Įkraunama...
Įkraunama...

Vilniaus miesto universitetinė ligoninė (AK)


Dalinamės savo patirtimi ir įspūdžiais apie šiuos gimdymo namus smile.gif

Sena tema

Atsakyti
QUOTE(balta_lelija @ 2009 10 12, 20:38)
vat būtent, o beto neaišku kaip ten Trakų ligoninėj būtų buvę  ax.gif


Būtų tikrai geriau tongue.gif

Gimdžiau ir Trakuose, ir Antakalnyje. Gimdymas Antakalnyje buvo siaubingas. Nenoriu net prisiminti.

Toms, kurioms gimdymas tėra tik medicininė procedūra, žinoma, Antakalnis yra šventovė su visa aparatūra ir geriausiais medikais. Manęs asmeniškai netenkino, kad vaiką po gimdymo (CP) pamačiau tik po 17 val., kad man pirmąkart bemaitinant, tiesiogine ta žodžio prasme, nuplėšė dukrą nuo krūties, nes "jau laikas surinkt vaikus", nors ir vyras šalia buvo, ir sakėm, kad atnešim, kai jis išeidinės, niekam neįdomu schmoll.gif: Apie moralinį mamų palaikymą ir pagalbą net nekalbu, niekam ne paslaptis, kad esi tik viena iš daugelio ir tavo problemos lieka tik tavo. Gerai, jei ne pirmą gimdai, žinai jau, kas ir kaip, o pirmąkart mamomis tapusių moterų turbūt laukia tik depresija (aišku, jei krūvos pinigų nedalini į kairę ir į dešinę už tai, kas PRIVALO būti suteikta). Pati buvau didžiausia patarėja palatos kaimynei, kuri antrojo vaikelio susilaukė po 11 metų pertraukos - kaip pampersą vaikui dėt, kaip aprengti, kuo nukramtytus spenelius tepti, kaip po operacijos elgtis ir t.t., nes iš medikų ji tokios info negavo.

Man nusispjaut, kokia ta palata, yra šiltas vanduo ar ne, kokiu maistu maitina ir pan., galiu gimdyt kad ir tvarte, bet tarp ŽMONIŲ, o ne gyvulių. Būtent žmogiškumo ten ir trūksta. Elementaraus supratimo, ko reikia tik gimusiam vaikeliui (ne tik medicinės pagalbos, deja) ir jo mamai.
Atsakyti
QUOTE(Sweet Dreams @ 2009 10 14, 13:33)
Būtų tikrai geriau tongue.gif

Gimdžiau ir Trakuose, ir Antakalnyje. Gimdymas Antakalnyje buvo siaubingas. Nenoriu net prisiminti.

Toms, kurioms gimdymas tėra tik medicininė procedūra, žinoma, Antakalnis yra šventovė su visa aparatūra ir geriausiais medikais. Manęs asmeniškai netenkino, kad vaiką po gimdymo (CP) pamačiau tik po 17 val., kad man pirmąkart bemaitinant, tiesiogine ta žodžio prasme, nuplėšė dukrą nuo krūties, nes "jau laikas surinkt vaikus", nors ir vyras šalia buvo, ir sakėm, kad atnešim, kai jis išeidinės, niekam neįdomu schmoll.gif: Apie moralinį mamų palaikymą ir pagalbą net nekalbu, niekam ne paslaptis, kad esi tik viena iš daugelio ir tavo problemos lieka tik tavo. Gerai, jei ne pirmą gimdai, žinai jau, kas ir kaip, o pirmąkart mamomis tapusių moterų turbūt laukia tik depresija (aišku, jei krūvos pinigų nedalini į kairę ir į dešinę už tai, kas PRIVALO būti suteikta). Pati buvau didžiausia patarėja palatos kaimynei, kuri antrojo vaikelio susilaukė po 11 metų pertraukos - kaip pampersą vaikui dėt, kaip aprengti, kuo nukramtytus spenelius tepti, kaip po operacijos elgtis ir t.t., nes iš medikų ji tokios info negavo.

Man nusispjaut, kokia ta palata, yra šiltas vanduo ar ne, kokiu maistu maitina ir pan., galiu gimdyt kad ir tvarte, bet tarp ŽMONIŲ, o ne gyvulių. Būtent žmogiškumo ten ir trūksta. Elementaraus supratimo, ko reikia tik gimusiam vaikeliui (ne tik medicinės pagalbos, deja) ir jo mamai.


thumbup.gif

Pritariu kiekvienam žodžiui 101%.
Atsakyti
QUOTE(Sweet Dreams @ 2009 10 14, 13:33)

Man nusispjaut, kokia ta palata, yra šiltas vanduo ar ne, kokiu maistu maitina ir pan., galiu gimdyt kad ir tvarte, bet tarp ŽMONIŲ, o ne gyvulių. Būtent žmogiškumo ten ir trūksta. Elementaraus supratimo, ko reikia tik gimusiam vaikeliui (ne tik medicinės pagalbos, deja) ir jo mamai.

drinks_cheers.gif man tas pats buvo,tik va mum nepasiseke,visos buvom pirmakartes,tai nebuvo kam pamokyti verysad.gif
kas ka skaite buvom,kas ka mate,bandem praktiskai...
labai nusivyliau AK prieziura po gimdymo...
Atsakyti
QUOTE(divėja @ 2009 10 14, 14:28)
drinks_cheers.gif  man tas pats buvo,tik va mum nepasiseke,visos buvom pirmakartes,tai nebuvo kam pamokyti verysad.gif
kas ka skaite buvom,kas ka mate,bandem praktiskai...
labai nusivyliau AK prieziura po gimdymo...

Pati buvau pirmakartė.... Kuo vaiką rengti, kaip sauskelnes užsegti, kuo spenelius segti... žinojau dar prieš važiuodama gimdyti. Kiek pamenu, perskaičiau motinos ir vaiko knygoje, kituose leidiniuose. Vienintelis klausimas buvo, kaip dažnai pradžioje keisti sauskelnes, kaip paduoti pupai krūtį. Į klausimus išsamiai ir maloniai atsakė akušerės. Pinigų į kairę ir dešinę pluoštais nedalinau. Paprasčiausiai - neturiu blush2.gif
Atsakyti
visos turit liezuvius - kas neaisku galejot paklaust, uz konsultacija sokolada i sauja ispraust rolleyes.gif Sesutes nezino, neprisimena, jums pirmas lelius, ar desimtas. Galu gale kai tiek gimdyviu ar fiziskai zmogus pajegus jums visa litanija apie kudikio prieziura isdestyt schmoll.gif
Man buvo neaisku, kaip bambute priziuret ( po pirmo sunaus gimimo menesi ligoninese praleidau, nei nemaciau kaip bambute uzgijo, kaip ja tvarke blush2.gif )- paklausiau sesutes, o si paaiskino ir net parode 4u.gif Reikia klaust, o ne laukt, kol tave prisimins biggrin.gif
Su pirmu sunum 2 sav. Kauno klinikose pragulejau - taip pat negavau jokios info, kaip vaika priziuret. Tvarkiausi taip, kaip mokejau, ka knygose perskaiciau ax.gif

Gimdziau AK nesitarus, niekam nieko nemokejau. Prieziura nesiskundziau
Atsakyti
Sarlote, as su tavim pilnai sutinku - yra liezuvis. As is AK gryzau pries kelias dienas. Antras vaikas, bet myniau ir myniau i leliuku skyriu vis kazko paklaust. O per pirma leliuku apziura tai daug ka is karto pasake, o pamate kad nesiseka maitinti, pasisiule ateiti padeti ir prie manes sedejo kelis kartus ir kartu kantriai mokinomes maitinti, nes maziukas ciunkuoja ne lupytem o dantenom. ir nieko as tai moteriskei nemokejau, net neuzsiminiau apie pinigus. kitus ispudzius parasysiu veliau wink.gif
Atsakyti
QUOTE(šarlotė @ 2009 10 13, 16:32)
vanduo tiesiog drungnas, tad praust po tokiu leliuko neimanoma schmoll.gif Vienakart nuprausiau, o kitus kartus valiau dregnom servetelem. Kitos iseities nebuvo verysad.gif


O tai negalima iš namų atsivežti virdulio ir kokio dubens, kuriame būtų galima pilti pašildytą vandenį ir prausti leliuką? g.gif Galvoju, tikrai vyras atvežtų, jeigu jau taip dažnai ten to šilto vandens nebūna.. g.gif Ar draudžiama tai daryti? g.gif

QUOTE(grama @ 2009 10 13, 21:51)
As pati gimdziau velai vakare, leliuka atnese tik ryte. Pailsejau, pieno turejau ir lelius kruti eme.


Aš irgi pagimdžiau prieš vidurnaktį, apie 2h mane iškraustė iš gimdyklos, o dukrytę paėmė į skyrių ir atnešė 6h ryte, viskas buvo ok.. g.gif

QUOTE(šarlotė @ 2009 10 15, 14:49)
visos turit liezuvius - kas neaisku galejot paklaust, uz konsultacija sokolada i sauja ispraust rolleyes.gif Sesutes nezino, neprisimena, jums pirmas lelius, ar desimtas. Galu gale kai tiek gimdyviu ar fiziskai zmogus pajegus jums visa litanija apie kudikio prieziura isdestyt schmoll.gif
Man buvo neaisku, kaip bambute priziuret ( po pirmo sunaus gimimo menesi ligoninese praleidau, nei nemaciau kaip bambute uzgijo, kaip ja tvarke blush2.gif )- paklausiau sesutes, o si paaiskino ir net parode 4u.gif Reikia klaust, o ne laukt, kol tave prisimins biggrin.gif
Su pirmu sunum 2 sav. Kauno klinikose pragulejau - taip pat negavau jokios info, kaip vaika priziuret. Tvarkiausi taip, kaip mokejau, ka knygose perskaiciau ax.gif

Gimdziau AK nesitarus, niekam nieko nemokejau. Prieziura nesiskundziau


Tai va, personalo nėra tiek, kad būtų galima visoms pagimdžiusioms individualiai pravesti kursus rūpimais klausimais..Jeigu neaišku kas, klausi, nes kitaip tikrai budinčios sesutės neis per palatas ir nesiūlys kiekvienai savo paslaugų.. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Šponka @ 2009 10 17, 12:59)
O tai negalima iš namų atsivežti virdulio ir kokio dubens, kuriame būtų galima pilti pašildytą vandenį ir prausti leliuką?  g.gif  Galvoju, tikrai vyras atvežtų, jeigu jau taip dažnai ten to šilto vandens nebūna..  g.gif  Ar draudžiama tai daryti?  g.gif


galima, tik is Druskininku nesitempiau, nes maniau, kad yra siltas vanduo g.gif
Atsakyti
QUOTE(šarlotė @ 2009 10 17, 17:12)
galima, tik is Druskininku nesitempiau, nes maniau, kad yra siltas vanduo g.gif


Tai reikės turėt omeny.. 4u.gif
Atsakyti
As tai leliu slapiom servetelem valydavau, nes bijodavau po kranu kist, kad neismesciau ar dar kas neatsitiktu. Tad jei dabar ten drungnas vanduo, tai gal pasinaudokit vaikiskomis slapiois servetelemis rolleyes.gif
Atsakyti
Mano palatoj taip pat buvo drungnas vanduo, bet po 4-5 minuciu jau atsirasdavo ir karstas. biggrin.gif Tiesiog reikia palaukti smile.gif
Atsakyti