Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek kainuoja namo statybos?! 3 tema

QUOTE(bruonius @ 2009 11 30, 16:31)
Jus isleidote LYGIAI tiek pat, kiek isleidau as, jei skaiciuotume islaidas vienam kvadratiniam metrui! jusu namas 100m², mano 220m². 1m² jums kainavo ~2700Lt, man 2500Lt. Jus dirbote patys ir as ariau prie to namo pats smile.gif
Jus susikurete tai ka norejote ir esate laimingi, esu laimingas ir as.. Skiriames tik tuo, kad man teks ilgiau moketi paskola smile.gif

pasitvirtina dar ir tai, kad mazensio namo kvadratas brangesnis....
o kad duotu man kas dabartini prota kai pradejau statybas smile.gif ech......
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2009 11 30, 15:21)
as pilnai pritariu Jusu isakytoms mintims, esme buvo tame, kad zmogus gan kategoriskai nubreze suma, be kurios tarsi namo statyba negalima. Pridek prie musu namo samatos zemes kaina, kuria sumokejom taip pat bus nemazai. Prabanga ir visi jo isvardinti dalykai kainuoja kas be ko, mes taip pat dar mokesim ir mokesim tuos pinigelius, nes galu gale noresis atskirai pirties, vaikui zaidimo aiksteles ar dar ko, velnias zino ko uzsimanysim  biggrin.gif Tiek, kad kiekvienas renkasi ko jam reikia, kiek zmoniu tiek nuomoniu. Kas vienam grazu kitam pasibaisetina. Realiai, kazin ar prieisim vieningos nuomones  biggrin.gif

Tik paprasciausiai nebukit tokie kategoriski. 4u.gif

Taip, as turbut kategoriskai pasakiau, kad NAMO neimanoma pastatyti be 0.5mln. Is tiesu, norejau pasakyt, kad nelabai isivaizduoju kaip galima 200m² nama pastatyti ir irengti pigiau.
Atvirai sakant, jau buvau issigandes, kad kazkur nezmoniskai permokejau... zinau, kad permokejau, zinau, kad sekanti toki pat nama statydamas sumokeciau ~70.000Lt maziau, bet ka jau padarysi..
Bet labiausiai gaila pinigu, kuriiuos isleidau pigoms medziagoms isigyti..
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2009 11 30, 14:41)


Taigi, statant murini nama, nelabai kur bepritaupysi.
Kita vertus, esu labai nustebes del karkasinio namo kainos! Jei Aistuzeles samata yra tikra ir reali, tai karkasiniai namai yra puiki alternatyva butams! kokia prasme pirkti buta, jei nama galima pastatyti uz PUSE BUTO KAINOS!??

na tikrai neturiu reikalo meluoti ir issisukineti mirksiukas.gif Paprasciausiai daug dave tai, kad jau metus pries statybu pradzia zinojau kokio namo noriu, tad statant jis nekito niekuom, kitas dalykas apgalvojom is anksto kur ka pirkti, galu gale siai dienai esanti krize, kiek yra bebankrutuojanciu firmu, kur uz savikaina daug ka pardavineja ( kalbu apie statybines medziagas). Reikia tik paieskoti. Kitas dalykas, neslepkim, turim nemazai pazistamu zmogiuku, kurie dirba mums reikiamose vietose biggrin.gif Is tikruju idomumo delei galiu pasakyti, kad jei buciau ta nama staciusi pries pora metu, jis man butu kainaves 2,5 daugiau mirksiukas.gif Tad dabartinis laikmatis statybu atzvilgiu isejo i gera.
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2009 11 30, 15:41)
pasitvirtina dar ir tai, kad mazensio namo kvadratas brangesnis....
o kad duotu man kas dabartini prota kai pradejau statybas smile.gif ech......

taigi, taigi... sekanti toki pat nama statydamas sutaupyciau pinigu naujam automobiliui:) Gal kas nori mane priimti i darba statybu konsultantu??smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2009 11 30, 16:49)
taigi, taigi... sekanti toki pat nama statydamas sutaupyciau pinigu naujam automobiliui:) Gal kas nori mane priimti i darba statybu konsultantu??smile.gif

nana, konkurentu man nereik biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2009 11 30, 11:52)
Namo tipas: karkasinis, vienšlaitis 10x15m
Namo plotas: 150 m2
Šildomo ploto: 115 m2 ( grindinis šildymas)
Šildymo būdas: kietas kuras

Dėžutės sąmata ( pamatai, karkasas, pilna išorinė apdaila (medinės dailylentės), dalinė vidinė, stogas, visas pilnai apšildytas, vidui iškeltos pertvaros, susuktas gipso kartonas langai, lauko durys, terasa 3x15 m) 102 585 lt
Grunto tyrimas 500 lt
Įregistravimas 1500 lt
Elektros atvedimas iki sklypo, transformorinės renovavimas 7500 lt
Vandens gręžinys 4600 lt
Nuotekos uponor 7000 lt
Šildymas(kanalizacija, vandentiekis, grindinis šildymas, katilinė medžiagos bei darbas) 16000 lt
Elektros išvedžiojimas bei pajungimas medžiagos plius darbas 3300 lt
Kaminas 2200 lt
Dokumentai 3500 lt
laminatų, plytelių, tapetų, kriauklių, kranų nerašysiu čia į sąmatą, nes kiekvienas perkasi tai kas jam patinka ir gali sau tai leisti.
Skaičiuojam ką turim: 148 685 lt

Kiemo tvarkymas, grįsta akmenimis, tvora numatoma pavasarį, nes dabar ir tikslo bei laiko nėra, tvora bus medinė, pjautinių rąstų, sąmata 4500 lt

Tai dabar kalkit prie kryžiaus, pasakokit, kad pasistačiau popierinį namą. Beja, mums jį reikėjo įvertinti, buvo atvažiavęs ekspertas ir sakė, kad seniai matė taip gerai pastatytą karkasinį namą.

Tiesa, išsamumo dėlei, medžiagas supirkinėjom patys, daug ką gavom su didelėm nuolaidom, kai kur siekė iki 65 proc, medžiagoms netaupyta, visur kaip priklauso plėvelės, paroc vata, visgi norisi turėti šiltą namą. Statant nemažai prisidėjo ir vyras, bet šiaip beveik visą darbą atliko 3-4 priklausomai nuo situacijos darbininkai, patentininkai  mirksiukas.gif


Tavo namas karkasinis,o bruoniaus murinis-klinkerinis. Tu i konstruktyva sukisai kurkas maziau mirksiukas.gif
Atsakyti
Man tik uzkliuvo vienas punktas:
Vandens gręžinys 4600 lt

Nuo kada grezinys tiek kainuoja? Tai gal ne grezinys o sulinys?
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2009 11 30, 09:38)
paprasčiausiai Jūsų namas jau skaitosi tikrai ne ekonominės klasės, o jau prie prabangesnių  mirksiukas.gif  Kitas dalykas pats namo dydis, mano yra mažesnis, tai jau čia tauposi pinigai. Vidaus įrengimas taip pat jau atskira tema, vienas sau  gali leisti visą keramiką ir kranus po 1000 lt, kitas tenkinasi kranu ar WC už 200-300 lt, kas liečia grindis, kadangi pas mus visur grindinis šildymas, tai dauguma bus plytelės, o kambariuose aukštesnės klasės laminatas, kurį prigriebėm už gerą kainą. Vienu žodžiu, vidaus įrengimui jau esam beveik viską susipirkę, liko vienas tualetas  biggrin.gif  ir laminatas į vieną kambarį, nes niekaip nenutariam, kokį norim matyti miegamajame. Iš baldų, man atvirai pasakius nuo tų baldų jau bloga  biggrin.gif  svarbiausia virtuvinis, lova, sieninėms spintoms lentynos ir kabyklos, kitas dalykas tokius kaip TV, kompus vešimės iš buto, nėra reikalo pirkt, iš buitinės vešimės tik skalbimo mašiną, daugiau viskas nauja ( šaldytuvas, orkaitė, kaitlentė, garintuvas, indaplovė). Tvora mūsų bus medinė, ją darysimės pavasarį, bet kainą jau esam suderėję, apie sutvarkytą kiemą anoj temoj kalbėjau. Taigis... vienas nori nepriekaištingos prabangos ir keltis nori į visiškai įrengtą namą su jau pakabintais paveikslais, kitam užtenka sienų be paveikslų ir langų be užuolaidų. Kiekvienas renkasi ir kiekvieno pasirinkimas yra geras, nes tai yra jo pasirinkimas. 4u.gif


Del Broniaus namo (ir atitinkamu islaidu namui) vertinimo "ekonominiam" lygiu as jau seniau ZIAURIAI nepritariau, nes po TOKIO ohmy.gif ekonominio namo zemiau butu tik vargingas namas ir lusna blush2.gif
Dabar darykime apklausa kas planuoja arba jau gyventi jusnose, o kas ekonominiuose drinks_cheers.gif - juokauju mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zojux @ 2009 11 30, 20:16)
Del Broniaus namo (ir atitinkamu islaidu namui) vertinimo "ekonominiam" lygiu as jau seniau ZIAURIAI nepritariau, nes po TOKIO  ohmy.gif ekonominio namo zemiau butu tik vargingas namas ir lusna  blush2.gif
Dabar darykime apklausa kas planuoja arba jau gyventi jusnose, o kas ekonominiuose  drinks_cheers.gif - juokauju  mirksiukas.gif

Tai jau tikrai ir as jau nebegaliu vadint savo namo ekonominiu, nes aistuzele nubreze ekonomijos ribas smile.gif
O jei rimtai, tai as tikrai galvojau, kad murini nama pastaciau pakankamai pigiai, kad geleciau vadint tai ekonominiu variantu. Pamatus dareme patys, sienas ir dali klinkerio murijo mano tevukas...
Be to, kaip tuomet pavadinti namus, kuriu statybai zmones isleidzia 700.000, 1.200.000 ir dar daugiau?
Atsakyti
Na vis del to per daug bruonius itraukia islaidu i namo samata. buitine technika visiskai individuoalu, nes skalbenke gali pirkti uz 1000lt, gali ir uz 5000lt., dujine as galiu ir uosvienes naudoti, o kitas be naujos nei krust, tai gi cia nieko bendro su namu. visi baldai irgi individualu. apie audio video net nesneku. aplinka vel individualus reikalas ir prie namo kainos tai nei per kur. tvora vel, man tinga vieline, o kitam tik klinkerine, pas mane virs 400m., o pas kitus gali buti tik kelesdesimt metru. sklypas mums isviso nekainavo, o kitas toki sklypa isigyti galetu tikriausiai uz penkis nuliukus. as planuoju vejo generatoriu pasistatyti uz 150k, bet jis prie namo kainos visiskai nei per kur. dzondero traktorius kainuoja 200k nu bet jis vel gi ne namo dalis.
sulyginti 100m2 ir 200m2 namu kainas ne taip ir lengva, nes abiejuose namuose san mazgu gli buti tiek pat, o kaina ju didziule, katiline su sildymo yranga tik viena, valymo irenginiai, greziniai irgi tik po viena, virtuve viena. isivaizduokim jog pas bruoniu namo isplanavimas 1:1 kaip ir garodos tik dadeta 100m2 ploto kuriame irengti 5 miegamieji, tai ju irengimo kaina mazesne nei viso kito namo.
Atsakyti
ui serzai, bet tada apskritai negalima lyginti... nes pasirinkimas nuo iki egzistuoja kiekvienoje pozicijoje praktiškai - kokia išorės apdaila - net atsakius klinkeris dar galima pasigilinti - plytelės ar plytos ir kokia kaina už kv, nes irgi variacijos nemažos...
prisimenu,kai ruošiamės statyti buvo labai įdomu paskaityti kiek realiai žmonės išleidžia. tad ačiū pasisakiusiems.
mums šilta dėžutė (fibo mūras, apšiltinimas vata, apdaila medis plius klinkerio plytelės. ) su juodgrindėm ir vidaus tinkavimu kainavo 170000. namukas 146 kv be rūsio ir garažo. visi darbai samdyti. daug ar mažai nesiimu spręsti. bet... finalinė suma bus gerokai didesnė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo geguzio ziedai: 30 lapkričio 2009 - 22:51
QUOTE(Paliukas @ 2009 11 30, 18:19)
Man tik uzkliuvo vienas punktas:
Vandens gręžinys 4600 lt

Nuo kada grezinys tiek kainuoja? Tai gal ne grezinys o sulinys?

nugi gręžinys, žinau ką mums ten darė biggrin.gif čia kaina su hidroforu, siurbliuku, laidais visokiausiais. Esminis skirtumas toks, kad mūsų gyvenvietėje 8 namai, visiems jiems darė, tai ir nuolaidą gavom nemažą, kitas dalykas vanduo pas mus buvo rastas 22 metre ( 10 metrų vandeningas sluoksnis, kuris tęsiasi iki 32-33,5 metro), kad neišgąsdint vandens tyrimas padarytas, parametrai idealūs mirksiukas.gif
Atsakyti