Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko ožiukai

Daug lengviau vaiko ožius išgyventi tada, kai įsisąmonini, kad tai natūralus vaiko raidos etapas, ir reikėtų susirūpinti, jeigu to nebūtų. Tai tėvų kantrybės ribų bandymas. Dažniausiai "eina" kartu su neklausymu ir hyperenergija doh.gif

O kaip elgtis, priklauso nuo situacijos. Jeigu tai vieša vieta, geriausia iš jos pasišalinti kartu su vaiku. O dar geriau - užbėgti situacijai už akių ir vengti ilgai sukiotis ten, kur vaikas greitai pervargsta.

Namuose geriausia įjungti režimą "nieko nematau ir nieko negirdžiu". Kaprizus ir isterijas reikia paprasčiausiai ignoruoti. Ilgainiui vaikas supras, kad toks elgesys publikos nedomina ir "šou" bus rengiami vis rečiau. Tiesiog negalima vaikui leisti pajusti, kad jis gali gauti dėmesio per blogą elgesį.

Kartais padeda stiprus vaiko suėmimas į glėbį ir palaikymas kelias minutes truputį linguojant.

Jeigu vaikas elgtųsi itin piktybiškai, taikyčiau "time out". Uždaryčiau porai minučių kambaryje, kad atvėstų. Bet dar neteko to daryti.

Jokiu būdu negalima nusileisti vaiko isterijai, nes tokiu atveju jis pajus, kad tėvais galima manipuliuoti blogai elgiantis. Ir toks elgesys tokrai kartosis ir bus tik blogiau. Tegul geriau gauna, ko norėjo, kai nurims.

Labai svarbu ir tai, kaip mama pati elgiasi bei kokie santykiai tarp tėvų. Jeigu ji yra linkusi į isteriškumą, tikėtina, kad ir vaikas toks bus. Labiau ožiuotis linkę tie vaikai, kurie viduje jaučiasi nesaugūs. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių. Pvz., jeigu šeimoje tvyro įtampa, vaikas ją jaučia net tada, kai tėvai prie jo santykių nesiaiškina. Taip pat - jeigu tėvai ignoruoja vaiko jausmus, per daug iš jo tikisi, skiria per mažai dėmesio. Ir dar - mažiems vaikams būtinos aiškios taisyklės, kurių būtina laikytis. Ir tėvai privalo jų laikytis nuosekliai. Antraip vaikas irgi jausis nesaugus.

Ir šiaip vaikų auklėjimas yra rimtesnis mokslas nei doktorantūra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajūnė: 30 gruodžio 2009 - 02:09
QUOTE(Heart @ 2009 05 09, 18:04)
Kartais padeda stiprus vaiko suėmimas į glėbį ir palaikymas kelias minutes truputį linguojant.

Man visada buvo įdomus šis "nuraminimo" metodas. Ar kitiems vaikams jis veikia? Nes maniškė tik dar labiau supyksta, jeigu paimu, spurda, pradeda muštis blink.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2009 05 09, 18:24)
Man visada buvo įdomus šis "nuraminimo" metodas. Ar kitiems vaikams jis veikia? Nes maniškė tik dar labiau supyksta, jeigu paimu, spurda, pradeda muštis  blink.gif

Taip, iš pradžių muistosi, spardosi ir kartais net mušasi, ir nieko čia keisto, taigi vaikas jaučiasi supykęs ir įsiskaudinęs. Bet aš stipriai apkabinu iš nugaros, suimu rankeles, kad nesimuistytų, tvirtai laikydama pasisodinu ant kelių ir švelniai palinguoju kurį laiką. Paprastai jau po kelių minučių aprimsta, nors verkšlena dar ilgai. tai taip ir laikau, kol visai nurimsta, o tada pasibučiuojame, atsiprašome vienas kito ir einame ieškoti veiklos wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2009 05 09, 18:29)
Taip, iš pradžių muistosi, spardosi ir kartais net mušasi, ir nieko čia keisto, taigi vaikas jaučiasi supykęs ir įsiskaudinęs. Bet aš stipriai apkabinu iš nugaros, suimu rankeles, kad nesimuistytų, tvirtai laikydama pasisodinu ant kelių ir švelniai palinguoju kurį laiką. Paprastai jau po kelių minučių aprimsta, nors verkšlena dar ilgai. tai taip ir laikau, kol visai nurimsta, o tada pasibučiuojame, atsiprašome vienas kito ir einame ieškoti veiklos  wub.gif

Matyt per greit tikiuosi nusiraminimo g.gif Nors būna kartais, kad pati leidžiasi apkabinama ir tada nusiramina greit ax.gif
Atsakyti
oi ir mes zinome kas tie oziukai, nors mus tik metukai. Kazka isaiskit nelabai tokei dar ir paaiskinsi. Tai kai namuose pradeda dygti ragiukai , tai mes nunesame per kelis zingsnius toliau nuo musu ir pasodiname nugara i mus ar isnesame i kita kambari (seip bent mus nunesimas kelis zingsnius geriau veik) ir nurimsta. Bandome ir su zaislu uzmonit, bet visi zaislai skrieja stipria jega i siena ar i grindis.Pasisodinus ant keliu ir stipriai apglebus ir mums netinka nes ji muistosi muistosi kol gauna proga nuciost, kol tu nori ja auksciau uzsitemt.Mes dar vaikstom isikibe i viena ranka, bet jei nevesi kur jei reik tai klumpa ant keliu ar visa persiriec i kita puse ir daryk ka nori. O kai pasakai kad negalima ka nors daryt dauzo su rankom sau per galva. Sekanti syki vel ta pati daro ko negalima tik sypsosi ir ziuri i akis ka pasakysi. Aciu Dievui, kad parduotuve jei kol kas tikras rojus, tik dairos i visus ir ciauskia is visu jegu. Itariu bus dar daug tu oziuku, bet manau mes susidorosime su jeis....
Atsakyti
QUOTE(gwidita @ 2009 05 05, 14:15)
namie irgi daznai as nusileidziu jam kad tik neverktu ir duotu man ramybe


blink.gif ojojoi prisidirbot jau su tokiu auklėjimu doh.gif kuo jūs jam daugiau nusileidžiat tuo labiau jis rėks...ir taip užsuktas ratas g.gif kuo greičiau bėkit iš to rato ir taisykit situaciją, kol ne vėlu, nes turiu pažįstamą šeimą,kurioje 12 metų berniukas iki šiol krenta ant žemės jei ko negauna blink.gif

QUOTE(mylimuke @ 2009 05 09, 18:24)
Man visada buvo įdomus šis "nuraminimo" metodas. Ar kitiems vaikams jis veikia? Nes maniškė tik dar labiau supyksta, jeigu paimu, spurda, pradeda muštis 


Galiu pasakyti, kad mums padėjo, kai ji dar buvo mažytė tarkim nuo 8mėn iki metų rolleyes.gif tikrai gerai veikdavo, nors šito metodo tada nežinojau, bet instinktyviai jį naudojau, man pasiteisino, tačiaudabar jau sunku ją taip būtų laikyti g.gif

Dabar taip, situacija pas mus irgi ne kokia...šiaip vaikas visada tokia energinga be proto ir aktyvi, labai smalsi ir neįtikėtinai užsispyrusi...taigis su ožiais vargstam maždaug nuo kokių 8 mėn blink.gif taigis, pirmas būdas, kaip minėjau, buvo suimti į glėbį ir palinguoti, kol apsiramins...nuo metų pradėjom taikyti "nematau ir negirdžiu" būdą, visai nieko sakyčiau veikė thumbup.gif bet irgi neilgai...kaip sakant išmoko apeiti šitą...prieina ir mušasi, tarkim iš kokios kaladėlės paleidžia...tai dabar jau taikom timeout būdą, nuvedam į miegamajį ir uždarom, pasakę, kad kai apsiramins išeis, o su tokiom irzliom mergaitėm mes nedraugaujam...nežinau ar gerai mes čia darom...
ai dar tiesa buvo periodas, kai mergina be proto mane mušė, tai buvo būtent kai jai sukako 1metai ir nutraukiau ją maitinti...tai buvo labai sunku su šituo kovoti...sustabdydavau ranką ir pasakydavau, kad taip elgtis negalima ir jei ji mušis, mama supyks ir uždarys ją į kambarį...

Bet turiu prisipažinti, kad kartais trunka kantrybė, o tada užrėkiu...aišku kai tik tai įvyksta, pasigailiu, kad taip padariau...bet tikrai būna momentų...kad atrodo... verysad.gif

O parduotuvėje užimam tokiu būdu, kad mes imam prekę iš lentynos ir paduodam jai o jos užduotis yra padėti į vežimėlį...aišku neslampinėjam be tikslo...imam tai ko reikia ir varom greičiau iš PC lotuliukas.gif būna kad užsiožiuoja, tada išnešam vaiką iš ten ir sėdim mašinoje, kol kuris vienas apsiperka rolleyes.gif

Žinau tokį būdą, kad jei jau kantrybė trūkinėja, reikia išeiti į kambarį ar lauką ir suskaičiuoti iki 10 neskubant...kad nepadaryti ko nors, dėl ko gailėsimės vėliau...

Sudomino mane tie kursai kur siūlo Aidnux...gal reiktų nueiti... g.gif
Papildyta:
Ir dar čia kažkuri minėjo pagalvoti, ar tikrai negalima ar čia mūsų tinginystė šneka blush2.gif tai kai perkračiau viską pagalvojau, kad tikrai būna mano užsispyrimas, kad ne ir viskas, pati kaip mažas vaikas... doh.gif hmmm teks kažkaip su tuo kovoti...

Na ir kas čia dar...ai tiesa, mes su vyru vaiko auklėjimo aspektus nustatėm dar kai jo net planuose nebuvo, na pakalbėjom pažiūrėti ar tuo klausimu sutampa mūsų nuomonės lotuliukas.gif nes kovoti man su 2 vaikais būtų didžiausia nesąmonė, kai vienas iš jų suaugęs vyras doh.gif

Ai tiesa, labai svarbu vaikui ribos...jei tikrai kažko negalima tai niekada niekada neleiskite to daryti, nes jei kartą leisit jis galvos kad dar kada nors gaus tai ir zys doh.gif

Atsiprašau už tokius ilgus pasisakymus, bet kažkaip man tai aktuali tema ir žinau ką tai reiškia tokį vaiką auginti...
Atsakyti
Mes irgi turime bedu su tais "oziukais".Visko buna,ir saukiu ir aiskinu,bet retai kada padeda, .Bandau ir demesio nekreikt,kaip daug mamyciu sako,bet irgi ne visuomet padeda. Nezinau,kaip su dirzu,bet mes turime rykstele,kelis kartus yra gavusi per kojites.Nemanau,kad cia yra vaiko luosinimas,kaip isisreiske viena mamyte.Mus visus taip tevai auklejo ir retas kuris galetu pasakyti,kad nera dirzo ar rykstes pasiemes.Ir manau,kad isaugom normaliais zmonemis.Kiekviena mama turi savo nuomone apie savo klecko auklejima,tik vat nereikia iskart pult ir kitus bukais vadinti,del to ar ano...
Atsakyti
QUOTE(Donata444 @ 2009 05 10, 15:53)
Man tai su tomis kedutiemis irgi idomu.Vaikas privalo joje siediet,bet kaip paaiskint,kad butinai reikia ten siedeti?O jei vaikas rekia,ka tada daryt,jei visai nesiedi keduteje...Na lieka tik bauda gaut g.gif


čia svarbiausias momentas NIEKADA jam neleisti važiuoti ne kėdutėje 4u.gif mes taikom tokią metodiką, kad kai kur išvažiuojam, laikas nuo laiko išlipam pasivaikščioti, tada gražiai paaiškinam, kad teks sėsti į kedutę, bet vėl kai sustosim išlipsim pasivaikščioti 4u.gif

QUOTE(lina22 @ 2009 05 10, 16:00)
Mes irgi turime bedu su tais "oziukais".Visko buna,ir saukiu ir aiskinu,bet retai kada padeda, .Bandau ir demesio nekreikt,kaip daug mamyciu sako,bet irgi ne visuomet padeda. Nezinau,kaip su dirzu,bet mes turime rykstele,kelis kartus yra gavusi per kojites.Nemanau,kad cia yra vaiko luosinimas,kaip isisreiske viena mamyte.Mus visus taip tevai auklejo ir retas kuris galetu pasakyti,kad nera dirzo ar rykstes pasiemes.Ir manau,kad isaugom normaliais zmonemis.Kiekviena mama turi savo nuomone apie savo klecko auklejima,tik vat nereikia iskart pult ir kitus bukais vadinti,del to ar ano...


Na nemanau, kad kažkas kažką pavadino buku...bet realiai rykštės griebiasi tėvai iš nevilties...ir tokiu būdu parodom savo silpnumą...tik žinau, kaipkartais niežti rankos, nes atrodo tada bus aišku viskas...bet kolkas yra tekę tik su delnu pliaukštelti, bet ir čia maža skriauda nes į pamperį gauną doh.gif

Dar man labai padėjo dienotvarkės įvedimas...žinokit, kaip būtų fėja su burtų lazdele mostelėjusi, aišku teko aukotis, niekur nevažiavau 2 savaites, užtat vaikas įprato nuo metų gyventi pagal tam tikrą tvarką ir taip gyvenam iki šiol mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos, mano dukryte irgi yra labai uzsispyrusi ir rodo savo charakteri, principus, jeigu negauna ko nori. nuolaidziauti manau negalima, nes paskui ipranta ir dar baisiau gali buti, tad manyciau reikia grieztai reaguoti i tokius ozius, nes paskui lipte lips ant galvos, aisku mamytei skauda sirdele, bet ka daryt...
Atsakyti
Namuose nuo "ožiukų' mums padeda, kai griežtai pasakau, jog su ožiais nedraugauju ir susikryžiuoju rankas, ignoruoju jį kol baigia rėkti ar voliotis biggrin.gif , arba nuvedu į kitą kambarį, uždarau duris ir liepiu nurimti. Veikia puikiai, nepraeina nei minutė kai ateina išsišiepęs ir visada apsikabina wub.gif
Va viešoje vietoje kolkas (tfu tfu tfu ) ožiukų nebuvom sutikę, tikiuosi susitvarkysiu jei taip kada atsitiks rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kamėja: 11 gegužės 2009 - 15:29
sveikos mamytes smile.gif mano berniukas pilnas oziuku ir nz jau ,musti su dirzu kazkaip gaila juk dar maziukas 1.8 m,tik rekti lb gauna ,bet nuo to matau pati kad nieko gero nes tik pati kaip kokia beprote pasijauciu ir viskas schmoll.gif o kaip jus auklejat?
Papildyta:
QUOTE(Armani @ 2009 05 08, 20:32)
uoj tie ožiukai  būna ir pas mus jų

cia toks amzius buna vaiku kai nesedi ir viskas,musiskiui,draugu berniukui ir taip buvo,ber praeina tas laikas ir vel sedi kuo ramiausiai
Atsakyti
sveikos mamos!mano dukryte tai oziukai daznai aplanko,bet as pykstu ne ant jos bet ant seneliu kurie ja taip islepino ir padare tokia ozka su kuria nebesusitvarkom ir tik rykste padeda ir tai tik kartais doh.gif jei tik pasakai kad negali tai bet ka griebia kas pasitaiko po ranka ir meta ant zemes arba isvercia visa spinta rubu..net nebezinau ka daryt unsure.gif mes dabar gyvenam su uosveis tai patikekit kaip sunku ja auklet jei tik uzduodam jai per uzpakali tai ziurek jau stovi seneliai abu ir sako gi nemuskit ji dar mazute nieko nesupranta ir pan..o maniske mergaite pamato kad ja uzstoja kazkas tai ir iesko uzuovejos kad tik kas apgintu ir tada dar daugiau paleidzia dudas.mes su vyru vieni ja auginom 1metus tai nebuvo niekad jojiu oziu bet kai gryzom gyvent pas uosvius prasidejo visi oziai nezinau ar cia sutapimas toks ar toks jau jos charakteris.. verysad.gif
Atsakyti