pamąstymui...........
Glano sindromas arba kaip pražudyti meilę
Laiminga meilė turi magnetizmo - mylinčius nuolatos traukia vieną prie kito. Dėl to jie ir apsigyvena drauge, sukuria šeimą. Meilė ir šeima - evoliucinis gamtos įstatymas ir vyrams, ir moterims. Dvidešimtas amžius panaikino kliūtis, trukdančias mylintiesiems sukurti šeimą - tėvų diktatą, religinę ir nacionalinę nesantaiką. Tačiau išliko kliūtis pačių mylinčiųjų sielose - savimeilė arba puikybė, kurios griaunąmąją jėgą dar amžiaus pradžioje numatė K.Hamsunas. Jis papasakojo apie didelę meilę, sjujungusią dvi sielas. Tačiau vienoje sieloje užgimė abejonė - o gal mane myli mažiau, negu aš? Prasiveržus tuštybei Glanas pasakoja merginai, kiek daug moterų ir kaip smarkiai mylėjo jį anksčiau. Mylinčios merginos siela įžeista. Ji jauna ir nesupranta, kad pasakodamas apie tai vyras parodė savo silpnumą. Atsakydama ji kerštingai demonstruoja abejingumą ir panieką. Prasideda tragedija. Tai abu siekia parodyti, kad ne taip jau smarkiai myli vienas kitą, tai meilė stumia juos į vienas kito glėbį. Bet pasilikę vieni, abu vėl papuola į abejonių tinklą: o jeigu jį myli mažiau, negu jis pats? Nuo dabar į kiekvieną mylimo žmogaus poelgį, kiekvieną žodį žiūrima kaip į apgaulę, gudrumą, neištikimybę. Iš puikybės mergina nubaudžia Glaną - išteka už kito. Po to iš nevilties ji, ištekėjusi moteris, rašo jam apie savo negęstančią meilę: prašo grįžti. Bet puikybė ir pavydas apnuodijo ir Glano sielą: jo atsakas - savižudybė. Ir dar taip įvykdyta, jog sužinojusi ji nesuprastų, kad jis tai padarė iš meilės, kentėdamas, kad viskas atrodytų kaip nelaimingas atsitikimas medžioklėje. Savimeilė, puikybė ir jų įrankis - žaidimas pavydu, žinoma, nenužudys meilės, bet pavers laimingą meilę nelaiminga.
Deja, mūsų laikais daugelis moterų, taip ir nesuvokusių K.Hamsuno perspėjimo, serga "Glano sindromu". Jeigu joms staiga pasirodys, kad jas per mažai myli, jas apgaudinėja, jos skuba pavydu sukelti vyrams troškimą varžytis arba keršija. Kurį laiką vyras iš tiesų jaučia pavydo kančias, bet po to, deja, greitai nusiramina. "Argi verta mano meilės tokia vėjavaikė?" Beje, moterys daug dažniau kenčia nuo "Glano sindromo", tai yra visokiais būdais slepia savo jausmus. Protinga moteris netgi nutraukdama santykius su vyru pasiekia daugiau, jei neduoda jam pagrindo pavyduliauti ir toliau kalba apie savo meilę. Tada ir išsiskyręs su ja jis prisimins ją su susižavėjimu, o jeigu net po keleto metų sutiks ją, neabejodamas ją ves. Pirmoji nesudrumsta meilė labai stipri.
Abipusė laiminga meilė kiekvieną moterį paverčia gražuole. O abejonės, nepasitikėjimas, apsigyvenę jos sieloje, būtinai išblukins jos žavesį. Juk veidas - sielos veidrodis. Ir svarbiausia, visi jausmai ir mintys būtinai atsispindės mylimo žmogaus sieloje. Juk mylinčiųjų sielos ypač jautrios viena kitai. Bet koks nuotaikos pasikeitimas, nepasitenkinimas arba džiaugsmas ir be žodžių persiduoda mylinčiajam, netgi sustiprėdami. Galima mintimis užkrėsti vienas kitą abejonėmis, bet geriau jau nušviesti džiaugsmu, stiprinant meilę. Ir būdami toli vienas nuo kito mylintieji susieti nematomu ryšiu.