Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie mokestį už darželį

QUOTE(Naminė @ 2010 04 25, 11:53)
Ačiū,bet iš šios temos pasisakymų tai suprantu,kad soc remtinos nemoka ir už maitinimą,o mūsų pajamos neviršija 525lt vienam asmeniui,tai ar aš soc remtina,kad galėčiau vietoj 2,5 mokėt tik 1lt g.gif

Ne, jums reiks mokėti po 2,5 Lt.
Atsakyti
QUOTE(Naminė @ 2010 04 25, 10:53)
Ačiū,bet iš šios temos pasisakymų tai suprantu,kad soc remtinos nemoka ir už maitinimą,o mūsų pajamos neviršija 525lt vienam asmeniui,tai ar aš soc remtina,kad galėčiau vietoj 2,5 mokėt tik 1lt g.gif


soc. remtina, kai vienam 350, o kai viršija, tai gausite mokėti po 2,5 lt.

Mes ko gero po daugiau nei mėnesios svarstymo Vilniuje turbūt būsim soc. remtina šeima, tai už darželį jau nebegalėsiu nei vieno mėnesio iš tų trijų (kovas, balandis, gegužė) mažiau mokėti.

Nes dar svarsto pareiškimą dėl soc. rūpybos, o parašyti pareiškimą Vilniuje (pagal savivaldybės nutarimą) dėl nemokamo maitinimo daržely ir dabar jau dėl 1 lt už lavinimą (o ne 2,5 lt) matyt jau nebespėsime, nes nutars tik gegužį, o tada skaičiuotų tik nuo birželio (kuris jau nebepriklauso).

taip kad pagal dabartinius soc. remtinos šeimos paskelbimo tokia greičius Vilniuje,

tai už darželį gali gautis mažiau mokėti (kiek man išeina ir suprantu)

tik vieną mėnesį (paskutinį-trečią), jeigu

mėnesio pradžioje nunešti prašymą į soc. rūpybą, nes svarsto daugiau negu 1 mėnesį Vilniuje, tai iki kito mėnesio galo tada suspėtų nuspręsti ir dar darželyje išeitų parašyti pareiškimą , kad nuo sekančio mėnesio skaičiuotų mažiau už darželį.

Atsakyti
QUOTE(saulyte525 @ 2010 04 26, 20:57)
soc. remtina, kai vienam 350, o kai viršija, tai gausite mokėti po 2,5 lt.

Mes ko gero po daugiau nei mėnesios svarstymo Vilniuje turbūt būsim soc. remtina šeima, tai už darželį jau nebegalėsiu nei vieno mėnesio iš tų trijų (kovas, balandis, gegužė) mažiau mokėti.

Nes dar svarsto pareiškimą dėl soc. rūpybos, o parašyti pareiškimą Vilniuje (pagal savivaldybės nutarimą) dėl nemokamo maitinimo daržely ir dabar jau dėl 1 lt už lavinimą (o ne 2,5 lt) matyt jau nebespėsime, nes nutars tik gegužį, o tada skaičiuotų tik nuo birželio (kuris jau nebepriklauso).

taip kad pagal dabartinius soc. remtinos šeimos paskelbimo tokia greičius Vilniuje,

tai už darželį gali gautis mažiau mokėti (kiek man išeina ir suprantu)

tik vieną mėnesį (paskutinį-trečią), jeigu

mėnesio pradžioje nunešti prašymą į soc. rūpybą, nes svarsto daugiau negu 1 mėnesį Vilniuje, tai iki kito mėnesio galo tada suspėtų nuspręsti ir dar darželyje išeitų parašyti pareiškimą , kad nuo sekančio mėnesio skaičiuotų mažiau už darželį.

Aš atnešu pažymą iš soc. , kad paskirta pašalpa pvz.: nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 1 d. dažniausiai to mėn. gale, nuo kurio paskyrė, bet būna, kad ir sekančio pradžioje. Jokio prašymo nerašau ir man viską atskaičiuoja, reikia mokėti tik po 1 Lt.
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2010 04 24, 14:10)
Ugdymo priemonių mokestis jau seniai skaičiuojamas už darbo dienas. Man jis kaip abonentinis  biggrin.gif Tik nuo balandžio 1 d. socialiai remtiniems reiks ir toliau mokėti po 1 lt  cool.gif O kitiems - po 2,5 lt  doh.gif

O kur galima paskaityti dėl to mokesčio padidinimo ir kad soc. remtiniems išlieka 1 Lt? Oficialų kažkokį dokumentą? Būsiu dėkinga už nuorodą.

QUOTE(pupppsis_22 @ 2010 04 24, 20:07)
na man atrodo kad socialei remtina seima kai visi gauna pasalpa is seniunijos seimos narei.na as esu ir mano sunus.mes abu gauname soc,pasalpa.nors pirmus 3men gavo tik vaikas nes dar nebuvo priteisti alimentai.taciau dabar mes esame soc.remtina seima.mums ir darzelis nemokamas.

O jei soc. remtinas tik vaikas? (Aš su 0 pajamų tai neremtina g.gif ) Ar priklauso jam nemokamai darželis? Na, išskyrus tas ugdymo išlaidas Vilniuje...

Bet ir iš vis įdomiai... Jei tėvo pavardė gimimo liudijime, tačiau jis vaiko neaugino nei dienos, tai jau aš vadinasi ne viena vaiką auginu? schmoll.gif Nu neturiu tiesiog žodžių...
Atsakyti
QUOTE(Elentari @ 2010 04 28, 01:37)
O kur galima paskaityti dėl to mokesčio padidinimo ir kad soc. remtiniems išlieka 1 Lt? Oficialų kažkokį dokumentą? Būsiu dėkinga už nuorodą.
O jei soc. remtinas tik vaikas? (Aš su 0 pajamų tai neremtina  g.gif ) Ar priklauso jam nemokamai darželis? Na, išskyrus tas ugdymo išlaidas Vilniuje...

Bet ir iš vis įdomiai... Jei tėvo pavardė gimimo liudijime, tačiau jis vaiko neaugino nei dienos, tai jau aš vadinasi ne viena vaiką auginu?  schmoll.gif Nu neturiu tiesiog žodžių...

Taip taip... uztai tam yra alimentai...o jei ju nemoka, tai Vaiku islaikymo fondas...

Girdejau, kad nuo balandzio 26 dienos Vilniaus valdzia issiuntinejo darzeliams dar viena dokumenta, kuriame nurodoma, jog soc. remtinoms seimoms nebeliek kompensacijos uz maista 100 proc. doh.gif Bet to dokumento nr. nezinau.

CIa tas sprendimas del 2,5 Lt:
http://www.strazdeli.../body.php?mid=6
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2010 04 28, 08:07)
Taip taip... uztai tam yra alimentai...o jei ju nemoka, tai Vaiku islaikymo fondas...
Prie ko čia alimentai. Esmė pats fakto įvardijimas, kas augina vaiką, viena motina (tėvas) ar abu tėvai. Aš apie tai kalbu. Vaiką auginu viena, bet kažkodėl Vilniuje turi būti tas tėvas miręs ir pan., kad būtų laikoma, jog tikrai viena jį auginu... Šito tai niekaip nesuprantu schmoll.gif

O mokesčiai bet kokiu atveju skaičiuojami pagal pajamas, vieniša motina nebūtinai su mažmom pajamom, kad neišgalėtų vaikui apmokėti darželio, lygiai taip pat kaip negalima teigti, kad jei abu tėvai pilnoje šeimoje augina vaiką, jie būtinai turi pakankamai pinigų sumokėti.
Atsakyti
QUOTE(Elentari @ 2010 04 29, 00:04)
Prie ko čia alimentai. Esmė pats fakto įvardijimas, kas augina vaiką, viena motina (tėvas) ar  abu tėvai. Aš apie tai kalbu. Vaiką auginu viena, bet kažkodėl Vilniuje turi būti tas tėvas miręs ir pan., kad būtų laikoma, jog tikrai viena jį auginu... Šito tai niekaip nesuprantu  schmoll.gif

O mokesčiai bet kokiu atveju skaičiuojami pagal pajamas, vieniša motina nebūtinai su mažmom pajamom, kad neišgalėtų vaikui apmokėti darželio, lygiai taip pat kaip negalima teigti, kad jei abu tėvai pilnoje šeimoje augina vaiką, jie būtinai turi pakankamai pinigų sumokėti.

Bet čia bus lygių galymybių pažeidimas, kodėl pilnos šeimos turėtų mokėti visą kainą, o jūs vat pusę? Pagal įstatymą abu tėvai išlaiko vaiką, o jūs gi su vyru gyvenat jei neklystu. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(negriuke @ 2010 04 29, 11:57)
Bet čia bus lygių galymybių pažeidimas, kodėl pilnos šeimos turėtų mokėti visą kainą, o jūs vat pusę? Pagal įstatymą abu tėvai išlaiko vaiką, o jūs gi su vyru gyvenat jei neklystu. doh.gif

Aš turiu omenyje ne mokestį, ką ir mėginu paaiškinti. Mokestis juk pagal pajamas žiūrimas. Vien dėl to, kad vaiką auginu viena, tik dėl šios priežasties net nebūtų man minties prašyti mažesnio mokesčio, prašau teisingai mane suprasti. Jau regis aiškiau nei aiškiai anoje žinutėje parašiau mintis. Esmė pats įvardijimas, "statusas", jei norite. Na bet tiek tos, nebeaiškinsiu, jei ir dar neaišku, ką noriu pasakyti smile.gif Nes dar aiškiau tikriausiai nesugebėsiu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(negriuke @ 2010 04 29, 12:23)
Vaiką auginu viena skyrelyje yra statuso įvardijimas, pasiskaitykite. 4u.gif Aš tikrai supratau, kad jūs norėjote, kad jums reikėtų mažiau mokėti. blush2.gif Sorry.

Ne, tikrai nesupratote smile.gif Mažiau ir taip mes mokėsim dėl mažų pajamų, o ne dėl to, kiek tėvų auginą vaiką mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elentari @ 2010 04 29, 00:04)
Prie ko čia alimentai. Esmė pats fakto įvardijimas, kas augina vaiką, viena motina (tėvas) ar  abu tėvai. Aš apie tai kalbu. Vaiką auginu viena, bet kažkodėl Vilniuje turi būti tas tėvas miręs ir pan., kad būtų laikoma, jog tikrai viena jį auginu... Šito tai niekaip nesuprantu  schmoll.gif

O mokesčiai bet kokiu atveju skaičiuojami pagal pajamas, vieniša motina nebūtinai su mažmom pajamom, kad neišgalėtų vaikui apmokėti darželio, lygiai taip pat kaip negalima teigti, kad jei abu tėvai pilnoje šeimoje augina vaiką, jie būtinai turi pakankamai pinigų sumokėti.


nesupykit, bet ziuriu nelabai pati suprantate fakto esme.

Faktas, kad vaikas gime ne dvasios pagalba ir pagal istatymus abu tevai privalo ji islaikyti

o zodziai "auginu viena" ir prisiteisus alimentus bus tokie pat, nes jus ji vistiek auginsite viena tik "islaikys abu tevai"

faktas tas, kad vaiko tevo pareiga islaikyti savo atzalas ir jusu teise prisiteisti alimentus, jei jus nesinaudojate savo istatymais pagristomis teisemis, cia jau jusu reikalas...

tik kartais pagalvoju, kad istatymai keiciasi ir mamytes bijodamos prisiteisti alimentus tik todel, kad veliau tevas gales prisiteisti is vaiko islaikyma - nepavirstu tikrove (ir istatymai kad nepradetu leisti prisiteisti islaikymo is vaiko nors jis ir nemokejo alimentu,
ir kad netaptu pateisinama priezastimi, kad mama nenorejo ir neprisiteise, tada vaikas tevo islaikyma gales priteisti mamai) o tada pasijuokciau, nes kuo toliau tuo juokingesni tie musu istatymai... doh.gif

aisku cia pasvarsciau kas butu jei butu, bet tokioj lietuvoj nenustebciau, kad ir kiti dar idomiau sugalvotu lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 29 balandžio 2010 - 13:18
QUOTE(Elentari @ 2010 04 29, 14:52)
Ne nu tikrai mes nesusišnekame  biggrin.gif Aš apie pačią formuluotę, į kurią dar kartą atidžiai įsiskaitykit "vaiką auginanti viena". Čia neminima "vaiką išlaikanti viena" ar "pradėtas iš šventosios dvasios" ir panašiai.
Prie ko čia išlaikymas, alimentai ir mokesčiai. Nu tikrai pavargau aiškinti. Ar aš kažko klausiau ar kėliau pretenzijas dėl alimentų ar išlaikymo? Jūs ir pati sakote, kad prisiteisus alimentus "nes jus ji vistiek auginsite viena". Dabar, pasak paaiškinimo, aš jo "neauginu viena". O juk auginu viena. Tik apie tai kalbu. Juk mano vaikas nėra auginamas tėvo. FORMULUOTĖ. Kai bus formuluotė "vaiką išlaikanti viena", akių tai man nebadys.


pasakysiu tiesiai sviesiai, kad suprastumet: jei auginate viena (pagal formuluote) - tai ir auginkite viena, bet i jokias lengvatas seimai nepretenduojate, nes jus esate ne "seima" - nes teisiskai kybote ore- alimentu nera, todel ir soc parama jums nepriklauso, tik vaikui.

QUOTE(Elentari @ 2010 04 28, 02:37)
O jei soc. remtinas tik vaikas? (Aš su 0 pajamų tai neremtina  g.gif ) Ar priklauso jam nemokamai darželis? Na, išskyrus tas ugdymo išlaidas Vilniuje...

dabar ziuriu kokiu klausimu jus cia temoj? nes tie barniai visai neidomus doh.gif
manau, kad darzelis irgi priklauso nemokamai, bijau garantuot, bet jei vaikas gauna parama, vadinas pajamos nera dideles (o kompensacijos suma priklauso nuo darzelio). jusu vietoj nueiciau issiimciau pazyma, kad vaikas gauna soc parama ir nunesciau i darzeli - o ten jau ir suzinosite kaip jusu darzelis kompensuoja ar ne (nes labai priklauso nuo savivaldybes, o kartais net ir nuo pacio darzelio, taigi sunku ka tiksliai ir pasakyt) mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 29 balandžio 2010 - 14:14
Merginos, siandien isgirdau info del darzelio (nezinau gal cia jau senai apie tai snekiejo), kad nuo geguzes men. kiek vedi vaika i darza tiek ir moki, jegu ne eisna ne reikes pazyma. Ar taip?
Ar cia ne mokiesi uz maista gaminima?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~MILENA~: 29 balandžio 2010 - 15:55