Įkraunama...
Įkraunama...

Aplinkos tvarkymas

juriniu smėliu niekas nepriakiauja. kiek man žinoma šventojoje buvo išvežamas smėlis, kai kiba UOSTĄ statė, tai kas norėjo tam ir vežė. mes tik vairuotoją paskatinom maža dovanėle, ne jo tik reikėjo prašyti.
Atsakyti
kitaip sakant davėt kyšį, kad vairuotojas Jums atveštų visiems žmonėms ir gamtai priklausantį turtą, kai atstatant audrų paveiktus krantus išleidžiami milionai.......labai jau sovietinis ir buduliškas mąstymas....
Atsakyti
jei nežinai, tai ir nekalbėk. smėlis buvo išvežamas lauk, visiškai, juk kanalą kasė, siurbė smėlį ir vežė bet kur, kad išvežtu. juk statė "UOSTĄ". aišku, kad kontrolės ten nebuvo, bet tai ne mano problema. nesakyk, kad tamsta nebūtumei pasinaudojusi proga. o savo mastymą pasilaikyk pati sau.

aš prašiau padėti išspręsti problemą, kaip su tuo smėliu susitvarkyti
Atsakyti
QUOTE(jurinė @ 2013 12 08, 16:40)
jei nežinai, tai ir nekalbėk. smėlis buvo išvežamas lauk, visiškai, juk kanalą kasė, siurbė smėlį ir vežė bet kur, kad išvežtu. juk statė "UOSTĄ". aišku, kad kontrolės ten nebuvo, bet tai ne mano problema. nesakyk, kad tamsta nebūtumei pasinaudojusi proga. o savo mastymą pasilaikyk pati sau.

aš prašiau padėti išspręsti problemą, kaip su tuo smėliu susitvarkyti

o kuo remiantis jus nusprendet, kad jums tokio dirvozemio (jurinio smelio) jusu sklype reikia g.gif ?
Atsakyti
vežiausi kaip gruntą, sklypo išsikėlimui, bet apie jo blogas savybes nežinojau. man kaimo žmonės papasakojo, kad jūrinis smėlis yra parazituojantis, t.y naikina juodžemį, mėšlą. nežinome ką daryti
Atsakyti
QUOTE(jurinė @ 2013 12 10, 13:22)
vežiausi kaip gruntą, sklypo išsikėlimui, bet apie jo blogas savybes nežinojau. man kaimo žmonės papasakojo, kad jūrinis smėlis yra parazituojantis, t.y naikina juodžemį, mėšlą. nežinome ką daryti

jis ne "parazituojantis", jis surus, jame daaaaaug drusku. doh.gif
Atsakyti
čia jau gyvenimas parodė, kaimynai jau praktiškai išbandė ir savo kailiu patyrė. užpila juodžemiu, ir jis kažkur dingsta. turim dovanėlę. galvojam, kad pavasarį teks išvežti, jei kokių kitų būdų nerasim.
sakai daug druskų o ką daryti, kad druskų neliktu, kas sumažina druskingumą?
Atsakyti
Sklypas dabar taip atrodo. Kaip geriausiai sutvarkyti ta slaita? Atramines sienos betonuoti nenoriu. Koki nuolydzio kampa optimaliausia daryti. Noriu uzseti zole. Manau reikalingas kazkoks tinklas, kad zeme laikitusi. Ar jis nebutinas?

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Viktorija_: 02 kovo 2014 - 21:21
Sveiki.
Nusipirkom sodybą, šiemet jau turėsiu laiko užsiimti aplinka. Pirmoji bėda- slyvos kieme. Sodas nebuvo tvarkomas n-metų, tai tų slyvų privisę iki negaliu. Rudenį vyras didžiuosius medžius išpjovė, aš naujas mažas ataugas nukapojau, bet iki šalčių dar iš naujo praaugo stiebai. Kaip jas išnaikinti, kad ir slyvų nebūtų, ir žemė nenukentėtų? Planuojama vėliau ten užsėti žole. Ačiū už patarimus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(_Viktorija_ @ 2014 03 03, 01:18)
Sklypas dabar taip atrodo. Kaip geriausiai sutvarkyti ta slaita? Atramines sienos betonuoti nenoriu. Koki nuolydzio kampa optimaliausia daryti. Noriu uzseti zole. Manau reikalingas kazkoks tinklas, kad zeme laikitusi. Ar jis nebutinas?

user posted image


Is nuotraukos atrodo, kad dirvozemis yra priesmelis, tai slaita sulaikyti bus sunkiau. Kadangi pas mane visur slaitai, tai galiu pasidalinti savo patirtimi.

As statyciau nors kazkokia atramine sienele. Nebutinai betonine, gali buti is medzio arba gali buti tiesiog patiesta agroplevele ir sudeti rieduliai ivairaus dydzio.

Jeigu sugalvosite, kad norit tik zoles, galit kloti tinkla, kad geriau laikytusi, bet as pas save dariau be jokio tinklo. Sumazinau nuolydzius (ne del to kad kitaip nelaikys, bet tam, kad po to pjauti galeciau normaliai su vejapjove) ir uzsejau zole. Svarbiausia seti arba anksti pavasari arba veliau rudeni, kol nera dideliu liuciu kai vanduo isgrauzia dirvoje kanjonus smile.gif
Aisku tu kanjonu isvengti nepavyko, tai teko veliau palopyti veja, bet dabar viskas normaliai atrodo, kai suaugo.
Atsakyti
QUOTE(_Viktorija_ @ 2014 03 02, 21:18)
Sklypas dabar taip atrodo. Kaip geriausiai sutvarkyti ta slaita? Atramines sienos betonuoti nenoriu. Koki nuolydzio kampa optimaliausia daryti. Noriu uzseti zole. Manau reikalingas kazkoks tinklas, kad zeme laikitusi. Ar jis nebutinas?


Dar variantas yra dėti geotekstilės klostes "S" forma. Gruntas + geotekstilė + gruntas + geotekstilė toks sumuštinis. Tai stabilizuoja gruntą po pamatais. Bet čia tik apsauga, kad šlaitas nenuvažiuotų. Reikės dar "apdailos", nes geotekstilė neatspari ultravioletui.
Atsakyti
QUOTE(_Viktorija_ @ 2014 03 02, 21:18)
Sklypas dabar taip atrodo. Kaip geriausiai sutvarkyti ta slaita? Atramines sienos betonuoti nenoriu. Koki nuolydzio kampa optimaliausia daryti. Noriu uzseti zole. Manau reikalingas kazkoks tinklas, kad zeme laikitusi. Ar jis nebutinas?

user posted image

atsiprašau, bet aš pasidaryčiau gražų šlaitą iš akmenų, su dekoratyviniais augalais ir upeliuku
Atsakyti