Įkraunama...
Įkraunama...

Braškės

Nu tik pasirodyk "braškėse" - ir užverčia klausimais wacko.gif . Bandom aiškintis smile.gif ..

*saulašare*, dažniausiai savo braškes raunu po 4 metų. Bet čia irgi priklauso nuo veislės - Induka, Senga Sengana ir 5-ais metais kartais labai normaliai dera, o Zefyrą tenka ir po 3-jų atnaujinti. Paprastai nuimant derlių matosi kokios uogos (ar nesusmulkėję), ar neišretėjęs keras ir galim apsispręst - dar metams paliekam ar raunam jau.

zebrina, braškes reikia lieti uogų augimo metu tik jei sausa. Šiemet sausros lyg ir nėra, tai nėra reikalo kas vakarą jų drėkint. O jei jau tikrai pas kažką sausa, tai braškes laistyti irgi reikia protingai, kad puvinio neprisišauktume. Lieti reikia nepilant vandens ant nokstančių uogų, o prie pat šaknų (jei keras 'išgriuvęs' nuo uogų svorio- tada pilam į kero vidurį) ir ne "lietučiu", o srove iš laistytuvo snapo smile.gif ar kokiu puodu. Supilam ne mažiau, kaip po 1L kerui ir bent pora dienų nelaistom. Ta prasme - leidžiam pradžiūti, nes nuolatinis drėkinimas, kaip minėjau, puviniams labai palankus.

Otilija3, nepamačius negarantuočiau, bet gali būti, kad tavo braškes pažeidė žemuoginės erkės. Va, kaip apie jų pažeidimą rašo: "Kenkėjai polifagai, tačiau lauke kenkia tik braškėms. Baltai žalsvos, ovalios, 0,2-0,25 mm ilgio suaugusios erkės bei jų lervos minta jaunų braškių lapų ar kitų augalo dalių sultimis. Dažniausiai žemuoginės erkės kenkia ir jos randamos skrotelių augimo kūgelio ar jaunų lapelių zonoje, stiebų apatinėje dalyje. Pažeisti kerelių lapai ar visas kerelis pagelsta, raukšlėjasi, skursta ar visai nudžiūsta. Tokie pažeisti kereliai tampa neatsparūs šalčiams žiemos metu, blogiau dera, uogos būna prastos kokybės. Erkės išplinta, kai yra jiems palankios žiemojimo sąlygos."
Nuo erkių padeda Actara. Palaistyk (0,5L kerui) pažeistus kerus, tik prieš tai uogas nuo jų išskink, kad neparagautumėte. Bet jei braškės susodintos tankiai, tai chemikalais laistyt tik po derliaus nuėmimo, nes laistant vieną kerą - gaus chemijos ir kiti unsure.gif .
Atsakyti
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 29, 18:12)
Eik jau uogų ieškot biggrin.gif

Pries kelias dienas ziurejau - raudonu dar nera ax.gif O siandien jau nepatikrinau, ryt reiks paziureti bigsmile.gif Tai jau nuimti ta plevele ar ne g.gif Pasidalinkit, kaip darot 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dahlia+++ @ 2009 05 28, 23:01)
O su remontantinėmis yra taip: kelsi ūsus į viršų - bus "laipiojančios", auginsi pakabintam vazone - bus svyrančios, o jei auginsi lysvėj ir leisi ūsams įsišaknyti - bus 'paprastos' remontantinės. Jų esmė ta, kad ką tik išaugintas ūsas jau ima žydėti ir tą patį sezoną dera, o ką toliau darys ir kaip tą derantį kerą su derančiais ūsais pavadins augintojas - jau jo fantazijos reikalas.

Va, va..., bet temoje pora augintojų teigė, kad jų braškių ūsų nereika kelt, pririšt ir pan., jie patys kabinasi ir lipa unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(linuke_ @ 2009 05 29, 21:50)
Pries kelias dienas ziurejau - raudonu dar nera ax.gif O siandien jau nepatikrinau, ryt reiks paziureti bigsmile.gif Tai jau nuimti ta plevele ar ne g.gif Pasidalinkit, kaip darot 4u.gif

Mes uždengdavom tik kai šalnas pranešdavo, dabar jau pradeda nokt, uždengsim nuo paukščių doh.gif
Atsakyti
Dar vienas auginu, tik nežinau kokios:laipiojančios ar svyrančios doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Kokie grazus ruzavi ziedeliai.
Atsakyti
QUOTE(dahlia+++ @ 2009 05 29, 21:37)
*saulašare*, dažniausiai savo braškes raunu po 4 metų. Bet čia irgi priklauso nuo veislės - Induka, Senga Sengana ir 5-ais metais kartais labai normaliai dera, o Zefyrą tenka ir po 3-jų atnaujinti. Paprastai nuimant derlių matosi kokios uogos (ar nesusmulkėję), ar neišretėjęs keras ir galim apsispręst - dar metams paliekam ar raunam jau.

Ačiū aciuks.gif
Mes turim "Dukat" ir "Honeoye". Pasodintos tik šiais metais, ūsų kolkas neleidžia, bet jau uogytėm apsikrovusios bigsmile.gif Gal kuri irgi augina tokias veisles? Kaži kaip jos? ax.gif

QUOTE(dzūkė @ 2009 05 30, 15:18)
Dar vienas auginu, tik nežinau kokios:laipiojančios ar svyrančios doh.gif  lotuliukas.gif

Va čia tai grožis bigsmile.gif Galima ir kaip dekoratyvines augint thumbup.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 05 31, 11:44)


Va čia tai grožis bigsmile.gif Galima ir kaip dekoratyvines augint thumbup.gif  biggrin.gif


Man rodos jos ir yra dekoratyvinės g.gif Pernai vieną daigelį nusipirkau, pasodinau prie gėlių, gražiai žydėjo, o ūsų kad prileido doh.gif ir nauji daigeliai žydėjo
didis.gif , ir netgi dvi uogas tokias susisukusias žemuogės dydžio sunokino biggrin.gif
Šiemet į vazonus sukišau ir pakabinau dėl grožio rolleyes.gif , bet žiūriu ir uogas normaliai mezga g.gif


Dukat ir honeoye bandžiau augint ir dar keletą veislių bandžiau, bet kažkaip aš jų neprisijaukinau g.gif , pasilikau prie vienintelių "pasoginių" biggrin.gif
Atsakyti
As irgi situ ruzavu turiu kelias. Turguj tikino, kad uogu bus, pirkau po 6lt uz kereli. Bet itariu, kad nieko ten nebus - nuzydejo, pradejo leist usus ir tiek naudos... O taip tikejaus balkone braskiu uzsiaugint.
Atsakyti
Dievuleliau,o as net nezinau kokia pas mane veisle,nes paciai pradziai is kaimyniu prisirinkau,o dabar tai jau rugpjuti meginsiu kur nors nusipirkti.
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2009 05 31, 16:03)
As irgi situ ruzavu turiu kelias. Turguj tikino, kad uogu bus, pirkau po 6lt uz kereli. Bet itariu, kad nieko ten nebus - nuzydejo, pradejo leist usus ir tiek naudos... O taip tikejaus balkone braskiu uzsiaugint.

Sveikute mirksiukas.gif bus,bus tu braskiu,tik zymiai jos mazesnes,bet uz zemuoges didesnes ir labai saldzios tongue.gif Ir labai jau megsta usuotis.Man vyrelis kazkada is Danijos parveze viena daigeli.O dabar ju belenkiek doh.gif Visoms kaimynems pridalinau,pati jau supykus roviau lauk schmoll.gif O dar be to,salia ju atsiranda zemuoges- speju,kad is tu braskuciu uzsiseja ir uzauga zemuoge.Grazu,kai zydi,o paskui ir zemuogiu pilni darzeliai,tik spek valgyt bigsmile.gif
Atsakyti
o man turguj sakė,kad tos ružavais žiedeliais dekoratyvinės,tik į gėlyną,tai aš ir nepirkau.Ogal visokių yra,bet pagal nuotrauką,tai tokios.
Atsakyti
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 29, 21:56)
Mes uždengdavom tik kai šalnas pranešdavo, dabar jau pradeda nokt, uždengsim nuo paukščių doh.gif

Tai jau dabar, kaip suprantu, naudos nėra nuo uždengimo g.gif
Šeštadienį patikrinau - jau yra nemažai raudonų žemuogių, ir braškė viena buvo pusiau prinokusi ax.gif Galvoju, paliksiu dar keliom dienom panokti ir valgysiu savo braškę. Diena buvo karšta, tai nedengiau plėvele, o vakare jau mano braškės nebebuvo blink.gif Taip ir nesupratau, kas galėjo man ją pavogti unsure.gif Kiemas užtvertas - tai niekas negalėjo ateiti, vienintelė mintis - paukščiai unsure.gif Bet ar jie braškes valgo blink.gif jei taip, tai ir man reikės laikyti uždengtas nuo paukščių gun_bandana.gif
Atsakyti