Įkraunama...
Įkraunama...

Augintinis su dokumentais ar be jų?

Vis tiek tokios temos būtinai reikia...

Tęsiame pokalbius apie tai, kas tie dokumentai, už ką juos duoda ir kam jų reikia.

Faktai:

-Dokumentai negarantuoja šuns kokybės - jie garantuoja kilmę.
-Dokumentus šuniukas arba turi arba ne - kalbos apie tai, kad juos galima "padaryti" vėliau yra bjaurus melas.
-Tai, kad abu tėvai turi dokumentus, o jų vaikai dokumentų neturi, greičiausiai reiškia tai, kad tėvai turi akivaizdžių nukrypimų nuo standarto, sveikatos ar psichikos problemų.
-Dokumentų kaina siekia maksimum 50 litų.

Ką čia dar esminio įrašius...?
Atsakyti
-šuo su dokumentais, tai nereiškia, kad pirktas parodoms. T.y. dokumentai neįpareigoja šeimininkų veisti šuns į parodą, todėl posakis "man ne parodoms, o namams" netinka.
Atsakyti
sena tema

-mėlynas skiepų Europasas nėra dokumentai
-excelinė lentelė ant balto popieriaus lapo nėra dokumentai
-šuniuką su jo kilmės dokumentais 'susieja' tatuiruotė arba implantuotas mikročipas
-pagrindinė kinologinė organizacija pasaulyje yra FCI, jos narė Lietuvoje LKD
-LKD dokumentų pavyzdys

-alternatyvios organizacijos išduoda savo dokumentus, pripažįsta daugiau veislių (pvz. biewerio jorkai), bet jų kažin ar jų veikla ir tikslai siejasi su šunų gerove - galbūt daugiau narių mokesčiais (mano asmeninė nuomonė) apie kiekvieną tokią organizaciją reiktų pasidomėti atskirai.

na ir kadangi dažniausiai visvien būna tas ginčas, kad dokumentai tai tik snobų šeimininkų išsidirbinėjimai, tai galima gal sutrumpinti, kokie ir kur skirtumai. tada diskusijos persikeltų į naują lygį ir naudos būtų daugiau..
mano bandymas toks blush2.gif :

veislė yra prijaukintų gyvūnų grupė, pasižyminčių vieningas išvaizdos, elgesio ir kitais bruožais, išskiriančiais juos iš kitų tos pačios rūšies gyvūnų grupių (t.y. kaip kolis skiriasi nuo mastifo, nors jie abu šunys). Veislės atstovai perduoda šiuos požymius savo palikuonims.

Šuo šalia žmogaus jau ~15.000 metų ir nuo pat pradžių buvo daroma atranka pagal išvaizdos, elgesio savybes bei žmogaus poreikius, kas ilgainiui išsirutuliojo į tiek daug veislių.
Dokumentai ir veislės knygos, jei neklystu, atsirado ~19a. kuomet itin susidomėta genetika, įvestos veislių knygos, registracijos dokumentai, bandymai bei parodos - tinkamų veisliniam darbui atstovų atranka.
Nors šiandien dauguma šunų nebedirba to, kam buvo išveisti, jie vis dar turi tuos speficinius požymius ir turi toliau būti veisiami taip, kad juos išsaugotų. Dokumentuoti šunys visame šitame procese dalyvauja, kadangi jų kilmė yra žinoma ir su tuo galima dirbti, bedokumenčiai - nedalyvauja.

Mano nuomone, čia tas pagrindinis skirtumas, kuris dažnai diskusijoje išnyksta, apipainiotas kitais ginčais:
kas sveikesni, gražesni, protingesni, labiau mylimi, ką pirkti, kaip veisti - o tai atskiros ir labai plačios temos..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zaliaslangelis: 05 birželio 2009 - 13:22
QUOTE(zaliaslangelis @ 2009 06 05, 14:11)
-pagrindinė kinologinė organizacija pasaulyje yra FCI, jos narė Lietuvoje LKD

siek tiek papriestarausiu. Tokiose valstybese, kaip JAV, Didzioji Britanija kinologines organizacijos kiek skirasi nuo musu. JAV "atsakingiausia", jei taip galima vadinti, yra AKC organizacija, o UK veikia ju Kennel Club. Prasau neklaidinti zmoniu, nes yra ir is kitu valstybiu atsivezamu sunu.
Atsakyti
ačiū. tiesiog toj vietoj prisiminiau skelbimus apie dokumentuotus baltus mini jorkus doh.gif
Atsakyti
Noriu paklaust uz ka veisejas yra atsakingas parduodant suni su dokumentais. Tik uz kilme atsako? O jeigu as zinau sunu veisles, zinau standartus, renkuos daugintojus kurie turi teva ir motina, matau kales bukle, gyvenimo salygas ir t.t.

Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 06 07, 19:14)
Noriu paklaust uz ka veisejas yra atsakingas parduodant suni su dokumentais. Tik uz kilme atsako? O jeigu as zinau sunu veisles, zinau standartus, renkuos daugintojus kurie turi teva ir motina, matau kales bukle, gyvenimo salygas ir t.t.

Jeigu jūs tiek daug žinote, tai nesirinksite daugintojų.
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 06 07, 21:14)
Noriu paklaust uz ka veisejas yra atsakingas parduodant suni su dokumentais. Tik uz kilme atsako? O jeigu as zinau sunu veisles, zinau standartus, renkuos daugintojus kurie turi teva ir motina, matau kales bukle, gyvenimo salygas ir t.t.

Paprastai daugintojai augina sunis bizniui ir kergia kas antra ruja ir vis su tuo paciu patinu. Kas bus is tokiu suniuku? Kokia bus ju imunine sistema? O kuo maitina suniukus daugintojai ( Friski, Ciapi ar dar kokiu slamstu). Ar Jus garantuota , kad suo nukirmintas? Ar tikrai tevu tevai irgi tos pacios veisles atstovai? Kaip suprantu esate apsisvietusi sunu veisles klausimais. Tai turit zinot kas Jusu laukia , kai isigysit toki suniuka.
Issirinkote suns veisle- puse darbo padaryta, bet Jus dar turit issirinkt veislyna, pasistengt susirinkti kuo daugiau informacijos apie ji. Geriausiai pabendrauti su zmonem, kurie jau turi to veislyno suni. Veislynas veislynui nelygus ir garantijos skirtingos.
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 06 07, 13:14)
Noriu paklaust uz ka veisejas yra atsakingas parduodant suni su dokumentais.

Kiek sutarsit, tiek ir bus atsakingas. Paieškokit normalių veislynų pirkimo- pardavimo sutarčių nete, ir susidarysit bendrą vaizdą.
Manau, vienas svarbesnių punktų yra ir moralinė, ne tik materialinė veisėjo atsakomybė, t.y. informacijos suteikimas šuns ligos atveju, patarimai ir tt.
Atsakyti
QUOTE(Daiva D. @ 2009 06 07, 19:43)
Jeigu jūs tiek daug žinote, tai nesirinksite daugintojų.

Apie sunu veisles domejausi nuo 10 metu, apie dresura taip pat. Bet nelaikau saves profe. Nes zinovais galima vadinti tada kai esi toje srity kokiu rezultatu pasiekus.

Esu pirkus is daugintoju Dobermana, Bokseri, dabar auginu katina Korish rex is daugintoju. Tik nuostabiausi sunys mano gyvenime, ir katinas taip pat. Dar uzaugau su Jagdterjeru miksas (lyk taip rasos) kuris puldavo i vandeni gelbet zmones jei tik susunki "gelbekit". Neaisku kaip jis ta ismoko. smile.gif
Sie sunu nebera gyvu isskyrys bokseri kuris man isvykus i miesta gyvent liko kaime su mama.

Dabar turiu su dokumentais, kaip mazas vaikas prazliumbiau dvi dienas, kad tikriausiai nebus tokio nuostabaus suns kokius as auginau. Jau pastebiu, kad suniukas turi problemu. Adaptuojasi 7 kart leciau nei pries tai mano auginami sunys. Siandien buvo atvaziave sveciu, nesileido glostomas ir kas bande tai daryt tam kando i ranka. 3 men. suniukas, jis juk dar vaikas is kur tokia reakcija...

Jau susirasiau su kinelogais. Tegu jie vertina.

Siaip praradau motyvacija daugiau pirkti su dokumentais suni. Pirmas mano dokumentinis gyvunas ir iskart problemos.
Papildyta:
QUOTE(liukaliuka @ 2009 06 07, 20:05)
Paprastai daugintojai augina sunis bizniui ir kergia kas antra ruja ir vis su tuo paciu patinu. Kas bus is tokiu suniuku? Kokia bus ju imunine sistema? O kuo maitina suniukus daugintojai ( Friski, Ciapi ar dar kokiu slamstu). Ar Jus garantuota , kad suo nukirmintas? Ar tikrai tevu tevai irgi tos pacios veisles atstovai? Kaip suprantu esate apsisvietusi sunu veisles klausimais. Tai turit zinot kas Jusu laukia , kai isigysit toki suniuka.
Issirinkote suns veisle- puse darbo padaryta, bet Jus dar turit issirinkt veislyna, pasistengt susirinkti kuo daugiau informacijos apie ji. Geriausiai pabendrauti su zmonem, kurie jau turi to veislyno suni. Veislynas veislynui nelygus ir garantijos  skirtingos.

paskutini katina kur pirkau tai kaciukus maitino royal canin, dave maistelio, is desutes kraiko kad kvapa turetu namu. Nemanau kad blogas maistas. Pagal kaltes bukle galima pamatyt ar ji nustekenta.
Ar nukirminuotas? Galima nesunkiai paciai tai padaryt. Vaistai nedaug tekainuoja. Tai va zinau kad manes laukia bet kokiu atveju isigijus suniuka. Su dokumentais perkant negarantuoji ar suo ne 100 % veislinis. Antras dalykas patirtis mano rodo kad miksai netgi geresnes sveikatos o siaip dar gyvenime nesu turejus egresyvaus suns, nestabilios psichikos. Esu buvus priglaudus suaugusi dvarniaska. Tai jis jautesi kad buvo musamas, bet skaudanciu vietu nekabini ir puikiai mes sutarem.
Del kilmes. Tituluotu ir geru tevu vaikai nebutinai bus tokie pat geri.
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 06 07, 21:42)

Aš nediskutuosiu su jumis.
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 06 07, 23:42)

Del kilmes. Tituluotu ir geru tevu vaikai nebutinai bus tokie pat geri.


Taip su tuo as sutinku. Buna ir gan daznai, visa vada retai kada buna visa parodine ( ne visi juk nori i tas parodas eit ir tuos sunis veist, 80proc. perka savo malonumui) , bet tai yra suniukas tos veisles, kuria zmogus renkasi. Del misrunu, neticiuku neturiu nieko pries. Taip jie labai protingi. Auginau ir as ne viena. Ju bizniui nieks neveisia. O tie kas perka kale, patina, tingi eit iparodas, taupo pinigus ir greituoju budu daugina "ale" veislinius ar nueje i parodas gauna kelis reikiamus ivertinimus ir kergia -va tie zmones, nemyli gyvunu ir negalvoja apie vienos ar kitos veisles ateiti, apie tai , kad tokie kergimai gadina veisle ir jie prie to prisideda. Jiems svarbiausia kuo greiciau uzsidirbti.
Atsakyti