QUOTE(mazge1979 @ 2010 06 24, 17:56)
pas mane situacija dar painesnė. gyvenam, bet aks žino, visko nusimato, jei žmogus nesikeis.
dabar elgčiausi kitaip, tada sudurniavau. turėjua butą, jį pardaviua, neužteko namui, jis savo vardu ėmė paskolą, mažiau nei aš įmokėjau , aš laiduotoja, pirkom namą kaip bendraskoliai. dokumentus visus turiu, kiek aš įnešiau, įmokas moka jis, bet aš uždirbu pragyvenimui. čekių nerenku, bet pagal sąskaitas aišku, kiek kas kam skyrėm. paskola nėra siaubingai didelė, bet pajamos vienai būtų per mažos. skyrybų atveju norėčiau namą išsaugoti vien dėl to, kad abu dėl jo įrengimo stengėmės, aš daugiau investavau pinigais, jis darbu, nors ir aš daug dirbau. skyrybų atveju pasiūlyčiau jam sudaryti sutartį, jog namą pasilieku aš, išlaikymo vaikui nereikalauju, tik jis padengia pusę paskolos, tai būtų apie 300-400 litų, kaip ir alimentai. kadangi vaikas dar labai mažas, alimentus tektų mokėt 16 metų+ ilgiau jei mokinsis. manau tai tikslinga. taip pat testamentu jo namo dalį palikti vaikui po paskolos išmokėjimo.
jei taip neišeitų, mėginčiau tartis su banku dėl termino pailginimo arba namą parduoti, atiduoti bankui skolą.
teismas tokių turtų nedalina, kol negauna sutikimo iš banko.
betkokiu atveju reik banko sutikimo, kol yra paskola. banko zyma dedama ant sutarties skyrybu.
daryciau paprastai - rasot kad paskola mokat solidariai, po ismokejimo namas atitenka tau. na, arba jums pusiau. tu islaikai teise gyventi name, o jis issikelia.
kitas variantas - namas po ismokejimo atitenka tau su vaikais, paskola mokate solidariai, jis moka alimentus pvz 500 lt. taciau paskola jau zodiniu sutarimu moketum tik tu. tokiu atveju, jei jis nemokes ,,alimentu" - jau po 1 dienos velavimo gali kreiptis i anstoli