QUOTE(frankie @ 2010 03 21, 13:55)
Skaitinėju spa.lt ir radau tokį sakinį: "Literatūroje gausiai minimi atvejai, kuomet subręsta papildomų kiaušinėlių per "nevaisingas" dienas ir todėl ovuliacija įvyksta visiškai netikėtu ciklo metu."

"Kas gali naudotis kalendoriniu metodu?
Teoriškai - visos moterys, praktiškai - ne. Gali juo naudotis, jeigu: Jau 1- 1,5 m, kai tu tvarkingai žymi savo menstruacijų kalendorių ir tavo ciklas yra reguliarus."
Jei tarkime ciklas labai ilgas, jam visiškai nebūtina būti dar ir idealiai reguliariam, kad vadovaujantis kalendoriniu metodu būtų galima pasakyti, kiek dienų nuo ciklo pradžios yra nevaisingos (na aišku irgi tikimybiškai, bet tikimybė, kad ilgas ciklas staiga taps trumpu, vargu ar didesnė, nei tikimybė, kad ciklas "kaip laikrodukas" ims ir kokia diena kita pailgės/sutrumpės).