Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

Sveikos. Planuojame vestuves. Tai bus mano antroji santuoka, busimojo - pirmoji. As su ex emiau sliuba, zinoma jau nebegaliu tuoktis baznycioje, bet gal zinote kokia kunigo santuokos palaiminimo tvarka ir salygos? Ar negausiu smarkiai velniu,kad nenutraukiau baznytines santuokos ir vel grizau tuoktis? ax.gif
Atsakyti
nezinau tvarkos, bet tikrai buna tokios "tuoktuves" baznycioj, kai vienas jau susituokes buvo, kitas dar tik pirma karta tuokiasi. Anokia cia naujiena, kad kunigas moralus turetu skaityt. Tik man idomu, kaip jus pati jausities, kai jau prisieket kitam savo meile iki grabo lentos.
Siuskit busimaji su kunigu kalbetis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2016 08 27, 14:51)
nezinau tvarkos, bet tikrai buna tokios "tuoktuves" baznycioj, kai vienas jau susituokes buvo, kitas dar tik pirma karta tuokiasi. Anokia cia naujiena, kad kunigas moralus turetu skaityt. Tik man idomu, kaip jus pati jausities, kai jau prisieket kitam savo meile iki grabo lentos.
Siuskit busimaji su kunigu kalbetis  mirksiukas.gif


Jauciuosi prastai tik del to,kad prisiekiau myleti zmogu pries Dieva 20m atgal vien del to,kad jo tevai reikalavo. Tiesiog pasilaiminsim dabar,o kai baznycia isskirs, paimsim sliuba.
Atsakyti
QUOTE(rococo @ 2016 08 27, 20:34)
Jauciuosi prastai tik del to,kad prisiekiau myleti zmogu pries Dieva 20m atgal vien del to,kad jo tevai reikalavo. Tiesiog pasilaiminsim dabar,o kai baznycia isskirs, paimsim sliuba.


Logikos nera. Tipo prievarta tekino? Ar buvo teketa SAVO NORU ir naturaliai buvo norima, kad i tai butu ziurima RIMTAI.

Bet kuriuo atveju - jau neverta juokinti pasaulio su priesaikomis kurios vis tiek nieko nereiskia ir esant reikalui panaikinamos.
Atsakyti
QUOTE(IDOMUCIA @ 2016 08 28, 13:25)
Logikos nera. Tipo prievarta tekino? Ar buvo teketa SAVO NORU ir naturaliai buvo norima, kad i tai butu ziurima RIMTAI.

Bet kuriuo atveju - jau neverta juokinti pasaulio su priesaikomis kurios vis tiek nieko nereiskia ir esant reikalui panaikinamos.

Ne nu Dievazi... Davadka ne kitaip lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rococo @ 2016 08 29, 12:27)
Ne nu Dievazi... Davadka ne kitaip  lotuliukas.gif

o tu darai iš Bažnyčios ir sakramentų pajuoką. Sakramentas ne suknelė, kad po 14 dienų grąžintum, nes spalva netiko. Idomucia gerai pastebėjo, jei sakramentas tau nieko nereiškia, o bažnyčia tik "gražesnė vieta nei santuokų rūmai" - kam tau santuoka bažnyčioje? Dėl giminių?
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2016 08 29, 12:34)
o tu darai iš Bažnyčios ir sakramentų pajuoką. Sakramentas ne suknelė, kad po 14 dienų grąžintum, nes spalva netiko. Idomucia gerai pastebėjo, jei sakramentas tau nieko nereiškia, o bažnyčia tik "gražesnė vieta nei santuokų rūmai" - kam tau santuoka bažnyčioje? Dėl giminių?

Dar viena lotuliukas.gif As kaip matau, cia sedi tos, kur is Facebook grupiu buvo istekstos nes jauciasi turincios ypatinga poreiki "pamokinti nieko nemokancias" .Nesinervinkit sitaip drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rococo: 29 rugpjūčio 2016 - 14:07
QUOTE(rococo @ 2016 08 29, 12:27)
Ne nu Dievazi... Davadka ne kitaip  lotuliukas.gif


Tai lyg ne as i baznycias verziuosi tuoktis?

Dar duosiu viena ideja. Tuokis kito kriskcionisko tikejimo baznycioje, protestantu, liuteronu, anglikonu, staciatiku. Galesi turet dar penkias baznytines vestuves vis kitoje "firmoje"
Po to galima persimesti ant budistu ir musulmonu.
Tik kokia to nauda?
Atsakyti
QUOTE(Pikciurna_ @ 2016 08 27, 07:57)
Gal zinote, ar po santuokos baznycioje reikia eiti i metrikacijos skyriu atsiimti popierinio santuokos liudijimo? Ar popieriniai santuokos liudijimai nebeisduodami? Jei vis tik reikia atsiimti popierini varianta ar privalomas abieju asmenu dalyvavimas?

išduodami :)
Atsakyti
QUOTE(rococo @ 2016 08 29, 14:06)
Dar viena  lotuliukas.gif  As kaip matau, cia sedi tos, kur is Facebook grupiu buvo istekstos nes jauciasi turincios ypatinga poreiki "pamokinti nieko nemokancias" .Nesinervinkit sitaip  drinks_cheers.gif

Tai apšvieskit mus nesusiprantančius. Koks tikslas jūsų atveju tuoktis bažnyčioje? Iš to, kad laukiate, kol Bažnyčia "išskirs" panašu, kad net religinga nesate. O jei esate, pati suprantate, kad Bažnyčios akyse ši santuoka net nepripažįstama.
Lyg maža gražių vietų susituokt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pilango: 30 rugpjūčio 2016 - 09:34
QUOTE(rococo @ 2016 08 27, 16:40)
As su ex emiau sliuba, zinoma jau nebegaliu tuoktis baznycioje, bet gal zinote kokia kunigo santuokos palaiminimo tvarka ir salygos?

Jokios palaiminimo tvarkos nepriimant santuokos sakramento NĖRA. Pasitaiko "improvizacijų" dar retkarčiais, bet tai ne tvarka, o betvarkė, atsirandanti dėl kunigo negebėjimo pasakyti "ne". Ir tai yra draudžiama. T.y. draudžiamos bet kokios bažnytinės apeigos imituojančios santuokos sakramentą.
Jei yra pagrindo abejoti pirmos santuokos sudarymo galiojimu, tai palaukit, kol bažn. tribunolas pasakys savo žodį. Jei bus negaliojanti, tada galėsit normaliai priimti santuokos sakramentą ir nedaryt nesąmonių. Nes laiminti santuokos, kol yra galiojanti kita, Bažnyčia negali. O galiojančia laikoma tol, kol bažnytinis teismas nepaskelbia, kad ji buvo sudaryta negaliojančiai.
Ir nereikia čia erzintis ar tyčiotis iš "norinčių pamokyt", nes išties tai, kas norima padaryti, yra absurdas. Tik santuokos sakramento atveju staiga visi ima nieko "nesuprasti". O jūs pabandykit civilinėj metrikacijoj paprašyti, kad gražias kalbas pasakytų ir pasiūlytų žiedus sumanyti, kol yra galiojanti pirmoji santuoka. ;) Ten kažkodėl viskas aišku, bet va su "bažnytine" vis norisi "improvizuot".

Klausimas: Norėjau sužinoti, ar yra kažkokia panaši ceremonija į Santuokos sakramentą? Jeigu jau buvau susituokusi bažnyčioje ir išteku dabar antrą kartą, ar galėtų kunigas pašventinti žiedus ir palaiminti santuoką ar panašiai?

Atsakymas: Griežtai draudžiama atlikinėti bet kokias apeigas, kurios galėtų būti tarsi Santuokos sakramento imitacija, tuo sudarant įspūdį tai matantiems, kad šis sakramentas teikiamas pakartotinai. Neleidžiamas viešas įėjimas su visa palyda į bažnyčią, bet kokios priesaikos ar vieši palaiminimai. „Žiedai laiminami tik bažnytinę santuoką sudarantiems jaunavedžiams, kurie juos su meilės ir ištikimybės pažadu įteikia vienas kitam kaip regimą duodamos priesaikos ženklą. Šis ženklas byloja apie savęs dovanojimą kitam asmeniui, apie iki mirties besitęsiantį santuokinį šeimos neišardomumo įsipareigojimą. Todėl vyskupai primena, kad negali būti teikiamas nei toks patarnavimas, nei atliekami bet kokie kiti liturginiai veiksmai, kurie būtų aliuzija į santuokos šventimą. Žiedų palaiminimas antrą kartą sudarantiems civilinę santuoką yra draudžiamas“ (iš 2010 10 26–28 LVK posėdžio).
Iš čia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 23 spalio 2016 - 18:53
Laba diena. Na aš irgi vargstu su bažnytinės santuokos norais ir reikalais. Mes su sužadėtine jau kaip ir buvome nusprendę daryti tik civilinę išvažiuojamąją santuoką, turime gražią vietą, užsisakėme metrikacijos paslaugą mūsų norimoje vietoje, viskas jau kaip ir paruošta. Tačiau kai tokius planus sužinojo sužadėtinės tėvai, giminės, mus tiesiog pradėjo atvirai smerkt, šaukt ant mūsų, kad esam bedieviai. Aš pats religijų atžvilgiu esu neutralus, netikiu niekuo, apart savęs. Taip pat neturiu krikšto, ir bermavonės. Tieisog, taip gavosi. Mano tėvams buvo sunkus periodas mano vaikystėje, o vėliau ir nepasikrikštijau. Bet man to ir nereikia, iš esmės.
Sužadėtinė labiau tikinti, nei netikinti, bet ji bažnyčios taip pat nesureikšmina, todėl išvengiant krūvos formalumų bažnytinei santuokai gauti, priėjom kompromisą daryti vetsuves be bažnyčios.
Žodžiu, esame durnoje situacijoje. jeigu eisime toliau savo keliu, garantuotai prarasime dalį svečių, ir galbūt gerus santykius su giminėmis, uošviais. Tai visgi, gal bandysime kažkur susitvarkyti tą šliūbo ėmimą, tačiau ne vestuvių dieną, kada nors vėliau. Tikiu, kad iš čia esančių tikrai yra buvusių panašioje situacijoje.
Mano klausimas būtų toks: Ar jau turint civilinę santuoką, kažkaip galima apeiti tuos krikšto reikalavimus, bermavones, šeimos kursus, ir asmeniškai pas kunigą pasiimti tą šliūbą? Gal man sakyti, kad esu kitatikis? Ten yra kažkokių išlygų, kai tuokiasi skirtingų tikėjimų žmonės biggrin.gif juokas ima kai galvoju..
pasidėsim tą popierių į stalčių ir bus ramu visiems
Ačiū
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo deadmau5: 09 lapkričio 2016 - 09:03