Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

QUOTE(Arven @ 2013 07 08, 15:37)
O kam Jums, netikinčiai, nekatalikei, tuoktis katalikų bažnyčioje? Juk jei religija būtų svarbi Jūsų gyvenime, seniai būtumėt priėjusi pirmosios komunijos. O dabar ieškot, kad prieš bažnyčios priesakus, tsakant "nelegaliai" Jus sutuoktų. Labai keista.



pritariu. Jei iki tol nereikėjo šventų sakramentų, o dabar prireikė, tai tuomet reikėtų viską priimti kaip priklauso, jei nuoširdžiai reikia Dievo gyvenime. O nueit į bažnyčią tuoktis dėl vaizdo, manau neprasminga.
Atsakyti
QUOTE(barda @ 2013 08 02, 10:58)
O nueit į bažnyčią tuoktis dėl vaizdo, manau neprasminga.

na, neprasminga, ale gi grazu biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos merginos, as norejau pasiteirauti, gal yra zinanciu ar galima tuoktis baznycioje per Kaledas ar antraja Kaledu diena;)? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mergiote... @ 2013 08 14, 18:44)
Sveikos merginos, as norejau pasiteirauti, gal yra zinanciu ar galima tuoktis baznycioje per Kaledas ar antraja Kaledu diena;)?  4u.gif

Paprasciau bus pasiklausti pas kuniga, tas tikrai tiksliai pasakis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mergiote... @ 2013 08 14, 18:44)
Sveikos merginos, as norejau pasiteirauti, gal yra zinanciu ar galima tuoktis baznycioje per Kaledas ar antraja Kaledu diena;)?  4u.gif

Turėtų būti galima, nes krikštynos tai būna, tai turėtų ir vestuves būti:)
Atsakyti
Tiesiog smalsu, o neiviena nepagalvojote turėti senasias Lietuvos religijos jungtuves ? ax.gif tai visgi pirmoji mūsu Lietuviu religija, kol mūsu kunigaikštis nepriemė krikšto ir neapkrikštyjo Lietuvos 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cococinelle: 20 rugpjūčio 2013 - 10:23
QUOTE(cococinelle @ 2013 08 20, 11:23)
Tiesiog smalsu, o neiviena nepagalvojote turėti senasias Lietuvos religijos jungtuves ? ax.gif tai visgi pirmoji mūsu Lietuviu religija, kol mūsu kunigaikštis nepriemė krikšto ir neapkrikštyjo Lietuvos  4u.gif


Man schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barda: 20 rugpjūčio 2013 - 13:34
QUOTE(cococinelle @ 2013 08 20, 10:23)
Tiesiog smalsu, o neiviena nepagalvojote turėti senasias Lietuvos religijos jungtuves ? ax.gif tai visgi pirmoji mūsu Lietuviu religija, kol mūsu kunigaikštis nepriemė krikšto ir neapkrikštyjo Lietuvos  4u.gif

Manau, kad čia kaip ir su bažnyčia, turite tikėti tuo ir dėl to norėti tokių apeigų, o ne šiaip.. Mano viena bendradarbė propaguoja senąsias baltų tradicijas. Tai ir per jos dukros vestuves "vaidilutės" ugnį degino, Kauno santakoje, yra aukuras. Bet kad kažką labai "blatno" tai "ceremonijai" būtų sugalvoję schmoll.gif
Kažkas lyg turėtų teikti "senųjų baltų tuoktuvių paslaugas", A.Jasaitytė-Čeburiak taip tuokėsi, lyg labiau pagalvota buvo kiek prisimenu..
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2013 08 20, 15:34)
Manau, kad čia kaip ir su bažnyčia, turite tikėti tuo ir dėl to norėti tokių apeigų, o ne šiaip.. Mano viena bendradarbė propaguoja senąsias baltų tradicijas. Tai ir per jos dukros vestuves "vaidilutės" ugnį degino, Kauno santakoje, yra aukuras. Bet kad kažką labai "blatno" tai "ceremonijai" būtų sugalvoję  schmoll.gif
Kažkas lyg turėtų teikti "senųjų baltų tuoktuvių paslaugas", A.Jasaitytė-Čeburiak taip tuokėsi, lyg labiau pagalvota buvo kiek prisimenu..

Mano kaimynė taip tuokėsi - tai kaimiečiai giminės nesuprato- " nu ir kunigėlis ,meldžias naujoviškai,ir altorius lauke ,ir mišios ne tokios////"". blink.gif
Atsakyti
Mes ir Baznycioje tuokemes smile.gif Tavo vietoje tikrai neskubeciau i Baznycia vien del tevu ar kitokiu prieazsciu. Reik to noreti patiems, ir spresti uz save patiems.
Atsakyti
Mes tuokemes ne baznycioje, ne kalbos nebuvo is abieju, kad kuris nori kunigo ir kitu dirbtinu elementu.. nei as nei vyras netikim, abu nekrikstyti.. musu atveju tai butu buve labai nekas.. tik gal draugam keistai atrodo, bet negi ne dzin. juk musu svente smile.gif
Atsakyti
Keistas man kai kurių moterų pasakymas - kaip čia visus kursus greičiau susitvarkius, kokie įkainiai, kur pigiau. Lyg kokiam prekybcentry ieškotų "popigiai sosyskų". Nemoka poterių sukalbėt, bet veržiasi į bažnyčią ir dar pyksta, jei tokių komjaunuolių-pionierių kunigas nenori tuokti. Devalvuojama ta bažnytinė santuoka iki kičinio šou - nes juk gražu, rūmai dideli, kvepia įdomiai, giminės gali akis paganyti, ai, nu ir dievas dar biggrin.gif Santuoka, krikštas - sakramentai, kuriuos reikia priimti gerai įvertinus savo santykį būtent su religija, nes tai yra religinės apeigos. Jei visą gyvenimą ėjot į bažnyčią tik progomis, ir nereikėjo jums apeigų, bet "širdy mes juk bais tikintys, geri ir dori", tai tuoktis ir krikštyti bažnyčioje tėra tuštybė, ir "pakazūcha".Tėvai mane ir krikštyjo, ir privertė priimti kitus sakramentus, bet niekada nebuvau tikinti, todėl mano santuoka - tik civilinė, o vaikai nekrikštyti.
Atsakyti