Įkraunama...
Įkraunama...

Socialinis darbas

Kodėl nepriims? Priims. Būtent to ir siekiama. Vėl gi kartoju, kalbu apie vaikų globos namus, kadangi tai rizikos grupės vaikai. Į paprastą vaikų darželį, manau jog ne
Atsakyti
Socialinio darbuotojo kvalifikacija reikalinga norint dirbti socialiniu darbuotoju.
Asmuo, įgijęs socialinio darbuotojo kvalifikaciją, turi:
- gebėti išsiaiškinti priežastis, sukeliančias socialines problemas, kurti duomenų bazę ir naudotis informacinėmis technologijomis, organizuoti socialinės situacijos tyrimą, apibendrinti ir analizuoti jo rezultatus, teikti išvadas bei pasiūlymus, nustatyti paramos galimybes, atpažinti ir įvertinti kliento ypatumus, pateikti ir argumentuoti įvairius alternatyvius problemos sprendimo variantus, parinkti tinkamus darbo metodus ir būdus, pateikti klientui argumentus, kaip spręsti problemą ar jos išvengti, patarti klientui, kaip pasinaudoti norminiais dokumentais, vykdyti intervenciją į kliento situaciją ir koreguoti kliento bei jį veikiančių sistemų santykius, rengti ataskaitas apie suteiktą socialinę paramą, nustatyti ir įvertinti kliento ir jo aplinkos pokyčius, bendradarbiauti su socialiniais partneriais, atstovauti savo institucijai, numatyti teisiškai apibrėžti socialinio darbuotojo uždavinius ir pareigas, daryti teigiamą įtaką socialinėms sistemoms
- žinoti asmenybės socialines, psichologines ypatybes, įstatymus ir norminius aktus, reglamentuojančius socialinę apsaugą, kitų profesinių atstovų veiklos ypatumus, konfliktų sprendimo metodus ir būdus, Lietuvos socialinių darbuotojų etikos kodekso nuostatus socialinio darbo srities pasiekimus
- mokėti efektyviai ir tolerantiškai bendrauti ir bendradarbiauti su klientu ir jo aplinka, dirbti atsakingai, kruopščiai, savarankiškai ir operatyviai, organizuoti savo darbą, lanksčiai spręsti problemas, nestereotipiškai vertinti reiškinius
Socialinio darbuotojo kvalifikaciją galima įgyti kolegijose, vykdančiose studijas pagal socialinio darbo studijų programą.
Norintiems siekti socialinio darbuotojo kvalifikacijos reikia turėti vidurinį išsilavinimą.
Neformaliuoju ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti socialiniu darbuotoju nėra pripažįstami.
Įgiję socialinio darbuotojo kvalifikaciją asmenys gali dirbti socialiniu darbuotoju įvairiose valstybinėse įstaigose, privačiame sektoriuje, bei nevyriausybinėse organizacijose: socialinės apsaugos, sveikatos priežiūros, švietimo, teisėsaugos sistemose.


--------------------------------------------------------------------------------
Asmuo, įgijęs socialinio darbuotojo kvalifikaciją, turi:
gebėti analizuoti priežastis, sukeliančias kliento socialines problemas, analizuoti ir vertinti individualią probleminę situaciją, teikti socialines paslaugas ir vertinti teikiamos socialinės paramos eigąžinoti asmenybės socialines, psichologines ypatybes, įstatymus ir norminius aktus, reglamentuojančius socialinę apsaugą, kaip plėtoti socialinio darbuotojo sampratąmokėti bendrauti ir bendradarbiauti su klientu ir jo aplinka, teikti socialines paslaugas.

Papildyta:
QUOTE(desire @ 2009 09 04, 17:09)
Kodėl nepriims? Priims. Būtent to ir siekiama. Vėl gi kartoju, kalbu apie vaikų globos namus, kadangi tai rizikos grupės vaikai. Į paprastą vaikų darželį, manau jog ne

na nesiginčinu,nors aš auklėtojos pareigoms priimdavau tik pedagoginį išsilavinimą turinčius asmenis,o soc. darbuotojus rinkdavausi pagal kitus kriterijus ax.gif
Atsakyti
Tai jūs galit rinktis pagal ką tik norit, bet ministerija auklėtojų pareigoms rinks socialinius darbuotojus cool.gif
Atsakyti
QUOTE(desire @ 2009 09 04, 17:58)
vilma1978, socialinis darbuotojas gali dirbti auklėtoju. Ir būtent todėl vykdant reorganizaciją visi auklėtojai virs socialiniais darbuotojais. O dėl tavo teiginio "tuoj pakels visus ir arba studijuoti išvarys arba viso gero", būtent taip ir bus, suteiks 2 metus persikvalifikuoti. (kalbu apie vaiku globos namus)
Dėl profesinio bakalauro. Jei turi profesinį auklėtojos bakalaurą, ir dirbi globos namuose, kuriuose nebeliks auklėtojų, tik socialiniai darbuotojai. O tavo specialybė - auklėtoja.  Belieka eiti į kitą įstaigą. Arba dirbti socialinio darbuotojo padėjėju, gaunant minimumą. Tai kas čia gero?
P.S. O ką jūs baigėt, jei ten jums apie viešąjį ir privatų sektorius nepaaiškino? blink.gif


Zodziu, siais metais yra galimybe tik i soc darba istot, nes mokslai veliau prasideda. I soc pedagogika jau pavelavau. Bet kaip supratau baigusi soc darba galeciau dar metus pastudijavusi gauti ir soc pedagogo diploma?
Ir kaip supratau, soc darbuotoja gali dirbti vaiku namuose aukletoja? g.gif
GAl kas kokiu soc darbuotojo ar soc pedagogo darbo vietu privaciam sektoriuj pavyzdziu turit? Man kazkaip sita sritis atrodo 99 proc "valstybine"... blush2.gif
Papildyta:
Merginos, gal galit pasidalinti, kokie pagrindiniai motyvai jus paskatino rinktis butent sita profesija?
P.S. atsiprasau uz netvarkinga rasyma blush2.gif . Kada nors susikaupsiu ir pradesiu rasyt taisyklingai ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MarryJane: 04 rugsėjo 2009 - 19:06
QUOTE(MarryJane @ 2009 09 04, 20:05)
Zodziu, siais metais yra galimybe tik i soc darba istot, nes mokslai veliau prasideda. I soc pedagogika jau pavelavau. Bet kaip supratau baigusi soc darba galeciau dar metus pastudijavusi gauti ir soc pedagogo diploma?
Ir kaip supratau, soc darbuotoja gali dirbti vaiku namuose aukletoja? g.gif
GAl kas kokiu soc darbuotojo ar soc pedagogo darbo vietu privaciam sektoriuj pavyzdziu turit? Man kazkaip sita sritis atrodo 99 proc "valstybine"... blush2.gif
Papildyta:
Merginos, gal galit pasidalinti, kokie pagrindiniai motyvai jus paskatino rinktis butent sita profesija?
P.S. atsiprasau uz netvarkinga rasyma  blush2.gif . Kada nors susikaupsiu ir pradesiu rasyt taisyklingai ax.gif

na apie vietas privačiam sektoriuj na tiesiog niekada neesu girdėjusi,na nebent kokiuose privačiuose slaugos namuose...na manau pas mus dar iki privataus sektoriaus tolokai g.gif Teisingai pastebėta,kad čia valstybinė pakolkas profesija,kuri dar nėra labai vertinama,aišku,gali kurti savo dienos centrus,bet ir vėl ten pilna visokių plonybių doh.gif ,bet finale vistiek reikės valstybės paramos,kaip kitaip išlaikyti darbuotojus?Pvz vaikų dienos centrai be valstybės paramos tai merdi blink.gif
Papildyta:
QUOTE(desire @ 2009 09 04, 17:48)
Tai jūs galit rinktis pagal ką tik norit, bet ministerija auklėtojų pareigoms rinks socialinius darbuotojus cool.gif

na tai dar geriau lotuliukas.gif bet reiks įdomumo dėlei kada pasidomėti pas kompetetingus asmenis ministerijoj g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilma1978: 04 rugsėjo 2009 - 19:28

Nepykit, kad lendu i akis, bet noriu kuo daugiau suzinoti apie soc darba. O gal pasirodys, kad man jis visai netinka, nes labai atsakingai i tai ziuriu blush2.gif


1. Gal galit pasidalinti, kokie pagrindiniai motyvai jus paskatino rinktis butent sita profesija?
2. Papasakokit smulkiau, jei nesunku, ka realiai jus dirbat?
3. Kaip manot, soc darbuotojas, dirbantis su soc rizikos zmonemis, turi buti jautrus ar kaip tik saltesniu nervu?

4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lemyna @ 2009 09 04, 15:33)
Su vaikais aš galėčiau dirbti  smile.gif  Tik šiek tiek gąsdina tai, kad reiktų dirbti ir su kūdikiais, bet tai čia manau, kad tik pradžioje taip būtų  smile.gif
Na žiemą reiks pradėti ieškotis, manau darbo vietą bus sunkiau susirasti, nei praktikos  g.gif  Na bet bandysiu  4u.gif

su kudikiais ir nedirbtum biggrin.gif tam reikia specialiu ziniu, o socialiniam darbuotojui pagal pareigine instrukcija manau neieina vaiku prausimas ir vystymas biggrin.gif
QUOTE(MarryJane @ 2009 09 04, 20:05)
Zodziu, siais metais yra galimybe tik i soc darba istot, nes mokslai veliau prasideda. I soc pedagogika jau pavelavau. Bet kaip supratau baigusi soc darba galeciau dar metus pastudijavusi gauti ir soc pedagogo diploma?
Ir kaip supratau, soc darbuotoja gali dirbti vaiku namuose aukletoja? g.gif
GAl kas kokiu soc darbuotojo ar soc pedagogo darbo vietu privaciam sektoriuj pavyzdziu turit? Man kazkaip sita sritis atrodo 99 proc "valstybine"... blush2.gif

del testiniu geriau yra pasidometi konkreciau, internete visa info yra. nes socialinio darbo Klaipedoj testines studijos dabar trunka 2 metus (kaina kazkur 8 tukstanciai).
del aukletojos darbo manau labai priklauso nuo atrankos kriteriju istaigoj, negali zinot, va Vilma nepriimtu, nes tavo zinios yra kaip teikti pagalba, o ne kaip pasirupinti fiziniais vaiko poreikiais(emociniais-pakraupau supratus-reta aukletoja geidzia rupintis).
QUOTE(MarryJane @ 2009 09 05, 11:15)
Nepykit, kad lendu i akis, bet noriu kuo daugiau suzinoti apie soc darba. O gal pasirodys, kad man jis visai netinka, nes labai atsakingai i tai ziuriu  blush2.gif
1. Gal galit pasidalinti, kokie pagrindiniai motyvai jus paskatino rinktis butent sita profesija?
2. Papasakokit smulkiau, jei nesunku, ka realiai jus dirbat?
3. Kaip manot, soc darbuotojas, dirbantis su soc rizikos zmonemis, turi buti jautrus ar kaip tik saltesniu nervu?

1. patare mama stot. nezinojau kur noreciau, tai pasiklioviau mamos nuomone ir nesigailiu.
2. as dirbu su narkomanais svirkstu/adatu keitimo programoj. bendraujam su zmonem pagrinde arba nieko neveikiam kai ner su kuo bendraut.
3. kokia prasme jautrus? jei bliausi del kiekvieno atvejo bus negerai. turi buti toks, kad nesinestum problemu is darbo namo, kad neperdegtum. reikia buti empatiskam, neabejingam, nediskriminuoti zmoniu.
Atsakyti
QUOTE(egliosha @ 2009 09 05, 12:51)

del aukletojos darbo manau labai priklauso nuo atrankos kriteriju istaigoj, negali zinot, va Vilma nepriimtu, nes tavo zinios yra kaip teikti pagalba, o ne kaip pasirupinti fiziniais vaiko poreikiais(emociniais-pakraupau supratus-reta aukletoja geidzia rupintis).




kai paklausai, tai tiek nedaug zmoniu si darba dirba nuosirdiziai, is pasaukimo verysad.gif . Ir musu valstybeje jis taip nevertinamas, nors yra laaaabai reikalingas musu visuomenei... graudu... verysad.gif . As del to ir noriu isitikinti ar tikrai galesiu atsiduoti sitam darbui, kad jis nebutu man ven pareiga... nors jau senokai apie tai svajoju...
Atsakyti
Aš socialinį darbą studijuoju Panevėžio kolegijoj. Kaip ir anksčiau kažkas minėjo, kad ši specialybė yra laabai reikalinga, bet iš tikrųjų ji taip klaikiai nevertinama verysad.gif Labai dėl to pergyvenu verysad.gif Kai viena persona manęs paklausė ką studijuoju, o išgirdus ką, sako: "Tai ką, senelius slaugysi" huh.gif Nu kaip įsiutau gun_bandana.gif atsakiau: "Matosi, kad ne ką teišmanot apie socialinį darbą". Tai taip susiraukė, bet koks klausimas toks ir atsakymas mad.gif Ir kas svarbiausia, ta moteris jau amžiuj, į mamas tiktų, atrodo jau turėtų mąstyt ką kalba...
Iš tikrųjų mane tokie pasisakymai/įžeidimai labai veikia ir tada ilgai mąstau į kokį š įstojau... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Lemyna @ 2009 09 05, 14:01)
Aš socialinį darbą studijuoju Panevėžio kolegijoj. Kaip ir anksčiau kažkas minėjo, kad ši specialybė yra laabai reikalinga, bet iš tikrųjų ji taip klaikiai nevertinama  verysad.gif  Labai dėl to pergyvenu  verysad.gif  Kai viena persona manęs paklausė ką studijuoju, o išgirdus ką, sako: "Tai ką, senelius slaugysi"  huh.gif  Nu kaip įsiutau gun_bandana.gif  atsakiau: "Matosi, kad ne ką teišmanot apie socialinį darbą". Tai taip susiraukė, bet koks klausimas toks ir atsakymas  mad.gif  Ir kas svarbiausia, ta moteris jau amžiuj, į mamas tiktų, atrodo jau turėtų mąstyt ką kalba...
Iš tikrųjų mane tokie pasisakymai/įžeidimai labai veikia ir tada ilgai mąstau į kokį š įstojau...  verysad.gif

prisipazinsiu, kad anksciau ir as panasiai galvojau apie soc darba blush2.gif . Kol paciai neteko siek tiek sitoj srity pasisukiot ir pasidomet apie ja daugiau. Ir, jeigu mokaisi ne vien del popieriaus arba del to, kad kitur istot nebuvo galimybiu, tai, patikek, cia tikrai ne s.... Cia laaabai naudinga profesija. Ne tik visuomenei, bet ir paciai sau. Juk padedami kitiems mes padedame sau mirksiukas.gif O jei dar uz tai ir moka, tai isvis super bigsmile.gif


Beje, as ir galvoju stot i PAnevezio kolegija. Nors dar neapsiprendziau, juk galiu studijuot magistra, ir trumpiau ir naudingiau butu. Bet man labiau tiktu Panevezyje. Kelintam tu kurse? Dieniniam? Ar sunku? Idomu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MarryJane: 05 rugsėjo 2009 - 12:31
QUOTE(MarryJane @ 2009 09 05, 13:28)
prisipazinsiu, kad anksciau ir as panasiai galvojau apie soc darba  blush2.gif . Kol paciai neteko siek tiek sitoj srity pasisukiot ir pasidomet apie ja daugiau. Ir, jeigu mokaisi ne vien del popieriaus arba del to, kad kitur istot nebuvo galimybiu, tai, patikek, cia tikrai ne s.... Cia laaabai naudinga profesija. Ne tik visuomenei, bet ir paciai sau. Juk padedami kitiems mes padedame sau  mirksiukas.gif O jei dar uz tai ir moka, tai isvis super  bigsmile.gif
Beje, as ir galvoju stot i PAnevezio kolegija. Nors dar neapsiprendziau, juk galiu studijuot magistra, ir trumpiau ir naudingiau butu. Bet man labiau tiktu Panevezyje. Kelintam tu kurse? Dieniniam? Ar sunku? Idomu?

Kad mokėtų už šią profesiją nors kiek daugiau doh.gif
Buvo praktikos truputi, tai jaučiausi siaubingai unsure.gif lankomoji priežiūra, buvau namų tvarkytoja blink.gif fool.gif Nu kartais pagalvoju, ar tam mokausi aukštojoj, kad tarnaite dirbti galėčiau doh.gif
Dabar nuo vasario bus praktika iki liepos, tai labai norėčiau susirasti kokį darbelį, kur nereiktų tokio darbo dirbti blush2.gif (aš čia apie namų tvarkymą ir pan.)
Aš trečiam dabar smile.gif Sunkumas tai tikrai proto ribose, naktim tikrai nesimokau ir nepervargstu ax.gif O įdomu, tai net labai thumbup.gif Man labai patiko psichologija, gerų ir pačiai naudingų knygų reikėjo perskaityti.

Atsakyti
QUOTE(MarryJane @ 2009 09 05, 12:43)
kai paklausai, tai tiek nedaug zmoniu si darba dirba nuosirdiziai, is pasaukimo  verysad.gif . Ir musu valstybeje jis taip nevertinamas, nors yra laaaabai reikalingas musu visuomenei... graudu...  verysad.gif . As del to ir noriu isitikinti ar tikrai galesiu atsiduoti sitam darbui, kad jis nebutu man ven pareiga... nors jau senokai apie tai svajoju...

na as nors vaiku nemegstu, bet tikrai praktika atidirbau is sirdies, ir pampersus keiciau, ir apkabindavau kai verkdavo(ka man grieztai uzdraude viena aukletoja nes be manes daugiau niekas nesimucys paskui blink.gif ), ir organizavaus uzsiemimus minimaliom salygom... nuo zmogaus sazines priklauso kaip jis dirbs.
QUOTE(Lemyna @ 2009 09 05, 13:49)
Buvo praktikos truputi, tai jaučiausi siaubingai  unsure.gif lankomoji priežiūra, buvau namų tvarkytoja blink.gif  fool.gif  Nu kartais pagalvoju, ar tam mokausi aukštojoj, kad tarnaite dirbti galėčiau  doh.gif
Dabar nuo vasario bus praktika iki liepos, tai labai norėčiau susirasti kokį darbelį, kur nereiktų tokio darbo dirbti  blush2.gif  (aš čia apie namų tvarkymą ir pan.)
Aš trečiam dabar  smile.gif  Sunkumas tai tikrai proto ribose,  naktim tikrai nesimokau ir nepervargstu  ax.gif  O įdomu, tai net labai  thumbup.gif  Man labai patiko psichologija, gerų ir pačiai naudingų knygų reikėjo perskaityti.

lankomosios prieziuros darbuotojas jau manau pacio zemiausio laiptelio pareigos. retas jaunas zmogus eina toki darba dirbti, nes jis be perspektyvos, be to tikrai daug stresu su itariom biski papususiom i senatve bobutem. visi tikriausiai ejom pas jas plautis ir valgyt pirkt biggrin.gif

Atsakyti