Įkraunama...
Įkraunama...

Ar sakyti pastabas dukrai dėl jos figūros?

Neseniai žiūrėjau Nomedos laidą apie merginų valgymo sutrikimus. Vienos merginos pasisakymas, kad prie valgymo sutrikimo ligos ją privedė mama, mane privertė susimąstyti g.gif Mano dukrytei 10. Na ir ji turi užsiauginusi pilvuką. Pamačius, kad jis stabiliai didėja, puoliau drausminti ją - žiūrėk vaikel ką valgai, pažiūrėk koks jau pilvas, į drabužius netelpi doh.gif
Tai po tos laidos aš ir mąstau, kas geriau - nekreipti dėmesio ir vėliau kai ji puls prie visokių dietų ir tada su ja kariauti, ar dabar ją drausminti?
Atsakyti
siūlyčiau labai nekritikuoti vaiko, kad nepultų dietų laikytis...
tiesiog pasistengk labiau reguliuoti vaiko mitybą, ribot nesveiką maistą, saldumynus. ir sportuot aktyviau nukreipk. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(filifjonka @ 2005 09 28, 14:46)
siūlyčiau labai nekritikuoti vaiko, kad nepultų dietų laikytis...
tiesiog pasistengk labiau reguliuoti vaiko mitybą, ribot nesveiką maistą, saldumynus.  ir sportuot aktyviau nukreipk.  mirksiukas.gif

Na tą aš stengiuosi daryti. Bėda, kad ne visur galiu sužiūrėti, ką ji valgo. O ką pvz daryti, kai ji vakarienę pavalgiusi, dar prieš miegą lendą į šaldytuvą? Gal sūrelio, gal jogurto, mėsytės... na ko nors skanaus kaip ji sako. Klausiu - alkana? Atsakymas dažnai - ne. doh.gif
O ta mergina per laidą ir skundėsi, kad jos mama kišosi, kada jai valgyti, kiek valgyti... Na gal aš taip žiauriai nedarau, kaip tos merginos mama g.gif O jeigu? Labai nenoriu įvaryti kokio komplekso mergičkai, bet visai nekreipti dėmesio negaliu blink.gif
Atsakyti
Žinoma, penėti vaiką kaip kalėdinę žąsį - ne tik negražu, bet ir nesveika. Bet ką daryti, jei vaikas iš prigimties yra valgus ir linkęs į nutukimą? Juk neplėši kąsnio vaikui iš burnos, kai šis taip noriai valgo...
O gal reikia mokyti vaiką "sutarti" su savo kūnu, mokyti nesivadovauti kažkokiais stereotipais?.. Sunku net pasakyti, kaip motinai elgtis su tokiu vaiku, ypač mergaite, visuotinėje "kūdinimosi" ir "dietinimosi" manijoje.
Atsakyti
Siūlyčiau nevaryti vaikui kompleksų schmoll.gif

Man mama nuo kokių 12-13 metų įteigė,kad storulka esu doh.gif ("pažiūrėk, jau pilvuką auginiesi, nesėdėk tiek prie teliko, užpakaliukas jau didėja ir t.t."), drausdavo užkandžiauti ir t.t., kol pati pradėjau galvoti,kad esu labai stora (o svėriau paauglystėj 45kg doh.gif ). Suprantu mamą - ji norėjo mane apsaugoti nuo nutukimo iš anksto, tam užkirsti kelią, bet padarė atvirkščiai - pradėjau nebemylėti savo kūno, prasidėjo valgymo sutrikimai, dar ir dabar valgydama jaučiu kažkokią kaltę, atrodo,kad kiekvienas kąsnis eina į kūną doh.gif

Galiu pasakyti tik tiek - stenkis,kad šaldytuve ir apskritai namie būtų mažiau kaloringų užkandžių, geriau užsipirk kelis kilus obuolių, kad turėtų ką pakramsnoti biggrin.gif

Jei panelė jausis laiminga, bus judri, tai ir nesustorės smile.gif

Pasistenk ją užimti vakarais, pvz kartu išeikit pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais smile.gif
Atsakyti
Geriau, kad nebutu pastabu apie figura, nes vaikai labai jautriai reaguoja. Pati tai patyriau... Patikekit uztenka tokiu pastabu mokykloje, o jei dar ir mama namie apie tai uzsimena... Dirbu mokytoja ir matau kaip vaikuciai skaudziai uzgaulioja storuliukus. Atrodo, kad jie negirdi tokiu pastebejimu, bet istikruju viska dedasi i savo sirdeles. Geriau "tyliai" pakoreguot visos seimos mityba, neisskiriant kazkurio vieno.
Na, cia tik mano nuomone...
Atsakyti
Ir aš manau, kad pastabų nereikia. Kur jau kur bet namuose mano manymu vaikas turi jaustis gerai ir vertinamas toks koks yra. Iš tikro geriau nežymiai pakoreguot mitybą, pasistengt kad namuose butu kuo daugiau vaisiu o ne saldumynų. Galima ir kartu kokia aktyvesne veikla užsiimt. Manau nereik varyt mergaitei kompleksų. ... na aš taip galvoju.
Atsakyti
Jokių pastabų schmoll.gif Jokios kritikos schmoll.gif Juk vaikas auga ir bręsta. Pasižiūrėkit į klasiokes- visas galima suskirstyt į dvi grupes:1.Liesi šakaliukai, kuriems brendimas prasidės po poros-trejeto metų;2.Tokios pat apvaliukės, kaip ir taviškė. 10-13 metų- amžius, kai ji jau ne vaikas, bet ir ne mergina. Taip turi būti, mergaitė išaugs, o pilvukas išnyks savaime mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandrelle @ 2005 09 29, 17:23)
Jokių pastabų schmoll.gif  Jokios kritikos  schmoll.gif Juk vaikas auga ir bręsta. Pasižiūrėkit į klasiokes- visas galima suskirstyt į dvi grupes:1.Liesi šakaliukai, kuriems brendimas prasidės po poros-trejeto metų;2.Tokios pat apvaliukės, kaip ir taviškė. 10-13 metų- amžius, kai ji jau ne vaikas, bet ir ne mergina. Taip turi būti, mergaitė išaugs, o pilvukas išnyks savaime mirksiukas.gif

labas,skaitau ir pilnai su tavim sutinku,jog drausti jokiu budu mirksiukas.gif schmoll.gif kiek atsimenu pati buvau apvaliuke mokykloj o mano klasiokes kudutes kaip leles barbi,tai as labai pergivendavau del savo svorio o mano mama labai protingai padare.jinai istrauke nuotraukos ir parode kokia jinai buvo jaunisteje ,paauglisteje ir paaiskino jog tik zmogus gali pats pasirupinti savimi tongue.gif reikia truputi daugiau pasportoti ir pilvukas pats isniks g.gif blink.gif dar jinai man padovanojo labai gera knyganenciklopedijapavadinimu;moteris kas tai arba viskas apie moteris; thumbup.gif iki siol ta knyga turiu ir laikau savo dukroms prireiks tongue.gif ax.gif
Atsakyti
Situacija tikrai kebli. Ir kritikuoti atrodo blogai ir visai nereaguoti negerai. Gal tikrai kaip cia kazkas rase reiketu tiesiog pakoreguoti visos seimos mityba, sveikesni maista visai seimai valgyt? Ir jeigu dukra ka nors pries miega sugalvos sukrimsti, gal patark valgyti pvz. obuoli ar dar ka nors "nepavojingo". Visada pagirk jei dukra gerai atrodo. Na, net nezinau. Bet tavo vietoje apie tokius dalykus kaip anoreksija ar bulimija irgi paaiskinciau.
O ka ji labiau megsta: saldumynus ar suru maista?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Germante: 29 rugsėjo 2005 - 22:41
QUOTE(Germante @ 2005 09 29, 22:37)
Situacija tikrai kebli. Ir kritikuoti atrodo blogai ir visai nereaguoti negerai. Gal tikrai kaip cia kazkas rase reiketu tiesiog pakoreguoti visos seimos mityba, sveikesni maista visai seimai valgyt?  Ir jeigu dukra ka nors pries miega sugalvos sukrimsti, gal patark valgyti pvz. obuoli ar dar ka nors "nepavojingo". Visada pagirk jei dukra gerai atrodo. Na, net nezinau. Bet tavo vietoje apie tokius dalykus kaip anoreksija ar bulimija irgi paaiskinciau.
O ka ji labiau megsta: saldumynus ar suru maista?

Mėgsta ji viską blink.gif Kol nėjo i mokyklą, mano dukrytė buvo plonytė, o kai pradėjo lankyti mokyklą, va tada ir pradėjo apvalėti. Už duotus pietums pinigėlius dažnai buvo perkamos bandelės, spurgos ir pan. Grįžusi namo vietoj to, kad valgyti mano paliktą jai maistą, ji darydavosi sumuštinius doh.gif Blogiausia tai, kad ji nejaučia saiko. Jai skanu, tai ji tris vakarienes pavalgo doh.gif
Šiaip aš gal ir nekreipčiau dėmesio, nes tikrai nėra kritinė riba, bet kai prisimenu mokyklą, man buvo žiauriai nesmagu, nes mano pačios figūra gana buvo apvali. Pergyvenau ypač kai pradėjo rūpėti berniukai. Todėl noriu ją apsaugoti nuo viso to. Bet bijau, kad galiu padaryti atvirščiai.
Apie bulimiją ir anoreksiją aš jai rodžiau, aiškinau. Jai tas vaizdas tikrai nepatiko.
Atsakyti
Bliamba, neėsk vaiko. Dabar storuliukė, o 17 metų gal manekenė bus, brendimas toks dalykas. Klausyk, ką mergos sako - veiklos jau sugalvok, dar kažko, bet jau tik nekritikuok. Galų gale, kodėl tu manai, kad būdama putli jinai bus nelaiminga? Yra daug stambių moterų, kurios patinka ir aplinkiniams, ir sau - kalbu ne apie 150 kg sveriančias, be abejo. Kai ji pati nuspręs, kad yra per stora, tada ir galvos, ką daryt, o dabar nesuk tu jai galvutės...

Galų gale, kaip suprantu, tu pati tai plona? Tik vaikystėj buvai stambesnė? Na tai gal ir ji sukūs, kai paaugs...
Atsakyti