Įkraunama...
Įkraunama...

Mėgstančioms kiną II

QUOTE(balta @ 2010 06 06, 00:25)
ir nelaisvėje jam gimstantis scenarijus "didžiajam gyvenimo filmui".



Susiradau dabar tą interviu ir pažiūrėjau. Netiksliai straipsny buvo pasakyta "laisvėje jam gimstantis scenarijus "didžiajam gyvenimo filmui". Jis turėjo galvoje, jog tie visi įvykiai (kalėjimas) jam atrodantys kaip jo gyvenimo filmas.
Kadangi jie nepatikėjo, jog jis jokio filmo nekuria, jam buvo tada pagrasinta, kad bus susidorota ir su jo šeima. Todėl jis pradėjo bado streiką.
Atsakyti
Naktis, tai kol kas tik pasižymiu, kad perskaičiau. Bet žinai ką, branginu pažintį su tavim, balta smile.gif)
Atsakyti
QUOTE(Savūnė @ 2010 06 06, 02:57)
Naktis, tai kol kas tik pasižymiu, kad perskaičiau. Bet žinai ką, branginu pažintį su tavim, balta smile.gif)



Savūne friends.gif, juk žinai, apie tave galiu pasakyt tik tą patį drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2010 06 06, 01:25)
Delfine, sveika prisijungusi  4u.gif .
Neišsigąsk, kad čia ne kasdien kalbamės. Poros mėnesių pertraukos čia įprastos

Hilou smile.gif Aisku ax.gif
QUOTE(Savūnė @ 2010 01 31, 00:32)
Kad net negaliu suformuluoti kuo. Skaičiau; kaip ir žinau, kad tikslas buvo atskleisti prefašistinę atmosferą, aplinkybes ir sąlygas, tai, kur jis galėjo atsirast ir atsirado. Vis dėlto man žiūrint atrodė tik kad jis demostruoja savo meistriškumą sukurti tam tikro laikotarpio autentiką. Kodėl „detektyvinės“ mįslės lieka be atsakymų, irgi man neaišku. Tas paslaptingumas turi savo kainą – atstumia.

Apie Hanekes "Das Weisse Band" /"Baltasis Kaspinas" as irgi turiu tokia nepasitenkinimo busena. Tiek daug giriamas tas filmas, o man toookio ispudzio nepaliko. To "puikaus" filmo ispudzio... Atkurta autentika, pateikta daug misliu. Pasakojama per mokytoja, kurio darbo kaip tikrojo mokytojo, nelabai ir matosi...
Citata apie filma: "Maža vieta tiesiog pulsuoja baime, neapykanta ir gėda, maišoma su morale. Ir vyrų požiūris į moteris bei vaikus – abi šios grupės tevertos žiaurumo ir paniekos. Geismas čia – šlykštus ir gėdingas, taigi ir moterys – suteptos, nes skatina blogas mintis. O ir vaikai, kad ir ką bedarytų, yra nuodėmingi.<....> Ką tik matytame kaime, kupiname paslėptos neapykantos, žiaurumo ir paslapčių, auga nauja karta. Ta karta, kuri taps viskuo nusivylusios Vokietijos piliečiais, kurie savo ruožtu taps kone gyvuliškai žiauriais naciais. Juk ir žiaurumas turi savo istoriją."
Na, bet man tiesiog logiskai nesusiveda galai - naciai buvo ziaurus zydams ir tiems, kam skelbe kara, t.y. priesams; savo moteris ir vaikus - jie mylejo ir garbino. Bent jau kitu akivaizdoje. Taigi mazo kaimelio istorijos neparodo naciu gimimo. Si dalis man labai pritempta. Man tos istorijos parodo ivairiu nuostatu absurdiskuma. Tokio kaip parodyta auklejimo zala. Beje, tik dalyje filmo, kai savo vaikus nubaudzia pastorius, ir pamatome, kad kazkas, nuzudydamas kanarele berods, nubaudzia pati pastoriu… Jo vaikai taip padare? Dukte? Del ko nebandomas analizuoti vieno individo charakteris, o per paskirus miglotus epizodus einama link labai jau abejotinu apibendrinimu? Man ten visi veikejai liko tokie neisbaigti… Ir istorija – be pabaigos… Nesakau, kad butinas detalus paaiskinimas, taciau bevelyciau pamatyti, kas ir del ko dare tas nieksybes (nors viena isbaigta epizoda), ir pati prieiti prie isvadu, nei isgirsti – kad va taip gime fasizmas… ax.gif
Atsakyti
QUOTE(marakeš @ 2010 04 02, 23:47)
balta, tą pati galima internete, imdb.com daryti. sugrupuoti, kokius filmus matei, norėtum pamatyti, patiko, nepatiko. bent jau taip buvo prieš porą metų smile.gif


Nežinau, nežinau, man kažkodėl nepatinka tas imdb puslapis tam reikalui. Užeinu ten tik informacijos.
O štai mano mažoji programėlė jau virš 60 bigsmile.gif filmų šiais metais užregistravo (ir dar kelis pamiršo). Neblogai aš čia prispoksojau biggrin.gif

QUOTE(Savūnė @ 2010 04 04, 19:49)

Ir dar pastebėjau, kad paskutiniu metu labai spekuliuojama Tarantino vardu. Apie „Zero II“ girdėjau, kad neva Tarantino stiliaus. Apie „Blogus namus“ pristatyme tas pats. Ir dabar skaitau, kad kažkoks kroatų režisierius iš konkursinės programos irgi neva „tarantinas“. Na okei, Zero montažas turbūt išties nusižiūrėtas nuo Tarantino. Bet ką tie kiti du turi bendro? Lenkas bent jau –  schmoll.gif


Dar šių metų pradžioj netyčia pažiūrėjau "Zero". Ir man, beje, iškart į galvą šovė ta pati mintis - matosi, kad režisieriui laabai patinka Tarantino.
"Blogus namus" jau tuoj tuoj žiūrėsiu.

QUOTE(Delfine @ 2010 06 01, 21:01)
O man filmas patiko. Beje butent sis filmas pelne Kino pavasario 2010 ziurovu simpatijas. Taip, lengvo sentimentalumo ten yra. Ir mintis nuspejama. Taciau pati tradicija ir su ja susijes gedos jausmas pamazu peraugantis i pagarbos jausma pristatyta labai vaizdziai ir estetiskai. Beje, puiki melodija violoncele...


Noreciau paziureti ispanu 'Yo tambien' ("As taip pat"), bet niekur nerandu subtitru angliskai ar rusiskai (lietuviskai tai turbut net nera ko tiketis). Kazkaip ispanu tiek dar nemoku, kad galeciau be vertimo filmus ziureti... Gal kas inmestuax.gif


* Pritarčiau drinks_cheers.gif .
Metų filmu tikrai nerinkčiau, bet visai neblogas, žiūrėtinas filmas.

** Turbūt teks laukti, kol torentuose atsiras. Ir garsiai čia sušukti.


Hanekes vis dar nepažiūrėjau. Dėl to, kad jūs man numušėt ūpą lotuliukas.gif .
Atsakyti


Labiausiai man patinka atrasti puikų filmą ar knygą visai to nesitikint. Taip dabar man nutiko su ispanų filmu Los lunes al sol (vokiškai vadinosi "Pirmadieniais saulėje"), rež. Fernando León de Aranoa.
Kadangi jau baisiai seniai tą filmą buvau įsirašius, tai man kažkodėl "susišvietė", kad čia bus koks nors italų neorealizmo filmas. Ir kaip nustebau, kai ekrane išvydau Javer Bardemą bigsmile.gif thumbup.gif . Pasirodo, tai 2002 metų filmas. Jis pasakoja apie penkis draugus - kolegas, tapusius bedarbiais uždarius laivų statyklą, kurioje jie dirbo. Nors tema ir niūri, pakankamai ir tragiškų momentų, tačiau visas filmas "šviečia": įdomiais veikėjų charakteriais, draugystės idėja, humoru, komiškomis situacijomis (nenuplasnojant į banalias sceneles ir juokelius) - žodžiu, tikra atgaiva tarp viso televizinio šlamšto (tą filmą per televiziją ir sužvejojau).
Scena iš filmo:
Kartą Santa, pagrindinis herojus, norėdamas bent kiek užsidirbti pinigų, sutinka pabūti aukle ir nori prieš miegą paskaityti vaikui knygelę. Į rankas jam patenka žinoma istorija apie skruzdėlę ir žiogą. Jis pradeda skaityti, bet skruzdei pradėjus moralizuot, kad dirbt reikia, o ne prašinėti, sviedžia knygą į šoną. Kokia neteisybė!

Dabar man norisi pažiūrėti ir to paties režisieriaus "Princeses". Jei anas filmas buvo toks stipriai vyriškas, įdomu, kaip jam pavyko susidoroti su "moteriškėmis".
Atsakyti
QUOTE(Delfine @ 2010 06 01, 21:01)

Noreciau paziureti ispanu 'Yo tambien' ("As taip pat"), bet niekur nerandu subtitru angliskai ar rusiskai (lietuviskai tai turbut net nera ko tiketis). Kazkaip ispanu tiek dar nemoku, kad galeciau be vertimo filmus ziureti... Gal kas inmestuax.gif



Tai gal čia - http://www.allsubs.o.../Yo Tambien en/
Atsakyti
'Yo tambien' ("As taip pat")
jau pamatėt gal?
žiūrėjau, bet net nežinau ar man patiko. įsimintiniausias dalykas iš to filmo, kad dauneliai patys vaidina. o daugiau... taip, jie irgi žmonės, nori gyventi kaip normalūs, nori mylėti ir t.t. bet po filmo man liko klausimas "nu ir..?". turiu mažą antipatiją ispanų filmams, gal dėlto jis manęs ir nesujaudino taip labai (kritikai ir ašaras vos sulaikė pasirodo, o jums ar sunku jas laikyt buvo? bigsmile.gif ) nors pagrindinė aktorė sužavėjo, visai negraži moteris, bet į ją žiūrėt buvo labai malonu, retas atvejis.
Atsakyti
QUOTE(sleepy hat @ 2010 06 20, 22:45)
'Yo tambien' ("As taip pat")
jau pamatėt gal?
žiūrėjau, bet net nežinau ar man patiko. įsimintiniausias dalykas iš to filmo, kad dauneliai patys vaidina. o daugiau... taip, jie irgi žmonės, nori gyventi kaip normalūs, nori mylėti ir t.t. bet po filmo man liko klausimas "nu ir..?". turiu mažą antipatiją ispanų filmams, gal dėlto jis manęs ir nesujaudino taip labai (kritikai ir ašaras vos sulaikė pasirodo, o jums ar sunku jas laikyt buvo?  bigsmile.gif  ) nors pagrindinė aktorė sužavėjo, visai negraži moteris, bet į ją žiūrėt buvo labai malonu, retas atvejis.


Aš dar nemačiau.
O kas ten su tais ispanų filmais netvarkoj? Kažkaip man sunku įsivaizduoti, kad visi be išimties filmai nepatinka g.gif . Gal tik kokie konkretūs režisieriai antipatiški? Ar tautos mentalitetas ne prie širdies? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2010 06 16, 21:55)
Hanekes vis dar nepažiūrėjau. Dėl to, kad jūs man numušėt ūpą  lotuliukas.gif .

Na, juk kiti - labai giria... ax.gif Upui pakelti - autentika ten atkurta labai puikiai. biggrin.gif
Idomu tai, kad nekurie pamate paraleles su graiku filmu "Kynodontas" / "Iltinis dantis" / "Dogtoooth" (2009). Nes irgi apie iskreipta vaiku auklejima. Kadangi pati to "Danties" nemaciau, tai tegaliu pritarti tuo, kad Haneke tikrai parode iskreipto auklejimo pavyzdzius ir pasekmes. Taciau tai pateike subtiliai. Vis tik palikdamas erdves interpretacijoms. Leisdamas paciam ziurovui isivaizduoti baisuma, o ne tiesmukai rodydamas ji pirstu... rolleyes.gif
QUOTE(balta @ 2010 06 16, 23:26)
Labiausiai man patinka atrasti puikų filmą ar knygą visai to nesitikint. Taip dabar man nutiko su ispanų filmu Los lunes al sol (vokiškai vadinosi "Pirmadieniais saulėje"), rež. Fernando León de Aranoa.
Kadangi jau baisiai seniai tą filmą buvau įsirašius, tai man kažkodėl "susišvietė", kad čia bus koks nors italų neorealizmo filmas. Ir kaip nustebau, kai ekrane išvydau Javer Bardemą  bigsmile.gif  thumbup.gif . Pasirodo, tai 2002 metų filmas. Jis pasakoja apie penkis draugus - kolegas, tapusius bedarbiais uždarius laivų statyklą, kurioje jie dirbo. Nors tema ir niūri, pakankamai ir tragiškų momentų, tačiau visas filmas "šviečia": įdomiais veikėjų charakteriais, draugystės idėja, humoru, komiškomis situacijomis (nenuplasnojant į banalias sceneles ir juokelius) - žodžiu, tikra atgaiva tarp viso televizinio šlamšto (tą filmą per televiziją ir sužvejojau). 
Scena iš filmo:
Kartą Santa, pagrindinis herojus, norėdamas bent kiek užsidirbti pinigų, sutinka pabūti aukle ir nori prieš miegą paskaityti vaikui knygelę. Į rankas jam patenka žinoma istorija apie skruzdėlę ir žiogą. Jis pradeda skaityti, bet skruzdei pradėjus moralizuot, kad dirbt reikia, o ne prašinėti, sviedžia knygą į šoną. Kokia neteisybė!
Dabar man norisi pažiūrėti ir to paties režisieriaus "Princeses". Jei anas filmas buvo toks stipriai vyriškas, įdomu, kaip jam pavyko susidoroti su "moteriškėmis".

Turejau tokia mintele paziureti kada nors si filma. Man jis buvo istriges tuo, kad 2002 konkuravo su Pedro Almodovaro "Hable con ella", kad butu pasiulytas "Oskarams" nuo Ispanijos. Ir ispanu kino gildija (ar kaip ten ta organizacija vadinasi) pasirinko si filma, taip pirma karta nustumdama Pedro. O Pedro su savo "Hable.." vis tik nurove Oskara, ne kaip Best Foreign Film, bet kaip Best Writing, Original Screenplay. Beje, ir pats Pedro kaip rezisierius buvo nominuotas uz si filma Oskarui, nors negavo tuokart statuleles... ax.gif O sis filmas - liko be apdovanojimu... Turiu omeny - be apdovanojimu USA. Nes gimtojoje Ispanijoje jis nurove net 5 Goya (ispanu Oskaro ekvivalentas). Geriausias filmas, rezisierius ir aktorius bei antraplanis aktorius, netgi geriausia newcomer aktore...
Buvo labai idomu - kuo Javier Bardem taip suzavejo? Del ko socialines tematikos filmas nurunge viena geriausiai vertinamu Pedro Almodovar filmu?
Tai po jusu rekomendacijos vis tik susiradau ir pasiziurejau, va!
Rodoma tema - dabar krizes metu gana aktuali. Ir tikrai tokia vyriska. Tikrai idomu buvo stebeti, kaip gi vyrai "tvarkosi" su problemomis. Kaip stengiasi islikti isdidziais... Ta scena su lempa - tokia tipiska. biggrin.gif Labiausiai sujaudino scena, kai vyras savo "Undinei" pasakoja, ir ji su uzklotu uzdengia jau prikrauta rankine... Na, moka tie ispanai pavirpinti siela, tikrai moka... ax.gif
O Bardemas labai nustebino savo ... storumu. Toks perdem vyriskas, patrauklus vien savo iskalba, charakteriu, bet ne stotu... Ir tai juk buvo pries 8 metus. O as dar dabar stebejausi, kad gana liekna Penelope Cruz su tokiu nesportisku Javieru bendra kalba rado, kai iki tol draugavo su grazuoliuku Matthew McConaughey ar vis tik buvusiu tarp graziausiu ivardintu Tomu Cruise. Tai cia jis dabar suplonejo? Turbut taip reikia suprasti? blink.gif Gal gera Penelopes Cruz itaka? rolleyes.gif
Beje, dar susiradau filma su Bardemu "Before Night Falls" (2000) - bus proga patikrinti. mirksiukas.gif
QUOTE(balta @ 2010 06 20, 23:08)

Dekui. As irgi jau buvau radus ir nudziugus - bet per anksti. Cia subtitrai filmui "Yo soy sola" (2008). Del ko skirtingai uzvadintas - nesuprantu. Pirma syki taip - kito filmo titrai ir dar kelis kartus deti... Dabar reikia isiminti idejusio nick'a, nes bloga kopija gali pasklisti per visas subtitru saugyklas... ax.gif
QUOTE(sleepy hat @ 2010 06 20, 23:45)
'Yo tambien' ("As taip pat")
jau pamatėt gal?
žiūrėjau, bet net nežinau ar man patiko. įsimintiniausias dalykas iš to filmo, kad dauneliai patys vaidina. o daugiau... taip, jie irgi žmonės, nori gyventi kaip normalūs, nori mylėti ir t.t. bet po filmo man liko klausimas "nu ir..?". turiu mažą antipatiją ispanų filmams, gal dėlto jis manęs ir nesujaudino taip labai (kritikai ir ašaras vos sulaikė pasirodo, o jums ar sunku jas laikyt buvo?  bigsmile.gif  ) nors pagrindinė aktorė sužavėjo, visai negraži moteris, bet į ją žiūrėt buvo labai malonu, retas atvejis.

Nea dar... Beje, panasus jausmas "nu ir ..?" buvo perskaicius filmo aprasyma ir sprendziant, ar ziureti ji per "Kino Pavasari". Takart pasirinkau neziureti... ax.gif
O Lola Dueñas uz si filma gavo savo antraja Goya. Esu ja maciusi dar trijuose filmuose. Pirmoji jos Goya buvo vaidmuo filme "Mar Adentro" (2004). Del to idomu ir yra - ar verta buvo ir si karta?
Beje, labai ryskiai matesi skirtumas moteriskume ir grozyje, kai ji vaidino viename filme su Penelope Cruz... ax.gif
O as ispanu filmais susizavejau. Visai neseniai. Pries kokius pusantru - dvejus metus.
Anksciau mazai zinojau ir tiesa pasakius net nesidomejau. Turejau nuostata Penelopes Cruz bei Pedro Almodovaro atzvilgiu, o kitu labai ir nezinojau. Antonio Banderas, palikes zmona ir susidejes su Melanie Griffith - man irgi sudare nuostata...
Taciau netycia paziurejau "Te Doy Mis Ojos" (2003) / "Pasiimk mano akis" - ir pradejau dometis. biggrin.gif Dabar jau esu maciusi gana daug ir ivairiu ispanisku filmu (ir kai rezisuoja ispanai, ir kai ispanai vaidina)...
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2010 06 20, 23:34)
O kas ten su tais ispanų filmais netvarkoj? Kažkaip man sunku įsivaizduoti, kad visi be išimties filmai nepatinka  g.gif . Gal tik kokie konkretūs režisieriai antipatiški? Ar tautos mentalitetas ne prie širdies?  unsure.gif

mane errrrrrzina jų temperamentas biggrin.gif myliu skandinavus, azijiečius. jie RODO, o ne pliurpia.. jų du žodžiai iškalbingesni už pietiečių dviejų šimtų žodžių tiradą. žaidžiu sau žaidimą per filmus kiek nereikšmingų sakinių galima būtų nukirpti bigsmile.gif bet žiūriu žiūriu aš juos vis tiek, tik nusiteikt reikia
Papildyta:
QUOTE(Delfine @ 2010 06 21, 19:15)
Nea dar... Beje, panasus jausmas "nu ir ..?" buvo perskaicius filmo aprasyma ir sprendziant, ar ziureti ji per "Kino Pavasari". Takart pasirinkau neziureti...  ax.gif
O Lola Dueñas uz si filma gavo savo antraja Goya. Esu ja maciusi dar trijuose filmuose. Pirmoji jos Goya buvo vaidmuo filme "Mar Adentro" (2004). Del to idomu ir yra - ar verta buvo ir si karta?
Beje, labai ryskiai matesi skirtumas moteriskume ir grozyje, kai ji vaidino viename filme su Penelope Cruz... ax.gif


ji turbūt rimčiausia priežastis žiūrėti tą filmą
Atsakyti
tokį labai labai gražų filmą žiūrėjau "Mary and Max". čia vienas iš tų kur cypauju visiems ausin, kad reikia jį pamatyti. nerealaus grožio animacija. istorija tokia naivi, miela, šilta, o kartu aštri, stipri. Puikiai pateiktos socialinės problemos, giliai, bet ne "piršto kišimu į žaizdą".
dar parekomenduosiu švedų detektyvą "The Girl with the Dragon Tattoo". nors šiaip detektyvų privengiu, bet šis užkabliavo kaip reikiant. meninės vertės gal nedaug, nežinau ar jos detektyvuose būna bigsmile.gif pasigrožėjau mergaite su drakonu
Atsakyti