Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų scenarijai

QUOTE(kerryy @ 2010 04 16, 16:06)
as jau viska sugalvojus sudejus i savas vietas. tik db bus didysis darbas kaip viska graziai pradet... na ta prasme nesakysi gi - nu db perskaitysiu isakymus seneliams. perskaitai atsisedi. veliau vel atstoji ir sakai-nu db pazaiskim viktorina, ir t.t supratot apie ka as turbut  lotuliukas.gif
kokius zodzius pries viska sugalvot, kaip pradet graziai... doh.gif
gal kas turit iideju smile.gif? nes kiek temu perskaiciau tai visu scenarijus buvo tik aprasymas kas ka veike... o ka kalbejo niekur neradau  g.gif

Na, visada pagelbeja koks pokštas.. nesuplanuotas, o pagal situacija. Pvz. -Na, užteks valgyt, paklausykit KRIŠTO MAMOS. ...Kadangi renkas labai mano šeimai artimi zmones, tai net apie tai nesusimasciau. Atsistosi su plačia šypsena ir suveiks. Kuo toliau nuo scenarijaus, tuo idomiau. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shoko: 16 balandžio 2010 - 22:12
O jau aš rašysiuos blush2.gif Ba pradedu užsikirsti, pametu mintį... O kai reiks kalbėti tada ir matusiu. Čia kaip draugė: eina į universitetą egzo laikyti, špargalkė rankinukyje, sakau: kam tau ji, jei nesinaudoji, o ji atsako: ant sąžinės ramiau: turiu ir aš lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Žalia Rūta @ 2010 04 16, 23:05)
Na ir kas, kas butu - na dabar tas ir anas..  mirksiukas.gif
Man eiluotos krikstynos - na, ne artimuju svente, o labiau spektaklis.. bent jau as tokia esu.. Man visos kalbos turi buti ne pagal ismokta scenariju ar is spargalkes, o is sirdies ta minute..
Bet kaip kam patogiau.. O su papke vaikscioti ir skaityti - ne man..  blush2.gif

nebutinai su papke ir nebutinai eiliuotai mirksiukas.gif bet pvz imkim viktorina, vistiek kazkaip iprasmint ja reikia. o as ir tiek nesugalvoju doh.gif aisku jei reiktu is lemos kaika sakyt tai ir pasakyciau bet vistiek noris geriau apsigalvot, kad ir mintyse turet, nebutinai ant lapo... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žalia Rūta @ 2010 04 17, 00:05)

Man eiluotos krikstynos - na, ne artimuju svente, o labiau spektaklis.. bent jau as tokia esu.. Man visos kalbos turi buti ne pagal ismokta scenariju ar is spargalkes, o is sirdies ta minute..


gerai jei įvaldžius oratorystės meną thumbup.gif ir nė špargalkių nereik, o ką daryt, jei su kalbėjimu pieš daug žmonių viską užmiršti?? nors man eilės ir eilėraščiai irgi nepatinka, jau geriau pasirašyt savais žodžiais kažką.....
Atsakyti
QUOTE(Gingerr @ 2010 04 15, 22:15)
Ziuriu ilga laika tema apmirus  ax.gif
gal prajudinsiu smile.gif
as taip pat uzsiemiau skaitymu ir paieskom savo scenarijui smile.gif gal kas galetu konkreciau atsakyti, kas rengia vaika? krikstamote, krikstatevis ar abu?
Kas ir kam tixliai ji perduoda per langa?
Ka turi dovanot krikstamote ir krikstatevis vaikui? ten tos kruopos, muilai - aisku, bet va del pinigelio likau iki galo nesusipratus, del medalijono ar kryzelio taip pat.
Kas laiko vaika baznycioje?
tiesiog liko neatsakytu i klausimu i pacia tvarka, kas kam priklauso smile.gif
4u.gif

gal butu galima truputi plačiau apie visus papročius g.gif nors tiesa pasakius pirma karta girdziu kad vaika per langa perduoti reikia g.gif blink.gif

papasakokite apie tas kruopas ir muila, nes apie juos irgi pirma karta girdžiu g.gif

Atejau paskaityti apie krikštynų scenarijų, bet deja į šios temos pavadinimą visiškai nieko panašaus neradau mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(linksmuoliukas @ 2010 04 17, 09:16)
gerai jei įvaldžius oratorystės meną thumbup.gif ir nė špargalkių nereik, o ką daryt, jei su kalbėjimu pieš daug žmonių viską užmiršti?? nors man eilės ir eilėraščiai irgi nepatinka, jau geriau pasirašyt savais žodžiais kažką.....

va va, savais zodziais bet pasirasyt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Žalia Rūta @ 2010 04 16, 23:05)
Na ir kas, kas butu - na dabar tas ir anas..  mirksiukas.gif
Man eiluotos krikstynos - na, ne artimuju svente, o labiau spektaklis.. bent jau as tokia esu.. Man visos kalbos turi buti ne pagal ismokta scenariju ar is spargalkes, o is sirdies ta minute..
Bet kaip kam patogiau.. O su papke vaikscioti ir skaityti - ne man..  blush2.gif


Oi kaip pritariu, kad tos eiliuotos krikstynos man ne prie sirdies. Ir tie visi pasizadejimai, laikrastukai krikstukai-kazkaip jau pabodo. Kazkas kazkada sugalvojo- buvo originalu, bet dabar jau metai is metu tas pats per ta pati smile.gif Zinoma, nieko nesakau apie lietuviskasias tradicijas. smile.gif
Organizuoju krikstynas savo kitai maziukei, ir visiskai nesistengsiu sakyt posmu ir eiliu. Svarbiausia, kad visi butu atsipalaidave ir linksmi, butu ka veikti vaikams smile.gif
Atsakyti
QUOTE(M&V @ 2010 04 17, 09:34)
gal butu galima truputi plačiau apie visus papročius g.gif nors tiesa pasakius pirma karta girdziu kad vaika per langa perduoti reikia g.gif  blink.gif

papasakokite apie tas kruopas ir muila, nes apie juos irgi pirma karta girdžiu g.gif

Atejau paskaityti apie krikštynų scenarijų, bet deja į šios temos pavadinimą visiškai nieko panašaus neradau mastau.gif


vadinasi blogai ieskai smile.gif skaityk tema pries tai ir rasi daug pasakojimu, kaip mamos organizavo krykstynas, ka veike, kokius zaidimus veike ir t.t. nepatingek ieskoti smile.gif as va jau prisiskaiciau, o dabar jau pradejau rasytis savo scenariju. po sventes pasidalinsiu, nes dar kas is sveciu prisiskaitys biggrin.gif, o jei kas labai susidomes, rasykit i AZ persiusti galesiu, gal ka prisiderinsit.

siek tiek apie prietarus smile.gif

Prie kiekvienų namų durų stovi Giltinė. Todėl reikia ją apgauti, vaikelį iškelti per langą ir atiduoti kūmams. Krikšto tėtis išeidamas iš namų turi sudaužyti molinį ąsotį, kad kuo daugiau šukių būtų, tuo laimingesnis gyvenimas bus.
Kūmai važiuodami bažnyčion:
turėjo gerai pagalvoti, ar ko nors nepamiršo, kad kūdikis nebūtų blogos atminties;
sutiktiems duoti pyrago, kad užaugęs jų krikštavaikis būtų dosnus;
pasveikinti kiekvieną kelyje sutiktą žmogų, tada ir kūdikis būsiąs dievobaimingas;
nesikalbėti, nes krikštavaikis užaugęs bus liežuvautojas, rėksnys;
nesnausti vežime, nes tada kūdikėlis ilgai negyvens;
važiuoti tik vieškeliu, nes važiuojant šunkeliais vaikas „nueis blogais keliais“;
važiuoti risčia, nes greitai vežamas kūdikis būsiąs apsukrus ir stropus;
Per krikštynas kūmams negalima
pyktis, nes vaikas bus neklaužada;
plepėti, nes vaikas bus melagis;
sugriūti, nes vaikas bus netikęs, nerangus;
perkant derėtis, nes vaikas bus šykštus;
dyvytis ko nors, nes vaikas bus godus;
ką nors pamiršti, nes vaikas turės silpną atmintį.
Po visų šių apeigų, visi sėsdavo į karietas, kinkytas žirgais, ir vykdavo į koplyčią. Prieš krikštą kunigui pyrago reikią duodavo, kad pakrikštytų „iš geros rankos“. Išrinktą šventą vardą bažnyčioje reikia ištarti kuo garsiau ir aiškiau, kad kūdikis greičiau pradėtų kalbėti.
Po krikšto įvažiavus į kiemą reikia visiems garsiai pasakyti, kokį angelą sargą parinkom mažyliui
Atsakyti
aš ir nenutuokiu kaip su ta kalba, mes tokie nešnekūs. N emanau, kad krikštatėviam reikia visa švente vesti.
Atsakyti
QUOTE(Diglė @ 2010 04 29, 18:31)
aš ir nenutuokiu kaip su ta kalba, mes tokie nešnekūs. N emanau, kad krikštatėviam reikia visa švente vesti.


tai manau visi bendrom jegom smile.gif ir teveliai ir krikstateviai smile.gif o be to jei seimos ratas tai nemanau kad kazkaip ypatingas kalbas reikia ruostis rolleyes.gif bent jau pas mus bus visi savi, tai aisku kazka pasiziurinesiu su tom kalbom, pristatymais, pasidarysiu koki planiuka kad kokio idomaus dalykiuko per ta "strioka" nepraleisciau ir psio bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Diglė @ 2010 04 29, 18:31)
aš ir nenutuokiu kaip su ta kalba, mes tokie nešnekūs. N emanau, kad krikštatėviam reikia visa švente vesti.

Jei jie snekesni tegu didesnia dali sventes jie ir veda mirksiukas.gif
Atsakyti
kaip pasveikinti ir kokį tosta pasakyti už tėvelius? g.gif
Atsakyti