Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarai ir jų vaikai

Manau, kad atsisakyti visu produktu(mėsos, žuvies ) nėra visiškai teisinga, reikėtu palaipsniui. Aš tai darau po truputi. Dar mano patarimas , kiek galima mažiau vartokite pieno produktų, tai net baisiau nei mėsa.
Aš asmeniškai vartoju ryte sulčiu kokteilius kartu su supermaistu. Tai geriausiai man . Ten yra visi vitaminiai kurie reikalingi mums. Jaučiuosi puikiai.
Atsakyti
QUOTE(ziedadulkes @ 2012 05 09, 10:35)
Gal kas žinote netoli netoli vilniaus kokį ūkininką, kuris prekiautų tikromis, ekologiškomis, jokia chemija "nepagardintomis" daržovėmis ir vaisiais,.

Nes po tokio straipsnio, kurį radau delfi tikrai į prekybcentrius nebesinori eiti.

http://pilietis.delf...i.d?id=58500008
pilietė
Nei aš, nei mano vyras nesivaikome jokių naujausių sveikos gyvensenos madų, kurios paskutiniuoju metu keičiasi itin sparčiai. Nesame nei radikalūs natūralistai, nei vegetarai, nei „žaliavalgiai“, nei dar kokie nors kitokie –valgiai. Tačiau tai anaiptol nereiškia, jog mums nesvarbu, kuo ir kaip maitinamės, ką į burną deda mūsų vaikai.

Savaitgalį vienoje iš parduotuvių norėjau nusipirkti vaisių – iš jų ketinau savo šeimos nariams pagaminti šviežiai spaustų sulčių kokteilių. Jais šeimyną stengiuosi palepinti kaip įmanoma dažniau. Naiviai tikiu, kad tokie kokteiliai – tik į sveikatą, kaip sakoma.

Vienos didžiausių naujuosiuose Vilniaus miesto rajonuose esančių parduotuvių vaisių ir daržovių skyrius mane pasitiko itin „viliojančiu“ asortimentu: mandarinai, tiesiogine to žodžio prasme, buvo kaip reikiant papuvę, obuoliai ir kriaušės – nusėtos smulkiomis rudomis dėmelėmis (pirmieji puvinio požymiai), vynuogės – patežusios, kai kurios jų šakelės net pasidengusios pelėsio pūkeliu. Kivi vaisiais buvo galima piktam kaimynui galvą praskelti – nežmoniško kietumo, kaip akmenys. Juos dar nokinti ir nokinti.

Apelsinų ir greipfrutų net nežiūrėjau, nes kelis pastaruosius sykius juos pirkdama mokėjau už žievę – nulupti vaisiai buvo keliskart mažesni. Tokie nupiepę, kaip pasakytų mano šešiametė dukra. Spėju, vaizdelis daug kam pažįstamas. Nežinau, kas dėl to kaltas – savaitgalis, kai į prekybininkai į lentynas „išmeta“ bet ką, nes žmonės akcijines prekes vis tiek nupirks? Netinkamos vaisių laikymo sąlygos? O gal lietuvių ūkininkai, kad nesugeba nieko užauginti (arba per žiemą išsaugoti) ir dėl to prekybos centrai yra priversti iš ispanijų, italijų, marokų ir kitų pasaulio kraštų importuoti velniai žino kaip augintus, prižiūrėtus ir transportuotus vaisius?

Suprantu, kad nuo to, jog aš piktinsiuosi, kad savo šeimynai negaliu nupirkti jokių normalių vaisių, situacija prekybos centruose tikrai nepagerės. Kita vertus, savo nuomonę išsakius viešai truputį palengvėja ant dūšios. Tačiau man ramybės neduoda vienas normalus klausimas – o kaip organizmą aprūpinti vitaminais ir kitomis jam būtinomis maisto medžiagomis?

Pastaruoju metu žiniasklaida kone kasdien mirga gydytojų paprotinimais, jog pavasarį kaip niekada organizmas stokoja vitaminų, mineralų, kitokių mikroelementų. Kad norint būti sveikam, būtina valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tačiau kur tokių rasti? Prekybcentriuose? Net jei ir pavyksta lentynose aptikti geresnį asortimentą nei šio savaitgalio, nori nenori žmogus susimąstai, o kiek lenkiškuose obuoliuose, ispaniškose vynuogėse, marokietiškose mandarinuose yra nitratų bei kitokios chemijos.

Todėl nusprendžiau apsilankyti vaistinėje. Vitaminų. Jau dabar įsivaizduoju, ką šio straipsnio komentaruose skrebena amžinai viskuo nepatenkinti skeptikai – „maisto papildas – chemija“, „maisto papildai – neveiksmingi, tai tik farmacininkų išmislas“. Bet namo parsinešus „importuotą“ papuvusią ir chemikalais nupurkštų vaisių parodiją, mano galva tiesiog neišneša, kaip visa tai pastiprins tiek po žiemos pabalusią dukrą, tiek mudu su vyru.

Taigi, mano asmenine nuomone, tikslingai pasirinkti vitaminai ir maisto papildai pavasarį naudingi. Vasarą – kitas reikalas. Turguose galima rasti ir nusipirkti tikrai lietuviškų šviežių uogų, vaisių ir daržovių. O ar tai įmanoma pavasarį? Iš patirties drįsčiau tvirtinti – nelabai. Nors vaisių kokteilių jau pasiilgstu...




As labai-labai Jus suprantu... Nelabai dar isivaizduojantiems, ka mum parduoda prekybos centrai: http://www.youtube.c...p;v=jJXRj8nMCdI

Taciau visvien nesilyciau pirkti sintetinius vitaminus. Jokiu budu. Nes joks vitaminas ar mineralas nieko nereiskia vienas pats. Nes gamta sukure taip, kad viskas turi buti subalansuota (ne chemineje laboratorijoje, nes zmogus vis dar negali,ir vargu, ar kada gales apskaiciuoti, kur,kiek ir ko reikia prideti, kad organizmui netruktu naudingu medziagu).
Ogi yra vadinamas supermaistas-ragaukit, issirinkit-jo tikrai yra nemazai! Pvz, Spirulina-joje yra beveik visko, ko reikia organizmui : http://www.maistingi...-spirulina.html
Chia seklos-jos labai patinka man ir mano vaikams-tiesiog izpilu 10 minuciu saltu vandeniu-jos isbrinksta ir pasidaro panasus i drebucius. Galima ideti medaus, uogu-gaunasi skanus, gaivus vasariskas desertas smile.gif
http://superfoods.lt...p...1&Itemid=12

Kakavos pupeles.Tik neskrudintos!!!
http://www.vegetariz...?id_product=167

Silkmedzio uogos. Jos ya labai skanios. Mano vaikai valgo vietoj saldainiu smile.gif
http://silkmedis.lt/silkmedis.php

Yra dar labai dauk skaniu ir labai vertingu maisto produktu-pasidomekite wink.gif

Atsakyti
QUOTE(bim-bam @ 2012 04 17, 08:30)
zinoma, dabar jei jau lengvai be mesos einasi, neverta grizt atgal  4u.gif

siaip as irgi paskutiniu metu daug vaisiu, darzoviu, dziovintu vaisiu, riesutu valgau, beveik mesos nevalgau, kiausiniu, miltu baltu stengiuos maziau, tai irgi siek tiek streikuoja virskinimas man, bet manau susireguliuos viskas...


Sveika.

Konsultavausi su logopede, kaip paskatinti vaika kalbeti ir vienas is punku- daugiau mesos. Baltimai skatina smagenu veikla. Jinai sunkiai serganciais vaikais dirbo ir tikrai pastebejo- daugiau mesos liesos ir vaikas sparciau vystosi. Iki 12 metu mesa privaloma raciono dalis pagal ja. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Iriska @ 2012 05 30, 06:14)
Sveika.

Konsultavausi su logopede, kaip paskatinti vaika kalbeti ir vienas is punku- daugiau mesos. Baltimai skatina smagenu veikla. Jinai sunkiai serganciais vaikais dirbo ir tikrai pastebejo- daugiau mesos liesos ir vaikas sparciau vystosi. Iki 12 metu mesa privaloma raciono dalis pagal ja. mirksiukas.gif


o butent baltymai is mesos? juk galima ir kitokiu baltymu gaut g.gif

man siaip mesa nelabai skanu rolleyes.gif

del spirulinos, tai vartoju ja thumbup.gif ir silkmedzio uogu batonelius vaikas skanauja kaip deserta thumbup.gif

siaip mes tikrai nesam vegearai, vyras valgo mesa, vaikas siek tiek, daznai nenori, ziurint, kaip pagaminta. jei su daug darzoviu, tai tinka biggrin.gif
Atsakyti
o kas yra supermaistas? g.gif
Atsakyti
Laba vakara,

uzsukau pas jus tokiu klausimu... smile.gif Mesos visiskai atsisakiusi jau apie 7 men ir jauciausi kuo puikiausiai. Taciau pastebejau, kad paskutiniu metu pradejau silpti. Visa laika mieguista, truksta energijos, pradejo lug ir galva svaigti, siek tiek meto i sonus smile.gif ) Manau tai pozymiai, kad organizmas pasilpo, kad truksta kazkokiu medziagu. Ka jus vartojate, kad nenusilptumete?
Atsakyti
QUOTE(@Deborah@ @ 2013 01 24, 21:15)
Laba vakara,

uzsukau pas jus tokiu klausimu... smile.gif Mesos visiskai atsisakiusi jau apie 7 men ir jauciausi kuo puikiausiai. Taciau pastebejau, kad paskutiniu metu pradejau silpti. Visa laika mieguista, truksta energijos, pradejo lug ir galva svaigti, siek tiek meto i sonus smile.gif ) Manau tai pozymiai, kad organizmas pasilpo, kad truksta kazkokiu medziagu. Ka jus vartojate, kad nenusilptumete?


Gal jums geležies trūksta, kai mėsos nebevalgote? Išsitirkite hemoglobiną.
Atsakyti
QUOTE(@Deborah@ @ 2013 01 24, 21:15)
Laba vakara,

uzsukau pas jus tokiu klausimu... smile.gif Mesos visiskai atsisakiusi jau apie 7 men ir jauciausi kuo puikiausiai. Taciau pastebejau, kad paskutiniu metu pradejau silpti. Visa laika mieguista, truksta energijos, pradejo lug ir galva svaigti, siek tiek meto i sonus smile.gif ) Manau tai pozymiai, kad organizmas pasilpo, kad truksta kazkokiu medziagu. Ka jus vartojate, kad nenusilptumete?

Pagerkite B grupės vitamin7, man labai padėjo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nekieno @ 2012 04 10, 16:57)
Nesmerkiu nei valgančių mėsą, nei jos atsisakiusių, tačiau nesuprantu, kam į savo įsitikinimus painioti vaiką. Paaugs ir pats pasirinks. Neseniai per TV buvo laida ir ten nuskambėjo kone retorinis klausimas, maždaug: kas bus, kai vegetariškoje šeimoje augęs vaikas taps paaugliu ir susipras viso to "gėrio" paragauti, kaip antai: alkoholis su pica, dešrainis su Cola...


kažką juk reikia valgyti duoti? Jeigu ne pagal mano įsitikinimus, tia pagal kažkieno kito? O kodėl tėvai savo vaikus turi maitint pagal kažkieno kito įsitikinimus? Čia man klausimas. Nes mano mama, sužinojusi, kad aš norėčiau savo būsimą vaiką auginti vegetaru(jeigu jis labai neprieštaraus) pasakė, kad tuomet jis bus mano įpročio auka. Atsakiau, kad jis bet kokiu atveju bus kieno nors įpročio auka.
Atsakyti
QUOTE(devuška @ 2013 05 21, 18:25)
kažką juk reikia valgyti duoti? Jeigu ne pagal mano įsitikinimus, tia pagal kažkieno kito? O kodėl tėvai savo vaikus turi maitint pagal kažkieno kito įsitikinimus? Čia man klausimas. Nes mano mama, sužinojusi, kad aš norėčiau savo būsimą vaiką auginti vegetaru(jeigu jis labai neprieštaraus) pasakė, kad tuomet jis bus mano įpročio auka. Atsakiau, kad jis bet kokiu atveju bus kieno nors įpročio auka.

Mes vegitarai 17 metu,vaikai jau dideli.betir maziukam specialiai mesos negaminau.
pati maitinau iki metu,tai visu medziagu gaudavo pilnai.o nuo metu laiko prie bendro stalo.Mes valgom tik sveika maista,ne kepta,naudojam tik olivogiu aleju.Kartais valgom zuvi(vyras zvejis).
Bet reikia suprasti,kokios medziagos yra mesoj ir kuriu jums truks.B grupes vitaminai,ypac B12.Jie randasi pupeliose,resutuose,daugiausia sojos pupelese.Ju trukumas skatina mazakraujiste.As is sojos pupeliu gaminu labai daug ka.
Fe-gelezis,irgi truks,nors jos truksta visiem ,kas nevalgo kepenu ir raudona mesa.Randasi dilgeliose,spinate.
Baltimai,pupeles,soja,pieno prodoktai.Zmogus per diena turi suvartoti nuo 60 iki 100 g baltimu.Ziurekit ant etikeciu parasyta.pvz. 100 g sojos pupeliu-36 g baltimu.Daug turi avizirniai.
Jai domites klauskit,padesiu ir su recepteis mirksiukas.gif
Mano vaikai iki siol retai valgo mesa,ir tai buna kalakutena,ar vistiena.Svieciose,ar pacios viena karta nuperka ir pagamina.
Del sveikatos,dariau pilna tirima.visiskai sveika,su krauju viskas gerai.Iki vegetarizmo gemoglabinas buvo 94 verysad.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės 4u.gif

aš su tokiu klausimuku, gal kas patars smile.gif

Auginu dukrytę 8 mėnesių, mėsą vartojam labai retai, nelabai noriu pratinti vaiką prie jos. Na tiesiog tokie mano įsitikinimai, matyt kaip ir daugumos mamų vegetarių/veganių...nesiplėsiu, nes noriu paklausti konkrečiai.

Dukrytės hemoglobinas 120, bet kiti rodmenys pasilpę, tad gali būti jog trūksta geležies. Gal galėtumėt patarti, koks turėtų būti valgiaraštis, kad netrūktų geležies? Kokia dienos geležies norma?

Ir kaip dėl B12? Ką galima duoti tokiam vaikui?

Atrodo dėl savęs tai žinių daug yra....nu bet nenoriu suklysti, tad klausiu patyrusių mamyčių smile.gif
O ir taip mažoji nevalgiukas, labai mažo svorio (tik 6,7 kg-8 mėn.)....

P.S. klausiu nuomonės ne tų, kurie nori pasakyti, kad mėsa būtina (ne dėl to, kad nesutikčiau ar pan., bet tiesiog man reikia konkretaus atsakymo, o ne diskusijų, nes nuomonė šiuo klausimu aiški), o mamyčių auginančių vaikiukus be mėsos. O galbūt yra veganių? Būtų dar šauniau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Iewwute @ 2013 11 13, 23:11)
Sveikos mamytės 4u.gif

aš su tokiu klausimuku, gal kas patars smile.gif

Auginu dukrytę 8 mėnesių, mėsą vartojam labai retai, nelabai noriu pratinti vaiką prie jos. Na tiesiog tokie mano įsitikinimai, matyt kaip ir daugumos mamų vegetarių/veganių...nesiplėsiu, nes noriu paklausti konkrečiai.

Dukrytės hemoglobinas 120, bet kiti rodmenys pasilpę, tad gali būti jog trūksta geležies. Gal galėtumėt patarti, koks turėtų būti valgiaraštis, kad netrūktų geležies? Kokia dienos geležies norma?

Ir kaip dėl B12? Ką galima duoti tokiam vaikui?

Atrodo dėl savęs tai žinių daug yra....nu bet nenoriu suklysti, tad klausiu patyrusių mamyčių smile.gif
O ir taip mažoji nevalgiukas, labai mažo svorio (tik 6,7 kg-8 mėn.)....

P.S. klausiu nuomonės ne tų, kurie nori pasakyti, kad mėsa būtina (ne dėl to, kad nesutikčiau ar pan., bet tiesiog man reikia konkretaus atsakymo, o ne diskusijų, nes nuomonė šiuo klausimu aiški), o mamyčių auginančių vaikiukus be mėsos. O galbūt yra veganių? Būtų dar šauniau smile.gif


O kaiusiniai, putpeliu pvz?
Atsakyti