Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

As kai priemiau pirmaja komunija, tai mano suknele buvo isnuomota. Labai grazi buvo smile.gif Nuomojom lygtaisalona "Diana" seskineje.
Manau, kad tikrai daug geriau yra nuomoti, nugu pirkti, ar siutis, nes nuomojantis yra didesnis pasirinkimas, negu perkant. Be to tos sukneles greiciausiai niekada nebeprireiks ir ji tik ir tunos spintoje, kurioje mergaitei augamt reikes vis daudiau vietos drabuziams cool.gif O jei ir reikes kokiai giminaitei, tai gali buti, kad ji jau nores kitokios...
Atsakyti
Kadangi mano mergaitės pametinukės, tai abi Pirmosios Komunijos ėjo kartu. Mes stengiamės joms padaryti tikrą šventę. Išnuomavau labai gražias sukneles, žvakutes papuošiau gyvomis gėlėmis, plaukus(jos abi ilgakasės) sutvarkė iš ryto kirpykloje, šukuosenose taip pat buvo gyvų gėlyčių ir rūtelių.Atrodė kaip princesės. Nuotaiką sugadino bažnyčioje tėvų neišsiauklėjimas, kurie bet kokia kaina nori užlipti ant altoriaus ir atsistoję priešais filmuoti ar paveiksluoti savo vaikus.Bažnyčioje žmonių buvo daug, vaikų apie 80, todėl buvo didžiulė grūstis ir be galo tvanku ir kai kunigas padūmijo, mano dukrai pasidarė bloga, todėl keleta kartų teko išvesti iš bažnyčios. Aišku, aš manau, kad čia galėjo dvasininkai labiau pasistengti ir kažkaip tą vaikų sustatymą organizuoti. Bet po to važiavom su seneliais ir krikšto tėvais į kavinę, aplankėm gražiausią miesto katedrą. Buvau užsakiusi fotoatelje, tai fotografas tikrai pasistengė ir padarė tikrai liuksiškas nuotraukas, vieną net išsididinau.O prie viso to abi mergaitės vakare mums pastatė vaidinimą ir pasipuošę tom pačiom suknelėm suvaidino. Mes, aišku, nufilmavom. Jokių dovanų bažnyčiai nepirkom.O visa šventė kainavo apie 500lt.( su rūbais).
Atsakyti
Tai gal cia tik Vilniuje tokios mados, kad reikia pirkti baznyciai dovana...Musiskiai ir dar kitos klases ruosiasi pirkti sintezatoriu baznyciai....Nu kazkaip keistai man tai atrodo.
Atsakyti
QUOTE(mergina @ 2005 03 11, 11:17)
Tai gal cia tik Vilniuje tokios mados, kad reikia pirkti baznyciai dovana...Musiskiai ir dar kitos klases ruosiasi pirkti sintezatoriu baznyciai....Nu kazkaip keistai man tai atrodo.


Cia, manau ne tiek Vilniuje paplitusi mada, bet kazkokios mamos ar tevo ismetama ideja: tipo pernai pirko tokia dovana, tai mums reikia pasirodyti dar geriau doh.gif . As manau pilnai uztenka susimesti uz sv.misias.
Siaip mes priklausome vienai parapijai, bet vaikus prie pirmos komunijos leidziu mokytis i kita, nes mums priklausancioje ivesta tokia "tvarka", kad vaikas nuo rugsejo men. iki birzelio turi eiti 1xper savaite i pamoka ir sekmadieniais butinai i misias. Tai gi esi "priristas" visus mokslo metus, jokio lasivo savaitgalio. Plius beprotiski mokesciai, brangiu dovanu pirkimas ir t.t. As manau, kad baznycia tokiu budu tik atstumia vaikus ir tevus nuo saves. Kazkaip nesinori vaiko "perspausti", juk ir taip mokyklose nelengvos mokymosi programos, o cia dar ir savaitgaliais negali pailseti. Butu sunkiau, jei gyventume nedideliame mieste, kur yra vienintele parapija, bet Vilniuje tikrai yra pasirinkimas.
Atsakyti
QUOTE(mergina @ 2005 03 10, 10:29)
Sveikos mamos,
kur rasti rubu  siai sventei ir t.t.Musu svente bus geguzes pradzioje, itariu , kad gali buti salta su plonom suknytem... blink.gif




Dėl oro tai gegužė dar taip toli, kad spręsti bus šalta tai tikrai negalima. O suknelių, jeigu Kaune, galima išsinuomoti bazėje, geltonam pastate, 3 salėj, vaikiškų prekių skyriuje. Šiuo metu nežinau ar yra, bet kai sezonas, tai visada būna. Ir kainos normalios 30-70 lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LinaBoo: 15 kovo 2005 - 16:20
QUOTE(MILVA @ 2005 03 11, 12:36)
Cia, manau ne tiek Vilniuje paplitusi mada, bet kazkokios mamos ar tevo ismetama ideja: tipo pernai pirko tokia dovana, tai mums reikia pasirodyti dar geriau  doh.gif . As manau pilnai uztenka susimesti uz sv.misias.


Mums tai kunigas tiesiai sviesiai, per tevu susirinkima, pasake, kad susimestume antispazinties budeles(ar kaip ji ten vadinasi) verysad.gif Prieš metus vaiku tevai surinko ant pastatomo kryžiaus(nezinau ar auksinis)

Suknele as jau radau issinuomuot, ilgom rankovem, tikrai su tais orais dar neaisku g.gif mes eisim geguzes 29. Buvo pasirinkimas ar su albom (baltom ilgom kaip kunigu sukniom)
ar su puosniomis suknelemis eit, tai aisku, visos mergaites uz puosnias biggrin.gif

Ir dar del vaiku filmavimo ir fotografavimo, tai cia lazda su dviem galais.
Kunigas ispejo, kad isrinktume viena zmogu su videokamera, kita su foto. Bet maciau kaimynes mergaites (ejo pries metus) nuotraukas, pasieme tik 2, ir tai vienoje veido nesimato, o kitoje veidas susilieja su salia esancio berniuko veidu, tai kita savaitgali nuvežė vaika i Ausros vartu baznycia ir sociai prifotkino graziu nuotrauku rolleyes.gif
Atsakyti
Pinigėlių kainuos. O dėl suknelės-tai ten, kur nuomuosit suknelę, ir skraisčių įvaurių dydžių būna. Paklauskit ir užsirezervuokit, jei kartais šalta būtų.
Visi bažnyčios papuošimai, išlaidos priklauso nuo jūsų klasės tėvų, t.y. kiek jie mokės viską suorganizuoti. Dėl dovanų bažnyčiai pasitarkit su religijos mokytoja. Dėl dovanėlių vaikams turit tartis tarp tėvų. O kai puošit bažnyčią, tai labai patariu gražiais kaspinais atskirti vaikus nuo visų kitų giminaičių, svečių. Ir atrodys gražiai, ir vaikams nebus taip tvanku. Patikėk, ir šalčiausią dieną, kai bažnyčioje prisirenka daug žmonių, pasidaro labai tvanku. O kai vaikai bus atskirti, jiems bus geriau, niekas jų nestumdys, nelips ant galvos, ir vaikai mažiau alpinės. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ariella @ 2005 03 16, 13:34)
Mums tai kunigas tiesiai sviesiai, per tevu susirinkima, pasake, kad susimestume antispazinties budeles(ar kaip ji ten vadinasi) verysad.gif  Prieš metus vaiku tevai surinko ant pastatomo kryžiaus(nezinau ar auksinis)

Suknele as jau radau issinuomuot, ilgom rankovem, tikrai su tais orais dar neaisku g.gif mes eisim geguzes 29. Buvo pasirinkimas ar su albom (baltom ilgom kaip kunigu sukniom)
ar su puosniomis suknelemis eit, tai aisku, visos mergaites uz puosnias biggrin.gif 

Ir dar del vaiku filmavimo ir fotografavimo, tai cia lazda su dviem galais.
Kunigas ispejo, kad isrinktume viena zmogu su videokamera, kita su foto. Bet maciau kaimynes mergaites (ejo pries metus) nuotraukas, pasieme tik 2, ir tai vienoje veido nesimato, o kitoje veidas susilieja su salia esancio berniuko veidu, tai kita savaitgali nuvežė vaika i Ausros vartu baznycia ir sociai prifotkino graziu nuotrauku rolleyes.gif

Ariella, ar tik ne apie Pilaites baznycia cia rasai?
Atsakyti
QUOTE(MILVA @ 2005 03 17, 18:16)
Ariella, ar tik ne apie Pilaites baznycia cia rasai?



Ne, apie N.Vilnios, 4u.gif
ir pas jus ta pati situacija? blink.gif

Man atrodo ir cia (Lietuvoj) greit pasikartos tas pats, kaip ir Lenkijoj,
kai kunigai patys atbaido zmones savo reikalavimais, tegu paskui nesiskundzia,
kad neturi is ko gyvent g.gif
Nes Lenkojoj, dabar i baznycia vaiksto tik senukai. Mano sveciai buvo labai nustebinti, kad cia tiek zmoniu baznycioj lankosi.

O mano drauge pasakojo, kad pas juos maza eit i religijos pamokas mokykloje, dar turi lankyt kazkoki bureli, kad prileistu prie pirmosios komunijos verysad.gif
Gerai, kai vaikas laisvas po pamoku, t.y. nelanko jokiu bureliu, gali ir vaiksciot, o jei lanko, pvz. kokia muzikos mokykla, tai ka turi krist negyvai? verysad.gif cry.gif
Atsakyti
O aš maniau, kad apie Jeruzalės bažnyčią parašė Milva.
Labai jau Vilniaus kunigai jaunimą nori prievartą pritraukti. Man rodos, bus atvirkščiai.
Mes komuniją priėmėm irgi ne savo parapijoj ir tuo esam labai patenkinti - nebuvo jokios prievartos, o žinių gavo taip pat nemažiau.
Aš tik už nuomojamą suknelę - mes ją nuomojomės iš Dianos Šeškinėje - labai graži buvo. Savo dukrytę paverčiau tikra princese - ilgus plaukus kirpykoje labai gražiai sušukavo. Žodžiu, buvom visi labai patenkinti.
Atsakyti
As rasiau apie Pilaites baznycia. Sunu leidau i Zveryno baznycia, dabar ir dukra ten pat. Esu labai patenkinta ir vaiku paruosimu, ir neperdetom rinkliavom. As taip pat manau, kad per didelis vaiku pertempimas siais reikalais dazniausiai atsigrezia pries baznycia. Tai geriau to truputi, vaikams suprantama kalba ir jokios prievartos. Zveryne per vaiku sv. misias yra aiskinama misiu esme ir prasme. Kai leidau sunu pati suzinojau daug nauju dalyku, nes musu niekas to nemoke: klaupiesi, nes bobutes klaupiasi ir visa kita darai is paskos. O ir pats mokymosi terminas 3-4 men., tai ne visi mokslo metai.
Si sestadieni as jau uzsakiau dukrai suknele, l.grazia thumbup.gif . Su visais priedais kainuos 150Lt., savo reikia tureti tik batelius ir pedkelnes. Nezinau gal kazkur yra ir pigiau, bet manau, kad visai padoriai sumokejau. biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos noriu issipasakoti kaip sventem savo vaiku pirma komunija.
Mano abu vaikai ejo prie pirmos komunijos ne Lietuvoje ir ne lietuviskoje baznycioje tai as stebejausi kaip nuostabiai galima suorganizuoti vaikams svente. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif O mano drauge leido savo mergaite taip pat ne Lietuvoje bet i lietuviska baznycia tai gailejosi. Ji sake tos nezmoniskos rinklevos ir ta kova kas didesne dovana nupirks, sausakimsa baznycia ir t.t.
Mano dukra turejo 10 pamokeliu ir 10 misiu butinai sudalyvauti per mokslo metus. Tai tikrai nera daug ir nesijaucia didelio rupescio tevams.Tevai pries kelis menesius turejo issirinkti vaiko pirmos komunijos data g.gif nes kunigas didele grupe vaiku padalino i 4 dalis ir kiekviena sekmadieni eidavo po viena grupele. Tokiu budu isvenge didelio antpludzio. Baznycia, suolai buvo puosemi is suaukotu lesu jokio vargo tevams.
Per pacia svente filmuoti leido tik is balkono kur vargonai stovi fotogtafas buvo uzsakytas vienas visiems. Kiekvienai seimai ir giminei rezervavo po baznytini suola. Krastuose ties centriniu praejimu sedejo vaikai kurie eina prie komunijos. Daug metu lankomes toje pacioje baznycioje nemaciau ne vieno vaiko kuriam pasidaro bloga ir kad tevai isvestu is baznycios per vaiko svente.
Po sv misiu zakristijoje paruostas stalas vaikam ir tevam su muzika sokiais ir t.t.
O visas tas kainavo pagal savo kisene kas kiek norejo tas tiek dave.
Siulyciau jeigu jusu grupelese renkami tevu komitetai tai duokit panasiu pasiulymu ir surenkit nuostabe svente vaikams ir sau kartu.
Turiu savo dukros pirmos komunijos suknele gal nevisai lietuviskai madai tinka bet galeciau parduoti jei idomu rasykit i a.z.
Atsakyti