Įkraunama...
Įkraunama...

Tuberkuliozė

QUOTE(Fergie @ 2010 06 28, 19:44)
Tada sėkmės.
Kam tada iš viso rašyti šioje forumo temoje, jei nesinori prisiminti, bei pabendrauti. g.gif


nesupratau.. as kazka izeidziau..? norejau tik pasakyti, kad tai buvo blogas etapas, kuri norisi pamirsti. Bet neatsisakau bendrauti sia tema
Papildyta:
QUOTE(kam_tai_rupi @ 2010 06 28, 16:03)
Mano gerai pazistamas zmogus ka tik baige gydytis is Lt atsivezta tuberkulioze. Lt 2 kartus nustatytas plauciu uzdegimas, antra karta darant magnetini rezonansa rasta, kad jau yra sukalkeje zidiniai, t.y lyg jau ir persirgta TB, nors nuo to gydytas nebuvo. Visumoje nustate tik UK, Lietuvoje nenustatyta. UK nustate is skrepliu. Kitkas nerode, t.y nei plauciai, nei kraujas. simptomu nebuvo, na tik silpnumas, is esmes buvo mintis, kad del sirdies, pasirode - TB.

Vaistai turbut visi vienodi. Po men skrepliai buvo svarus, taciau kursas  puse metu, tai po keliu men buvo skausmas inkstuose. Kraujas kelis kart rode nukrypimus nuo normos, taciau vaistu nenutrauke, nes tie nukrypimai nedideli - rekomendavo tik daugiau gerti..... Po kurso nuskanuoti inkstai - sake, kad viskas ok, taciau dar skausmas neisnyko.

Cia pranesa/patikrina darbovieteje, nes padideja rizika, taip pat patikrina kartu gyvenancius - daro rentgena, iki 35 metu ima krauja.

Jei dirbi vienas, vienas gyveni, tai niekam nereikia tikrintis - niekas nezino. Be to apie darbo salygas suraso is tavo zodziu.
I ligonine neguldo, normalia dirbi, tik reikia atsiprasyti is darbo kas men priduoti krauja ir slapima, pasiimti is seseles/slauges vaistus. Per gydymo kursa su gydytoju susitinki 3 kart, jei nera nukrypimu.

Lietuvoje labai daug zmoniu serga TB. Rizika padideja bunat kartu su ligoniu, bet kaip cia aiskina, tai po 2 men kurso zmogus jau negali uzkresti.


eik tu sau.. jau buvo sirges ir net nezinojo.. gerai, kad laimyngai pasibaige..

bent jau man, tai pirmiausia dare plauciu nuotrauka, tada eme plauciu megini (bronchoskopija) siaubyngai nemalonus reikalas.. eme krauja.

vaistai visiem vienodi, nebent bakterijos atsparios tada keicia. Realiai bakterijas ir uzmusa per menesi laiko, tada sumazina vaistu dozes ir jei gerai pamaneu tai ir vaistus i silpnesnius pakeite..

gydymo kursas individualus, bet standartiskai apie puse metu gydoma

skiriasi vaiku gydymas nuo suaugusiu, jiems skiriasi kitokie vaistai, ir daznai leidziami

tie vaistai nerealiai kenkia kepenims
tam jusu pazistamui matyt ir inkstus del to skaudejo..
Atsakyti
QUOTE(Anglis @ 2010 06 29, 00:24)
nesupratau.. as kazka izeidziau..? norejau tik pasakyti, kad tai buvo blogas etapas, kuri norisi pamirsti. Bet neatsisakau bendrauti sia tema
Papildyta:
eik tu sau.. jau buvo sirges ir net nezinojo.. gerai, kad laimyngai pasibaige..

bent jau man, tai pirmiausia dare plauciu nuotrauka, tada eme plauciu megini (bronchoskopija) siaubyngai nemalonus reikalas.. eme krauja.

vaistai visiem vienodi, nebent bakterijos atsparios tada keicia. Realiai bakterijas ir uzmusa per menesi laiko, tada sumazina vaistu dozes ir jei gerai pamaneu tai ir vaistus i silpnesnius pakeite..

gydymo kursas individualus, bet standartiskai apie puse metu gydoma

skiriasi vaiku gydymas nuo suaugusiu, jiems skiriasi kitokie vaistai, ir daznai leidziami

tie vaistai nerealiai kenkia kepenims
tam jusu pazistamui matyt ir inkstus del to skaudejo..


Vienas komponentas - Rifampicin- islieka puse metu, dar irt kazkoks kitas antras.
Jam plauciu meginio neeme, bet kai buvo Lietuvoje trauke vandeni, nes po plauciu uzdegimo buvo susikaupes skystis plauciuose. Ten kazkodel nerado TB, nors grybo gatves magnetinio rezonanso aprasyme buvo nurodyti sektoriai su TB dariniais.

Vaikams leidziami vaistai? Puse metu?
Atsakyti
QUOTE(kam_tai_rupi @ 2010 06 29, 21:08)
Vienas komponentas - Rifampicin- islieka puse metu, dar irt kazkoks kitas antras.
Jam plauciu meginio neeme, bet kai buvo Lietuvoje trauke vandeni, nes po plauciu uzdegimo buvo susikaupes skystis plauciuose. Ten kazkodel nerado TB, nors grybo gatves magnetinio rezonanso aprasyme buvo nurodyti sektoriai su TB dariniais.

Vaikams leidziami vaistai? Puse metu?


musiskiai arba ima plauciu megini arba skreplius, ir is to augina bakterijas..

bent 2 oj ligoninej tai buvo laikotarpis, kai vaikam buvo leidizami vaistai.

o kad pilnai issigydytum reikia puses metu. kitiem ir ilgiau, jei bacilos atsparios vaistams..
Atsakyti
QUOTE(kam_tai_rupi @ 2010 06 29, 21:08)
Vienas komponentas - Rifampicin- islieka puse metu, dar irt kazkoks kitas antras.
Jam plauciu meginio neeme, bet kai buvo Lietuvoje trauke vandeni, nes po plauciu uzdegimo buvo susikaupes skystis plauciuose. Ten kazkodel nerado TB, nors grybo gatves magnetinio rezonanso aprasyme buvo nurodyti sektoriai su TB dariniais.

Vaikams leidziami vaistai? Puse metu?

Sveikos. Kitas vaistas t.y. Isoniasidum. Atsparios formos tbc gydoma 18-36 mėn., ir netgi ilgiau.
Pleuros punktate retai randama TB bacila, nesvarbu ar magnetinis rezonansas kažką rodo ar ne.
Man besigydant su manimi gulėjo mergina kuriai pleuroje buvo daugiau nei 3 litrai skysčio, bet pasėlyje niekas neišaugo.
Papildyta:
QUOTE(Anglis @ 2010 06 29, 21:14)
musiskiai arba ima plauciu megini arba skreplius, ir is to augina bakterijas..

bent 2 oj ligoninej tai buvo laikotarpis, kai vaikam buvo leidizami vaistai.

o kad pilnai issigydytum reikia puses metu. kitiem ir ilgiau, jei bacilos atsparios vaistams..

Ką jūs turite omenyje " plaučių mėginys"? Ar tai bronchoskopijos metu paimtas plaučio audinio gabaliukas?
Skrepliai imami 100proc. visiems pacientams. Jie tiriami bronchoskopiškai( t.y. skrepliai tiriami mikroskopu), bronchologiškai(atliekamas pasėlis).
Atsakyti
QUOTE(Fergie @ 2010 06 29, 21:33)
Ką jūs turite omenyje " plaučių mėginys"? Ar tai bronchoskopijos metu paimtas plaučio audinio gabaliukas?
Skrepliai imami 100proc. visiems pacientams. Jie tiriami bronchoskopiškai( t.y. skrepliai tiriami mikroskopu), bronchologiškai(atliekamas pasėlis).


tai negi visi plauciai g.gif tai zinoma, kad plauciu audinio meginys.

man neeme skrepliu. o iskart dar bronchoskopija, veliau kai reikejo tikrintis kas kelias savaites (ar menesi) tada dare is skrepliu tyrima.
Atsakyti
QUOTE(Fergie @ 2010 06 29, 21:33)
Skrepliai imami 100proc. visiems pacientams. Jie tiriami bronchoskopiškai( t.y. skrepliai tiriami mikroskopu), bronchologiškai(atliekamas pasėlis).


Zmogus, apie kuri rasiau mazai kosejo ir neatsikosedavo, gal todel Lietuvoje nenustate TB? Faktiskai daugiau koseti pradejo ir kazkiek atsikoseti po keliu men, kai atseit buvo pagydytas nuo plauciu uzdegimo. Po to pirmo 'paluciu uzdegimo' jis kassdien pakosedavo 5 metus, kol nenustate TB ir po men, baigesi kosuliai. Dar jam pries nustatant TB buvo kaip balso stygu uzdegimas kelis men., skaudejo gerkle, atrode, kad tai atskiras dalykas, bet turbut tai buvo TB, nes su kosuliu baigesi ir gerkles skausmas bei jis atkimo:)


Skanavo inkstus ir kepenis. Manau, tai buvo echoskopija. Sake, kad pakitimu nemato. Taciau pastebejau, kad matuojant kairiji ir desiniji inskta, skiriasi matmenys keliais cm, tai normalu?

Ar Lietuvoje tiriant inkstu veikla, tiria slapima? Ar galet ka matyti is slapimo? Cia tik krauja, bendra, kepenu, inkstu funkcijas.
Atsakyti
Labas merginos, pries keleta metu susirgau ta baisi TBC. mano buvo plauciu, pries tai is pliauros istrauke daugiau kaip 2 litrus skyscio. Buvau tokia nusilpus kad galejau vos nueiti iki toleto ir vonios. Per ta laikotarpi kol sirgau nuo visu atisribojau, norejosi kad kuo maziau zinotu zmoniu apie sia liga. kol gydziausi atrodziau baisiai, kuno formos keitesi, plaukai slinko, nervu sistema nusilpo, naktimis kosmarai-vis galvodavau kad neisgyvensiu, kad mirsiu... Bet ACIU DIEVUI pasveikau ir Aciu ne tik jam bet ir mano gydytojai Romainiose Manukian-super gydytoja. Labai dziaugiuosi, kad pas ja pakliuvau.
Praejo jau trys metai kaip sirgau, bet vis dar negaliu atsigauti, vis dar negaliu gyventi normalu gyvenima, ta prasme truksta fiziniu jegu. Kasmet darausi tyrimus, prisiziuriu save lyg ir viskas gerai, bet vat jegu negaliu atgauti verysad.gif o kaip jums del tu jegeliu?ar irgi tas pats darosi? man gydytojai sake, kad gali buti silpnumas ir 3 metus, nejaugi tai tiesa?
Atsakyti
QUOTE(LG81 @ 2010 09 29, 01:14)
Labas merginos, pries keleta metu susirgau ta baisi TBC. mano buvo plauciu, pries tai is pliauros istrauke daugiau kaip 2 litrus skyscio. Buvau tokia nusilpus kad galejau vos nueiti iki toleto ir vonios. Per ta laikotarpi kol sirgau nuo visu atisribojau, norejosi kad kuo maziau zinotu zmoniu apie sia liga. kol gydziausi atrodziau baisiai, kuno formos keitesi, plaukai slinko, nervu sistema nusilpo, naktimis kosmarai-vis galvodavau kad neisgyvensiu, kad mirsiu... Bet ACIU DIEVUI pasveikau ir Aciu ne tik jam bet ir mano gydytojai Romainiose Manukian-super gydytoja. Labai dziaugiuosi, kad pas ja pakliuvau.
Praejo jau trys metai kaip sirgau, bet vis dar negaliu atsigauti, vis dar negaliu gyventi normalu gyvenima, ta prasme truksta fiziniu jegu. Kasmet darausi tyrimus, prisiziuriu save lyg ir viskas gerai, bet vat jegu negaliu atgauti  verysad.gif  o kaip jums del tu jegeliu?ar irgi tas pats darosi? man gydytojai sake, kad gali buti silpnumas ir 3 metus, nejaugi tai tiesa?


Kaip suprasti "istrauke 2 litrus skysciu"? Ka ten trauke? Sorry, kad taip klausineju, butu idomu suzinoti apie sia liga smile.gif Kiek laiko trunka TBC gydymas?
Atsakyti
QUOTE(mamyciukazzz @ 2010 10 28, 00:54)
Kaip suprasti "istrauke 2 litrus skysciu"? Ka ten trauke? Sorry, kad taip klausineju, butu idomu suzinoti apie sia liga smile.gif  Kiek laiko trunka TBC gydymas?

Punktuoja, pleuros ertmę ir traukia skystį, kuris kaupiasi pleuros ertmėje. Dar galima ir drenuoti pleuros ertmę tada pastoviai( kiek laikomas drenas su buteliu)pleuros punktatas subėga į stilklinį butelį.
Mane nuo tbc gydė 4 metus. Kadangi buvo atspari forma, bei labai slapta forma. Niekaip negalėjo (gydytojų aplaidumas) rasti vaistų, kuom gydyti.
Atsakyti
Sveikos mamytes, noriu ir as prisijungti prie sios temos. Nes ko gero sergu sia baisia liga unsure.gif
Viskas prasidejo preitu metu ziema, begalinis kuslys... taciau persvietus plaucius, gyd. nustate bronchita, isgerusi antibijotiku kursa, vis dar kosejau, bet atsilus orams viskas tuom ir baiges. Taciau neilgam iki lapkricio menesio. vel pradejau koset, galvojau, kad vel kartojasi bronchitas, nes kosulys toks pats (sausas, sunkiai ka nors atkosejau, daugiausiai rytais) per diena beveik nekosejau. Ir vel gruodi seip ne taip nurimo, taciau sausi sueme kaip reikalas. Nakti prasidejo kaip priepolis, sausas, krutine draskantis kosulys (taip kosejau apie 2val.), predejo kresti drebulys, sukilo temperatura 37.8. Ryte lekiau pas gyd. Persciete plaucius, nieko ypatingo nemate, taigi vel-bronchitas. Antibijotikai -amoksiklav (10 dienu kursas). Bei atsikosejimui ambroksolis. Kol geriau, sveikata kaip ir gera. Taciau tik pabaigus kursa, nakti vel tas pats. Vel pas gyd. prirase stipresniu antibijotiku- Zmax 2g vienkartine doze ir veikimas 10 dienu., bei atsikosejimui ambroksolis. Kol antibijotikai veike, vel kaip ir gerai, ju veikimui pasibaigus, naktini priepoliu nera, ir atsikoseju jau normaliai, krutines nebedrasko, taciau temperatura laikosi 37,1-37,6. Vel pas gyd. Pagaliau nusiunte pas pulmonologa. Ten vel plaucius sviest ir vel nieko bloga nemato- bronchitas. kai jau jai kokius 3 kartus papasakojau savi bronchito istorija nusiunte atlikti tyrima (nebepamenu kaip jis vadinas) kad paziuret ar nera plauciu obstrukcijos, jis buvo geras smile.gif jei ne besilaikanti temperatura, tai ko gero butu viska uzbaigusi-Bronchitu, nes plauciuose mato tik ji. Na seip ne taip prisiprasiau mantu tyrimu, tai dabar laukiu rezultatu verysad.gif
Namie auginu du vaikucius ir tikrai nenoriu buti sios zarazos nesiotoja doh.gif
Tik man smalsu ar galima pasitiket siuo tyrimu?
Atsakyti
QUOTE(smille @ 2011 02 21, 20:26)
Sveikos mamytes, noriu ir as prisijungti prie sios temos. Nes ko gero sergu sia baisia liga  unsure.gif 
  Viskas prasidejo preitu metu ziema, begalinis kuslys... taciau persvietus plaucius, gyd. nustate bronchita, isgerusi antibijotiku kursa, vis dar kosejau, bet atsilus orams viskas tuom ir baiges. Taciau neilgam iki lapkricio menesio. vel pradejau koset, galvojau, kad vel kartojasi bronchitas, nes kosulys toks pats (sausas, sunkiai ka nors atkosejau, daugiausiai rytais) per diena beveik nekosejau. Ir vel gruodi seip ne taip nurimo, taciau sausi sueme kaip reikalas. Nakti prasidejo kaip priepolis, sausas, krutine draskantis kosulys (taip kosejau apie 2val.), predejo kresti drebulys, sukilo temperatura 37.8. Ryte lekiau pas gyd. Persciete plaucius, nieko ypatingo nemate, taigi vel-bronchitas. Antibijotikai -amoksiklav (10 dienu kursas). Bei atsikosejimui ambroksolis. Kol geriau, sveikata kaip ir gera. Taciau tik pabaigus kursa, nakti vel tas pats. Vel pas gyd. prirase stipresniu antibijotiku- Zmax 2g vienkartine doze ir veikimas 10 dienu., bei atsikosejimui ambroksolis. Kol antibijotikai veike, vel kaip ir gerai, ju veikimui pasibaigus, naktini priepoliu nera, ir atsikoseju jau normaliai, krutines nebedrasko, taciau temperatura laikosi 37,1-37,6. Vel pas gyd. Pagaliau nusiunte pas pulmonologa. Ten vel plaucius sviest ir vel nieko bloga nemato- bronchitas. kai jau jai kokius 3 kartus papasakojau savi bronchito istorija nusiunte atlikti tyrima (nebepamenu kaip jis vadinas) kad paziuret ar nera plauciu obstrukcijos, jis buvo geras  smile.gif  jei ne besilaikanti temperatura, tai ko gero butu viska uzbaigusi-Bronchitu, nes plauciuose mato tik ji. Na seip ne taip prisiprasiau mantu tyrimu, tai dabar laukiu rezultatu  verysad.gif
Namie auginu du vaikucius ir tikrai nenoriu buti sios zarazos nesiotoja  doh.gif
Tik man smalsu ar galima pasitiket siuo tyrimu?

Sveika. Mantu tyrimas parodys ar tu užsikrėtusi tbc bacilom. Nešioti bacilas nebūtinai sirgti aktyvia tuberkulioze.
Iki to laiko kol man neatliko kompiuterinės tomografijos tyrimo, nė vienam gydytojui nekilo mintis, kad man tbc.
Dabar net purto nuo tos minties, kokius kryžiaus kelius praėjau, kol pagaliau įrodžiau, kad sunkiai kojas bepavelku.
Stiprybės tau. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fergie: 21 vasario 2011 - 22:00
QUOTE(Fergie @ 2011 02 21, 22:59)
Sveika. Mantu tyrimas parodys ar tu užsikrėtusi tbc bacilom. Nešioti bacilas nebūtinai sirgti aktyvia tuberkulioze.
Iki to laiko kol man neatliko kompiuterinės tomografijos tyrimo, nė vienam gydytojui nekilo mintis, kad man tbc.
Dabar net purto nuo tos minties, kokius kryžiaus kelius praėjau, kol pagaliau įrodžiau, kad sunkiai kojas bepavelku.
Stiprybės tau. 4u.gif



Aciu uz palaikyma, vis dar viliuosi, kad atsakymas bus neigiamas.. na bet laukti liko nedaug, dar viena para 4u.gif
Atsakyti