Įkraunama...
Įkraunama...

Ar verta laukti piršlybų ar gyventi 'susimetus'?

QUOTE(laisla @ 2010 01 31, 18:40)
Tai ką aš ir sakau, kad kolkas jų šeima nėra teisiškai pripažįstama. Koncepcijoj rašoma, kad šeima yra santuoka pagrįsta partnerystė.



Tai as ir sakau, kad ji priestarauja ES direktyvom. O mes esam pasizadeje ju pasiyti. Va kur suo pakastas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2010 01 31, 20:03)
Tai as ir sakau, kad ji priestarauja ES direktyvom. O mes esam pasizadeje ju pasiyti. Va kur suo pakastas  mirksiukas.gif


O gaila, žinokit. Visai nebeliks vertybių.
Atsakyti
QUOTE(laisla @ 2010 01 31, 21:57)
O gaila, žinokit. Visai nebeliks vertybių.


Apie kokias snekam? Ju daug.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2010 01 31, 22:58)
Apie kokias snekam? Ju daug.


Šiuo atveju apie šeimą kaip vertybę. Aišku, tai, kad koncepcija bus pakeista niekas nepasikeis, tačiau tokie sprendimai turėtų būti daromi, tokiu atveju bent jau tie kas paiso visuomenės nuomonės galbūt susimąstytų ir negyventų kohabitacijoje, o tuoktųsi ir atsakingiau žvelgtų į šeimą. Manau, kad kohabitacija yra vertybių krizės išdava. Tačiau čia tik mano nuomonė.
Atsakyti
As gi manyciau, kad santuoka kaip tokia issiseme ir nuvertejo. Ji ne atlieka savo funkciju, nebera siekiamybe, o tik fikcija. Anksciau ji legalizavo seksa, siuo metu, seksualini zmoniu gyvenima niekas jau nebevarzo, yra nuo nestumo apsaugos priemones ir t.t. Santuokos yra labai nepatvarus darinys, labai didelis procentas issiskyrusiu.

Anksciau, ar veliau santuoka privales transformuotis i koki nors kitoki darini, atsizvelgiant i laikmeti. Ir tai nereiskia, kad nuverteja vertybes, tiesiog, zmoniu poreikiai ir reikalavimai kinta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 31 sausio 2010 - 22:25
Pasigilinus i zoopsichologija, kuri vienok mums artima, patampa akivaizdu, kad gyvunui yra labai svarbu rutina ir ritualai (ziemos miegas, pauksciu migracija, vilkes guolio ieskojimas etc). Tai - instinktai, kuriuos prarades gyvulelis pasimeta ir zusta.

Mes ne gyvuneliai, bet vistik gamtos dalis. Lizdo ar guolio sukimas tebera musu isntinktuose. Cia kazkas rase, kad santuoka tebuvo budas legalizuoti seksa. Na, 19-20 a gal ir buvo, bet jeigu imtume tukstancius metu atgal-zmones ir tada tuokesi, savais budais, kam uztekdavo, kad kaimo sventikas riesus virvele perristu, kam plunksom apsikeist ar dar belenka, bet tuotktuves vyko - anaiptol ne del to, kad galetum "legaliai" daugintis. Tuoktuves-tai lizdo sukimas. Dabar tie lizdai sukami moderniuose dvidesimties aukstu pastatu butuose ar uzmiescio namuose, bet esme lieka ta pati. Ir dabar mes tuim baznytine santuoka arba ta zymuji antspauda pase - virvelem riesu neberaisiojam, bet juk tai tik isorines detales...
Ka noriu pasakyt: as uz baznycias ir uz antspaudus. Ne del kaimyno, mamos ar Visuomenes, o tiesiog todel, kad tai naturalu.


Atsakyti
Cia labai grazi interpretacija. Faktiskai viskas banaliau. Kol nebuvo turto, nebuvo ka paveldeti nereikejo santuokos, santuoka gi buvo garantas, kad peveldetojas tures tevo genus, o moteris uz tai turejo uznugari ir garantija, del ateities. Todel ir iki siolei gaji mintis, kad santuoka kuriama del vaiku.

Siai dienai, santuokos krize istiko, kad moterys tapo emancipuotos. Nera priklausomos nuo vyru malones, igavo teises i moksla, profesija, sekmingai konkuruoja su vyrais, gali kontroliuoti nestuma, vadinasi, planuoti savarankiskai savo gyvenima. Isivyravo lygiaveciu partneriu santykiai, kuriems jau nebereikia grieztu santuokos remu. Zmones savo santykius grindzia pasitikejimu, nenoredami saikstyti save priesaikom, kurios nera laimingos santuokos garantas.
Atsakyti
Del emancipacijos - prisiminkim matriarchato bendruomenes;)

O kad santuoka - turto apsaugos garantas, taip, zinoma, to irgi yra, bet vistik manau, kad tai instinktyvu. Jeigu ten kokia meskene kasa urva savo busimiems meskeniukams, tai nemanau, kad jin tuo metu galvoja apie nekilnojamojo turto draudimo aktualijas ar kaip iregistruoti bendra urva su meskenu-ji instintkyviai kuiciasi isekodama saugumo sau ir savo vaikams.

O kadangi zmogus ne meskenas, tai jam dar galioja ir toks dalykas, kaip dvasinis saugumas, ir IMHO, santuoka tai suteikia. Nesvarbu, kad moteriske dirba ir uzdirba tiek pat ar daugiau nei jos vyriskis, ar kad "antspaudas pase" realiai is tiesu nieko nekeicia - tai keicia vidine savijauta, vidini suvokima ir zinojima, kur tiksliai esi ir kur eini.nia?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LadyMellon @ 2010 02 01, 00:41)
Del emancipacijos - prisiminkim matriarchato bendruomenes;)
....................................
kur tiksliai esi ir kur eini.nia?smile.gif


Idomios sasajos, bet ar daug gyvunu pasaulyje yra monogamisku poru? Ta pati meskene iskasusi urava ir isvedusi savo palikuonis, sekanciais metais gali poruotis su kitu meskenu. Jie kasa urvus, suka lizdus, poruojasi tam, kad tik reprodukcine funkcija atlikti. Kai prapuola to butinybe jie gyvena atskirai. susitinka tik rujos metu, pratesti gimine. Gyvunu pasaulis yra linkes i poligaminius santykius, monogaminiai santykiai yra, bet sudaro labai maza procenta. Jei patiryneti bezdziones, tai ju tarpe vyraja poligamija, o jos yra musu artimiausi giminaiciai, jei remsimes zologija ir mastysime jusu uzduotais kriterijais.

Na jei zinote matriarchata vadinasi priezastis kodel jis atsirado ir kodel inyko. Su siuolaikine emancipacija ji negalime prilyginti.

Na matot tam, kad suvokciau, kas as esu, kur esu, ir kodel esu, man nereikia sanuokos saitu. Nes as esu asmenybe, bet ne priedelis prie santuokos. Matot, esu siek tiek netipiskas variantas, nes esu patyrusi abi busenas, buvau uz to paties vyro istekejusi ir siuo metu, daugiau kaip 15 metu, gyvenu su tuo paciu vyru kartu, be oficialiu saitu. Mane kaip asmenybe santuoka niekaip neitakoja. Santuoka yra tik visuomeninis-popierinis statusas. Nes man gyvenant su vyru rupi dvasiniai saitai, ko popierius, santuokos statusas negarantuoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 01 vasario 2010 - 10:08
QUOTE(Moonte @ 2010 02 01, 11:03)
Na matot tam, kad suvokciau, kas as esu, kur esu, ir kodel esu, man nereikia sanuokos saitu. Nes as esu asmenybe, bet ne priedelis prie santuokos. Matot, esu siek tiek netipiskas variantas, nes esu patyrusi abi busenas, buvau uz to paties vyro istekejusi ir siuo metu, daugiau kaip 15 metu, gyvenu su tuo paciu vyru kartu, be oficialiu saitu. Mane kaip asmenybe santuoka niekaip neitakoja.


Moonte, jūs turbūt tas variantas apie kurį man nuolat aiškina mano draugas. Jo kolega susituokė ir išsiskyrė po kiek laiko, paskui susiėjo vėl kartu gyventi ir dabar abu laimingi gyvena jau 15 metų (jei neklystu). Tai to paveiktas (aišku, kad ne tik dėl to, bet..) jis aiškina, kad susituokę žmonės nelaimingi. smile.gif
Ir gal santuoka jums irgi buvo taip blogai, kad tik išsiskyrę supratot kas ta laimė būti kartu ir pan.

Atsakyti
QUOTE(laisla @ 2010 02 01, 14:48)
Moonte, jūs turbūt tas variantas apie kurį man nuolat aiškina mano draugas. Jo kolega susituokė ir išsiskyrė po kiek laiko, paskui susiėjo vėl kartu gyventi ir dabar abu laimingi gyvena jau 15 metų (jei neklystu). Tai to paveiktas (aišku, kad ne tik dėl to, bet..) jis aiškina, kad susituokę žmonės nelaimingi.  smile.gif
Ir gal santuoka jums irgi buvo taip blogai, kad tik išsiskyrę supratot kas ta laimė būti kartu ir pan.



Nieko panasasu, tik nejauciu poreikio isnaujo teketi, bet gerbiu kitu poreiki, jei jie ji turi. Nemanau, kad santuoka yra saugiklis, ar garantija, tai tik tradicija is dalies testinumas. Pati santuoka nesuteikia garantiju, kad busite joje laimingi, kaip ir gyvenimas kartu susimetus. Jei yra tokios mintys, tai tik iliuzija. TArpusavio santykius formuoja ne statusas, o patys zmones. Savo veiksmais jie stiprina saitus, o ne statusas juos. Todel ir rasau, kad zmones vertintu situacija blaiviai, na zinoma, grazu siek tiek mitologizuoti tuos santykius, bet manau, zmones turi daugiau demesi skirti dvasiniams dalykams, o ne tariamiems, pavirsutiniams, kosmetiniams aspektams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 01 vasario 2010 - 17:03
QUOTE(Balta balta @ 2010 01 31, 17:04)
Taip, bet jūs susižadėję, kalbat apie vestuves, net turit nustatę tam tikrą laiką, kada "kai pradėsim galvoti apie vaikus". Taigi, esmė, kad jūs žinote vienas kito požiūrį ir esat tikri dėl tikslų. Problema atisaranda, kai vienas santykius mato kaip "beveik vestuves, kitas gi laiko save laisvu. Ir nėra jokio sutarimo, kas bus ateity, nes vienas bijo "stumti, pasirodyt desperatišku", kitas gi nejaučia reikalo, nes santykiai vis tiek nerimti.

na kai nesutampa poziuriai tai taip, tada kyla problemos. Nezinau ar gyvenciau su tokiu vyru kuris pasakytu, kad man nereikia jokios santuokos ir t.t. turbut tada su juo ateities nesieciau, nes taip grubiai tariant, kam svaistyti laika ir pvz po 5 metu reikes likti vienai ir vel kurti ateities planus nuo pradziu
Atsakyti