Įkraunama...
Įkraunama...

Klausimai auklei

Iš tiesų, tiesiog profesionalūs Noa patarimai!
Galėčiau tik atkreipti dėmesį į vieną momentą: būtent klausimai, į kuriuos auklė atsakė bendromis frazėmis arba nuo jų išsisuko, turėtų Jus labiausiai sudominti. Tuomet klauskite "giliau", paprašykite daugiau papasakoti. Ir būtinai iš patikusių kandidačių reikalaukite asmens dokumentų (paso su registracija ar pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą, Sodros knygutės - ar dažnai keitė darbovietes), susirašykite jų duomenis. Sėkmės!
Atsakyti
QUOTE (Inga N @ 2004 06 02, 12:52)
Aušrine, tai ar jau radai auklę?

Taip, radau.
Forumo pagalba biggrin.gif Tiksliau, meduzos pagalba. Mums patiko jos rekomenduota auklė. Tikiuosi, sutarsim. Pradeda pas mus dirbt už kokių poros savaitėlių.
Kodėl klausi, Inga N? Gal pasiūlyt auklių dar turi?
Atsakyti
Nu Auširne, taigi jau radai, nepersigalvok dabar.
O jei rimtai, pasiulyt ne, neturiu, tik atsimenu, kad labai intensyviai ieskojai, tai ir idomu, ka isirinkai ir kaip praejo visus testus wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Inga N @ 2004 06 03, 15:23)
Nu Auširne, taigi jau radai, nepersigalvok dabar.
O jei rimtai, pasiulyt ne, neturiu, tik atsimenu, kad labai intensyviai ieskojai, tai ir idomu, ka isirinkai ir kaip praejo visus testus wink.gif

Ne, nepersigalvosiu smile.gif
Man patiko mano išsirinkta auklė, tikiuosi gerai sutarsim.
O kas dėl to intensyvaus rinkimosi ir testų, tai mano pasirinktoji auklė klausimų man daugiau turėjo nei aš jai.... wink.gif
Atsakyti
Reiškia radai gerą, tai ant širdies iš karto ramiau ane?
Atsakyti
QUOTE (Inga N @ 2004 06 03, 17:33)
Reiškia radai gerą, tai ant širdies iš karto ramiau ane?

Tikrai ramiau smile.gif
Jau net laukiu, kada ji as mus pradės dirbt - noriu kuo greičiau įsitikint, kad viskas bus gerai. O tai toks neramumas širdelę vis kirbina... Na čia turbūt visoms mamytėms atrodo, kad jų mažyliai be jų negali...
Atsakyti
na pasiskaiciau mamytes jusu klausimeliu ir butinai juos panaudosiu siandien nes jau galva sukosi nuo klausimu .. vat dar norejau pasiteirauti ar as turiuteise prasyti aukles palikti paso kopija kai jau nusprendziu jog ja imsiu savo vaikui..?
Atsakyti
nesuprantu vieno dalyko, kodel moteriskes eidamos i pokalbi del aukles darbo ne kiek nepagalvoja:
kokie man bus uzduoti klausimai,
kaip as i juos galiu atsakyti,
ka as tureciau zinoti apie konkretaus amziaus vaiko prieziura, zaidimus, lavinima.

man tai atrodo tokie elementarus dalykai, kuriem tikrai nereikia specialiu studiju ar kruvos knygu.
mano galva, jei zmogus bent dali gyvenimo ruosiasi uzsiimti aukles karjera, tai gal nusipirk bent viena knyga ir perskaityk.
argi tai sudetinga?

o tai ateina ir beveik i visus klausimus atsako:
- nezinau, juk taip neatsitiks (kai paklausi, ka daryti vaikui pvz. uzspringus);
- tai jus gi viska pasakysite (kiek kartu kaip daznai ir ka paprastai valgo tokio amziaus vaikai, arba, kaip aprengt einant i lauka);
- zaisim (ka veiksit per diena)?

man atrodo, kad bent keletas zaidimu atitinkanciu konkretu amziu yra tokie visuotini (pvz., "kuku", "cia rnakyte, cia nosyte", "mauti ziedus", "statyti boksta" ir pn.), kad galima juos zinoti. o ne aiskinti, kad: ka veiksit - zaisim, kaip - visaip, su zaisliukais....
Atsakyti
Manyciau, aukles logika paprasta: vistiek kas nors pasamdys, jei pasirodysiu tinkama. Ir is tiesu, jei ieskosi ieskosi ir nesurasi, ko nori, pasamdysi ta, kuri aiskina-zaisim, darysiu, ka pasakysit ir pan., kad tik neturetu didesniu trukumu... sad.gif Mano supratimu, zymiai blogiau, kad aukles nelaiko savo darbo kazkokiu ypatingu-argi reikia daug ziniu priziureti vaika? Savo penkis uzauginau, ko ta mamasa nori?
Prisimenu, kaip juokiausi, kai drauge pasamdziusi aukle is agenturos, liepe perskaityti knyga apie vaiku auklejima, o paskui padare egzamina. Zvengiau iki nukritimo, o dabar manau, kad ir as taip pat padarysiu, jei ziures asilo akimis i klausimus apie pvz. pirmaja pagalba... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(song @ 2005 02 14, 12:59)
Prisimenu, kaip juokiausi, kai drauge pasamdziusi aukle is agenturos, liepe perskaityti knyga apie vaiku auklejima, o paskui padare egzamina. Zvengiau iki



na as egzamino nedariau, bet laikau knyga matomoj vietoj padeta - dabartine aukle pavarto truputi kol vaikas miega - vis sis tas...
Atsakyti
Aš to nepadariau, bet kitą kartą paprašyčiau ambulatorinę sveikatos priežiūros kortelę parodyti(o tai kosti visas mėnuo, o sako kad gerklė skauda, tai kiek laiko gali skaudėti?)O dar visokios psichikos ligos, epilepsija ir t.t.
Atsakyti
Ir dar prie visų šitų patarimų pridėsiu, jog patarčiau atsargiai rinktis žmones, kuriem žūt būt reikalingi pinigai. Pvz. ateina pokalbiui pretendentė į aukles ir iš kalbos paaiškėja, kad jai labaaaaaai reikalingi pinigėliai, todėl ieškosi darbo. Nesakau, kad būtinai tokie žmonės bus blogi darbuotojai, bet dažniausiai vienintelis jų akstinas dirbti - atlyginimas.
Atsakyti