Įkraunama...
Įkraunama...

JAV

Labai aciu visoms uz suteikta informacija, tikrai daug dalyku nauju suzinojau 4u.gif Sekmes visoms, kad ir kur bebutumet mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jersey @ 2010 03 01, 05:01)

Beje vėliau rašėt kad keičiant teises nereikia iš naujo rodyti statuso - gal ir likę kelios valstijos kur galima taip prasisukt, bet dabar jau beveik visur reikalauja pateikti legalumo įrodymus  cool.gif  Regis lyginate labai senus laikus su naujais


thumbup.gif as turejus 3-u valstiju teises, ir visur reikejo legaluma irodyti. Ir nezinau kaip kitose, bet cia Kalifornijoj, tai vietinis DMV neisduoda teisiu tol kol USCIS neduoda patvirtinimo, kad zmogaus statusas sioje salyje leidzia tas teises turet. Buciau net nezinojus, kad jie ta uzklausima siuncia ir t.t., nes viskas vyksta uz akiu tau, tik kai vyras savo teises gavo, o as ir kuriam laikui praejus ne, tai skambinau paklausti i rman isaiskino visa procedura. Kad vieniems is kart patvirtina, kitiems siek tiek ilgiau kazkodel uztrunka, nors mes abu su vyru su ZK, bet as pora menesiu ilgiau teisiu laukiau kol atejo, bet kad tikrina viska tai faktas, nes musu pateiktu paciu plastikiniu ZK netgi neuzteko, kad statusa savo irodyt.
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2010 03 01, 22:52)
thumbup.gif as turejus 3-u valstiju teises, ir visur reikejo legaluma irodyti. Ir nezinau kaip kitose, bet cia Kalifornijoj, tai vietinis DMV neisduoda teisiu tol kol USCIS neduoda patvirtinimo, kad zmogaus statusas sioje salyje leidzia tas teises turet.


Ilinojuje, bent jau iki mano išvažiavimo, dar tikrai nereikėjo nieko įrodinėti schmoll.gif tiesiog nuėjai ir prasitęsei, be jokių ten papildomų popierizmų...... schmoll.gif adresą tik keičiau, tai reikėjo tą įrodyt, kad gyvenu kitu jau, ir viskas..... 4u.gif dabar gal ir ten jau pakeitė viską, nesu tikra.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(wicked @ 2010 03 01, 17:11)
Ilinojuje, bent jau iki mano išvažiavimo, dar tikrai nereikėjo nieko įrodinėti schmoll.gif tiesiog nuėjai ir prasitęsei, be jokių ten papildomų popierizmų...... schmoll.gif adresą tik keičiau, tai reikėjo tą įrodyt, kad gyvenu kitu jau, ir viskas..... 4u.gif dabar gal ir ten jau pakeitė viską, nesu tikra.... g.gif


matai, o man pvz cia adreso nereikejo jokio irodinet, uzrasiau kur gyvenam ir tiek, nei kam tas idomu buvo, nei prase kazko, kad patvirtintu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(wicked @ 2010 03 02, 00:11)
Ilinojuje, bent jau iki mano išvažiavimo, dar tikrai nereikėjo nieko įrodinėti schmoll.gif tiesiog nuėjai ir prasitęsei, be jokių ten papildomų popierizmų...... schmoll.gif adresą tik keičiau, tai reikėjo tą įrodyt, kad gyvenu kitu jau, ir viskas..... 4u.gif dabar gal ir ten jau pakeitė viską, nesu tikra.... g.gif

Nereikia ir dabar Ilinojuje jokiu irodymu. Vienas prasitese paprastas teises,kitas net CDL profesionalo vairuotojo. ir ne tik prasitese paprastai,netgi perlaike. O abu nelegalai. Taigi,jei kas baiminates eiti testi teisiu,tai tikrai zinau,nera ko bijoti. Cia matyt,priklauso nuo valstiju.
Atsakyti
Pennsylvania valstijoje tikrai reikia įrodymų ir jei nelegalas, tai teisių nematyti. Tą tai tikrai žinau. Ir žinau, kas bandė su padirbta ŽK praeiti, bet nepavyko.

Connecticut valstijoje neklausia nieko, pratęsia, jei prieš tai turėjai jų teises. Viena AuPair mergina pirmas teises gavo Connecticut valstijoje, paskui pasiliko nelegaliai ir atvyko į Pennsylvanią, tai teises važiavo atgal į Connecticut prasitęsti ir be jokių problemų prasitęsė (veiksmas vyko praėjusių metų viduryje). Bet čia mano žinios apie šią valstiją tik iš tokio vieno atvejo.
Atsakyti
[quote=wicked,2010 03 01, 14:37]
plius ir toje pačioje LT yra įmanoma pragyventi... mes dar nepilni metai kaip grįžę.... nu ir gyvenam, ir dar galiu pasakyt, kad tikrai neblogai.... nes aš turiu galimybę mokslus baigti, vaikas į darželį, o MB vienas šeimą sugeba išlaikyt..... skųstis tikrai nėra kuom.... schmoll.gif ir ne mums vieniems taip.... draugės dvi grįžo irgi... viena darbą rado.... kita po mėnesio į net tokias jau neblogas pareigas papuolė




rolleyes.gif Aisku,smagu,kad jus dar nenusivylete Lietuva. Is tikro,tai dar nespejote,nes neseniai grizote. Zinau priesingu pavyzdziu,net is tu paciu nelegalu-pavargo cia baimeje gyventi ,grizo i LT.Atrodo,ir butus turejo pasilike,turejo kur apsigyventi,ir santaupu parsiveze,bet... nepritampa ir tiek. Raso liudnus laiskus likusiems Amerikoje ir tikrai gailisi savo sprendimo.Ir i Londona buvo nuleke-sako,ne tas. Tai va,kiekvieno vis kitokia patirtis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DEIMUTE: 02 kovo 2010 - 05:45
QUOTE(MichGirl @ 2010 03 01, 23:48)
o man pvz cia adreso nereikejo jokio irodinet, uzrasiau kur gyvenam ir tiek


tai tas įrodymas viso labo tik toks, kad atsineši kokį laišką, ar bill'ą tuo naujuoju adresu ir tiek... irnesakyk.gif

QUOTE(DEIMUTE @ 2010 03 02, 05:41)
rolleyes.gif Aisku,smagu,kad jus dar nenusivylete Lietuva. Is tikro,tai dar nespejote,nes neseniai grizote.


įdomu, kodėl taip sprendi? g.gif pagal kitus? g.gif tai žinok, dabar, praktiškai po metų, labai drąsiai galiu pasakyt, kad ką nori, tą ir matai..... mums išvažiuojant daug kas sakė: pagalvokit, ką jūs darot, ten gi taip blogai, žmonės pikti, keliai blogi ir taip toliau, ir taip toliau..... ir aš laaaaabai nenorėjau grįžti, dauguma su manimi forume bendravusių tą gerai žino, tikrai nenorėjau į LT, ir koks rezultatas? dar nei dienos nepasigailėjau grįžusi... schmoll.gif kodėl turėčiau? g.gif net vaikas, kuris niekada iki to nebuvęs LT, sako, kad jam čia gerai ir jis tikrai čia laimingas.... thumbup.gif mes dėl jo ir gįžom, iš esmės, kad eitų į lietuvišką mokyklą ir mokėtų lietuviškai ne tik kalbėt, tačiau ir skaityt, rašyt.... mums tai buvo pakankamai svarbu.... ax.gif iš kitos pusės, vaikams gerai ten, kur jų tėvams gerai... ax.gif o tie draugai, kurie mus durneliais laikė, turbūt dar po šiai dienai laukia, kada pasakysim, kad va tikrai padarėm klaidą priimdami tokį sprendimą.... biggrin.gif bet aš nieko panašaus nemačiau, kuom buvom gąsdinami.... schmoll.gif aišku, Lietuva nėra tobula šalis ir čia daug neteisybės ir panašiai, tačiau kuri šalis tobula ir ideali? nei viena schmoll.gif toje pačioje Amerikoje yra ir gerų, ir blogų dalykų.... tik visada bus žmonių, kurie kažką aukščiau iškelia ir idealizuoja.... tiesiog be rimtos priežasties.... ir aišku, JAV patogiau gyventi.... dėl daugumos dalykų, net ir būnant nelegalu... bet man netrūksta gyvenimo ten, grįžti nebegrįžčiau, net ir kitokiom sąlygom turbūt g.gif tiesiog man gerai ten, kur esu dabar ir nieko keisti nenoriu, nors MB man buvo pažadėjęs, kad jei išvažiuosim ir man LT bus labai blogai, važiuosim kur nors kitur.. kol kas tokio noro neišreiškiau ir manau, jog to ir nereiks... o kas dėl nusivylusių Lietuva, tai taip.... dauguma tokių.... mums vieni draugai dabar kažkada sakė, kad iš beveik 40 šeimų, kurias jie pažįsta ir kurie grįžo, tik 6 laimingos... biggrin.gif įskaitant mus ir dar mūsų dvejus draugus..... bet kai paklausai jų doh.gif viena pasakoja, kaip ji čia nieko neturi, gyvena mažam nuomojamam bute, o ten namą turėjo... paskui paaiškėja, kad ji seną močiutę prižiūrėjo, ir su ja kartu gyveno..... nu tai ar tas namas jai priklausė? prisisvajojo mergina ir tiek... tai kas be ko, kad su tokiu požiūriu blogai čia bus.. kiti draugai verkia, kad darbo neranda.. bet paklausk, ar jie jo ieškojo? blush2.gif arba mūsų vienas draugas, dabar dar begyvenantis JAV, gal ir norėtų grįžti, bet tai namo čia neturi, darbo neturės... o tikrai niekas nelaukia čia tavęs su jau pastatytu namu ir dar darbu belaukančiu.... schmoll.gif kad grįžti iš JAV, tai dar nereiškia, jog esi geresnis už kitus ir tau kažkokios tai kitokios teisės priklauso... niekas tokių čia turbūt per daug nelaukia ir nelauks, bet tokie ir negrįš schmoll.gif

taip kad žinai, šita tema galima diskutuoti be galo be krašto, ir vienų teisių niekada nebus, nes žmonės skirtingi, jų požiūriai skirtingi, jų supratimai skirtingi.... galų gale jų lūkesčiai skirtingi... (ir tikrai nesu aš LT patriotė, bet man ir JAV nėra svajonių šalis:mmm ) o gyventi tikrai galima visur, tereikia tik to norėt, ir stengtis matyt gerąsias puses daugiau nei blogąsias, kas yra daugumos re-emigrantų klaida biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2010 03 01, 23:29)
Pennsylvania valstijoje tikrai reikia įrodymų ir jei nelegalas, tai teisių nematyti. Tą tai tikrai žinau. Ir žinau, kas bandė su padirbta ŽK praeiti, bet nepavyko.

[


Pries 4 men keiciausi teises PA (reikejo pratesti teisiu galiojimo laika). Pastu uzpildziau forma, veliau gavau lapuka ateiti pasidaryti nauja nuotrauka ir gavau teises. Niekas nepaklause jokiu dokumentu.
Jei turi kitos valstijos teises ir nori gauti PA, tada tai tikrai reikia irodyti legaluma. smile.gif
Atsakyti
Tiesiog nebegalėjau susilaikyt nepakomentavus wicked nuomonės, tikrai visu 100proc. sutinku, kad ką nori, tą ir matai, bet... Esu dirbanti studentė, tikrai nebijau nei juodo, nei naktinio darbo (ką teko dirbti jau nuo pat pilnametystės) ir taip pat turiu padedančius tėvus... Tačiau man jau 22 metai ir ,dėja, nematau jokios prošvaistės pvz išeiti iš tėvų namų, ar bent jau pati susimokėti už mokslus nelendant į skolas. Aišku, pabaigsiu bent jau bakalaurą, nes magistras šiais laikais yra auksinės vertės pažiūrėjus į kylančias lietuvoje kainas, gal tada galėsiu susirasti geriau apmokamą darbą, dėl kurio tikrai teks pakovoti su pretendentų skaičium į vieną vietą ir patirties stoka... Tačiau taip ir toliau kogero gyvensiu pas tėvus, nes butų kainos neįkandamos, paskolos butam, manau, kilpa ant kaklo, nuomos kaina tikrai neverta prašomų sumų, o jau ką kalbėti apie komunalinius mokesčius, auksinius šildymo sezonus ir pan. Na, kad ir kokia optimistė bebūčiau, sorry, nu niekaip negaliu įžvelgti aš to gėrio LT... Galbūt lengviau tiem, kas turi išsilavinimą arba bent 5 metų darbo stažą normaliose pareigose, LT vertinamą talentą, pažinčių, galbūt palikimą, turtingus tėvus ar sutuoktinį ir pan. bet vertinant pradedančiuosius, tai manau daug lengviau pradėti kokioj JAV pradžioj dirbant tą patį juodą darbą gali turėti kurkas daugiau, nei LT ir daug greičiau įsitvirtinti ir pradėti savarankišką gyvenimą. Pabaigus bent jau bakalaurą ir susiradęs darbą, gali jau žmogiškai gyvent, nepaisant skolų už mokslus, jei tokių yra. Žiūrint iš pradedančiųjų spektro į dabartinę situaciją belieka tikrai, tik sukti kelius į svečias šalis dirbti daug ir sunkiai, bandyti kažkaip suktis, bet bent jau turėti vilties, kad po kokiu 2-3 metų turėsi bent kažką tvirto po kojom.... Na čia tik mano nuomonė, aišku, kiek žmonių, tiek ir patirčių...
Atsakyti
QUOTE(DEIMUTE @ 2010 03 02, 04:16)
Nereikia ir dabar Ilinojuje jokiu irodymu. Vienas prasitese paprastas teises,kitas net CDL profesionalo vairuotojo.  ir ne tik prasitese paprastai,netgi perlaike. O abu nelegalai. Taigi,jei kas baiminates eiti testi teisiu,tai tikrai zinau,nera ko bijoti. Cia matyt,priklauso nuo valstiju.


QUOTE(wicked @ 2010 03 02, 12:22)
tai tas įrodymas viso labo tik toks, kad atsineši kokį laišką, ar bill'ą tuo naujuoju adresu ir tiek... irnesakyk.gif


Persilaikinejau teises IL 2009 04, atvaziavusi su beviziu ir turedama studentiska SS smile.gif Atsinesiau voka, ant kurio buvo parasytas kitas adresas su mano pavarde. Jei buciau tada zinojusi, kad manes galetu paprasyti irodymu, buciau nemenkai bijojusi tongue.gif Bet niekam jokiu klausimu nekilo (aciu dievui biggrin.gif )

QUOTE(wicked @ 2010 03 02, 12:22)
įdomu, kodėl taip sprendi? g.gif pagal kitus? g.gif tai žinok, dabar, praktiškai po metų, labai drąsiai galiu pasakyt, kad ką nori, tą ir matai..... mums išvažiuojant daug kas sakė: pagalvokit, ką jūs darot, ten gi taip blogai, žmonės pikti, keliai blogi ir taip toliau, ir taip toliau..... ir aš laaaaabai nenorėjau grįžti, dauguma su manimi forume bendravusių tą gerai žino, tikrai nenorėjau į LT, ir koks rezultatas? dar nei dienos nepasigailėjau grįžusi...<...>
tiesiog man gerai ten, kur esu dabar ir nieko keisti nenoriu, nors MB man buvo pažadėjęs, kad jei išvažiuosim ir man LT bus labai blogai, važiuosim kur nors kitur.. kol kas tokio noro neišreiškiau ir manau, jog to ir nereiks...


Ar teisingai suprantu, kad labiausiai i LT norejo gryzti Jusu MB? Vat idomu, kuo jam neitiko JAV, jei jis Jums pazadejo vaziuoti kur nors kitur, jei nepatiks LT?
Nors, pvz, mano dedei, kuris jau 7ti metai gyvena su ZK Amerikoje, ji iki siol neitiko smile.gif Jis vis svaigsta apie LT, kaip ir cia imanoma pragyventi ("juk gyvena zmones!"), bet...gryzes per sventes menesiui (palikes seima JAV), aplankes gimines, sakesis, kad nebegrys..nusipirko bilieta ir parpute atgal lotuliukas.gif Tai vat ir nesuprantu to svaigimo, ir niekada nesuprasiu. Beje, ka jie turi per 7 metus US, niekada per gyvenima nebutu tureje LT. Vaikai ne is tolo neziuri i LT puse ir as juos suprantu (seima atvyko i JAV is mazo LT kaimelio).
Kiek zmoniu, tiek likimu. Taip, tiesa yra tame, kad tau gera ten, kur gera tavo seimai... Ir as tikrai dziaugiuosi, kad del savo sprendimo, wicked, nepasigailejote.
Atsakyti
QUOTE(D.H. @ 2010 03 02, 15:12)
Pries 4 men keiciausi teises PA (reikejo pratesti teisiu galiojimo laika). Pastu uzpildziau forma, veliau gavau lapuka ateiti pasidaryti nauja nuotrauka ir gavau teises. Niekas nepaklause jokiu dokumentu.
Jei turi kitos valstijos teises ir nori gauti PA, tada tai tikrai reikia irodyti legaluma. smile.gif



Taip, mums irgi tai paminėjo, kad dabar kai jau turime ŽK, tai paštu pratęs. Tačiau kai turėjome tik darbinę vizą, tai bet koks pakeitimas ir jiems iš naujo visus dokumentus reikėjo pristatyti ir kiekvieną dokumentą atidžiai išvartė. Aš tai iš vis buvau be SSN, tai paprašė pažymos, atnešiau pažymą, viskas tiko, bet pirmą kartą neišlaikiau testo. Antras kartas buvo po mėnesio ir paprašė, kad aš iš naujo išimčiau pažymą dėl SSN.
Atsakyti