Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

QUOTE(KimNaNa @ 2012 09 02, 20:38)
Labas vakaras,o susituokus bažnyčioje ar reikia vistiek į rotušę važiuoti ir ten tvarkyti dokumentus ir mokėti pinigus ar ne?  g.gif


Mes tuokiamės bažnyčioj, tai visvien sakė reikės nuvažiuot liūdijimo atsiimt į metrikaciją cool.gif
Atsakyti
QUOTE(zaliaskare @ 2012 09 02, 21:50)
Mes tuokiamės bažnyčioj, tai visvien sakė reikės nuvažiuot liūdijimo atsiimt į metrikaciją cool.gif

O tai reikės ten kažką mokėt? Nes dabar nežinau ką daryt,nes jeigu vistiek reikės tai gal ir metrikacijoj reik tada susirašyt g.gif
Atsakyti
QUOTE(KimNaNa @ 2012 09 02, 22:54)
O tai reikės ten kažką mokėt? Nes dabar nežinau ką daryt,nes jeigu vistiek reikės tai gal ir metrikacijoj reik tada susirašyt  g.gif



Del keliasdesimt litu nemanau, kad verta vazinet vestuviu diena per kelias vuetas, tik daugiau nepatogumu ir turbut dar didesnes islaidos..
Atsakyti
Kiek domėjausi, susituokus tik bažnyčioje, vėliau dokumentus reikia važiuoti atsiimti, tačiau mokama tik 21Lt atrodo. 4u.gif
Atsakyti
Man idomu keli aspektai: ar baznycioje butini liudininkai? Na kur pasirasinetu kazka kaip cv ir pan,ar vienas is liudininku gali buti asmuo sulaukes 16 m? Ar vis tik turi buti abu pilnameciai? Ar reikia puosti baznycia, jei vestuves kuklios(dalyvaus gal 10 zmoniu), o kaip su ejimu prie altoriaus? Zmones dar taip daro, kad nuotaka tetis palydi? O jei buna pabarstyta ziedlapiu, kaip paskui juos surint ar viska palikt baznycios "valytojoms"? Jergau... Tiek neaiskumu, va kas buna kai visi aplinkui gyvena susimete
Atsakyti
smile.gif+2012 10 14, 15:03-->
QUOTE(Bridz smile.gif @ 2012 10 14, 15:03)
o kaip su ejimu prie altoriaus? Zmones dar taip daro, kad nuotaka tetis palydi?

kai kur kunigai to neleidžia (ir gerai daro), nes tai nuo vergovės laikų kilęs paprotys ir net ne iš Lietuvos. Va atveda tėvas už rankos dukterį, kad ta nepabėgtų ir duoda jaunikiui, kurio nepažįsta ar nemyli blink.gif Pagal lietuvių papročius jaunieji į bažnyčią eina kartu, nes tai simbolizuoja jų bendro gyvenimo pradžią.
O jūs jau pati spręskit, kaip norit, kad atrodytų ar, kad tėvas kaip daiktą atiduoda, ar, kad kartu pirmus gyvenimo žingsnius žengiat.
Atsakyti
smile.gif+2012 10 14, 14:03-->
QUOTE(Bridz smile.gif @ 2012 10 14, 14:03)
Man idomu keli aspektai:
1. ar baznycioje butini liudininkai? Na kur pasirasinetu kazka kaip cv ir pan,ar vienas is liudininku gali buti asmuo sulaukes 16 m? Ar vis tik turi buti abu pilnameciai?
2. Ar reikia puosti baznycia, jei vestuves kuklios(dalyvaus gal 10 zmoniu),
3. o kaip su ejimu prie altoriaus? Zmones dar taip daro, kad nuotaka tetis palydi?
4. O jei buna pabarstyta ziedlapiu, kaip paskui juos surint ar viska palikt baznycios "valytojoms"? Jergau... Tiek neaiskumu, va kas buna kai visi aplinkui gyvena susimete

1. Taip, baznycioj reikia 2 liudininku. Pas mus buvo zenota pora ir abu pilnameciai. Manau, kad turi but pilnameciai, bet tiksliai negaliu pasakyt 4u.gif
2. kiekviena baznycia yra puosiama misioms, kur mes tuokemes, ja papuosia sekmadieni visai savaitei, tai sestadieni keitem geles. Taippat kabinom kaspinus ant suolu, degem zvakutes ir ziedlapiu berem prie suolu va taip:
user posted image
Cia kiekvieno asmeninis reikalas, kokiu ir kiek tu papuosimu norit, jei tik minimaliai, tai gal uzteks to kaip jau papuosta.
3. Na nuotakos ejimas su teciu prie altoriaus yra atkeliaves is uzsienio, Lietuvoj pagal tradicijas jaunieji i baznycia eina kartu paskui kuniga. Mes susitikom lauke prie duru ir kartu ejom.
4. Jei beriat ziedlapius papuosimui, tada reikia patiem susirinkt (nebent sumokat kokiai moterelei, kad patvarkytu). Jei norit bert ziedlapius ant jaunuju, dauguma baznyciu praso tai daryt lauke, kad nereiktu valyt smile.gif
Atsakyti
as nesu jau tokia tikincioji, kaip ir mano busimas vyras, taciau dabar nors ir atejo i mada tuoktis lauke, pajury ar dar kur tik sumasto, man labai labai grazu, bet as vistiek noriu i baznycia, nezinau kodel, taciau ta atmosfera, man kazkuo ypatinga smile.gif
Atsakyti
Ta atmosferą, turi šventumo ir tikrumo kažkokio wub.gif Visai kitaip žvelgiama į santuoką, daug rimčiau.. Bent jau mums taip ax.gif
Atsakyti
As tundra, dar niekad nedalyvavau vestuvese, sakykit vestuvini marsa groja baznyciose? Cia del jo atskirai tartis? Ar as cia per daug filmu prisiziurejau biggrin.gif?
Atsakyti
smile.gif+2012 10 17, 16:06-->
QUOTE(Bridz smile.gif @ 2012 10 17, 16:06)
As tundra, dar niekad nedalyvavau vestuvese, sakykit vestuvini marsa groja baznyciose? Cia del jo atskirai tartis? Ar as cia per daug filmu prisiziurejau biggrin.gif?

wa wa ir man idomu....nes iki tol as tik civilinej tesu dalyvavus g.gif
Atsakyti
Mergaitės, dėl visko reikia tartis smile.gif Čia kaip kokioj bažnyčioj, mūsų atveju buvo taip, kad mes sumokėjome už viską iš karto - į kainą įėjo bažnyčios papuošimas, ir vargonus. Dar ir giesmę giedojo labai gražiaioperiniu balsu, kai sakėm priesaiką ir mainėmės žiedais. Tik aš viską išgirdau ir pamačiau filmuotoj mūsų medžagoj, nes tuo metu negirdėjau nei vargonų, nei giesmių, nei mačiau kaip papuošta buvo bažnyčia ax.gif
Atsakyti