Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmieji nėštumo požymiai

o mano ciklas 35-36d...o dbr jau 49d. eina doh.gif
Atsakyti
o kad per pirmas savaites paskauda pilva, kaip ries menesines - yra normalu?
Atsakyti
QUOTE(surfacing @ 2009 06 16, 10:47)
o kad per pirmas savaites paskauda pilva, kaip ries menesines - yra normalu?


kiek teko paskaitinėt - daug kam pamaudžia ir paskauda...man pačiai irgi būna, kad užeina, toks jausmas, kad tuoj mmm prasidės... Tai tikiuosi, kad normalu... g.gif
Atsakyti
mergaitės, kas naudojasi One Step NT (mėlynas galiukas)? Koks jų jautrumas gal žinot? blush2.gif
Atsakyti
Kiek kartų, vėluojant mėnesinėms, spėliojai – gal jau esi nėščia? Žemiau išvardinti požymiai padės tau greičiau išsklaidyti abejones ir pradėti ruoštis motinystei:

Abejotini nėštumo požymiai (gali būti dėl daugelio kitų priežasčių): padidėjęs seilėtekis, pykinimas, vėmimas, pakitęs jautrumas, apetitas, skonis ir uoslė (nepakantumas kvapams), kintanti nuotaika, mieguistumas, padidėjusi pilvo apimtis, ir pilvo linijos (linija nuo bambos link gaktos) bei krūtų spenelių pigmentacija.

Apytikriai nėštumo požymiai (labiau būdingi nėštumui): išnykusios mėnesinės, padidėjusios ir sustangrėjusios krūtys, krekenų išsiskyrimas spaudžiant spenelius, paburkę melsvo atspalvio lytiniai organai (lytinės lūpos, makštis), didesnė nei 37°C bazalinė temperatūra, padidėjusi ir suminkštėjusi gimda, teigiamas nėštumo testas.

Tikrieji nėštumo požymiai (objektyviai įrodo neabejotiną nėštumą): vaisiaus judesiai, apčiuopiamos vaisiaus dalys, išklausomi vaisiaus širdies tonai, ultragarsu nustatomas vaisius.

Spermijui prasiskverbus pro kiaušinėlio apvalkalą, susilieja abiejų ląstelių branduoliai ir, besidauginant ląstelėms, pradeda vystytis naujas organizmas. Per maždaug 3–6 paras gemalas pasiekia gimdos ertmę. Per šį laikotarpį gemalą jau sudaro visa grupė ląstelių, kurios vėliau pasidalins į dvi dalis: vienos jų formuos vaisiaus kūną, kitos – vaisių maitinantį organą placentą. Pasiekus gimdos ertmę, gemalas dar porą dienų neturi patvaraus ryšio su motinos organizmu ir tik po 8–10 dienų nuo apvaisinimo jis įsiskverbia į gimdos gleivinę. Šis procesas vadinamas implantacija. Kol gemalas neįsiimplantavo, jis lengvai pažeidžiamas, todėl iki implantacijos visi vaisiui kenksmingi faktoriai (įvairūs medikamentai, toksinės medžiagos ir kt.) yra pražūtingi. Tai reiškia, kad jų paveiktas gemalas žūva ir pasišalina per mėnesines. Taigi, neretai moteris taip ir nesužino, kad buvo pastojusi.

www.prisimink.lt

mirksiukas.gif
Atsakyti
Esama 10 pagrindinių požymių, iš kurių gana anksti galima įtarti nėštumą.

1.Jautrūs krūtų speneliai

Kada? Maždaug 3 savaitėms po pastojimo, vadinasi, kai mėnesinės vėluoja savaitę. Krūtys taip pat kiek pabrinkti gali ir prieš prasidedant mėnesinėms, kaip PMS reiškinys. Tačiau per PMS paprastai nepajautrėja speneliai.

2. Nedidelis kraujavimas iš lytinių organų, „tepimas“.
Kada? Jei pastojai – toks tepimas gali pasireikšti tuomet, kai apvaisintas kiaušinėlis implantuojasi gimdoje. Tai nutinka 8-10 dienų po ovuliacijos, vadinasi, likus keletui dienų iki numatomų mėnesinių.
Implantacijos kraujavimą nuo per anksti prasidėjusių mėnesinių atskirti nesunku. Jis būna lengvesnis, trumpesnis, dažniausiai tai net nėra kraujavimas – tik tepimas. Taip pat jis neatkartoja normalios mėnesinių kraujavimo eigos, kai lengvą pradžios kraujavimą po keleto valandų keičia intensyvesnis, stipresnis, o po dienos ar dviejų palengvėja, kol visai dingsta.
Tiesa, kartais net ir pastojus pirmais mėnesiais, kol gimda nepakyla aukščiau, mėnesinių metu gali atsirasti kraujavimas. Vienintelis skirtumas – kad šis kraujavimas taip pat dažniausiai būna ne toks gausus ir intensyvus, kaip įprastos mėnesinės.

3. Patamsėjusios areolės.
Kada? Labai anksti, maždaug tada, kai turėtų prasidėti mėnesinės.
Areolė – tai tamsesnės odos laukas aplink krūties spenelį. Praėjus keletui savaičių po pastojimo jis paprastai ima tamsėti, gali padidėti jo skersmuo. Manoma, kad tamsesnė areolė gimusiam kūdikiui padeda lengviau surasti spenelį. Jei pastojai – taip pat šiuo metu gali pastebėti ant krūtų išryškėjusias venas, padidėjusias Montgomerio liaukas (aplink areolę esančius spuogelius).

4. Silpnumas

Kada? Maždaug tada, kai neprasideda mėnesinės.
Tai gana dažnas nėštumo požymis, lydintis per pirmąsias 8-10 nėštumo savaičių. Paprastai jis praeina prasidėjus antram nėštumo trimestrui. Šis silpnumas siejamas ne su pablogėjusia sveikata, o su kūno poreikiu prisitaikyti prie jame vykstančių didžiulių permainų. Moteris gali tapti mieguista, ji greičiau pavargsta, norisi pasėdėti, prigulti, pailsėti, sunku susikaupti.

5. Pykinimas ir vėmimas.

Kada? Gali prasidėti labai anksti, praėjus savaitei po pastojimo.
Dažniausiai pykinimas ir vėmimas kamuoja išimtinai rytais. Nors tai nėra taisyklė – kai kurias nėščiąsias jis apskritai aplenkia, o kai kurias vargina įvairiu paros metu.

6. Padažnėjęs šlapinimasis.
Kada? 1-2 savaites vėluojant mėnesinėms.
Šlapinimasis padažnėja šiek tiek padidėjus gimdai. Kol ji nepakyla aukščiau į pilvo ertmę (tai nutinka apie 12-tą nėštumo savaitę), didėjanti gimda spaudžia šlapimo pūslę, tad į tualetą gali tekti lakstyti dažniau nei įprastai.

7.Vidurių užkietėjimas
Kada? Keletas dienų prieš laukiamas mėnesines, gali trukti 1-2 savaites.
Organizme pakitusi hormonų pusiausvyra ir pradėjęs gamintis nėštumo hormonas atpalaiduoja žarnyno raumenis, tad tuštinimosi procesas gali tapti nebe toks efektyvus.

8.Pakilusi bazinė kūno temperatūra.
Kada? Apie 12 dienų po ovuliacijos, ir nenukrinta net ir tuo metu, kai turėtų prasidėti mėnesinės.
Jei kas rytą matuoji savo bazinę kūno temperatūrą, pastojusi pastebėtum, jog po implantacijos, t.y. praėjus maždaug savaitei nuo ovuliacijos, bazinė temperatūros kreivė vėl šokteli į viršų. Vykstant ovuliacijai bazinė kūno temperatūra pakyla keliomis padalomis. Jei tuo metu moteris pastoja, praėjus 7-12 dienų po šio temperatūros pakilimo pastebimas ir kitas bazinės kūno temperatūros šoktelėjimas.

9.Neatsirandančios mėnesinės.
Kada? Praėjus 12-14 dienų po ovuliacijos, 28-30 dienų nuo paskutinių mėnesinių.
Šis požymis laikomas pagrindiniu įtariant galimą nėštumą. Jei be jo esama dar bent keleto kitų čia paminėtų požymių, veikiausiai apie nėštumą suprasi dar prieš pasidarydama nėštumo testą. Ir atvirkščiai – jei nejauti jokių kitų požymių, gali būti, jog mėnesinės tiesiog vėluoja keletu dienų, ypač jei ir anksčiau jos nebuvo itin reguliarios.

10.Teigiamas nėštumo testas.
Kada? 10-14 dienų po pastojimo.

4u.gif 4u.gif 4u.gif
Sėkmės Visoms laukiančioms šių požymių mirksiukas.gif
Atsakyti
Bveik visi pozymiai po mm prasideda lotuliukas.gif O mes juos jauciam dar gerokai iki mmm, vat ka dro musu psichika doh.gif biggrin.gif O apie pilvo maudima nieko neraso verysad.gif
Atsakyti
Sveikos, moterytes rolleyes.gif

Labai ilgai tylejusi, jungiuos prie Jusu wub.gif
wub.gif wub.gif
As nestuke.gif

Atsakyti
QUOTE(futuremom @ 2009 06 16, 18:42)
Sveikos, moterytes  rolleyes.gif

Labai ilgai tylejusi, jungiuos prie Jusu wub.gif
wub.gif  wub.gif
As nestuke.gif



Dziugu girdeti thumbup.gif o kiek jau laiko? thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos,
nezinau ,kas vyksta... smile.gif Rytais negerai jauciuosi,kaip ir pykina,be to ryte atsikeliu tokia pavargusi....atsikelsiu su jau antra ryta su galvos skausmu,skrandis toks sunkus,lyg nevirskina,svaigsta galva....o siandiena ,darbe galvojau uzmigsiu, akys merkesi,kunas toks sunkus... vakare pasimatavau temperatura 37.5...kas vyksta? g.gif
Atsakyti
Sveikos merginos ,
Ilindau cia po ilgo tarpo ir pasimeciau, o kur dingo Milduxe su sena temele????? Na bet nieko, zodziu jauciu kad mums irgi si men pavyko, o tai reiskia is trecio ciklo 4u.gif
Mano pozymiai:
MM veluoja jau savaite
Laaabaai jautrus speneliai ir padidejusios ir pajautrejusios krutys
Pastovus vangumas ir nuovargis
Lakstymas slapintis i tualeta
Pamaudzia kartais pilviuko apacia ( del ko ir neramu )
Sianakt jau atsikeliau nakti uzvalgyti, nes labai alkana pasijutau.

Na bet pykinimo, ar traukimo ant rugstaus nera .

Tai vat NT dar nedrystu pirkti, nes bijau kad dar parodys I .
O ka manot jus? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(AgVi @ 2009 06 16, 11:07)
kiek teko paskaitinėt - daug kam pamaudžia ir paskauda...man pačiai irgi būna, kad užeina, toks jausmas, kad tuoj mmm prasidės... Tai tikiuosi, kad normalu... g.gif


Atsargiai merginos del pilvo skausmu blink.gif ,negazdinu Jusu,bet galiu pasidalinti savo patirtimi.Kai pastojau maniau,jog pilvo apacios skausmai yra normalu,nes buvau girdejusi,jog taip buna...na,o nuo 5-6men.nestumo prasidejo gresiantis prieslaikinis gimdymas,saremius pradejau jausti nuo 6men.,o gimda jau buvo atsidariusi per 2cm,zodziu, pragulejau visa laika ligoninej iki 9men.retkarciais grizdavau namo,bet trys dienos ir vel i ligonine ir vel lasalines ir.t.t doh.gif

Taigi saugokite savo pilvelius nestuke.gif
Atsakyti