Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(Marija5 @ 2009 12 21, 17:26)
Negali keisti DU be darbuotojo sutikimo.
LR DK 120 str. ir LR DK 203 str.


O jeigu grįžus keičiamos pareigos, tai turi pasiųlyti kitas su nemažesniu atlyginimu ir neprastesnėmis darbo sąlygomis, nei buvo prieš atostogas g.gif Ar taip g.gif
Atsakyti
278 straipsnis. Motinystės sauga
...
4. Perkeltai į kitą darbą (darbo vietą) toje pačioje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nėščiai, neseniai pagimdžiusiai moteriai ar krūtimi maitinančiai moteriai mokamas ne mažesnis kaip iki perkėlimo į kitą darbą (darbo vietą) gautas vidutinis darbo užmokestis.

Šiuo atvėju jus tiesiog turėtu įspėti apie DS sąlygų keitimą, jus sutinkate arba ne.
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2009 12 21, 22:59)
278 straipsnis. Motinystės sauga
...
4. Perkeltai į kitą darbą (darbo vietą) toje pačioje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nėščiai, neseniai pagimdžiusiai moteriai ar krūtimi maitinančiai moteriai mokamas ne mažesnis kaip iki perkėlimo į kitą darbą (darbo vietą) gautas vidutinis darbo užmokestis.

Šiuo atvėju jus tiesiog turėtu įspėti apie DS sąlygų keitimą, jus sutinkate arba ne.


Dėkui 4u.gif O tai čia po dviejų metų, jei nemaitinanti, tai neseniai pagimdžiusi biggrin.gif g.gif Ar man jau šis straipsnis negalioja g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puk: 21 gruodžio 2009 - 22:15
Motinos, pateikusios darbdaviui sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie gimdymą ir auginančios vaiką, kol jam sukaks vieneri metai, Kodekse vadinamos neseniai pagimdžiusiomis moterimis. Krūtimi maitinanti moteris Kodekse - motina, pateikusi darbdaviui sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad augina ir maitina krūtimi savo vaiką (DK 146 str. 1 d. 3 p.)
Atsakyti
man aplamai tie istatymai juokingi as irgi sausio menesi galvojau gristi nes vaikui 2 metai sueina ir ka gavau ogi spyga!!!i buvusia darbo vieta negrazina o siulo darba ant salcio lauke dar negana buvau aprekta ir isvyta.ir cia as jau nepasokinesiu o po teismus trankytis man neapsimoka tenka paciai is darbo iseiti.vat tau ir istatymai.kaip ten sakoma"istatymai kuriami tam kad juos lauzyti"
Atsakyti
O kodėl nebandėt kreiptis į VDI? g.gif
Suprantu, kad daug nervų kainuoja.
Bent jau pas mumi 2 darbuotojai laimėjo teismus. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2009 12 22, 16:42)
O kodėl nebandėt kreiptis į VDI? g.gif
Suprantu, kad daug nervų kainuoja.
Bent jau pas mumi 2 darbuotojai laimėjo teismus.  smile.gif

laimet gal ir laimetau bet jis po to padarytu taip kad kitur darbo nerastau verysad.gif
Atsakyti
Aišku.
Kaip baisu. Niekada negalėsiu suvokti tokio elgesio.
Žmogus sąžiningai dirbo ir taip išmesti jį. doh.gif Jis tikrai užtarnavo gauti jei ne darbą, bent jau išeitinę.
Atsakyti
Sveikos merginos gal galit man kas pasakyti ar priklauso man kokios atostogos i darba griztu sausio 18(po 2m vaiko prieziuros) atostogos buvo paimtos likus 3men iki kol isejau i bilieteni-dekreta.?
Atsakyti
Sveikos,
gal kas susiduret su tokia situacija. Darbadavys NEPRIIMA is motinystes atostogu. Zinau kad privalo ir tt, bet nepriima. Darbo vieta yra, imone laikosi gerai. Nepriima ne manes vienos. Nesenai ir kita mamyte isgrudo...sumokejo 1000 lt kompensacija.....na, cia jos problema, ji sutiko, nes nenorejo gadinti sau nervu....gal kam buvo panasi situacija, kaip elgetes, kokie variantai?
P.s.: - teismo jie nebijo, tiesiai pasake, gali duot i teisma jei nori. Kompensacijos moketi neketina. Ir as juos suprantu, juk jie - viena is didziausiu ir prestiziskiausiu ADVOKATU kontoru Lietuvoje....gali leisti sau sitaip elgtis, nes zino kad zmones bijos ka nors daryti....ir as bijau....Patarkit, kaip issireikalaut kompensacija? Mano manymu bent 3 men kompensacija butu sazininga siuo atveju.....Gal kas realiai susidure?
Papildyta:
QUOTE(Marija5 @ 2009 12 22, 15:42)
O kodėl nebandėt kreiptis į VDI? g.gif
Suprantu, kad daug nervų kainuoja.
Bent jau pas mumi 2 darbuotojai laimėjo teismus.  smile.gif

ir ka laimejo? Kompensacija ar grazinima i darba? man idomu kiek realu laimeti kompensacija? nes as isivaizdavau, kad teismas gali priteisti tik grazinti i darba....o koks bus darbas sitaip sugrizus tai jau patys galit isivaizduoti....manau mano vaikams reikia sveiko proto mamos....
Atsakyti
Ojojo, mamytes. Na ir geroj gi salelej gyvenam..Susilaukei vaiku, tai ir sedek namie...Juokinga ir graudu kartu...Kokia valdzia, tokia ir tvarka visur..
As ir turiu gryzti i darba, bet... PASIRODO TAI PROBLEMA blink.gif

Pasibaige mano 2 metu vaiko prieziuros atostogos. Turiu sukaupta 50d. kasmetiniu atostogu. Planavau jas pasiimti is karto po vaiko prieziuros atostogu. Nuejusi i darba rasyti atostogu prasymo, suzinojau, kad vadovas manes neisleidzia, sako, yra laisva darbo vieta ir tu turi gryzti, o jei nori atostogu, tai su atostogu prasymu rasyk ir prasyma iseiti is darbo. Sako, pamastyk ir informuok rytoj, ka nusprendei. Pasirinkau, zinoma, darbo vieta, t.y. gryzima i darba. Bet ta laisva darbo vieta, kitame skyriuje nei dirbau iseidama i dekreta. I mano sena darbo vieta primtas zmogus ir jis vis dirba ten. As sutinku sugryzti i darba, sutinku eiti dirbti i kita skyriu, bet... Nesuprantu kokiu pagrindu ir kuo remiantis imone turi teise mane kviesti i tos vietos konkursa (pokalbiai)? Ar gali priversti pasirasyti naujai sutarti ir dar su bandomuoju laikotarpiu? Darboviete sako, kad jai gryzti ne i savo skyriu, o i kita, nors pareigos ir darbo pobudis tas pats, bet darbo vieta yra nauja. As to nesuprantu. As juk dirbu toje imoneje, tik buvau isleista motinystes atostogu. Tai pagal DK turiu gryzti i tas pacias pareigas, su tomis pats salygomis, su ta pacia galiojancia sutartimi kaip kad gryzciau i sena vieta...Juk ne del mano kaltes ta vieta yra uzimta ir as del to neturiu nukenteti..Jei as pasirasau nauja sutarti su banduomuoju laikotarpiu, tai kita diena jie gali mane ismesti is darbo ir as lieku kvailes vietoj ir dar be nieko.
Kalbejausi su advokatu, konsultavausi VDI, jie man sake, kad imone negali taip elgtis sugryzusia darbuotojai is motinystes atostogu. Negali buti jokiu atranku, jokiu bandomuju laikotarpiu.
Gal teko kam susidurti su tokia situacija, ar teko ka panasaus girdeti?
Atsakyti
QUOTE(dominika100 @ 2009 12 29, 20:44)
Ojojo, mamytes. Na ir geroj gi salelej gyvenam..Susilaukei vaiku, tai ir sedek namie...Juokinga ir graudu kartu...Kokia valdzia, tokia ir tvarka visur..
As ir turiu gryzti i darba, bet... PASIRODO TAI PROBLEMA  blink.gif

Pasibaige mano 2 metu vaiko prieziuros atostogos. Turiu sukaupta 50d. kasmetiniu atostogu. Planavau jas pasiimti is karto po vaiko prieziuros atostogu. Nuejusi i darba rasyti atostogu prasymo, suzinojau, kad vadovas manes neisleidzia, sako, yra laisva darbo vieta ir tu turi gryzti, o jei nori atostogu, tai su atostogu prasymu rasyk ir prasyma iseiti is darbo. Sako, pamastyk ir informuok rytoj, ka nusprendei. Pasirinkau, zinoma, darbo vieta, t.y. gryzima i darba. Bet ta laisva darbo vieta, kitame skyriuje nei dirbau iseidama i dekreta. I mano sena darbo vieta primtas zmogus ir jis vis dirba ten. As sutinku sugryzti i darba, sutinku eiti dirbti i kita skyriu, bet... Nesuprantu kokiu pagrindu ir kuo remiantis imone turi teise mane kviesti i tos vietos konkursa (pokalbiai)? Ar gali priversti pasirasyti naujai sutarti ir dar su bandomuoju laikotarpiu? Darboviete sako, kad jai gryzti ne i savo skyriu, o i kita, nors pareigos ir darbo pobudis tas pats, bet darbo vieta yra nauja. As to nesuprantu. As juk dirbu toje imoneje, tik buvau isleista motinystes atostogu. Tai pagal DK turiu gryzti i tas pacias pareigas, su tomis pats salygomis, su ta pacia galiojancia sutartimi kaip kad gryzciau i sena vieta...Juk ne del mano kaltes ta vieta yra uzimta ir as del to neturiu nukenteti..Jei as pasirasau nauja sutarti su banduomuoju laikotarpiu, tai kita diena jie gali mane ismesti is darbo ir as lieku kvailes vietoj ir dar be nieko.
Kalbejausi su advokatu, konsultavausi VDI, jie man sake, kad imone negali taip elgtis sugryzusia darbuotojai is motinystes atostogu. Negali buti jokiu atranku, jokiu bandomuju laikotarpiu.
Gal teko kam susidurti su tokia situacija, ar teko ka panasaus girdeti?

Na, as dirbu dideleje ir gerai zinomoje imoneje TEO, patikek daro ka nori doh.gif jau isitikinau savo kailiu ir jiems viskas dzin
Atsakyti