Įkraunama...
Įkraunama...

Tuberkuliozė

QUOTE(bertita @ 2011 05 20, 10:19)
As jau visai pasimeciau su sita liga  g.gif  as gydausi jau antras men, bet gydausi namie, geriu tik vaistus, dabar kita sav darys tyrimus ar pagerejo, tai svies plaucius, ims skreplius ir ims krauja del kepenu, ar nepakenke vaistai kepenims. O jus irgi ispradziu gydetes namie?geret vaistus ir tiek?kodel jus guldo y ligonine? kodel taip ilgai reik gulet joje?jus gydetes ir paskui po kiek laiko paaiskejo kad jusu organizmas atsparus vaistams?as ir bijau, kad galiu gydytis ir jokio rezultato. Kaip su darbu darote jei guli ligonineje 6men?ir ar butina gulet, gal galima kasdien vis nuvaziuoti?papasakokit dekui 4u.gif

Sveika, man kai nustate tbc, vos ne ta pacia diena ir norejo paguldyti, bet leido per savaitgali susitvarkyti reikalus. reikejo savo 10 men lelyte kazkam palikti sad.gif o gulde todel, kad pas mane atvira forma, buvau uzkreciama ir didziule skyle plauciuose galejo betkada pradeti kraujuoti, zodziu uz nugaros jau giltine sekiojo... mano gydytojas sako, kad minimali gydymo trukme stacionare 4 men. tam, kad organizmas skirtu visas jegas iveikti liga. taigi butinas poilsis, rezimas ir geras maistas svoriui priaugti. atsparuma vaistams nustato kiek zinau per menesi laiko ir skrepliu. su darbu tai gaunate bileteni, o poto grupe, priklausomai nuo bukles 2 arba 3. zinoma tuberkulioze gali pasireiksti lengvesne arba sunkesne , bei atvira arba uzdara forma. manau, kad nuo to ir priklauso skiriamas gydymas. tie kurie serga atvira forma aisku nedelsiant guldomi i ligonine ir kol yra uzkriaciami, negali niekur isvaziuoti. as po 2 men gydymo jau buvau neuzkriaciama, tai dabar jau namo savaitgaliais isleidzia
Atsakyti
sorry... paskutine zinute paskelbe ne karklas, bet as smile.gif tiesiog rasau is ligonines, kur paskutinis prisijunges zmogus buvo karklas... o as nepersiloginau
Atsakyti
QUOTE(Kadar @ 2011 05 23, 07:44)
Dekoju uz atsakymus  4u.gif
Sarkoidoize, kiek man zinoma, galima aptikti atliekant plauciu rentgena ar kompiuterine tomografija. Bet autoimunine liga neuzkreciama  g.gif . Arba sutapimas, kad sergame abi.Reumatoidinis atritas atmestas, dukra gulejo VUVL kardiologijos ir reumatologijos skyriuje, ten daryti tyrimai del reumatoidinio artrito. Beje, CRB visada geras, todel gydytojai labai pro pirstus ziuri i nusiskundima "sanariu skausmas"  doh.gif . Del Toxokaru - gera mintis, nesityreme, tik IgE ir eozinofilai normoje (dukrai tirta), nors galbut ir prie helmintoziu sie rodikliai padideja ne visada.Ismatose helmintu nerasta. Gliukozes kiekis kraujyje normalus.
Neseniai buvo issakyta mintis, kad tai -vistik TBC, tik dar nepatvirtinta tyrimais. Dukra nekosti visai  unsure.gif . Plauciu nuotrauka vertino ne ftiziatras, o pulmonologas, gal ka praziurejo. Skrepliu tyrimas nedarytas. Vieno zodziu mistika. Dukra pradejo viduriuot, skauda klubo kaula ir nukrito dar kilogramas (ji ir taip labai lieknute)  doh.gif . Beje, apetitas labai padidejes, ypac organizmas reikalauja angiavandeniu  g.gif .
Dukrai buvo kelis kartus vakare subfebrilus karsciavimas, beta apskritai temperaturos nera, o mano temperatura  labai pazeminta (34.9). Beje, vienas pastebejimas - dukra  nebegali pakesti saules, ja pykina  g.gif . Seniau taip nebudavo.

Specialu kraujo tyrima (QuantiFERON - QFT) del tbc daro Santariškių klinikų Laboratorinės diagnostikos centre, jis informatyvus ieskant ir latentines tbc formos, tik nezinau, kiek jis informatyvus, ieskant ne plauciu tbc. Man gydytoja paaiskino, jog jei dukrai padideje pilvo limfmazgiai (kas salygoja nuolatinius pilvo skausmus), vienintelis tikslus istyrimo budas butu limfmazgio biopsija.
Guldau dukra siandiena vel i ligonine, per tris menesius jau trecia karta, si karta i KMUK. Gal pagaliau paaiskes kazkas, nes darosi baisu. Pati einu pas doc. Zemaiti (pulmonologa) rytoj.
Gal kas gali parekomenduoti gera ftiziatra Kaune?

Pati lankiausi pas Maniukian Romainiuose.Nenusivyliau jos kompetencija.
Atsakyti
QUOTE(Karklas @ 2011 05 23, 12:17)
Sveika, man kai nustate tbc, vos ne ta pacia diena ir norejo paguldyti, bet leido per savaitgali susitvarkyti reikalus. reikejo savo 10 men lelyte kazkam palikti sad.gif o gulde todel, kad pas mane atvira forma, buvau uzkreciama ir didziule skyle plauciuose galejo betkada pradeti kraujuoti, zodziu uz nugaros jau giltine sekiojo... mano gydytojas sako, kad minimali gydymo trukme stacionare 4 men. tam, kad organizmas skirtu visas jegas iveikti liga. taigi butinas poilsis, rezimas ir geras maistas svoriui priaugti. atsparuma vaistams nustato kiek zinau per menesi laiko ir skrepliu. su darbu tai gaunate bileteni, o poto grupe, priklausomai nuo bukles 2 arba 3. zinoma tuberkulioze gali pasireiksti lengvesne arba sunkesne , bei atvira arba uzdara forma. manau, kad nuo to ir priklauso skiriamas gydymas. tie kurie serga atvira forma aisku nedelsiant guldomi i ligonine ir kol yra uzkriaciami, negali niekur isvaziuoti. as po 2 men gydymo jau buvau neuzkriaciama, tai dabar jau namo savaitgaliais isleidzia

Sveika, aciu labai uz atsakyma, bet jei tu neuzkreciama tai kodek isvis negali paleist ir gydytis namie?as ryt darausi tyrimus po dvieju men,tikiuosi, kad kazkoks pasveikimas yra per tuos du men,labai nenorecaiu gukt y ligonine, nes ir darbo negaliu netekti ir siaip kai nuvaziuoju y poliklinika tai ten tokiu vaizdu prisiziuriu, kad baisu. ten atrodo ner nei vieno tvarkingo zmogaus, vien asocialus, bet ziuriu kad cia prisijungusieji tai tvarkingi zmones smile.gif man dar baisu, kad vaistus tai geriau saziningai, tik pora kartu ir baliuku uzturejau smile.gif tai baisu, kad tas alkoholis nebutu pakenkes vaistu poveikiui, seniau ir rukiau, bet kai suzinojau kad sergu tai beveik visai nerukau, nuzodziu labai laukiu rytojaus, tikiuosi viskas bus gerai verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(bertita @ 2011 05 24, 22:51)
Sveika, aciu labai uz atsakyma, bet jei tu neuzkreciama tai kodek isvis negali paleist ir gydytis namie?as ryt darausi tyrimus po dvieju men,tikiuosi, kad kazkoks pasveikimas yra per tuos du men,labai nenorecaiu gukt y ligonine, nes ir darbo negaliu netekti ir siaip kai nuvaziuoju y poliklinika tai ten tokiu vaizdu prisiziuriu, kad baisu. ten atrodo ner nei vieno tvarkingo zmogaus, vien asocialus, bet ziuriu kad cia prisijungusieji tai tvarkingi zmones smile.gif man dar baisu, kad vaistus tai geriau saziningai, tik pora kartu ir baliuku uzturejau smile.gif tai baisu, kad tas alkoholis nebutu pakenkes vaistu poveikiui, seniau ir rukiau, bet kai suzinojau kad sergu tai beveik visai nerukau, nuzodziu labai laukiu rytojaus, tikiuosi viskas bus gerai verysad.gif

Pas mane matai zidinys mazdaug 5lt monetos dydzio. tokia skyle plauciuose sunkiai gyja ir reikia poilsio bei negalimas joks fizinis kruvis, ko namuose laikytis yra neimanoma, nes maziuke pastoviai ant rankyciu nori ir dar visa kita... be to kraujo tyrimus kas savaite daro, nes mano kapenu fermentai pradejo kilti ir nenori atsistatyit, o per visa gydyma nei laso neisgeriau ir seip jau neesu megeja, bei nerukau, todel man liudna kai kiti geria ir jiems nieko sad.gif patikek cia romainiuose guli gal is 10 vienas ar du normalus, o kiti tai... pati kai atsiguliau man buvo toks sokas, nes jau pirma nakti sesele vaike is gretimos palatos baliauninkus, o kaimynas uz sienos net nesidrovedavo komentuoti kokio stiprumo alu geria... poto ji isvare, o dabar aciu dievui visi aplinkui normalus guli.
Atsakyti
QUOTE(Kadar @ 2011 05 21, 17:56)
Noreciau paklausti, o kokie jums pasireiske simptomai? Mums su dukra nuo vasario neranda ligos, miname gydytoju slenkscius ir nesimato pabaigos  verysad.gif .
Dukrai padideje pilvo limfmazgiai, krenta svoris, nepastovus viduriai, pamelo paakiai, skauda raumenis ir sanarius. Mantu megini dare,jis sureagavo, bet persvietus plaucius, jokiu zidiniu nerado. Bendras kraujo tyrimas geras. Rado tik GERL.
As labai koseju rytais,skauda gerkle, skauda nugara ir zemai,po sonkauliais, ypac kai paspaudi ar bandai ikvepti, sutrikes virskinimas, labai skauda sanarius. Daryta plauciu nuotrauka, ten rado infiltracija ir ivardino kaip bronchita, bet man tai visai nepanasu i bronchita. Man Manu nedarytas,gydytojai pyksta, kad nieko man nera, kraujo tyrimas geras, o as jau sunkiai ir paeinu  verysad.gif . Kiek dar tesis tie kryziaus keliai.
Ar jums skaudedavo po sonkauliais arba nugara, sanarius? Ar bendras kraujo tyrimas buvo pakites? Papasakokite,kokie dar buvo simptomai  4u.gif .


Papildyta:
sveiki,as taip pat noreciau prisijungti.sergu atsparia tbc.uzsikreciau dirbdama tbc ligonineje dirbdama sesele.dirbau 10metu.po to isvykau i uzsieni ir ten begyvenant po 5metu islindo tbc.kai susirgau pajutau skausma krutines lastoje,siek tiek krito svoris.temperatura buvo 37,1-37,2.kraujo tyrimas buvo geras,leukocitai normoje,hemoglobinas normoje.tik limfocitu buvo paslinkis i kaire.t.y.rodo,kad organizme yra bakterija.
Atsakyti
o mano kraujo tyrimai buvo daugiau pakite, buvo labai padidejas CRB, hemoglobinas sumazejas iki 107. svoris krito stipriai, bet kaip po gimdymo man tai atrode normalu, bet nuovargis buvo jau nenormalus ir tik dabar zinau del ko jis toks buvo... nenorejau nieko, tik prigulti. apetito nebuvo visiskai,atrode, kad galejau ir visai nevalgyti.
Atsakyti
QUOTE(saldutea @ 2011 05 25, 10:45)
Pas mane matai zidinys mazdaug 5lt monetos dydzio. tokia skyle plauciuose sunkiai gyja ir reikia poilsio bei negalimas joks fizinis kruvis, ko namuose laikytis yra neimanoma, nes maziuke pastoviai ant rankyciu nori ir dar visa kita... be to kraujo tyrimus kas savaite daro, nes mano kapenu fermentai pradejo kilti ir nenori atsistatyit, o per visa gydyma nei laso neisgeriau ir seip jau neesu megeja, bei nerukau, todel man liudna kai kiti geria ir jiems nieko sad.gif patikek cia romainiuose guli gal is 10 vienas ar du normalus, o kiti tai... pati kai atsiguliau man buvo toks sokas, nes jau pirma nakti sesele vaike is gretimos palatos baliauninkus, o kaimynas uz sienos net nesidrovedavo komentuoti kokio stiprumo alu geria... poto ji isvare, o dabar aciu dievui visi aplinkui normalus guli.

Na jo, stiprybes ir daug sveikatos tau. As buvau pas gydytoja, tai dare plauciu nuotrauka ir mate, kad lyg gereja jau, tai jau dziugios zinios man, vienus vaistus jau nuiime,sake ir kitus tuoj nuiims tai liks dvejus tik gerti. Dar dariausi del kepenu, tai ir tikiuosi viskas gerai bus.
Atsakyti
QUOTE(bertita @ 2011 05 29, 19:39)
Na jo, stiprybes ir daug sveikatos tau. As buvau pas gydytoja, tai dare plauciu nuotrauka ir mate, kad lyg gereja jau, tai jau dziugios zinios man, vienus vaistus jau nuiime,sake ir kitus tuoj nuiims tai liks dvejus tik gerti. Dar dariausi del kepenu, tai ir tikiuosi viskas gerai bus.

Dziaugiuosi uz tave wink.gif
Atsakyti
QUOTE(saldutea @ 2011 05 30, 16:50)
Dziaugiuosi uz tave wink.gif

Manau ir tau tuoj bus geriau jau,pats blogiausias vistiek jau praeityje, svarbu viska laiku pastebejai ir pradejau gydyma. o tau nekalba apie paleidima namo?
Atsakyti
QUOTE(bertita @ 2011 05 30, 18:17)
Manau ir tau tuoj bus geriau jau,pats blogiausias vistiek jau praeityje, svarbu viska laiku pastebejai ir pradejau gydyma. o tau nekalba apie paleidima namo?

manau, kad iki liepos isleis, nes birzelio 28 bus 4 menesiai kaip guliu, tai pragulejus 3 menesius tas likes vienas menesiukas atrodo jau juokingai smile.gif o dar kai namo savaitgaliais gryztu, tai isvis tas laikas atrodo taip greitai bega
Atsakyti
Sveikos,
ar gydytojas užmetęs akį į plaučių rentgenogramą gali iškart nustatyti, kad kažkas ne taip? (turiu omeny užsikrėtimą/sirgimą TBC)
Kokie visų pirmiausiai daromi tyrimai ligai nustatyti?
Atsakyti