Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų nuogumas vaikų atžvilgiu (du)

Tokiu atveju, pukuotuk, as neapsimetu, kad nieko neivyko. O sakau- as rengiuosi, uzdaryk prasau duris, tuoj ateisiu.

Nors vyresnieji jau patys pasako- atsiprasau, ir uzdaro duris.

Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2009 08 21, 08:45)
Nesuprantu kodėl turėčiau pavėluoti? Na kai branda prasidės, po dešimties metų. Tikrai nesiruošiu penkiametei aiškinti visų tų dalykų.

Per vėlai.
LT mergaitėms menarche vidurkis 12.2 m. Vadinasi jūs galite trim metais pavėluoti paaiškinti...
Gydytojos ginekologės rekomenduoja (pati klausiau dėl savo dukros ir net ne vienos ginekologės) apie menstruacijas, higieną jų metu ir pan. mergaitėms papasakoti iki 11 metų.
Aš jau tai padariau ir visai nesenai ax.gif
Atsakyti
Oi smagiai, merginos, jus diskutuojat thumbup.gif

As jungiuosi prie liberaliuju drinks_cheers.gif

Vaikstau po namus nuoga, i viesuosius WC einu kartu su dukra, vienoje kabinoje is pradziu ji "padaro", paskui as... Is viso nesiruosiu niekada slepti savo nuogumo nuo dukru schmoll.gif

Vyras tik paskutiniu metu pradejo samoningai speti nuoguma pries vyresniaja dukra, bet cia jam geriau spresti, kada tinkams laikas. Matyt, pajaute kazka, kas pakeite jo elgesi. Gal kai/jeigu as turesiu sunu, jo atzvilgiu elgsiuosi kitaip negu su dukromis...ziuresim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2009 08 21, 09:04)
Įsivaizduokite situaciją: vasara, karšta, kasdien apie 30+ ir daugiau. Visa šeima vaikšto su triusikėliais, nes taip patogiau. Paplūdimyje, bendram, kone pusę įvairaus amžiaus moteriškių deginasi toples, t.y. be viršutinės bikinio dalies ir, o "dievai", tai nieko nedomina, nes tai normalu. Ne Lietuvoje. Kaip tai paveiks vaikų psichiką? biggrin.gif

Čia nėra ko įsivaizuoti, Afrikoje moterys visada taip vaikšto. Yra ir rezultatai - afrikiečiams krūtys neįeina seksualiai sujaudinančius dalykus. Gal kam ir gerai, mažiau dirgiklių. Tarp nudistų (kalbu ne apie visus, o apie savo pažįstamus) irgi nemžai impotentų, nes jų jau nieks nebesujaudina be "stipriklių". Laisva valia rinktis 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 08 21, 12:20)
Per vėlai.
LT mergaitėms menarche vidurkis 12.2 m. Vadinasi jūs galite trim metais pavėluoti paaiškinti...
Gydytojos ginekologės rekomenduoja (pati klausiau dėl savo dukros ir net ne vienos ginekologės) apie menstruacijas, higieną jų metu ir pan. mergaitėms papasakoti iki 11 metų.
Aš jau tai padariau ir visai nesenai ax.gif


Rasma, na ka reiskia tas vidurkis. Ivertini savo situacija, paveldejimus, paziuri i dukra- matai gi, koks tas jos brendimas. As su saviske irgi jau aptariau ta tema, ir siaip karts nuo kart griztam prie visokiu brendimo dalyku. Bet perlenkt lazdos ir desimties neturinciai mergytei aiskinti visas smulkmenas- kazin ar verta. Na, nebent pacios patirtis ypac ankstyva.

O siaip tai nematau as gerio tuose vienkartiniuose pripuolimuose ir svietejiskuose pasakojimuose. Reikia stengtis, kad santykiai su vaikais butu geri, kad jei kas- pirmu taikymu pas mama ir teti patarimu klaustu be jokiu baimiu. Ir nebus bedos tada.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alfa159: 21 rugpjūčio 2009 - 12:04
Labai gerai ir tiksliai pasakyta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 08 21, 12:20)
Per vėlai.
LT mergaitėms menarche vidurkis 12.2 m. Vadinasi jūs galite trim metais pavėluoti paaiškinti...
Gydytojos ginekologės rekomenduoja (pati klausiau dėl savo dukros ir net ne vienos ginekologės) apie menstruacijas, higieną jų metu ir pan. mergaitėms papasakoti iki 11 metų.
Aš jau tai padariau ir visai nesenai ax.gif

Nu kodėl vėlai, jei paaiškinsiu po dešimties metų, kai rašai, kad vidurkis 12,2, tai negi tu manai, kad aš du metus aiškinsiu ir aiškinsiu, na sueis 10 m. matysiu pokyčius ir paaiškinsiu, gi nereikia manau kasdien kartoti ir kartoti, tai kodėl gi aš pavėluosiu niekaip nesuprantu.
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2009 08 21, 10:28)
Varneliu nededu is principo. Kazkur esu apie tai rasius, cia tema ne ta, tai nesiplesim.
Sakyciau, labai priklauso nuo vaiko. Iki 1,5- 2 m. nuogumui vaikas indiferentiskas. O 6-7 m. jis jau privalo suprasti lyciu skirtumus ir gerbti kitu privatuma besalygiskai. Laikas tarp siu metu yra pakankamas, kad vaikas to palaipsniui ismoktu.

Subjektyvi- vaikstineti visiems namuose tik u kelnaitem- ispliurimas. Galima pamanyti, kad sudegsi, jei uzsimesi silkine ar medvilnine mini suknyte, o vyras- berankovius marskinelius ir sortus.  biggrin.gif

Pritariu Jūsų pasisakymui 4u.gif

Niekaip negalit susilaikyt nuo pagundos savo fantazijose matyti mane klykiancia is siaubo, jei kas pamto be drabuziu. Turiu nuvilti.  smile.gif Bet internete nenoriu kalbeti apie savo nuogumo patyrimus  biggrin.gif , nes tai privatu. Jei pastebejot, tai per visus praeitos temos 50 puslapiu stengiausi apie tema kalbeti jos nesuasmeninindama.

Dar karta sakau- nematau sios temos kaip  atskiros ar lemiancios vaiko auklejima. Ji- tik dalele vaiko auklejimo visumos. Vaiko auklejima labai svarbu nuoskelumas. Todel sprendziant nuogumo dilemas seimoje reiketu pagalvoti placiau- kaip musu elgesys derinasi su bendromis vertybemis, kurias norime vaikui perduoti.

Mano seimoje, tai jau nesirskit taip  smile.gif , santykiuose su vaikais yra ir pasakos, ir paslaptys, ir D.

Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2009 08 21, 13:03)
Rasma, na ka reiskia tas vidurkis.

Norint galima paneigti viską, statistiką, taisykles, vidurkius..ką nori..vien iš principo.
O vidurkis tą ir reiškia, kad mergaitės vid. pirmųjų menstruacijų sulaukia 12-13 metų..ir dar dėl to ginčytis nematau prasmės. Taip būna išimčių. Bet jei mama nėra labai pastabi ar artima su dukrele, tai bent jau orientuotis pagal tą vidurkį galima..
QUOTE(Fruzina @ 2009 08 21, 13:21)
Nu kodėl vėlai, jei paaiškinsiu po dešimties metų, kai rašai, kad vidurkis 12,2, tai negi tu manai, kad aš du metus aiškinsiu ir aiškinsiu, na sueis 10 m. matysiu pokyčius ir paaiškinsiu, gi nereikia manau kasdien kartoti ir kartoti, tai kodėl gi aš pavėluosiu niekaip nesuprantu.

Perskaičiau taip..kad dukrytė penkiametė, o paaiškinsit po dešimt metų..man ir gavosi penkiolikos metų amžius.
Nesupratau iš žinutės, kad paaiškinsit po to kai dukrytei sukaks dešimt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 08 21, 13:30)


Perskaičiau taip..kad dukrytė penkiametė, o paaiškinsit po dešimt metų..man ir gavosi penkiolikos metų amžius.
Nesupratau iš žinutės, kad paaiškinsit po to kai dukrytei sukaks dešimt 4u.gif


4u.gif biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 08 20, 23:48)
Statistikos tokios nerandu. Čia, aš pati taip pagalvojau.

Mylimuke, jei nepaslaptis: esate labai laisvo požiūrio į seksą. Kiek jums metų buvo, kai pradėjote lytinį gyvenimą? Tiesiog šiaip smalsu  ax.gif

Kaip tai susiję su tema? Ar čia tik iš smalsumo? Paskui seks klausimas, kiek vyrų turėjau? biggrin.gif

QUOTE(Subjektyvi @ 2009 08 21, 09:04)
Čia kaip kam. Vien vaikščiodama apsikutulojusi paslapties neišsaugosi, jei nebūsi įdomi ir kitais dalykais.  cool.gif

Įsivaizduokite situaciją: vasara, karšta, kasdien apie 30+ ir daugiau. Visa šeima vaikšto su triusikėliais, nes taip patogiau. Paplūdimyje, bendram, kone pusę įvairaus amžiaus moteriškių deginasi toples, t.y. be viršutinės bikinio dalies ir, o "dievai", tai nieko nedomina, nes tai normalu. Ne Lietuvoje. Kaip tai paveiks vaikų psichiką? biggrin.gif

Kažkaip susimąsčiau, čia va kažką šokiruoja tėtukas su trumpikėm po namus. O kaip jis paplūdimyje nieko nesušokiruoja? Gal jam su kelnėmis vaikščioti? g.gif Ar ne per daug iškrypimo aspektų surandate?

Aha drinks_cheers.gif Paplūdimy dar ne taip išsirengia ir dar kokia daugybė žmonių, o jei namuose- tai jau bus iškrypėliai vaikai.

Aš va čia skaitau visų oponenčių pasisakymus ir nesuprantu, kuo turėčiau būt blogesnė vien dėl to, kad kitaip vertinu nuogumą? Pliaže einam persirengt į būdeles, net 2.5m dukrą ten veduosi ir nesu nė karto paleidusi plikinėti nuogos. Etiketą prie stalo išmanau, neriaugėju ir nebezdu nei viešoj vietoj, nei namuose. Žinau, kas yra mandagumas, ir vyras vis dar jaudina, kad ir kiek kartų nuogą jį būčiau mačius g.gif

QUOTE(alfa159 @ 2009 08 21, 09:28)
Subjektyvi- vaikstineti visiems namuose tik u kelnaitem- ispliurimas. Galima pamanyti, kad sudegsi, jei uzsimesi silkine ar medvilnine mini suknyte, o vyras- berankovius marskinelius ir sortus.  biggrin.gif

Dar karta sakau- nematau sios temos kaip  atskiros ar lemiancios vaiko auklejima. Ji- tik dalele vaiko auklejimo visumos. Vaiko auklejima labai svarbu nuoskelumas. Todel sprendziant nuogumo dilemas seimoje reiketu pagalvoti placiau- kaip musu elgesys derinasi su bendromis vertybemis, kurias norime vaikui perduoti.

Išpliurimas? Kas taip sugalvojo, jūs? Kodėl manot, kad ir kiti turėtų taip manyti? g.gif

Dėl auklėjimo nuoseklumo sutinku drinks_cheers.gif

QUOTE(Fruzina @ 2009 08 21, 11:59)
Na aišku be pykčių  4u.gif
Man sakykim nesuprantamas dalykas, kad jei vaikas užeina,kai aš prausiuosi ar rengiuosi, tai aš nieko nesakau ir baigiu tą daryt, o jis stovi ir vėpso. Bet ko jam ten stovėt?
Aš pasakyčiau, kad noriu praustis ar persirengt viena ir prašau dabar palikti mane vieną, paprasta ir elementaru. Negėdinu, nerėkiu, nespiegiu , kad oi oi pamatė, bet pasakau ir viskas. Kitą kartą vėl pasakysiu gražiai jei taip nutiks, trečią kartą užrėksiu, gaus velnių jei nesupranta, bet kažkaip taip nenutinka , pasakai ir viskas, daugiau nelenda.

biggrin.gif O kaip manot, kodėl vaikas stovi ir vėpso? Ką jis tuo metu galvoja? Nejaugi jo mintys kokios nešvankios, kad šitaip spokso? Aš abejoju, ar jam tai sukelia kažkokių ypatingų minčių. Į mane apsirengusią irgi spokso, na ir kas? Apsisuks ir nubėgs po minutės žaist, ot ir visa problema irnesakyk.gif


QUOTE(Una Li @ 2009 08 21, 12:55)
Čia nėra ko įsivaizuoti, Afrikoje moterys visada taip vaikšto. Yra ir rezultatai - afrikiečiams krūtys neįeina seksualiai sujaudinančius dalykus. Gal kam ir gerai, mažiau dirgiklių. Tarp nudistų (kalbu ne apie visus, o apie savo pažįstamus) irgi nemžai impotentų, nes jų jau nieks nebesujaudina be "stipriklių". Laisva valia rinktis 4u.gif .

O kiek impotentų tarp nepropaguojančių nudizmą, suskaičiavot? Ir nedarykit nesąmoningų išvadų. Bent jau žinot, kokios impotencijos priežastys? doh.gif Pasiskaitykit pradžiai

QUOTE(alfa159 @ 2009 08 21, 13:03)
Rasma, na ka reiskia tas vidurkis. Ivertini savo situacija, paveldejimus, paziuri i dukra- matai gi, koks tas jos brendimas. As su saviske irgi jau aptariau ta tema, ir siaip karts nuo kart griztam prie visokiu brendimo dalyku. Bet perlenkt lazdos ir desimties neturinciai mergytei aiskinti visas smulkmenas- kazin ar verta. Na, nebent pacios patirtis ypac ankstyva.

O siaip tai nematau as gerio tuose vienkartiniuose pripuolimuose ir svietejiskuose pasakojimuose. Reikia stengtis, kad santykiai su vaikais butu geri, kad jei kas- pirmu taikymu pas mama ir teti patarimu klaustu be jokiu baimiu. Ir nebus bedos tada.

Aš pradėjau bręsti gana anksti, turbūt viena pirmųjų klasėje, menstruacijos atsirado 11m (mamai nuo 13m). Mokykloj paskaitėlės buvo jau tada, kai nemažai merginų asmeniškai buvo su tuo susidūrusios ar susižinojusios daug ką iš kitur. Neprisimenu, kad būčiau iki menstruacijų kažko mamos klausinėjus ar apskritai tokiais dalykais domėjusis. Na, bet brendimas juk nesirenka, kada man tai bus aktualu. O jei vaikas taip ir nepaklaus, kad ir kokie tie santykiai geri būtų? Juk dabar ir nuo 9m suserga jau, berods čia forume kažkur skaičiau g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 21 rugpjūčio 2009 - 12:40
Kiekvienas žmogus turi savo tiesą ir savo nuomonę. Nieks nieką nebando įtikinti kad jo nuomonė yra pati pačiausia..ir nieks nebando primesti savo tiesos kitam. Kiek žmonių tiek nuomonių, būkim toleratiškesni kitų išsakytom nuomonėm, galim jas priimti bet su jomis nesutikti. smile.gif
Atsakyti