Įkraunama...
Įkraunama...

Santuoka bažnyčioje-

QUOTE(something else @ 2009 12 23, 15:00)
bet apie gyvenimą kartu iki vedybų čia juk nekalbama g.gif

"Juozapai, Dovydo sunau, nebijok parsivesti i namus savo ZMONOS Marijos, nes jos vaisius yra is Sventosios dvasios"
Visur Marija vadinama Juozapo zmona. Ir kai gime Jezus, jie juk kartu keliavo
Papildyta:
QUOTE(something else @ 2009 12 23, 15:00)
paieškojau:
Bendrą gyvenimą nesusituokus, taip pat kaip ir ikisantuokinius lytinius santykius bei svetimavimą, Biblija įvardija ištvirkavimu...

Santuoka įsigalioja – taip pat ir Dievo akimis – tik nuo to momento, kai vyras ir moteris sujungiami jų visuomenėje įprastu oficialiu santuokos ritualu.

Iš: http://209.85.129.13...-...=lt&strip=1

O kaip tada Baznycia sutuokia pilvotas arba vaikus jau turincias?
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2009 12 23, 14:09)
"Juozapai, Dovydo sunau, nebijok parsivesti i namus savo ZMONOS Marijos, nes jos vaisius yra is Sventosios dvasios"
Visur Marija vadinama Juozapo zmona. Ir kai gime Jezus, jie juk kartu keliavo
Papildyta:

O kaip tada Baznycia sutuokia pilvotas arba vaikus jau turincias?

na Jūs čia jau užsiimate savavališkomis Biblijos interpretacijomis smile.gif ne visos mes marijos , ir ne visų vaisiai "iš ŠD" smile.gif

o kodėl neturėtų sutuokti?
Atsakyti
Kiekvienas turi teise interpretuoti Biblija savaip smile.gif Juk Krikscionybe tei ne tik katalikai. Yra daugybe atsaku, kurios skirtingai supranta biblija
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2009 12 23, 14:42)
Kiekvienas turi teise interpretuoti Biblija savaip smile.gif

tai jau taip, kurgi neturės tų teisių biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2009 12 22, 10:28)
Mes nesituokem baznycioje. Mano vyras netikintis, o as tikinti, bet su savo poziuriu i baznycia. Dar kitas dalykas, mes nei vienas nekrykstyti. Aisku, galima buvo skubos tvarka tai padaryt, bet kam, jei vienas is musu netikintis? As irgi manau, kad vien del tradocijos ir mados neverta tuoktis baznycioje.
Be to, mes su vyru dabar galesim bet kada surengti dar vienas jungtuves biggrin.gif



Tikinti ir nekrikštyta schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Molė @ 2009 12 28, 09:42)
Tikinti ir nekrikštyta schmoll.gif

Siaurai mastote smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2009 12 28, 09:24)
Siaurai mastote smile.gif

o kaip šioje situacijoje mąstote Jus?
Atsakyti
As linkusi atskirti tikejima nuo religijos. Jei as nekrikstyta, tai nereiskia, kad netikinti smile.gif Tiesiog man nepatinka baznycia kaip organizacija. Taip pat krikstyti zmones toli grazu ne visada yra tikintys ir besilaikantys religijos normu.
Be to, krikscionybe kaip religija apskritai susifomavo zymiai veliau nei atsirado Mozes mokymai apie dieva wink.gif

Bet biski i sali nukrypom smile.gif
Atsakyti
Suprantu Shaturą.
Šių laikų žmogui būdingas "postmodernus" tikėjimas. Gyvenimas nestovi vietoje, o KB nesiekia spėti su visom naujovėm koja kojon ir žūtbūt tapti moderni. Jokiu būdu nesakau,kad tai blogai, tiesiog tokia bažnyčios pozicija.
Šiuolaikinis žmogus nori betarpiško santykio su dievu. Kad tarp jo ir dievo neatsistotų eilė kunigų. Dėl to jis (beveik) nebesilanko pamaldose, neina išpažinties.
80 proc. Lietuvos gyventojų laiko save katalikais ir tuo pačiu didelė dalis jų (nebeatsimenu, kiek proc.) tiki reinkarnacija. Daugybė jų turi ikisantuokinių lytinių santykių, naudoja kontraceptines priemones, naudojasi dirbtinio apvaisinimo procedūromis - daro tai, kam KB atvirai nepritaria. Ir laiko save katalikais.

Aš nemanau, kad tai blogai. Tai tik rodo, jog vertybės kinta ir nėra nieko amžino. Jei tik žmogus tampa laimingesnis, geresnis ir nekenkia kitiems, dėl manęs jis gali tikėti nors ir į radiatorių. Aš gerbsiu jo pasirinkimą.
Atsakyti
Butent, kad nekenktu kitiems
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2009 12 28, 11:07)
As linkusi atskirti tikejima nuo religijos.

tai kuo gi Jūs pati tikite? esate nekrikštyta, bet laikote save krikščione? ar tiesiog tikite KAŽKUO, bet NEŽINIA kuo?

QUOTE(saulala @ 2009 12 28, 11:52)
Šių laikų žmogui būdingas "postmodernus" tikėjimas.

man regis, mes jau prieš gerą pusšimtį metų išaugome iš tų "post".
Atsakyti
aaš norėčiau susirtuokrti bažnyčioj. kolkas tik zakse susirašėm. reikalas tas jog mano vyras nekrikšta dėl to ir negalėjom tuoktis bažnyčioj. vios pasikalbam pasitarem gal kada sugalvos pasikrikštyti tada ir paimsim šliūba. kodėl aš taip noriu bažnytinės santuokos? nes ištikro tikiu. manau moterys labiau tiki nei vyrai . o beje tas dalykas geras jog šliuba galima paimti ir po 20m. o gal čia vuisai ne tas vienintelis ,juk dažnai šiais laikais taip ir būna ax.gif
Atsakyti