QUOTE(Paliukas @ 2009 12 23, 10:20)
Serzai kaip jausmas kai zudo?

Na niekas nieko gi čia nežudo. Tema gi skirta būtent kritikai ir patarimams. Kad pasimatytų ir kita mėnulio pusė
Labai patiko EVOY komentaras, kaip visada trumpai-drūtai. Aš jau patingėjau detaliau ką ir berašyti, nes nemačiau tikslo - tikėjausi pamatyti visai ką kita, nei pamačiau. Tiek to.
Kaip ten bebūtų, pasistengsiu dabar konstruktyviau brūkštelėti.
Pirmas aukštas. Komentaras dėl virtuvės - taiklus kaip Vinetu. Sukeitus virtuvės ir valgomojo 'bloką' su miegamojo ir vonios 'bloku' ta problema kažkiek apsispręstų. Tuo pačiu visos vandens ir kanalizacijos sistemos būtų vienoje vietoje, kas supaprastintų ir atpigintų jų įrengimą. Tas erkeris su fortepijonu... Jo iš viso arba atsisakyčiau, arba vietoj jo geriau jau normalią patalpą daryt. Kad neišdidėtų kvadratūra, geriau jau antrame aukšte vietoj vieno ar dviejų nežinia kam reikalingų kambarių balkoną didelį padaryti. Židinio ir TV duetas - kaip rašiau anksčiau, kaip unitazas prie stalo. Nesuderinami reiškiniai, tad TV ištremčiau ant kitos sienos. Plius, geriau kai šviesa krenta lygiagrečiai ekranui, negu statmenai - dieną maloniau žiūrėti žinias. Gaila nėra info, kur šiaurė ir kur pagrindiniai vaizdai, nes namas dabar atsiveria į visas puses ir nė į vieną tai nėra išreikštas, artikuliuotas atsivėrimas. Atsitiktinai atrodo ir tiek. Laiptai, nors ploto jiems yra, kažkodėl įdėti vieni iš pačių nepatogiausių - kokia tam priežastis? Prie įėjimo nėra normalios rūbinės kaip tokios. Tie kabliukai ant sienos, kur parodyti, gal ir tiktų įrankių namely ar daržinėj, tačiau gyvenamam name bus ir žieminiai paltai, 150 žmonos paltukų, kepurėlių, pirštinių ir, aišku, batų kolekcija. Plius vaikų šmutkės. Vyrai, paprastai, išsiverčia su mažesniu kiekiu drabužių, tačiau vietos bent jau keturiems-penkiems viršutiniams drabužiams reikia ir jiems. Pasigedau vieno iš nuosavo namo išskirtinių elementų (mano galva) - terasos. Kažkaip nei aišku, kur būtų į ją išėjimas, nei kur ji pati. O ir normalios terasos prie šio plano 'neprilipinsi'.
OK. Antras aukštas. Kaip minėjau, vietoj antrame aukšte suplanuoto viešbutėlio, užtektų gal poros kambarių vaikams ir vonios? Na dar darbo/svečių/uošvių kambarys. Visas kitas plotas - balastas. Tad geriau būtų tą tuščiai šildomą balastą paversti dideliu dengtu balkonu su vaizdu. Vaikams paaugus jie tai įvertins.
Stogas. Košmariškai sudėtingas ir visiškai neaišku, kodėl. Jei jau buvo kalba, kad gražūs vaizdai atsiveria, tai kyla klausimas, kam stogu tuos vaizdus reikia užverti? Jau nekalbant apie stogo konstruktyvą, jo įrengimo kaštus ir problemines vietas, kur keli šlaitai jungiasi. Tas kaminėliukiukas (kitaip nepavadinsi) - naivus labai. Bus gi ir ventiliacijos kanalai, ir minimum du dūmtraukiai. Vienžo, kaminas bus ženkliai masyvesnis, o gal ir ne vienas. Dėl jo pasukimo jau rašiau.
Taip... Kas dar?
Nėra sandėliavimo ploto name. Visai. Bus gi daug daiktų, kuriuos reikės kažkur laikyti. Siurbliai, lyginimo lentos, vaikų rogutės, darbo įrankiai, buitinė technika, kurią naudojat tik epizodiškai, ir taip toliau. Jei namas ne visai šalia parduotuvių (ta prasme, kad jau reikia mašina važiuoti grietinės), praverstų ir maisto produktų sandėliukas šalia virtuvės. Su šaldikliu ir lentynomis. Apsipirkai šeštadienio rytą, ir į parduotuvę važiuoji jau tik po savaitės.
Kur garažas? Jo nebus iš viso, ar jis atskirai stovės?
Pats namas (man) labai negražus. Tai jau skonio reikalas, aišku. Tačiau iš fasado, kurį įmetei, susidaro toks įspūdis, kad namas gavosi toks atsitiktinai, tik pagal planines schemas. jokios nei minties, nei sistemos fasaduose neįžvelgiau. O gal aš jau per giliai kapstau? Tačiau apie jokius erdvių tęstinumus, santykį su sklypu, aplinka čia net nekvepia...
Na jau baigiu, nes išsiplėčiau labai. Serzai, tikiuosi ši kritikos lavina sukels naujų minčių ir nepriimsi to kaip 'žudymo', asmeniškai. Kaip ten bebūtų, galioja ankstesnis pasiūlymas. Nueikit pasikonsultuot. Be išankstinio nusistatymo. Pažiūrėkit į tai kaip į naują reiškinį, kurio dar nesat sutikę (atsiribokit nuo jau matytų ir patirtų) - išsikelkit klausimus "kas yra namas?", "kas name turi būti?", "ko aš noriu?", "ko man REIKIA?". Nėra savaime suvokiamų atsakymų į šiuos klausimus, patikėkit. Paklauskit mažo vaiko apie tai - pamatysit, kaip netikėtai gali viskas pasisukti, kai nėra galvojama jau anksčiau paruoštomis "zagatovkėmis".
Ką gi, sėkmės!