Įkraunama...
Įkraunama...

Valymo priemonės

QUOTE(AGI @ 2010 07 28, 17:55)
Actas yra rūgštis, kuri sudaro beveik visų valiklių pagrindą. Visų pirma tokia priemonė (actas skiestas vandeniu) nepamainoma, kai reikia atsikratyti kalkių nuosėdomis, ypač vonios kambaryje. Tik jei turite dušo kabinos stiklą, kuris padengtas specialia antikalkine danga, tuomet jokie rūgštiniu pagrindu sudaryti valikliai netiks.
Nuo senų laikų spintutėje turiu ir LOC (labiausiai jis man patinka tuomet, kai valant svarbu panaikinti ir kvapus - pvz. atpylus leliukui ar pan.), naudoju ir bio akmenį (stiklo keramikai jis man nepamainomas ir sunaudojau per metus mažiau nei pusę indelio, nors kaitlentę valau po 3-4 kartus per savaitę), esu pirkusi ir profesionalius valiklius (Kaune, Jonavos g. - geri, bet brangūs, nors koncentruoti, bet vonios valiklį baigiau per gerą pusmetį). Bet lyginant kainos ir kokybės santykį, o taip pat priemonės kenksmingumą - aš už skiestą actą!


O kas buna su danga kaip padaugini acto? wink.gif))))

Na na is kur cia valikliai visi rugstiniai? Ju buna keliu rusiu:)
1.Valikliai sanitarinems patalpoms buna rugstiniai (bet ne acto rugsties), nes rugstis geriausiai valo kalkes, rudis, pelesi, purva ir t.t., betono ir cemento likucius. Valikliai generaliniams valymams dazniausiai buna amoniakiniai arba labai stiprios rugstys.
2.Valikliai virtuvei dazniausiai buna sarminiai - nes sarmas gerai valo riebalus, degesi, purvo apnasas. Tik indu plovikliai buna ne pH7, o dazniausiai pH5-6.
3. Valikliai kambario pavirsiams dazniausiai buna pH6-7-8 (neutralus pH7).

Taigi ne visis valikliai buna rugstiniai;)

Padauginus acto galima sugadinti danga neatstatomai, tai yra tada prireiks tik remonto;) Todel jei tau paciai gerai valo ir nesugadinai dangos acto geriau kitoms nesiulyk, nes perdaugins ir vsio...


Atsakyti
QUOTE(Sankvl @ 2010 12 22, 17:24)
O kas buna su danga kaip padaugini acto? wink.gif))))

Na na is kur cia valikliai visi rugstiniai? Ju buna keliu rusiu:)
1.Valikliai sanitarinems patalpoms buna rugstiniai (bet ne acto rugsties), nes rugstis geriausiai valo kalkes, rudis, pelesi, purva ir t.t., betono ir cemento likucius. Valikliai generaliniams valymams dazniausiai buna amoniakiniai arba labai stiprios rugstys.
2.Valikliai virtuvei dazniausiai buna sarminiai - nes sarmas gerai valo riebalus, degesi, purvo apnasas. Tik indu plovikliai buna ne pH7, o dazniausiai pH5-6.
3. Valikliai kambario pavirsiams dazniausiai buna pH6-7-8 (neutralus pH7).

Taigi ne visis valikliai buna rugstiniai;)

Padauginus acto galima sugadinti danga neatstatomai, tai yra tada prireiks tik remonto;) Todel jei tau paciai gerai valo ir nesugadinai dangos acto geriau kitoms nesiulyk, nes perdaugins ir vsio...

Pas mane purkštuve tik actas ir jokių kitokių priemonių nuo kalkių schmoll.gif . 5 metai remontas vonios kambaryje padarytas, kapitalinis, keista viskas kas įmanoma, po tų 5 metų kranai blizga, niekas nenuėsta, kaip čia teigiama, ir nieko keist dar nereikia, na, nebent, kaprizas užeitų blush2.gif
Gal jūs ne apie tą actą kalbate? Aš perku maisto prekių parduotuvėje maistinį actą ir nežadu net jo atsisakyti. Čiaupai pas mus ne Oras, bet ir ne patys pigiausi, blizga kaip nauji. Vat esu mačiusi kaip atrodo čiaupas kai vyriškis bandė kalkes nuėsdinti klozetui skirtu valyti žėlė... va tas tai baisiai atrodė, todėl žinau kaip atrodo "nuėsti" čiaupai 4u.gif
Atsakyti
Gal kuri esate išbandžiusi valiklius pirties gultams, kaip ir aktualu šiuo metu. Gal patartumėt kuris geresnis g.gif
http://www.pirtele.l...CATEGORYGUID2=6
Pagal kainą reiktų manyt, kad tas brangesnis geresnis, bet gal užtekta ir to pigesnio blush2.gif
Atsakyti
Akivaizdu, kad natūralios valymo priemonės yra geresnės. Su actu ar soda daugelį dalykų gali pasidaryti.

Šiandien perkaičiau straipsnį - pasirodo cheminiai dėmių valikliai, indų plovikliai, na ir benzino garai nėščiosioms labai pavojingi - gali padidinti vaikų įgimtų širdies ligų riziką...

http://www.alfa.lt/s...11-05-10_09-51/

žodžiu dar vienas argumentas kodėl svarbu natūralios priemonės.
Atsakyti
QUOTE(barbarux @ 2010 12 22, 17:13)
Pas mane purkštuve tik actas ir jokių kitokių priemonių nuo kalkių  schmoll.gif . 5 metai remontas vonios kambaryje padarytas, kapitalinis, keista viskas kas įmanoma, po tų 5 metų kranai blizga, niekas nenuėsta, kaip čia teigiama, ir nieko keist dar nereikia, na, nebent, kaprizas užeitų blush2.gif
Gal jūs ne apie tą actą kalbate? Aš perku maisto prekių parduotuvėje maistinį actą ir nežadu net jo atsisakyti. Čiaupai pas mus ne Oras, bet ir ne patys pigiausi, blizga kaip nauji. Vat esu mačiusi kaip atrodo čiaupas kai vyriškis bandė kalkes nuėsdinti klozetui skirtu valyti žėlė... va tas tai baisiai atrodė, todėl žinau kaip atrodo "nuėsti" čiaupai  4u.gif


Valyk valyk actuku, paminesi mano zodzius. Ne viena viesbuti maciau sugadinta nuo jo ir ne moteli, bet viebuti 3*-4*-5* cia Lietuvoje. O darbas liedo man ne vienam esu ir buvusi.
Kodel normalios tada kompanijos darydamos patalpose valymus nenaudoja acto, juk jis pigus, bonke uz 2-3 Lt gali pajamti, o perka ivairius ir kai kurios gana brangius valiklius;)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sankvl: 12 gegužės 2011 - 07:54
QUOTE(Sankvl @ 2011 05 12, 08:52)
Valyk valyk actuku, paminesi mano zodzius. Ne viena viesbuti maciau sugadinta nuo jo ir ne moteli, bet viebuti 3*-4*-5* cia Lietuvoje. O darbas liedo man ne vienam esu ir buvusi.
Kodel normalios tada kompanijos darydamos patalpose valymus nenaudoja acto, juk jis pigus, bonke uz 2-3 Lt gali pajamti, o perka ivairius ir kai kurios gana brangius valiklius;)

beveik 7 metai - pakankamai laiko pamatyti gadina ar nea biggrin.gif Actas turi vieną savo trūkūmą - kvapas, galbūt todėl jo ir nesirenka tos įmonės, man namuose jis labai gerai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(barbarux @ 2011 05 12, 15:40)
beveik 7 metai - pakankamai laiko pamatyti gadina ar nea  biggrin.gif  Actas turi vieną savo trūkūmą - kvapas, galbūt todėl jo ir nesirenka tos įmonės, man namuose jis labai gerai  biggrin.gif

Nevalau actu, nes nepakenčiu jo kvapo,( bet čia tik mano problema smile.gif ) nervinasi brangių valiklių platintojai, kas bus jei pardavimai sumažės? g.gif smile.gif
Manau kiekviena turim teisę rinktis 4u.gif
Atsakyti
Na tas "brangus valiklis" irgi yra sąlyinis dalykas. Aš stiklo keramikos kaitlentei visada naudojau Eres kuris kainuoja ~ 9 Lt (jei su akcija gauni) Uztekdavo porai men. Virtuvės grindims kitas valiklis ~10 Lt. Vonios santechnikai dar kitas ~ 9 Lt. Viso sakykim apie 30 porai mėn. Atrodo gal ir neblogai. Tik viena problema. Jos nenatūralios. jei pirkti ekologiškas galima būtų *3 kartų. Tad man ir ekonomiškas, ir natūralus sprendimas buvo bio akmuo. Turiu vonioje ir virtuvėje po vieną. Naudoju jau arti metų, o dar nė pusės neišvaliau. O perkuosi už 45 Lt.
Atsakyti
Sveika, o gal gali rekomenduoti kur perki ,, bio akmenį".
Šiaip man labai reikia kokio valiklio nuo medžio pašalinti virtuvėje riebalų dėmes. Paprasti valikliai nenuvalo. Lieka blizgančios dėmeslės sad.gif , o patys riebalai nusivalo, bet tai negražiai man atrodo schmoll.gif

QUOTE(zujka @ 2011 05 14, 08:54)
Na tas "brangus valiklis" irgi yra sąlyinis dalykas. Aš stiklo keramikos kaitlentei visada naudojau Eres kuris kainuoja ~ 9 Lt (jei su akcija gauni) Uztekdavo porai men. Virtuvės grindims kitas valiklis ~10 Lt. Vonios santechnikai dar kitas ~ 9 Lt. Viso sakykim apie 30 porai mėn. Atrodo gal ir neblogai. Tik viena problema. Jos nenatūralios. jei pirkti ekologiškas galima būtų *3 kartų. Tad man ir ekonomiškas, ir natūralus sprendimas buvo bio akmuo. Turiu vonioje ir virtuvėje po vieną. Naudoju jau arti metų, o dar nė pusės neišvaliau. O perkuosi už 45 Lt.

Atsakyti
ieškau patarimo su kuo valyti sidabrinės spalvos šaldytuvą blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kristabelly @ 2011 06 02, 09:35)
ieškau patarimo su kuo valyti sidabrinės spalvos šaldytuvą  blush2.gif

o kas jam yra? g.gif
Atsakyti
QUOTE(barbarux @ 2011 06 02, 12:19)
o kas jam yra?  g.gif

apsitapnoja pirštais... valyčiau drėgna kempinėle, bet draugė prigasdino, kad šmorai matysis unsure.gif taip ir likau nesupratus, kaip ji valyt doh.gif
Atsakyti