Įkraunama...
Įkraunama...

Madagaskaro tarakonai

beskaitant man iškilo klausimas.... kur dedate perteklių? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2010 10 27, 19:31)
beskaitant man iškilo klausimas.... kur dedate perteklių?  blush2.gif



Tai kad Madagaskariečiai nesparčiai veisiasi, tat kol kas jų pas mus netiek daug gal apie 30 bus. Jei šie užaugę ims poruotis ir daugintis, tuomet gal ir bus daugoka biggrin.gif ... kaip minėjau, trys tarakoniukai iškeliavo į naujus namus - draugai nupirko. Jei matysiu kad ankšta - imsiu krauti skelbimus visa kur - gal kas susidomės ir norės įsigyti naują augintinį wub.gif . Arba teks merginas nuo berniukų atskirt lotuliukas.gif - turėsiu du terariumus lotuliukas.gif

Beje, papasakosiu vieną nuotykį... Tik atsiradus mažyliams ir jau kiek jiems ugtelėjus pamačiau vieną - baltut baltutėlį... Apsidžiaugiau - misliu - albinosas lotuliukas.gif ... paskui po kiek laiko jis dingo lotuliukas.gif ... dar po kiek laiko vėl žiūriu - albinosas lotuliukas.gif ... Kažkaip neįkirtau, kas čia vyksta, kol nepamačiau - iš savo odos besineriančio tarakono... pasirodo, jie kaip kokios gyvatės kas kiek laiko keičia visą odą - tuomet lieka baltut baltutėlis - kaip pienas. Tik dar neužmačiau, per kiek laiko toks baltukas vėl įgauna šokoladinę spalvą. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapelokė @ 2010 10 27, 19:09)
Tai kad Madagaskariečiai nesparčiai veisiasi, tat kol kas jų pas mus netiek daug gal apie 30 bus. Jei šie užaugę ims poruotis ir daugintis, tuomet gal ir bus daugoka  biggrin.gif ... kaip minėjau, trys tarakoniukai iškeliavo į naujus namus - draugai nupirko. Jei matysiu kad ankšta - imsiu krauti skelbimus visa kur - gal kas susidomės ir norės įsigyti naują augintinį  wub.gif . Arba teks merginas nuo berniukų atskirt  lotuliukas.gif  - turėsiu du terariumus  lotuliukas.gif

Beje, papasakosiu vieną nuotykį... Tik atsiradus mažyliams ir jau kiek jiems ugtelėjus pamačiau vieną - baltut baltutėlį... Apsidžiaugiau - misliu - albinosas  lotuliukas.gif ... paskui po kiek laiko jis dingo  lotuliukas.gif ... dar po kiek laiko vėl žiūriu - albinosas  lotuliukas.gif ... Kažkaip neįkirtau, kas čia vyksta, kol nepamačiau - iš savo odos besineriančio tarakono... pasirodo, jie kaip kokios gyvatės kas kiek laiko keičia visą odą - tuomet lieka baltut baltutėlis - kaip pienas. Tik dar neužmačiau, per kiek laiko toks baltukas vėl įgauna šokoladinę spalvą.  g.gif

Gal galėtum man parduot blush2.gif Nupirkčiau į geras rankas... liūdna seneliui vienam verysad.gif be to matyt tektų laikyt atskirai... ar jis mažylių nenugalabintų

kas dėl albinosų, ir man buvo, bet iš kitos pusės...
ateinu - guli tarakonas aukštyn kojom.... ***, karšta pasidarė, kojos linko - mIRĖ...... galvoju šakės, kaip reiks vaikui pasakyt...... jau vos ne su ašarom griebiau terariumą, ogi žiūriu iš kitos pusės ant šakos albinosiukas sėdi... daug didesnis, storesnis ir akyse ruduoja.... tik tada dašuto, kaip jie auga doh.gif

beja, kas gali pasakyt kur vilniuj įsigyt tų tarakoninių durpių
Atsakyti
QUOTE(Žuvanga @ 2010 11 04, 11:39)
Gal galėtum man parduot blush2.gif  Nupirkčiau į geras rankas... liūdna seneliui vienam verysad.gif  be to matyt tektų laikyt atskirai... ar jis mažylių nenugalabintų

kas dėl albinosų, ir man buvo, bet iš kitos pusės...
ateinu - guli tarakonas aukštyn kojom.... ***, karšta pasidarė, kojos linko - mIRĖ...... galvoju šakės, kaip reiks vaikui pasakyt...... jau vos ne su ašarom griebiau terariumą, ogi žiūriu iš kitos pusės ant šakos albinosiukas sėdi... daug didesnis, storesnis ir akyse ruduoja.... tik tada dašuto, kaip jie auga doh.gif

beja, kas gali pasakyt kur vilniuj įsigyt tų tarakoninių durpių


OK, nes maniškiams augant ant šakos jau ankšta darosi group.gif Brūkštelk AŽ
Aš tas durpes pirkau Pilaitės Pupoje esančioje egzotinių gyvūnų parduotuvėje Terra. Kiek pamenu jos nebuvo visai pigios, bet jos išsileiddžia su vandeniu ir jų daug - man vyras atskėlė gabalą - viso briketo vienam terariumui būtų per daug.
ir dar toje parduotuvėje mačiau sąmanų terariumams. Dabar galvoju - gal visai gražu būtų tos sąmanos? Arba vienam terariume įrengti durpių, sąmanos ir šakos kompoziciją... Priklausomai nuo vabalų migracijos vietų terariume vis keistųsi vaizdas thumbup.gif ... Daug kam nepatinka, bet man tai kaifas stebėti tuos didžiulius šokoladinius vabalus. O dar skaičiau, kad suaugę tarakonai kovoja tarpusavyje - tuomet girdėti šnypštimas. Maniškiai turbūt dar per maži kovoms, niekada dar nemačiau, kad peštūs.
O ar taviškis neskriaus mažesniųjų, net neįsivaizduoju. Reikia suleisti ir pastebėti, skriaus ar ne. Šiaip įkąsti, kiek suprantu, jie negali, tat labai ko blogo, manau, mažiukams nepadarytų. Patys didžiausi iš mažiukų pas mane jau per pusę suaugusio tarakono thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapelokė @ 2010 11 04, 23:11)
Brūkštelk AŽ

O dar skaičiau, kad suaugę tarakonai kovoja tarpusavyje - tuomet girdėti šnypštimas. Maniškiai turbūt dar per maži kovoms, niekada dar nemačiau, kad peštūs.

rašau wink.gif

dėl kovų - jo girdėjau, kad jie kovoja, ypač patinai su patinais. ir ūsus aplaužo vieni kitiem ir ttt - kova dėl patelių dėl teritorijos ir ttt
aš kai pirkau didelius jau, tai jie gyveno tarp patinų, tai maniškis su aplaužytais ūsiukais.
dėl šnypštimo, tai maniškis kai nenukankintas pabūna kelias dienas tai prisilieti paglostyt ir šnypščia juodai. bet mes kai beveik kasdien žaidžiam ir ant lovų duodam palakstyt tai kai pripranta prie nešiojimo ir lietimo tai nešnypščia. bet jau kai užšnypščia, tai girdisi iš toli, toks rodos ir tylus ir duslus bet skamba.... kažkoks įdomus garsas.
man irgi žiauriai patinka jį stebėt. savotiška terapija. ypač patinka stebėt kaip jis valgo. pvz kai duodu vynuogę ar kokio minkšto kivio - padedi šalia, kaip griebia laižyt ir kandžioja kandžioja, tokius plotelius apgraužia - faina labai. bet nesuprantu kaip jie pvz kopūstą atkanda, rodos gi vabalas, be dantų su tais dviem čiuptuviukais, bet graužia.... o į rankas - nekanda.
fantastiški gyviai iš tiesų.
taip pat sako jie lytį pasirenka pagal konkurenciją... todėl jei yra vienas stiprus patinas tai jis patinu ir liks, o kiti arba patelėm pavirs arba neatlaikę konkurencijos mirs....
Atsakyti
o geras - negirdėjau tokio dalyko...

Šiandien perskaičiau žinutę - kažkas ieško Madagaskaro tarakonų, kad vorams sušertų... doh.gif ...

Man kažkada kažkas buvo ir parašęs - atsakiau, kad aš tai tikrai neparduosiu... Madagaskarietis gali būt draugas, o ne maistas kažkam...

nes susidaro toks įspūdis, kad šie gyviai moka mąstyti... tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapelokė @ 2010 11 07, 20:07)
o geras - negirdėjau tokio dalyko...

Šiandien perskaičiau žinutę - kažkas ieško Madagaskaro tarakonų, kad vorams sušertų...  doh.gif ...

Man kažkada kažkas buvo ir parašęs - atsakiau, kad aš tai tikrai neparduosiu... Madagaskarietis gali būt draugas, o ne maistas kažkam...

nes susidaro toks įspūdis, kad šie gyviai moka mąstyti...  tongue.gif

nu joo doh.gif blink.gif vorams maitinti.......
nors kita vertus pvz žmonės žiurkes laiko o kai kas sušeria gyvatėm... yokia ta jau gamta....

o tarp kitko kažkur girdėjau kad jie yra labai labai švarūs ir protingi gyviia... reiktų pasidomėt..
Atsakyti
tarakonai švarūs ar žiurkės? blush2.gif

nežinau aš gyvenime mačiau vieną naminį tarakoną ir man to užteko ilgam, bet kažkaip vis ateinu paskaitinėt Jūsų temelę tai gal sakau ateis tas laikas kai prašysiu poros tarakoniukų biggrin.gif . kiek aš skaičiau tai tarakonų labai kietas chitininis kiautas ir sunkai virškinamas todėl retas duoda savo egzotiniams gyviams ax.gif
Atsakyti
Sveikos

visų pirma noriu padėkot Lapelokei už nuostabius tarakonus.
Gyvena kartu su 'seneliu', nesipyksta, bet vietos moka, tai įkurdinau didelėje maisto dėžėje, pridėjau laipiojimui skirtų atributų. Taip pat įmečiau kriauklę - vienas tarakonas joje surado savo migį. tik ūsai juda iš kriauklės ir kiek suprantu nieko ten daugiau neįleidžia. Čia ne tas didžiausias bet antras pagal dydį - toks mandras bičas. Tas didžiausias tai prie senelio vis prieina, o seneliui dzin - patelės nereik biggrin.gif
savaitgalį pirksim didelį terariumą su medžio šakom - eis į naujus namus biggrin.gif\\

meilli, čia mes apie tarakonų švarumą.... nesuprantu tų šėrėjų... na bet pvz kai kas augina svirplius pvz šiaip, o kai kas - voram šert.... šunis juk irgi auginam ir mėsa šeriam.... o mėsa ant medžių neauga...

visgi nuostabūs gyviai. man jie labai patinka.
Atsakyti
4u.gif Sveiki, Madagaskariečių augintojai 4u.gif

Kaip augat? Gal foto būtų galima pamatyt?

Mes tai puikiai - dienomis po šaka slepiasi, o vakarais visa šeimyna ant šakos sutupia ir ūsus kraipo thumbup.gif

Kažkur buvai skaičiusi, kad reikia šildyti lempa, bet maniškiai puikiai išgyvena kambario temperatūroje. Gal tik nebematyti mažulyčių - turbūt prie žemesnės temperatūros jie nesidaugina - bet ir gerai - ir taip vaikučių jau per 30 wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lapelokė: 02 sausio 2011 - 23:10
Sveiki 4u.gif
gal Kaune kas turi siu tarakonu?
Atsakyti
Labai gaila, kad aš jau nebeturiu... Dar prieš mėnesį pas mus augo 16 gražuolių... Persivežėm juos į kaimą ir - sumąsčiau palepint dobiliukais... Ir ką - ogi kone visi ėmė ir pakratė kojas verysad.gif ...

Liko vienas jauniklis patinėlis ir dar du mažėlesni tarakoniukai. Ko gera pačiai teks ieškotis patelės, jei norėsiu toliau juos auginti unsure.gif

Rytoj pasistengsiu nufotografuot, kokius naujus namus mūsų tarakoniukams įtaisėm biggrin.gif . Šiandien jau per tamsu...

Įdomu kaip auga tarakoniukai, suradę naujus namučius? Gal tie, kas iš mūsų įsigijo, galėtumėt parašyt, kaip sekasi?
Atsakyti