Įkraunama...
Įkraunama...

Lakas dekupažo darbams

QUOTE(Cheri88 @ 2012 08 24, 11:35)
kaip mazdaug atrodo Johnstone's Clear Satin lako, nulakavimas? jis matinis ar tik vos vos? kol kas viskas dar blizga, laukiu kas cia gausis  g.gif

Lakai būna matiniai, pusiai matiniai (kitaip-satininiai) ir blizgūs.
Matiniai ir pusiau matiniai (šiuo atveju-satininis) lakai prieš lakuojant turi būti gerai išmaišomi, nes matiškumą sukeliančios dalelės "tupi" dugne. Neišmaišius, šie lakai blizgės.
Atsakyti
QUOTE(dziubek @ 2012 12 27, 21:55)
Ant lako bankes parasyta 'nitrolakas'- namuose naudojamiems mediniams baldams.

Aišku. Vadinama "nitrucha" - sintetinis vaitspiritinis lakas.
Jis geras, nebrokyk beviltiškai, tik ... juo lakuok daiktus, kurie bus arba drėgnai, arba laikomi lauke , bet juos nulakavusi vasarą turėsi kur ilgai ir nuobodžiai pakankamai stipriai smirdančius dekoruotus daiktus gerai išdžiovinti.

Šis lakas aliejingas, bet labai gerai apsaugo nuo drėgmės (aišku laukui jachtinis lakas, kuris labai gerai nuo drėgmės saugo, gal ir geriau butų, bet kainos skirtumas ... sorry ...siaubingas).
Nemesk pakol kas. Susinaudos, tik nepamiršk, kad šitie aliejiniai (vaitspiritiniai) lakai "taurėja" įgaudami gintaro ar medaus atspalvius, ir nulakuotas daiktas pakeis spalvą ateityje į gelsvesnę, tad panaudok tą savybę ją išnaudodama savo naudai. Tiesiog nelakuok baltų servetėlių, o spalvotas, ypač gelsvų atspalvių gamą. Bus liuks.

Pabandyk pradžiai nusipirkti šituos lakus. Jie čekų gamybos ir gana nebrangūs vandens pagrindu, nelabai smirdi ir galima dirbti puikiausiai viduje :
user posted image blizgus

user posted image matinis

Prisimink kad blizgaus lako dangtelis žalias, matinio mėlynas. Kaina gera, kokybė kenčiama. Ateityje kai labiau įvaldysi dekoravimo subtilybes, pereisi prie brangesnių - pvz. Jonstones lakų.

QUOTE(dziubek @ 2012 12 27, 21:55)
Senukuose prasiau , kad duotu baltu, baldams emulsiniu dazu, tai tik dbr pamaciau kad dave luboms ir sienoms doh.gif -cieszynka 

Kai mes pradėjome dekupažui naudoti emulsinius sienoms skirtus dažus, senose temose labai daug apie tai "apkalbėjome".
Labai labai geri balti emulsiniai, kuriuos gamina ... lietuviai.
user posted image Nusipirk supermatinius, jie gerai dengiasi, ir labai gerai ant tokių paruoštų paviršių paskui dekoruoti. Be to gerai maišosi su pigmentais, pamatysi kai pritapymus darysi. Man jis tiesiog liuks, ir gana normali kaina.

Cieszynka net sienoms yra "šiaip sau", bet irgi lauk nemesk - sunaudok ją medinių daiktelių gruntavimui. Irgi bus pakenčiama kaip priemonė rankos lavinimui dekoravimo pradžiamoksliui.

Tiesiog ji "nesusidraugavo" su tuo laku. Ir šitie dažai turi laaaaaaaaabai ilgai džiūti ir bręsti, kol pavirsta "kaulu". Laiko matyt skyrei per mažai?
Va ir atrastos bėdos priežastys.
Kaip taisyčiau aš situaciją, išsakiau. pasinaudosi - OK, atrasi kitą variantą, irgi OK.
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2012 12 30, 15:49)
Kaip taisyčiau aš situaciją, išsakiau. pasinaudosi - OK, atrasi kitą variantą, irgi OK.

Na, aciu labai uz nuomone!!!! Butinai pritaikysiu sau mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dziubek: 30 gruodžio 2012 - 20:53
QUOTE(bite @ 2012 12 28, 13:47)
Lakai būna matiniai, pusiai matiniai (kitaip-satininiai) ir blizgūs.
Matiniai ir pusiau matiniai (šiuo atveju-satininis) lakai prieš lakuojant turi būti gerai išmaišomi, nes matiškumą sukeliančios dalelės "tupi" dugne. Neišmaišius, šie lakai blizgės.

Labai ačiū už gerą patarimą, kaip tik sukau galvą, kodėl nulakavus dėžę su tuo satininiu ji taip beviltiškai blizga :-D

Gerų artėjančių Naujų Metų!
Atsakyti
Sveikos wink.gif esu tikra esate išbandę saunų laką. Aš ruošiuosi daryti arbatos padėkliukus. Ar jis tiktų? Man svarbu, kad lakas nesureaguotų su dekupažo klijais ir kad būtų atsparus karščiui, nes padėkliukai bus ne šiaip dėl grožio, o naudojimui.
Atsakyti
QUOTE(VasareV @ 2013 01 31, 22:56)
Sveikos wink.gif esu tikra esate išbandę saunų laką. Aš ruošiuosi daryti arbatos padėkliukus. Ar jis tiktų? Man svarbu, kad lakas nesureaguotų su dekupažo klijais ir kad būtų atsparus karščiui, nes padėkliukai bus ne šiaip dėl grožio, o naudojimui.


Sis padeklas buvo lakuojamas saunos laku:
user posted image
Viskas gerai 4u.gif
Atsakyti
Norejau paklausti is kur galmetu atsisiusti spiritinio lako internetu?
help.gif
Atsakyti
Merginos, turiu tokį klausimą, noriu dekoruoti pašto dėžutę, tad aišku, kad ji kabės lauke, taigi kalusimas kokios dažus ir laką naudoti? Dėžutė beje metalinė. Paprastai visus darbelius dažau su lietuviškais "Akrilan" gamybos dažais, tačiau žiūriu, kad ant seseniųjų parašyta vidaus ir lauko darbams, tinka mediui, stiklui, metalui ir t.t., o va ant neseniai pirktų metalas jau nebeminimas, tai man jie vis tik dar tiktų ar jau nebe? Ir svarbiausia kokį laką naudoti, nes lauke juk ir lietus, sniegas, šaltis, dauguma lakų kuriuos žiūrėjau skirti tik vidaus darbams, tad ką daryt, kad mano darbas nori į lauką? biggrin.gif Kuo jį nulakuoti, kad nesusigadintų nuo šalčio ir kitų gamtos stichijų?
ačiū už atsakymus! 4u.gif
Atsakyti
Sveikos merginos, gal kas patartu kur nusipirkti 3D laką, gali būti ir purškiamas. Ačiū
Gerų švenčiu
Atsakyti
Aš norėčiau irgi paklausti ax.gif kuom jūs lakuojate dėžutės ir dangtelio susilietimo vietą. Dekupažo knygoje skaičiau, kad krašteliai neliptų reikia lakuoti poliuretaniniu arba vaitspiritiniu laku. Tai jūs visą darbą lakuojate tokiais lakais, o gal galima darbelį lakuoti akriliniu, o po to kraštelius brūkštelti poliuretaniniu ar vaitspiritiniu? 4u.gif


AnAngel o kokį jūs naudojate sintetinį purškiamą laką baltiems rėmeliams, nes mane tos dulkės irgi nerviškai veikia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ašva @ 2014 04 06, 23:35)
Aš norėčiau irgi paklausti  ax.gif  kuom jūs lakuojate dėžutės ir dangtelio susilietimo vietą. Dekupažo knygoje skaičiau, kad krašteliai neliptų reikia lakuoti poliuretaniniu arba vaitspiritiniu laku. Tai jūs visą darbą lakuojate tokiais lakais, o gal galima darbelį lakuoti akriliniu, o po to kraštelius brūkštelti poliuretaniniu ar vaitspiritiniu?  4u.gif
AnAngel o kokį jūs naudojate sintetinį purškiamą laką baltiems rėmeliams, nes mane tos dulkės irgi nerviškai veikia  4u.gif


As naudoju dispersinius lakus vandens pagrindu. Del dulkeliu tai kovoju su jomis dantu krapstuko pagalba, pirstu lakuoti kaip Whatever? daro pabandziau, bet man nepatiko kaip lakas gula...
Del lipnumo tai nepastebejau, kad jis butu, gal nebent kol visiskai neisdziuna lakas, po 2 paru viskas ok. Del viso pikto visus krastelius zvake itrinu, tada geriau atsidaro ir uzsidaro, nes vaskas slidus, taip pat padeda isvengti sulipimo. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(AnAngel @ 2014 04 06, 22:38)
Del viso pikto visus krastelius zvake itrinu, tada geriau atsidaro ir uzsidaro, nes vaskas slidus, taip pat padeda isvengti sulipimo. 4u.gif

dar pasitikslinsiu - jūs nulakuojate dėžutę ir tada kada lakas išdžiūva patrinate su zvake?
Atsakyti