Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 3

Lip, tu ne pas burejas vaiksciok, o nuvaziuok i onkologini arba aids centra arba endemik ir pasidaryk kraujo tyrimus. O ir ne Vilniuj tikrai daro, tik reikia pasidometi. Del gimdos kaklelio vezio tai ginekologai padarys tyrima. O del visu kitu veziu tai gali prisidaryti kraujo tyrimu. PVZ. CA 125 tyrimas rodo kiausidziu vezi, CEA rodo bendrai vidaus organu vezius (plauciu, krutines, skrandzio, zarnyno, prostatos). Yra ir specifinis kruties veziui, tik nepamenu tiksliai pavadinimo, berods CA 19-3. Aisku tai kainuoja, bet man 100 Lt negaila kad puse metu buciau rami. Ir dar aisku ne visoms parodo vezi, tik kokiai 80 proc. bet ir tai labai gerai. O nezinojom su mama kad tokie tyrimai yra, vat mano mamai 3c kiausidziu vezys, o jokiu simptomu nejaute - sveikas zmogus vaiksciojo...
As sau pasidariau tyrimus, dabar dusioj ramu
Stiprybes, nebuk pesimiste. Esi sveika, vat ir dziaukis - augink dukrytes, tu joms reikalinga. Ir saves nepamirsk prisiziureti ir myleti smile.gif
Atsakyti
QUOTE
Bent tikimės, kad neteks jam ilgai kankintis, kad ir kas ten bus, kad ir kaip pakryps - vis tik senas žmogus 


Mano mamos dėdė su tokia diagnoze 3 metus išgyveno. Ši liga seniems žmonėms lėtai progresuoja... Stiprybės ir laikykitės 4u.gif
Atsakyti
Lip, patikėk, tikrai tave suprantu. Aš su ta baime išgyvenau beveik pusantrų metų. Mama mirė vėžiu, dėdę sarkoma per metus suėdė. Ko čia gero tikėsis. Bet perskaičiau forume tokią mintį: ,, Geriau košmariška pabaiga, negu košmaras be pabaigos". Na, ir ryžausi pasitikrinti. Pasirodo esu sveika sveikiausia, o mano įsivaizduota sarkoma - tik paprasta lipoma. Varyk pas gydytojus, užimk galvą kokiu skaitymu, televizorium ar pokalbiais. Įtikink save, kad prisibijosi, kai to reikės. Sėkmės tau.
Atsakyti
Aimma, thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Betelgeiz @ 2006 01 10, 09:57)
Lip, tu ne pas burejas vaiksciok, o nuvaziuok i onkologini arba aids centra arba endemik ir pasidaryk kraujo tyrimus.


del bureju tai as irgi pritariu blush2.gif tikrai jos neiseitis, o dar kartais gali kokia nesamone pasakyt, ir tikesi, dar labiau tik nervus susigadinsi schmoll.gif pasikliauk Dievu mirksiukas.gif
Atsakyti
Ai,kad nzn kokio velnio pas ta bureja nuejau .Nesvarbu.Siandien buvau pas endokrinologe - viskas gerai.Sauni ji.Kalbejomes apie pusantros valandos.Praktiskai jauciausi kaip pas psichologe smile.gif Isejau ir nubegau i parduotuve ir nusipirkau sau striuke ax.gif Uzsirasiau pas ginekologe,uzsirasiau pas terapeute. Ir dar - prisipirkau bilietu i operos teatra.Vaiskciosiu iki pat sezono uzdarymo.
Idomu,kaip adis sekasi?
Atsakyti
4u.gif Labas visoms,
rašau iš ligoninės, radau internetą. Daug Jūs man gražių žodžių prirašėt. Smagumėlis.
Šiandien buvo atliktas pirmas spinduliavimas, bus jų 25. Labai įdomu buvo, kol viską sumatavo, sužiūrėjo, kelios dienos praėjo. Šiaip potyrių kol kas jokių. Žiūrėsim kaip reikalai klostysis, gydanti gydytoja (spinduliuotoja) viską paaiškino, kaip vyks gydymas. Fiziką esu primiršus, bet esmę atrodo suvokiau. Žūsta piktosios ląstelės ir vyksta audinių randėjimas. Man lies truputėlį plaučius ir pliaurą, bet nieko tokio, plaučiai kaip nors atlaikys, svarbu pribaigti tai, kas liko negero po operacijos.
Vėžio markerius galima pasidaryti, bet nevisuomet jie rodo piktybinę ligą, man markeris nerodo nieko. Tai labai svarbus rodiklis, bet vien juo pasikliauti nereikėtų, jei jaučiate ką nors negero. Rekomenduočiau nuėjus pas ginekologus prašyti, kad pažiūrėtų krūtinę ir būtinai apčiuoptų limfmazgius. Amerikoje labai gerai nustatomas ankstyvosiose stadijose krūtų vėžys, nes kiekvieno profilaktinio patikrinimo metu nuosekliai apžiūrimos krūtys, limfmazgiai ir esant menkaiusiam įtarimui atliekamos echoskopais ir mamogramos. (Kažkur skaičiau, gal net ir šitame forume). Ko gero reikėtų eiti pas privačius ginekologus, nes jie gal nuosekliau atlieka profilaktinius patikrinimus. Aš visą laiką lankiausi pas neprivačius, nes jokių problemų neturėjau, pasirodo reikėjo, gal rašiau, kad per visą savo moterystės stažą (virš 20 metų) niekas krūtų ir nežiūrėjo, tik pati, kaip mokėjau ir sugebėjau, lankydavausi ten tvarkingai kas 1- 2 metus, pasitikrinti kaip sakoma, kad ko nors blogo nebūtų.
Siracussa tavajai Rusnelei linkėjimai, kaip ji auga, kaip sekėsi nutraukti maitinimą? manoji rusnelė mane praaugo, net nepamatysi kaip atvoji tave praaugs, aišku tai iš fantastikos serijos, tau taip dabar atrodyt gali, bet laikas bėga oi kaip bėga ax.gif

LIP svarbu išlaukti, kiekvienas skausmas yra išgyvenamas, iškenčiamas, jei norisi vyno išgerk, tik nepadaugink. Problemos ir sielvarto neišspręsi, tik trumpam pasijusi geriau. Gal iš ties daugiau žvakelių padegink, pasikalbėk mintyse, bet geriau palik mamą ramybėj, sako nereikia jų pririšti prie žemės savo ilgesiu... Jei labai sunku, gal reikėtų pas psichologą nueiti, jie moka išklausyti ir padeda susidėlioti viską į savo vietas. Aš dabar lankausi vieną kartą per mėnesį, tai man padeda. Panašius jausmus jutau po močiutės mirties, baugu buvo įeiti į tą kambarį, truputėlį ilgiau pabūti, nors ją begalo mylėjau, maždaug per pusmetį viskas praėjo, atsileido.
Kol rašiau LIP ir naują žinutę parašei, šaunuolė taip ir daryk viską, tavo mama nenorėtų, kad tu liūdėtum ir verktum, gyvenkim dėl tų, kurie mus myli, mylėjo ar dar mylės, dėl tų, kuriuos pačios labai mylim.

Šviesele depresija puola, kai artėja tyrimų laikas, baugu visiems ir tai natūralu, svarbu, kad ji netaptų ilgalaike ir pastovia, sunku tik, kai mylimas žmogus toks lūdnas, padėti norisi, gerai jei tą pagalbą priima, o jei stumia, tada sunkiau.

Kaulų scintigrama atliekama suleidus radioktyvią medžiagą į veną, žmogus tą dieną spinduluoja, todėl patariama, kad šalia nebūtų mažų vaikų, besilaukiančių moterų, patariam laikytis atstumo nuo tokio žmogaus, pvz. truputį toliau nuo jo sėdėti. Tyrimas nėra labai sunkus, visiškai neskausmingas, tik ilgas apie 1 val. Kitą dieną jau būna viskas OK. Patariam daugiau gerti ir šluostyti rankas, veidą vienkartiniais rankšluosčiai, panaudotus, nuleisti tualete vandeniu. Dėvėtus rūbus, patalynę išskalbti, žinoma atskirai nuo kitų rūbų. Informuos apie visa tai gydytojas, jūs pasirašysite tokią atmintinę.
Visoms kitoms geriausi linkėjimai tongue.gif .
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2006 01 11, 16:23)
Siracussa tavajai Rusnelei  linkėjimai, kaip ji auga, kaip sekėsi nutraukti maitinimą? manoji rusnelė mane praaugo, net nepamatysi kaip atvoji tave praaugs, aišku tai iš fantastikos serijos, tau taip dabar atrodyt gali, bet laikas bėga  oi kaip bėga ax.gif


aciu bigsmile.gif gerai ji auga, pustazande tokia pasidare, piena pabaigiau per savaite, dbr jau beveik menuo su misinuku auga. Na bet nieko, tinka jai, pilvelio nepucia, tai ir as dziaugiuosi mirksiukas.gif

Dziugu, kad Tu gerai nusiteikusi, greit praeis tie seansai ir grisi namo bigsmile.gif o kurioj ligoninej guli, ir kaip cia interneta radai ax.gif as jauciu jei transplantacijai gulsiuos, tai reiks veztis laptopa ir pasijungt mobilu interneta, kad laikas neprailgtu g.gif

Sekmes wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Siracusa: 11 sausio 2006 - 22:24
Sėkmės adis praeinant visą spinduliavimo procesą. Tai dabar irgi pažymėta biggrin.gif Svarbiausia markerių nenusiplauti, nes tada vėl per nauja viską turės matuoti doh.gif Kai švitino ir dabar stengiamės gerti daugiau negazuoto mineralinio vandens (mes "Rasa" žaliam butelį perkam, tai 2 litrus išgerdavom į dieną), nes labai kepenis gadina tas švitinimas. Linkim kuo mažiau pašalinių pojūčių, o spinduliai tikrai tuos blogiukus pribaigs. Sėkmės 4u.gif

Mūsų liūdesys tęsiasi, nes gydytojas miokardiją "išgirdo" g.gif

Lip, džiugu, kad bandote save išsivesti iš liūdesio ir skausmo. Ką padarysi, kad tokiems dalykams reikia laiko (kartais ir nemažai).
Atsakyti
Merginos, gal yra kokiu nors priemoniu nuo kaulu lauzymo po chemoterapijos? Mamai vaistai nepadeda, sake labai skauda. Jai ligoninej kai buvom paskyre zvakutes nuo skausmo, bet nelabai padeda. Sedziu va ir nervinuosi kad niekuo negaliu padeti jai...
Atsakyti
QUOTE(Sviesele @ 2006 01 10, 13:30)
Mano mamos dėdė su tokia diagnoze 3 metus išgyveno. Ši liga seniems žmonėms lėtai progresuoja... Stiprybės ir laikykitės 4u.gif

Tai žinau, kad dar pagyvens, bet problema, kad pabaigoje tai nebepanašu į gyvenimą... tik į vegetavimą verysad.gif
QUOTE(adis @ 2006 01 11, 16:23)
4u.gif Labas visoms,
rašau iš ligoninės, radau internetą. Daug Jūs man gražių žodžių prirašėt. Smagumėlis.
Kaulų scintigrama atliekama suleidus radioktyvią medžiagą į veną, žmogus tą dieną spinduluoja, todėl patariama, kad šalia nebūtų mažų vaikų, besilaukiančių moterų, patariam laikytis atstumo nuo tokio žmogaus, pvz. truputį toliau nuo jo sėdėti. Tyrimas nėra labai sunkus, visiškai neskausmingas, tik ilgas apie 1 val. Kitą dieną jau būna viskas OK. Patariam daugiau gerti ir šluostyti rankas, veidą vienkartiniais rankšluosčiai, panaudotus, nuleisti tualete vandeniu. Dėvėtus rūbus, patalynę išskalbti, žinoma atskirai nuo kitų rūbų. Informuos apie visa tai gydytojas, jūs pasirašysite tokią atmintinę.
Visoms kitoms geriausi linkėjimai tongue.gif .

Dėkui už info smile.gif mums sakė, kad truks ~3h, nėščių moterų ir vaikų pas mus nėra, o ir šiaip vienas kambariuose būna. Dėl drabužių ir patalynės, turbūt, įspės.
Ech, šiandien dar sužinojau, kad dar viena giminaitė, net 50 neturinti moteris, paguldyta staigiai į ligoninę su vėžiu... kažkoks piktybinis auglys šalia gimdos. Ir pastoviai pilvą skaudėdavo, nuėjo į polikliniką, ten kraujo tyrimą pasidarę išsityčiojo, ko ji ligų ieško gun_rifle.gif Nuėjus per pažįstamus paaiškėjo, kad nei kepenų, nei inkstų kontūrų net nebesimato echoskopuojant, dabar lauksim žinių, ką sostinės medikai pasakys g.gif
Atsakyti
QUOTE
Merginos, gal yra kokiu nors priemoniu nuo kaulu lauzymo po chemoterapijos?

Mes tai kentėjom. Kiti kiek žinau, kažkokius vaistažolių kompresus dėdavo, bet tiksliai nežinau g.gif

Mildukas, dėdė Amerikoj mirė, tai pusę metų ligoninėj gulėjo iki mirties (ten kaip supratau morfijų tik ir teleido). Laikykitės, gal Jums bus kitaip. Juk kiekvieno žmogaus sava kova su tuo vėžiu laukia ir negali būti kiekvienam taip pat. Svarbiausia nenuleist rankų ir daryt viską, kad įmanoma. 4u.gif

Pasigirsiu, kad kraujo tyrimai geri, ir mums tirtis dabar tik po dviejų mėnesių. Bet pas kardiologą dėl širdies reikės eiti...
Atsakyti