Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška kosmetika kūdikiams ir mažiems vaikams

QUOTE(Saulužė @ 2009 05 18, 10:52)
Mes naudojam Tindi kur be priedų, melsvas, tai nemanau kad jis blogas rolleyes.gif man atrodo, kas darė naminį muilą, tai kažkas ėmė šį muilą kaip gerą g.gif

Taip, Tindi Rindi drasiai galima imti kaip pagrinda muilo gamybai. Beja mergaites, mano pirmieji naturalus muiliukai jau dziusta smile.gif - su ramunelemis, kava, medetkomis ir t.t. Laukiu nesulaukiu kai pakankamai isdzius ir eksperimentuosiu toliau.Noriu naturaliu muiliuku!! Gana tos sintetikos ir taip! Beja, jei viskas seksis gerai, gal but ir jums pasiulysiu savo muiliuku mirksiukas.gif, tik kad labai jau brangu gaunasi pagaminti doh.gif , bet man taip gera, kai buvo ateje i svecius vaikai, ir vienas uz kita griudami rinkosi- ar braskyte, ar vynuoge, ar arkliuka jam biggrin.gif . Dariau labai zaismingus, vaikiskus, graziu formeliu.Atsibodo ir keturkampi per gyvenima! Kaip sakant- susirgau ta liga, o emocijos ir nuotaika- nuostabios! smile.gif
Atsakyti
super thumbup.gif
tai nors muilo siustis arba važiuoti į ekopardę nebutina smile.gif

O ką jus labiausiai mėgstat pirkti vaikams, kokių firmų.
Parašysiu ką aš dabar naudoju
labai banalu blush2.gif
alėjuką kūdikiams weleda - naudoju kai reikia išvalyti užpakaliuką, vietoj serveteliu - užpilu ant marliuko arba vatos ir išvalau (nors dažniausiai mes apsiplauname po kranu)
weledišką kremuką su cinku ir drekinamąjį - dar nestuke.gif pirkau mažą bandymukų rinkinuką kūdikiui ir iki šiol turiu truputi tų kremukų, jais ir naudojames. Man labai patinka tas oranžinis kremukas - kelis kartus mažylės odelė buvo nusausėjus, jis labai padėjo. Galvoju gal reikia nupirkti daugiau.

Dušui naudojom paprastą vaikišką muilą, prausemės alterra (visi) dabar vat bandau beaming babies burbulus voniai ir tokį pat prausyklį. Pirmas įspudis - jie yra daug skystesni negu kiti, ir prausyklis - šampunas visyškai nesiburbulioja, labai neįprasta ir truputi sunku su juo prausti, bet mažylio plaukučiai išsiplovė, buvo tokie švaručiai minkštučiai wub.gif .
Atsakyti
Vaikams kosmetikos priemonės naudojame minimaliai. Jokių kremų, prausiklių, pudrų ar aliejų, vonios putų. Ačiū dievui neturime odytės problemų, bet jei būtų, naudočiau sviestmedį ar aliejus.

Taigi naudojame:
1.muilą , namie gamintą iš aliejų. kai rankytės susitepę, ar užpakaliukui. Maudant visai nemuiluoju, juk po pabuvimo pusvalandį vonioj jie ir taip švarūs patampa.
2.šampūną, ne dažniau kas savaitė.
3. Žiemą - mano gamintą lūpų tepaliuką (šitos . kai gaminti nemokėjau - alyvuogių aliejų.

Manau oda turi atlikti savo funkciją, todėl esu prieš papildomų priemonių naudojimą, kad ir kokios ekologiškos jos būtų.

Dar - auginau abu vaikus su pampersais blush2.gif , bet nenaudojau servietėlių valymui, tai šusdavom retai. kai problemytė iškildavo - palutės ir Bepanten.
Pamenu, pakraupau kai užtikau auklę patepant Bephanten kaip išaiškėjo, po kiekvieno sauskelnių keitimo verysad.gif . Pasirodo gaji tokia farmacininkų įpiršta nuomonė. laimė, mano atveju tam užkirtau kelią nuo trečios dienos...
Atsakyti
Ne per seniausiai radau štai tokį paprasto žmogaus atliktą bandymėlį (www.ekogyvenimas.blogas.lt), o ką manot jūs?

"Susiginčijom su vyru, ar verta taip brangiai mokėti už ekologiškas servetėles kūdikiui. Myliu tiesą ir tik tiesą, tad ilgai neaušinus burnos (aišku, kad ekologiškos tikrai geresnės!) puolu ieškoti tai pagrindžiančių faktų. Atranka į Euroviziją - į antrą planą. Čiumpu cosmeticdatabase.com ir sąžiningai vargstu suvedinėdama kiekvieno (alei vieno!) ingrediento pavadinimus. Kai kurie sukelia nemažai vargo, pvz. kad ir methylisothiazolinone arba polyglyceryl-2-dipolyhydroxystearate. Džiaugiuosi, kad nereikia jų ištarti smile.gif
Taigi, dėmesio:

Huggies Natural Care (pagamintos atseit Anglijoje) ~10 Lt:

1) Methylisothiazolinone - konservantas, 6 iš 10 taškų pagal žalą

2) Parfum, tas pats kaip Fragrance, ir tie patys 8 iš 10 taškų pagal žalą - sukelia stiprias alergines reakcijas

Tender care (pagamintos Kinijoje) šiaip ~5,80 Lt, šiuo metu parduodamos už ~3 Lt:

1) Fragrance - 8 iš 10 taškų pagal žalą - sukelia stiprias alergines reakcijas

2) Benzalconium choride - 6 iš 10 taškų pagal žalą - uždrausta naudoti Europos Sąjungoje, Japonijoje ir kt. šalyse, silpnina imuninę sistemą, kuri reaguoja alergijomis

Natracare baby wipes (ant originalios pakuotės parašyta, kad pagaminta Graikijoje, o ant lipduko lietuvių kalba - kad Švedija biggrin.gif ), 23 Lt

viskas einasi puikiai, tikrinant sudėtines dalis vieną po kitos, tačiau išlenda...

1) nelemtasis Parfum, ir tie patys 8 iš 10 taškų pagal žalą sad.gif .Bet čia, pasirodo, ne pabaiga...

2) Limonene - 6 iš 10 taškų pagal žalą - sukelia alergijas, uždrausta naudoti E.S. ir kitose šalyse

Nors daugelis kitų ingredientų rinko balus tarp 0 ir 2, t.y. yra neturi jokio žalingo poveikio, buvo po vieną - kitą įvertintą 4 ar 5 balais. Čia paminėti tik tie ingredientai, kurie įvertinti 6 ir daugiau balų.

Prieš testą didžiausias viltis dėjau į "ekologiškas" Natracare servetėles. Ir kad ekologiškos, ir dar tokia kaina... Testavimas tiesiog šokiravo. Nėra tos servetėlės šventos ir visiškai be jokio poveikio. Deja.

Na, galima save paguosti, kad moku 2-3 brangiau ir gaunu mažiausią servetėlių kiekį. Ir žalos jos daro panašiai kaip ir kitos servelėlės. Kurių pigiausios kainuoja 4-8 kartus pigiau. Na taip, mokėdama tokią sumą remiu ekologišką medvilnės pramonę. Ir kai kurios sudedamosios medžiagos rašoma, kad išaugintos ekologiškai. Bet ar tai adekvatu?

Mano lūkesčių tai visiškai nepateisino. O gaila tai žiauriai. Nu žiauriai."



Atsakyti
QUOTE(MAMarija @ 2009 05 23, 17:12)
Ne per seniausiai radau štai tokį paprasto žmogaus atliktą bandymėlį (www.ekogyvenimas.blogas.lt), o ką manot jūs?

"Susiginčijom su vyru, ar verta taip brangiai mokėti už ekologiškas servetėles kūdikiui. Myliu tiesą ir tik tiesą, tad ilgai neaušinus burnos (aišku, kad ekologiškos tikrai geresnės!) puolu ieškoti tai pagrindžiančių faktų. Atranka į Euroviziją - į antrą planą. Čiumpu cosmeticdatabase.com ir sąžiningai vargstu suvedinėdama kiekvieno (alei vieno!) ingrediento pavadinimus. Kai kurie sukelia nemažai vargo, pvz. kad ir methylisothiazolinone arba polyglyceryl-2-dipolyhydroxystearate. Džiaugiuosi, kad nereikia jų ištarti smile.gif
Taigi, dėmesio:

Huggies Natural Care  (pagamintos atseit Anglijoje) ~10 Lt:

1) Methylisothiazolinone - konservantas, 6 iš 10 taškų pagal žalą

2) Parfum, tas pats kaip Fragrance, ir tie patys 8 iš 10 taškų pagal žalą - sukelia stiprias alergines reakcijas

Tender care (pagamintos Kinijoje) šiaip ~5,80 Lt, šiuo metu parduodamos už ~3 Lt:

1) Fragrance - 8 iš 10 taškų pagal žalą - sukelia stiprias alergines reakcijas

2) Benzalconium choride - 6 iš 10 taškų pagal žalą - uždrausta naudoti Europos Sąjungoje, Japonijoje ir kt. šalyse, silpnina imuninę sistemą, kuri reaguoja alergijomis

Natracare baby wipes (ant originalios pakuotės parašyta, kad pagaminta Graikijoje, o ant lipduko lietuvių kalba - kad Švedija biggrin.gif ), 23 Lt

viskas einasi puikiai, tikrinant sudėtines dalis vieną po kitos, tačiau išlenda...

1) nelemtasis Parfum, ir tie patys 8 iš 10 taškų pagal žalą sad.gif .Bet čia, pasirodo, ne pabaiga...

2) Limonene - 6 iš 10 taškų pagal žalą - sukelia alergijas, uždrausta naudoti E.S. ir kitose šalyse

Nors daugelis kitų ingredientų rinko balus tarp 0 ir 2, t.y. yra neturi jokio žalingo poveikio, buvo po vieną - kitą įvertintą 4 ar 5 balais. Čia paminėti tik tie ingredientai, kurie įvertinti 6 ir daugiau balų.

Prieš testą didžiausias viltis dėjau į "ekologiškas" Natracare servetėles. Ir kad ekologiškos, ir dar tokia kaina... Testavimas tiesiog šokiravo. Nėra tos servetėlės šventos ir visiškai be jokio poveikio. Deja.

Na, galima save paguosti, kad moku 2-3 brangiau ir gaunu mažiausią servetėlių kiekį. Ir žalos jos daro panašiai kaip ir kitos servelėlės. Kurių pigiausios kainuoja 4-8 kartus pigiau. Na taip, mokėdama tokią sumą remiu ekologišką medvilnės pramonę. Ir kai kurios sudedamosios medžiagos rašoma, kad išaugintos ekologiškai. Bet ar tai adekvatu?

Mano lūkesčių tai visiškai nepateisino. O gaila tai žiauriai. Nu žiauriai."

nu užintrigavot cool.gif grebiu savo ekologiškas serveteles ir ainu žiurėt, ko ten pridėta biggrin.gif

pažiurėjau - pats kenksmingiausias Phenoxyethanol - turi ketvirtuką. Tikrinau beaming babies veido servetėles
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 23 gegužės 2009 - 18:16
QUOTE(Natuke @ 2009 05 18, 08:59)
o kaip dėl paprastų vaikiškų muilų - kaip ir tindi rindi arba bobas? paskaitus ingredientus nieko piktybiško neradau



Nezinau kaip bobas, bet Tindi tai tikrai geras muilas, sudetis jo isties gera, kai yra butinybe, naudojam visa seima smile.gif

O siaip stengiames be butino reikalo isvis niekuo nesiteplioti, nors dabar tenka, nes esant nesciuju dermatozei, turiu labai dreikinti ir riebinti oda, kad nesutrukinetu - tai naudoju Kvapu namu sviestmedzio alieju, sumaisyta su simonsiju arba argano aliejumi (santykiu 2:1). Padeda.

Kai pagimdysiu, tuo paciu aliejumi ir vaikui uzpakaliuka pabandysiu patept reikalui prispyrus, bet gal ir visai apsieisim, pirmai dukrai turejau Exipial'i su migdolu aliejumi, bet praktiskai nereikejo..
O apie jokias serveteles ne kalbos ner - ir visai nesvarbu, ekologiskos ar ne, vis tiek nieko gero ir skatina tik pirkti. Vanduo yra uzpakaliuko draugas..

Galva dukrai plaunam dabar su Logonos vaikisku medetku sampunu, bet kai pabaigsim, ziuresiu ka nors kita. Sau galva dabar plaunu su uzsilikusiom "chemijom", kol pabaigsim, nes turimas "Sante" su kokosu ir apelsinais (rodos, tokia puokste) ziauriai netinka..

Dabar vat suku galva, kad reikia kremuka nuo saules pirkt, stengsiuos kuo mazesne pakuote nusipirkt, bet geresnio daikto, nes pastoviai likdavo po vadsaros, o kitais metais ziurek ir galiojimo terminas pasibaiges.. Maciau Kvapu namai kazka turi, gal dar kur paieskosiu.. g.gif

Skalbiam isskirtinai su "Almawin", mums gerai, tik neseniai Almawin'o audiniu kvepikli pakeiciau i Ecover minkstikli - siaip, eksperimento delei. Is tiesu mums minkstint vandens nereikia, tai tik pasikvepina rubai ir tiek, bet vat, pasidaviau pirkimo manijai doh.gif
stengiuosi paskutiniu metu tureti kuo maziau ir tik reikalingu daiktu. Ziuriu, su laiku visai neprastai sekasi - nebeatsiranda "balasto" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2009 05 26, 11:46)
O apie jokias serveteles ne kalbos ner - ir visai nesvarbu, ekologiskos ar ne, vis tiek nieko gero ir skatina tik pirkti. Vanduo yra uzpakaliuko draugas..

Dabar vat suku galva, kad reikia kremuka nuo saules pirkt, stengsiuos kuo mazesne pakuote nusipirkt, bet geresnio daikto, nes pastoviai likdavo po vadsaros, o kitais metais ziurek ir galiojimo terminas pasibaiges.. Maciau Kvapu namai kazka turi, gal dar kur paieskosiu.. g.gif 

stengiuosi paskutiniu metu tureti kuo maziau ir tik reikalingu daiktu. Ziuriu, su laiku visai neprastai sekasi - nebeatsiranda "balasto"  smile.gif

O mes kažkaip neapseinam be servetėliųwink.gif, aš su joms tą visą reikalą pradžioje nuvalau, o tik po to prausiu vandeniu.

Girdėjau, kad weledos vaikškų nuo saulės yra. Mes parsisiuntėm Eco cosmetics firmos Ecocert'o sertifikuotą 45 apsaugos vaikišką. Žiūrėsim kaip tepsis.

drinks_cheers.gif, tik kad labai jau sunku atsispirti tai pirkimo manijai, ypač kai finansai leidžia ax.gif. Dažnai pati save baru dėl daiktų pertekliaus namuose ir siuntu ant savęs, kad jų net nėra kur sukišti. Bet guodžiuosi mintimi, kad jie visi yra geros kokybės ir vistiek bus sunaudoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMarija: 26 gegužės 2009 - 10:57
QUOTE(MAMarija @ 2009 05 26, 11:56)
O mes kažkaip neapseinam be servetėliųwink.gif, aš su joms tą visą reikalą pradžioje nuvalau,  o tik po to prausiu vandeniu.

Girdėjau, kad weledos vaikškų nuo saulės yra. Mes parsisiuntėm Eco cosmetics firmos Ecocert'o sertifikuotą 45 apsaugos vaikišką. Žiūrėsim kaip tepsis.

drinks_cheers.gif, tik kad labai jau sunku atsispirti tai pirkimo manijai, ypač kai finansai leidžia ax.gif. Dažnai pati save baru dėl daiktų pertekliaus namuose ir siuntu ant savęs, kad jų net nėra kur sukišti. Bet guodžiuosi mintimi, kad jie visi yra geros kokybės ir vistiek bus sunaudoti.

Nu aš manau, kad be tu serveteliu galima apsieiti, aš jas naudoju tik kur nors išvykus, kai nera kitos išeities. O vandenukas kaip jau čia minejo pati geriausia priemone. O nuo saules aš pirkau Laveros vaikams skirta priemone, tai man patiko gan ekonomiška, svarbiausia neišbere mažiaus, patogi nes purškiama. Pirkimo manijai atsispirti ir man sunku, bet pastebejau, kad dabar perkami tik butini daiktai,kurie yra reikalingi, o ne visokie akcijiniai, kurie paskui metosi nenaudojami.
Atsakyti
As tai serveteliu dukrytei nenaudoju jokiu schmoll.gif ,o kremuka ir vonios prausikli Weledos.O kur jus perkat tas Lavera priemones blush2.gif ?
Atsakyti

QUOTE
kur jus perkat tas Lavera priemones



čia 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fishke: 28 gegužės 2009 - 07:52
QUOTE(Salvina @ 2009 05 27, 21:51)
As tai serveteliu dukrytei nenaudoju jokiu schmoll.gif ,o kremuka ir vonios prausikli Weledos.O kur jus perkat tas Lavera priemones blush2.gif ?

Aš tai iš Natractive.de pirkau. Ten man atrodo pigiau gaunasi.
Atsakyti
As saviskiams naudoju natracare,bet po MAMarija posto manau,kad nebenaudosiu.
Dar namie laukia naujas pokas "Earth friendly baby",reiks ir anas prachekint blush2.gif
Atsakyti