Įkraunama...
Įkraunama...

Receptu knygutė mažyliams

QUOTE(Kenguryte @ 2006 10 07, 10:33)
Nežinau, ar burokas prie alergizuojančių, bet mes jį sėkmingai valgome. Tik nuo morkos paberia truputį. O kai viduriukai linkę kietėti, tai burokas  thumbup.gif

Mamytės, gal kuri nors gamina savo kleckams ryžius ar grikius, ko papildomai dedat, nes kol kas neatradau  gero ir skanaus recepto, kai padarau, tai paciai nepatinka, o ka jau kalbėt apie vaiką g.gif

Papildyta:
nuo avokado maišyto su bananu pačiai selė ištyso:)

Na raudonų burokėlių iki 1 metų nerekomenduojama duoti, kadangi jie yra pakankamai sunkiai virškinami. Mano Ugnė tik neseniai pradėjo burokėlius valgyti, nes jai jie buvo kažkokie nevalgomi ar tai dėl spalvos ar tai dėl skonio... O apie burokėlių sultys, kuriomis neva mažakraujistę galima gydyti tai iš viso pamirškite, nes galima apnuodyti vaikutį.
Savo kleckui virdavau ryžių košę su džiovintomis slyvomis. Išvirdavau kokias 4 dž slyvas ir jas pertrindavau per sietelį, tada dėdavai į Milupa ryžių košę ir viską dar kartą užvirindavau. Valgydavo apsilaižydama. tokią košę daviau nuo 6 mėn. Vėliau (nuo kokių metų ir 2 mėn.) Ugnė tų pliurzinių košių atsisakė ir pradėjo sėkmingai valgyti rupias košes.
Atsakyti
QUOTE(P@nter@ @ 2006 10 03, 12:49)
Mes dar naudojam žiedinį kopūstą, o kartais ir pomidorą tik be sėklų ir nulupu odelę, į košę įpilu šaukštelį alyvuogių aliejaus,  4u.gif  Taip kaip ir visos susmulkinu ir verdu 20min. Esu girdėjus, bet pati tai nebandžiau, kad galima verdant daržoves i vandenį įmesti galiuką poro, o kai daržovės išverda jį išmesti lauk atseit dėl prieskonio  rolleyes.gif


namo 5.5 men kleckas labai megsta pora pagrauzt. duodo saknoes gala i rankyte, tai grauzia net cepsedamas. patogu ir i rankyte paimt ir pakramtyt matyt patinka.pati paragavau man tai schmoll.gif
grikius pabandykit su pienuku ir sweistuku. man tai kazkaip nuo mazens grikiai labai skanu...mano drauge valgo su cukrum, tai gal ir cia tiktu dziovintos slyvos arkas man... rolleyes.gif
dar turiu vaisines tyreles receptuka: bananas su puse obuolio.kerta net zandai kliuksi...
Atsakyti
QUOTE(skaistukas @ 2006 10 05, 16:47)
o aš kaškaip ir apie papriką nieko negirdėjau  g.gif

o bukokas ne prie alergizuojančių produktų? ir nuo kada jį galima duo? kaškaip apie šią daržovę irgi nepagalvojau  g.gif

mes buroka valgom nuo7men. bet labai retai ir labai mazai as jo dedu i kose, nes jeigu tik padauginu, tongue.gif feee...

QUOTE(Kenguryte @ 2006 10 07, 09:33)
Mamytės, gal kuri nors gamina savo kleckams ryžius ar grikius, ko papildomai dedat, nes kol kas neatradau  gero ir skanaus recepto, kai padarau, tai paciai nepatinka, o ka jau kalbėt apie vaiką g.gif

ryzius pagardinu obuoliu, bananu ar kitu kokiu vaisium uoga. skani kosyte: kokia nori tyrele uzpili vandenuku apie 50laipsniu ir tada darai kosyte (cia toms uzpilamoms tinka). o kai pati verdu, tai sviesto gabaliuka imetu. na gal neisranki mano mergaite, tai ir valgo visokias koses. svarbiausia, kad jau butu spejusi praalkti ax.gif

skani tyrele obuolys+moliugas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(chriss @ 2006 10 05, 17:51)
Labai skani vaisinė tyrelė yra trintas bananas su avokadu.Avokado ketvirtadalį nulupti ir sutrinti su visu bananu.Aš trinu su blenderiu,tai susitrina be jokių gumulėlių.O skonis košės nepakartojamas.Pabandykit mirksiukas.gif

Va cia tai receptukas mastau.gif Mano pupa nelabai banana valgo... reiketu pabandyti gal patiktu... hihihi.gif
Bent jau pagaminti is smalsumo ...
Atsakyti
QUOTE(samiene @ 2006 10 14, 18:09)
Va cia tai receptukas  mastau.gif Mano pupa nelabai banana valgo... reiketu pabandyti gal patiktu...  hihihi.gif
Bent jau pagaminti is smalsumo ...

Manasis irgi iki tol nelabai noriai bananą valgydavo.Bet kai pabandė šitos tyrelės,tai dabar bananas visai skanus jam pasidarė biggrin.gif
Atsakyti
mES NELABAI MEGSTAM DARZOVIENES,BET TOKIA TAI VALGOM:ZIEDINIS KOPUSTAS,MORKYTE,BULVYTE IR TRIUSIUKO GABALIUKAS,VISKA SUTRINU IR PO TO DAR YDEDU TRINTO OBUOLIUKO,LABAI SKANI SALDZIARUGSTE KOSYTE GAUNASI biggrin.gif
Atsakyti
Ryžių košytė labai skanu maišyta su kokia nors tyrele (mes dažniausiai naudojam Hipp slyvų arba persikų, bet skanu su bet kokia).

Dar keletas receptų:

labai retai (nes manai ne itin rekomenduojami), bet užtat labai noriai mano vaikas valgo tokią košytę: vandeny išvirtus manus sumaišau su tarkuotu (parenku saldesnį) obuoliu.

O labai dažnai (kadangi mes anksti pradėjom valgyt mėsytę) valgo tokią: liesa aviena, bulvė, morka ir patisonas. Bentjau mano vaikui čia mėgstamiausia.

Burokėlius irgi gal nuo kokių 7 mėn valgo ir nieko - labai patinka. smile.gif
Atsakyti
mes labiau megstame darzoviu tyreles, bet kiek salstelejusias - pvz morka, bulve, brokolis ir obuoliukas. o labai skanu mums i darzoves imaisyti HIPP obuoliu ir kriausiu tyrele ax.gif labai skanu tiesiog bulve, kalafijoras ir si hippo tyrele smile.gif

tik va dabar mesyte pradesim valgyti ir nelabai gaudausi, kiek reikia deti mesytes..gal galite kas patarti? aciu
Atsakyti
man viena daktare patare taip,jei nelabai turi laiko tai isvirk darzoviu ( morkos,kopustai,bulves ir jei nori trupuciuko mesytes,tik vistienos)ir visokiausiu darzoviu(gali deti ko tik nori).atskirai susmulkinti darzoves ir vaisius su blenderiu.po to i kubelio forma supilti ir uzsaldyti,taip galima laikyti savaite,paskui jau nieko nebebus is naudingu medziagu.o kai tik noresi duoti vaikeliui pasildyk mikro(tik zinok kad mokro negali buti naudojama daugiau negu5metus) ir duok valgyt,sauksta darzoviu ir sauksta vaisiu.
ir pabreziu,darzoves su vaisiai ruosk atskirai tik kartu duok kai jau valgydinsi,bet nemausyk i vientisa mase rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(egluze @ 2006 10 30, 12:26)

tik va dabar mesyte pradesim valgyti ir nelabai gaudausi, kiek reikia deti mesytes..gal galite kas patarti? aciu



Saulytei pradėjau duot triušieną, tai pirmą kartą nediduką gabaliuką (maždaug arbatinio ųaukštelio dydžio), o po to vis didinau ir po kokių 4d, po 50gr. kasdien su daržovėmis. Tuos 50gr, tai iš akies maždaug smile.gif , tikrai nesveriu smile.gif

Dar labai skani tyrelė Saulytei: bananas ir slyvų tyrelė (hipp-ji saldesnė nei Nestle). Labai gerai kai užkietėja viduriukai smile.gif
Atsakyti
Mums gydytoja patarė mėsytės įdėti ne daugiau kaip 10 proc. bendros košės masės mirksiukas.gif .
Aš, nupirkus mėsytę sumalu per mėsmalę, ir faršą porcijomis užšaldau, - sutaupau laiko bigsmile.gif
Atsakyti
labutis. smagu pasidalinti patirtim koseliu virime ir gauti patarimu. Mano suneliui 11 men. tai mes jau daug ka valgom. Bet megstamiausia virta darzoviu kose yra: kiauliuko lezuvis, moliugas morka ir bulve. ta kosyte gaunas tokia salstelejus nuo moliugo tai gerai eina ji thumbup.gif
Na dar valgom mielai ir tokias koseles, desertinemis vadinu.
1. kai verdu leliui kompota is dziovintu obuoliuku, tai priespieciams padarau tokia kosele: istrinu tuos virtus dziovintus obuoliukus per seteli ir itrupinu sausainuka. Imu "gaidelis" sausainius nes jie be cukraus o tik su fruktoze. biggrin.gif
2. isverdu kelis nuluptus obuoliukus, paskiau sutrinu per seteli, dar sutrinu banano ir itrupinu irgi sausainiuka. smile.gif
Atsakyti