Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

Kada jūsų vaikai priėmė ar priims komuniją? Kada, manot, geriausia?
Vakar mama sakė, kad geriausia pirmokus antrokus leist prie pirmos komunijos, susitarus kartu su klasės tėvais dėl norinčių taip pat leisti prie komunijos (vaikams drąsiau bus, aš irgi su pusbriku kartu ėjau wink.gif ), parinkt tikybos, o ne etikos pamokėles, kad paruoštų, išmokytų poterius, ką apie tai žinot, ką manot unsure.gif , aš šioj srity žalia blink.gif
Ko ten dar reikia, kokių atributų, kokios tradicijo ir t.t, kas patarsit ???
Atsakyti
Kiek as zinau dabar dazniausiai mokykloje vaikucius prie pirmos komunijos ruosia. Bent jau mano seses abu vaikai taip buvo paruosti ir ejo kartu su visa klase.
Atsakyti
Kadangi dukra mokėsi klasėje kur dėstoma etika, tai pasiruošimu pirmąjai komunijai teko užsiimti patiems. Nuo vasario mėnesio eidavo kas antrą šeštadienį į užsiėmimus bažnyčioje. Grupėse daugiausia buvo 8-11 metų vaikai.
Atsakyti
na kiek as zinau, yra trys keliai priimti pirmaja komunija smile.gif pirmasis - padedant tikybos mokytojai, kuri ruosia vaikucius pati, antrasis - nuejus i baznycia paklausti ar siuo metu neruosiami vaikai pirmajai komunijai (siuo atveju dazniausiai tai daro vienuoles ar patys kunigai), ir treciasis - patiems ruosti vaika, o po to nuejus pas kuniga paklausti kada butu galima priimti pirmaja komunija, kunigas paklausinetu truputi ir pasakytu kada galima smile.gif taciau treciasis variantas ne visada galimas, tai pruiklauso nuo baznycios kunigo smile.gif
Atsakyti
Lengvute, manau, kad pirmokui ankstoka eiti pirmos komunijos, daugiausiai eina trečiokai- ketvirtokai... Geriausia sužinosi nuėjus į savo bažnyčią, nes dabar jau retai kur vaikus moko mokykloje, nors tikybos pamokos ir yra, bet bent Vilniuj reikalauja lankyti spec. paruošimą prie bažnyčios, nežinau kaip Klaipėdoj g.gif
Atsakyti
na siauliuose viskas priklauso nuo kunigo smile.gif vieni sako kad butina lankyti spec. uzsiemimus, kiti, kad ne smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Cikadele @ 2004 06 11, 17:19)
na kiek as zinau, kai vaika krikstija yra vieni krikstateviai, o priimant pirmaja komunija yra jau kiti tik komunijos tevai, ta prasme noriu pasakyt, kad tai yra du skirtingi dalykai...

Krikštijant sūnų, kunigas pakvietė krikšto tėvus ir toliau būti mūsų sūnaus dvasiniais tėveliais- komunijos ir t.t. Tai mes kunigo ir klausysim...
Atsakyti
QUOTE (milabra @ 2004 09 17, 23:24)
Ir iš viso, per mano pačios komuniją nedalyvavo krikštatėviai, jokių dovanų nebuvo. Nors tikrai labai mane mylėjo, visada domėjosi ir rūpinosi. Bet pas mus komunija yra tik tos šeimos šventė. Viskuo rūpinasi tėvai. O jei krikštatėviai dar turi ir komunijai vaiką aprengti, ar ne per sunki finansinė našta tada?
Kai mano pačios krikšto dukra ėjo prie komunijos, aš sužinojau jau po visko, nuotraukas tik parodė smile.gif


keisti paprociai - juk cia rikstateviu pareiga yra aiskinti vaikui apie tikejima, rupintis jo tolimesniu dvasiniu ugdymu, buti jame geriausiais padejejais tevams.

Prie komunijos mane ruose mane krikstamote - tiksliau pasakius mus abu su pusbroliu ruose kunigas, bet visa tai vyko krikstamotes iniciatyva. ir suknele jinai ma pasiuvo.
Atsakyti
QUOTE (Silvute @ 2004 09 20, 12:41)
keisti paprociai - juk cia rikstateviu pareiga yra aiskinti vaikui apie tikejima, rupintis jo tolimesniu dvasiniu ugdymu, buti jame geriausiais padejejais tevams.

SILVUTE, kitokie papročiai - nebūtinai vadinti juos keistais. Čia jau prasideda nesantaikos žiebimas.
Atsakyti
Visiškai pritariu Silvutei. Krikšto tėvai turi atlikti pagrindinį vaidmenį vaiko religiniame ugdyme (suprantama, kad ne nebūtinai "davatkiškai")). Kurioms teko krikštyti vaikelius gerai prisiminkite į kokius klausimus atsakinėjote kunigui per krikšto sakramentą. Mūsų katalikiškas tikėjimas pakankamai konservatoriškas, tad jame tradicijos ir papročiai per daug nesikeičia, gal šiek tiek modernėja. Tiesiog krikštatėvius reiktų rinktis ne simbolinius vienai dienai (bet ir ne iš finansinės naudos), o šiek tiek ir į ateitį numatyti, kad atėjus pirmajai komunijai jie būtų jei ne iniciatoriai, tai nors pagrindiniai svečiai.
Atsakyti
Sveikos mamos,
Pasidalinkit patyrimu apie pirmaja komunija..Kaip buvo organizuojama ta svente, po kiek pinigu reikejo surinkti, kokia dovana pirko baznyciai, kur rasti rubu siai sventei ir t.t.Musu svente bus geguzes pradzioje, itariu , kad gali buti salta su plonom suknytem... blink.gif
Atsakyti
taip, ir man aktuali tema del mergaiciu rubeliu.
Pries pora metu sunus ejo pirmos komunijos, nors nebuvo rupesciu del rubu. Su tevais sutareme, kad baznyciai aukojome kas kiek galejo nuo 10Lt., uz surinkta suma uzpirkome sv.misias uz vaikus ir ju artimuosius ta diena susirinkusius i svente. Po sv. misiu foto ir vaziavome sventiniu pietu. Kadangi musu ceremonija vyko 1 birzelio, oras buvo geras, tai vaziavome i Belmonta. Siais metais dar nieko nenutareme. Dabar didziausias rupestis-drabuziai. Ar verta siutis suknele, ar nuomotis. Mamos pasidalykite patirtimi biggrin.gif
Atsakyti