Įkraunama...
Įkraunama...

Mano vaikas hiperaktyvus 6

QUOTE(Roga @ 2009 05 26, 18:01)
oho kokie visko.
neliūdėk Alchemie neverk,na bent jau viska žinai. ir augini vaika geniju.
sunku tau labai ir viskas vienu kartu.
o ką siūlo kaip dirbti, ką daryti, kokia kryptimi dirbti?
bet kiek tu darbo įdėjai, žaviuosi tavimi nuostabi mama esi 4u.gif

mano kad vaikas ir ilgai nekalbėjo bet per 5 metus viskas susitvarkė,liko tik mikčiojimas kuris tik kartais išlenda. dabar kai baisiai pavargęs nuo mokslų tai žymiai dažniau užstringa jo kalba.
o kokius vaistus iūlo jūsų vaikui?

Kolkas psichiatrė siūlo Ritalina arba Stratera. Bet viską pasakys KMUK psichatras,po antro apsilankymo. Šiandien buvom pas psichologe KMUK, kai atlikdinėjo testą,tai pati pastebėjau,kad pagerėjimas yra pas vaiką. Tik pamiršau paimti prieš keletą metų darytą testo atsakymą,tai ryt lėksiu į poliklyniką jį paimt ir tada tiesiu taikymų į KMUK pas psichologę(kad galėtų palyginti testų atsakymus ir parašytų šių metų atsakymą) Užsiregistruosim vėl pas D.Klimavičių(vaikų psichiatrą),ir jis turėtų kažkuriuos iš tų vaistų paskirti mano vaikui.
Atsakyti
QUOTE(Sandra29 @ 2009 05 26, 20:30)
Kolkas psichiatrė siūlo Ritalina arba Stratera. Bet viską pasakys KMUK psichatras,po antro apsilankymo. Šiandien buvom pas psichologe KMUK, kai atlikdinėjo testą,tai pati pastebėjau,kad pagerėjimas yra pas vaiką. Tik pamiršau paimti prieš keletą metų darytą testo atsakymą,tai ryt lėksiu į poliklyniką jį paimt ir tada tiesiu taikymų į KMUK pas psichologę(kad galėtų palyginti testų atsakymus ir parašytų šių metų atsakymą)  Užsiregistruosim vėl pas D.Klimavičių(vaikų psichiatrą),ir jis turėtų kažkuriuos iš tų vaistų paskirti mano vaikui.




jai tik finansai jums neš geriau pirkite stratera.


sakykime kaip mano vaikas vartoja Ritalina 3 kartu per diena, tai būna ir pamiršta mokykloje, nes visada turi kažkas priminti kad išgertu. antra, kai mano vaikas baisiai baisiai plonas tai dar ir svoris nukrito, aišku ir baisiai mažas spaudimas, tuos du dalykus reikia sekti,reguliariai matuotis spaudima ir svorį.

Svarbiausia, kad padėtų jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Roga @ 2009 05 26, 19:51)
jai tik finansai jums neš geriau pirkite stratera.
sakykime kaip mano vaikas vartoja Ritalina 3 kartu per diena, tai būna ir pamiršta mokykloje, nes visada turi kažkas priminti kad išgertu. antra, kai mano vaikas baisiai baisiai plonas tai dar ir svoris nukrito, aišku ir baisiai mažas spaudimas, tuos du dalykus reikia sekti,reguliariai matuotis spaudima ir svorį.

Svarbiausia, kad padėtų jums 4u.gif

Dėkui už patarimą. 4u.gif Man šiems vaistukams uošvis žadėjo pinigėliais remti-liepė tik receptus atsinešti. Kiek žinau jie apie 300lt. 1mėn. kainuoja g.gif Ar aš klystu g.gif
Atsakyti
vario...nu as tik matau, kad jeigu ir VRC mano vaikas yra nesuprantamas atvejis, tai reiskia, kad ner dar diagnozes..arba nu gerai..jis "indigo"...o as su vyru siandien kalbejausi, aptarem visus vaiko pliusus, veiksmus...ir supratom, kad tokios mylincios sirdies dar paieskoti reikia, o psichiatrijoje diagnozes "meile" ner biggrin.gif musu kryptis islaikyti ta pozityva ir meile, kuria jis moka isreiksti...jei logopede ji kaip savo vaika myli, psichologe, kuri PPT dare tyrima prisimena, nes sugebejo jis ja paliesti vidumi..daug dalyku, kuriu galbut kiti ir suauge ar issilavine neturi, net nesupranta..va visa tai as saugosiu, jei reikes issaugojimui israsysiu ta neigaluma...
Vario, kaip tu?
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2009 05 26, 21:19)
vario...nu as tik matau, kad jeigu ir VRC mano vaikas yra nesuprantamas atvejis, tai reiskia, kad ner dar diagnozes..arba nu gerai..jis "indigo"...o as su vyru siandien kalbejausi, aptarem visus vaiko pliusus, veiksmus...ir supratom, kad tokios mylincios sirdies dar paieskoti reikia, o psichiatrijoje diagnozes "meile" ner biggrin.gif musu kryptis islaikyti ta pozityva ir meile, kuria jis moka isreiksti...jei logopede ji kaip savo vaika myli, psichologe, kuri PPT dare tyrima prisimena, nes sugebejo jis ja paliesti vidumi..daug dalyku, kuriu galbut kiti ir suauge ar issilavine neturi, net nesupranta..va visa tai as saugosiu, jei reikes issaugojimui israsysiu ta neigaluma...
Vario, kaip tu?

Zinai, man atrodo, kad visai nesvarbu, kaip ta reikala vadintu - liga, sutrikimas, invalidumas, svarbu vaikui padetu. Svarbu, nevarytu jo i visokias Sveksnas, ar isvis i jokia mokykla nepriimtu (o buna ir taip, va mama pasakojo, apie kaimynu berniuka, kuri net is Sveksnos ismete). O ka, LT su tokia diagnoze jau invaliduma duoda? Nes maniskui, kaip LT gyvenom, tai net i kalbas nesileido, nors man "Vilties" prezidente buvo davus minti, kad turint invaliduma, lengviau su visuomene draugauti.
Taigi. Neliudek, mamasa. Taip turi but. Kaip vyras mano kazkuria diena ismaste, kad mums Dievulis toki kryziu dave ne siaip sau, vadinasi taip turejo but. Jei nebutu taip kaip dabar, gal buciau as (ar jis) pvz., kazkokie diktatoriai blogieciai ar pan., bet kadangi vaiko buvimu esam "iskastruoti" is visuomenes, tokiu blogybiu neprikresim. Juokas cia, aisku.Pro asaras. Nors, gerai pagalvojus, kazkokia misija tie musu vaikai turi.
O kokiu budu, ir pagal kokia forma taviskui intelekto testa nustatinejo?
Maniskui gi nustatinejo, ne jo gimtaja kalba, ne lietuviskai, o svediskai. Rezultatai nedziuginantys. Nors svedais ir ju tyrimu as pasitikiu labiau, nei lietuviais, kuriu tyrimu atsakymai mano dickio atveju, buvo gerokai linksmesni.
Pikta as siandien. Gavom saskaita uz telefona. 2500 kr. siknius priskambino. Ir nepirmas kartas. Ir kalbeta. Ir prasyta. Ir verkta. Ir bausta. Nieko. Nieko negirdi ir nenori girdet. Siandien sugalvojo, kad as jam ne motina. O teciui pareiske, kad jo nekencia ir nenori su mumis gyvent. Lygiai po penkiu minuciu verkia ir rankas buciuoja, atleiskit, nenorejau taip pasakyt. Nenorejo. Bet va paeme ir pasake. Nes negalvoja. Zinau, kad taip buna su ADHD, bet kaip tada gyventi? Pavargau pavargau pavargau.
Zinau, kad ryt bus gera diena.
Labanakt.
Atsakyti
Vario..dare Wekslerio testa, kuris pritaikytas lietuviu kalba ir daromas tik kas du metai, nes kitaip vaikai gali prisiminti uzduotis. Maniskiui pernai dare. tai ta kalbine/socialine dalis doh.gif nu is 100 tik 2, o IQ dalis is 100 net 98 doh.gif Psichiatre sake, akd gal, jei butu kalbine dalis angliskai rezultatai butu kitokie, nes kalbos suvokimas jo visai kitoms, tik, kad niekas aisku to testo angliskai nedarys, nes tai butu neprofesionalu ir..nu zodziu ar taip ar taip, vaizdas toks zirklinis
Vakar su logopede pakalbejome apie jo emocijas..ka reiskia Aspergerio sindromo emociju nesupratimas, kad tiesiog zmogus nesuvokia kito zmogaus skausmo, dziaugsmo..nu nesupranta tos info ir delto ribojasi nuo bendravimo, nes tai terra incognita...o maniskis, atvirksciai, liejasi per krastus su vertinimais ir emocijomis...jei sugeba ivertinti zmogu, kaip grazu, apsakyti komplimenta, pasiilgti savo mylimos mergaites..nu uzmuskit, nepatikesiu, kad aspergerieciai taip emocijas reiskia...nors gal man reikia daugiau apie tai paskaityti...kazkaip mes vis tiek su vyru priejome isvados, kad stebuklingas tas musu vaikas, nes sugebejo ne vieno zmogaus sirdis paliesti, o pykcio ir nepakantumo Lt visada bus, nes taip lengviau gyventi
Atsakyti
Žinai, Alchemie, svarbiausia, kad mes tikim savo vaikais. O kaip juos vadina visuomenė visai nesvarbu. Autistu, hiper, indigo ar pan., tai viso labo tik etiketės.

Pagal tokį pat testą tyrė ir maniškį. Atskirų, tarpinių vertinimų nežinau, bet kai darė LT , kai sūnui buvo septyneri, jis surinko 92 balus, o dabar, praėjus šešriems metams surinko tik 68 (žinoma, reik atsiminti, kad testą jis atlikinėjo švediškai).

Kalbom ir maniškis gabus (Aspergerio bruožas)- švedų išmoko per kelias savaites, puikiai kalba angliškai, mokosi prancūzų.

Apie jausmus- manau, žiūri labai siaurai į teorinį Aspergerio aprašymą. Išvis, kaip mums čia aiškino gydytojas, kad tai labai neištyrinėta sritis, ir yra manoma, kad daugelis milijonierių, stambių įmonių vadovų, garsių politikų yra aspergeriai turintys ir ADHD. Taigi... Čia ne liga, kaip sakė, tai gyvenimo būdas..

Maniškis merginas, paneles turėjo nuo pat kūdikystės, rankas bučiavo, kuprinę nešė, ir dabar vis įsimyli kokią vyresnę panelę. Gatvėse bobutėms per gatvę ir dabar padeda pereiti. Ir vakarykštis mano aprašytas momentas, kai jis pyko ant mūsų, rodo, kad jis supranta įskaudinęs. Bet... svarbiausias dalykas tai, kad jis nežino, kada baigti tuos jausmus rodyti. Jis pilnas jausmų ir jie jam liejasi per kraštus, o tas erzina žmones. Kada vaikas yra mažiukas, visos šitos keistenybės atrodo juokingai ir mielai, bet... augant vaikui, tas kas buvo juokinga pasidaro graudu. Visi šitie juokeliai gražiai ir naiviai skambėjo iš septynmečio lūpų, bet iš girdėti iš keturiolikmečio jau liūdna. Svarbiausia, kad visos keistenybės išlenda augant....

Stiprybės jums, jūsų šeimai. Ir laukiam mažosios bitutės wub.gif wub.gif Tavo namų adresas nepasikeitė?

Atsakyti
Zinai, nuvedziau siandien i mokykla..vaikai puole apsikabinti, pasiilgo, klause kaip sekasi ir pan. toks savas savas jis ten..na matysime, kaip jam sekesi mokytis
Vario, taip, mes dar vis ten pat gyvenam, kur eziai gyvena biggrin.gif
namo statybos pasitumejo, turime dabar rusi ir pirma auksta thumbup.gif bet iki persikraustymo dar toli
vakar vaikis gaude seses kojas ir rankas, dziaugesi, kad ji ten gyvena..dainavo jai lopsines, nes as dabar uzkimusi, turiu laringita ir negaliu dainuoti.
Zodziu...
kai tik bitute atkeliaus, tau parasysiu zinute, butinai butinai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2009 05 27, 10:26)
Zinai, nuvedziau siandien i mokykla..vaikai puole apsikabinti, pasiilgo, klause kaip sekasi ir pan. toks savas savas jis ten..na matysime, kaip jam sekesi mokytis
Vario, taip, mes dar vis ten pat gyvenam, kur eziai gyvena biggrin.gif
namo statybos pasitumejo, turime dabar rusi ir pirma auksta thumbup.gif bet iki persikraustymo dar toli
vakar vaikis gaude seses kojas ir rankas, dziaugesi, kad ji ten gyvena..dainavo jai lopsines, nes as dabar uzkimusi, turiu laringita ir negaliu dainuoti.
Zodziu...
kai tik bitute atkeliaus, tau parasysiu zinute, butinai butinai wub.gif




džiugu, kad taip švelniai priėmė jus.
kaip tu ir sakai turit nuostabų neparasta vaika, o vaikas turi pačius nuostabiausius tėvus mirksiukas.gif

aha laukiam mergytės ateinant, jau visai nebedaug ir liko wub.gif
Atsakyti
Sveikutes.Mano dukrytei 3metukai ir 3 men.Ji be galo judrus vaikas,iseiti su ja tiesiog neimanoma,namuose nenustygsta vietoje ir.t.t.Ar tai galetu buti hyperaktyvumas,ar dar man per angsti apie tai galvoti?Gal kuri is patirties galetumet patarti 4u.gif
Atsakyti
river, vaiko aktyvuma gali lemti daug kas.
Pirmiausia, kaip jos kalba? Ar gerai kalba, ar nereikia, jai naudoti vietoj zodziu kuno kalbos?
Koks tas aktyvumas? Ar tiesiog lakstymas, "barstymasis" nesugebejimas susikaupti ties viena veikla?
Koks miegas nakti?
Si sutrikima nustato gydytojai stebedami vaika. vaiko aktyvumas ar demesio sukaupimo problemos gali butiitakotos ir kitu veiksniu. Jeilabai nori patikrinti ar tikrai tavo vaias turi polinki i hiperaktyvuma, duok jai diena valerijonu arbatos. Hiperiukus raminantys veikiaprieisngai, jie dar labiau "uzsiveda" dingsta savisaugos pojutis. delto geriau duok diena, kai gali stbeti, nes jie duosi nakti ir tau vakas uzaktyves, tai bus labai sunku.
Taciau, geriausia tai paskaityk pirmam puslapyje yra linkas apie hiperaktyvuma Lietuvoje, arba nueik pas neurologa, ar i PPT, kad nustatytu tavo vaiko bedas 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,
Alchemie, kaip tu laikaisi, kaip tavo pilvukė gyvena bigsmile.gif
vario kaip tu laikaisi, kaip dičkis, kaip žirniukas bigsmile.gif

o kur norako dingusi g.gif
Atsakyti