Įkraunama...
Įkraunama...

Etika ar tikyba..?

QUOTE(lillit @ 2010 09 23, 15:19)
Visiškai pritariu drinks_cheers.gif . Mes norėjom, kad mūsų vaikai turėtų nors šiokį tokį supratimą apie etišką elgesį, etiketą, estetiką,dorovės normas, tačiau...pirmos komunijos "reikaliukai". O poteriukus ir apie šventuosius yra papasakojusios bobutės, tai koks šios disciplinos tikslas? Dar suprasčiau,kad būtų mokomasi apie religiją aplamai, jos kilmę, raidą, reikšmę. Dabar mažuosius verčia kalti poterius, po vieną atsiskaitinėti prie lentos ir gąsdina,kad už blogus darbus nubaus dievulis. Juk anksčiau nebuvo mokyklose tikybos, o kažkaip visi priėjom Komunijos.  g.gif

Jokių poterių mokytis nereikia tik ,,tėve mūsų''.Pati žinau nes,pernai lankiau tikybą.
Atsakyti
QUOTE
Mes norėjom, kad mūsų vaikai turėtų nors šiokį tokį supratimą apie etišką elgesį, etiketą, estetiką,dorovės normas, tačiau...pirmos komunijos "reikaliukai".

o elgesys, etika, dorovė -- ar ne TĖVELIŲ pareiga išmokint?

o komunija ir kiti sakramentai yra tam, kad žmogus taptų krikščioniu, bažnyčios nariu. o jei jūs to nenorit -- tai vėl klausiu -- KAM jum komunija?
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 09 23, 17:23)
o elgesys, etika, dorovė -- ar ne TĖVELIŲ pareiga išmokint?

o komunija ir kiti sakramentai yra tam, kad žmogus taptų krikščioniu, bažnyčios nariu. o jei jūs to nenorit -- tai vėl klausiu -- KAM jum komunija?


Būtent tai ir bandau pasakyti drinks_cheers.gif
Atsakyti
Užsukau į šią temą norėdama papasakoti atvejį,kaip per prievartą yra brukama tikyba be galimybės pasirinkti. Tačiau susidūriau su vienašališka nuomone ir klausimu "kam jums". Neprivalau aiškintis "kam". Tikėjimas, tradicija, įsitikinimas, čia mūsų reikalas. Tačiau, kas tai bebūtų, neturi būti brukama priverstinai. Tokia mano nuomonė ir atleiskit, jei ji jums pasirodys nekrikščioniška.
Atsakyti
QUOTE(lillit @ 2010 09 23, 17:55)
Užsukau į šią temą norėdama papasakoti atvejį,kaip per prievartą yra brukama tikyba be galimybės pasirinkti. Tačiau susidūriau su vienašališka nuomone ir klausimu "kam jums". Neprivalau aiškintis "kam". Tikėjimas, tradicija, įsitikinimas, čia mūsų reikalas. Tačiau, kas tai bebūtų, neturi būti brukama priverstinai. Tokia mano nuomonė ir atleiskit, jei ji jums pasirodys nekrikščioniška.


Tikrai panašu,kad tema turėtų vadintis-Rinkimės tikybą lotuliukas.gif
Na užuojauta jums ,kad nėra galimybės pasirinkti-neįsivazduoju tokių dalykų šiais laikais.Kokiame čia mieste šitaip?Galbūt tuomet yra galimybė atsisakyti visai tikybos?
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2010 09 23, 18:06)
Tikrai panašu,kad tema turėtų vadintis-Rinkimės tikybą lotuliukas.gif
Na užuojauta jums ,kad nėra galimybės pasirinkti-neįsivazduoju tokių dalykų šiais laikais.Kokiame čia mieste šitaip?Galbūt tuomet yra galimybė atsisakyti visai tikybos?

Atsisakyti nenorim, kad vaikas nebūtų išskirtinis ir nesam nusistatę prieš tikėjimą, tik papiktino taikoma prievarta. O gyvenam mažame žemaitijos miestely, kur kunigai turi svarų žodį.
norėjom mokytis etikos, o sekmadieniais lankyti pamokėles bažnyčioj. O dabar ir tikybą mokytis, ir pamokėles reiks lankyti, nes jos prieš komuniją privalomos ir, berods, mokamos. Bent jau pernai tėveliai už pamokėlę turėjo "aukoti" po 10Lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lillit: 23 rugsėjo 2010 - 18:27
QUOTE(lillit @ 2010 09 23, 17:55)
Užsukau į šią temą norėdama papasakoti atvejį,kaip per prievartą yra brukama tikyba be galimybės pasirinkti. Tačiau susidūriau su vienašališka nuomone ir klausimu "kam jums". Neprivalau aiškintis "kam". Tikėjimas, tradicija, įsitikinimas, čia mūsų reikalas. Tačiau, kas tai bebūtų, neturi būti brukama priverstinai. Tokia mano nuomonė ir atleiskit, jei ji jums pasirodys nekrikščioniška.


Is tikro,man tai ziauru kai zmones persa savo nuomone doh.gif mano vyresnelis kai ejo pirmos komunijos,tai vienuoles tevus agitavo lankyti pamokeles kartu su vaikais,nes atseit ir taip mazai zmoniu lankosi baznycioj tai jiems reik kazkaip pritraukt doh.gif kazkoks absurdas,nors esu katalike tikinti,bet man nera prasmes ten kiekviena savaitgali eiti,as galiu ir mintyse pasimelst,kai man to reikia ir manau,kad jei zmogus nenores jo nieks neprivers biggrin.gif
Atsakyti
tai eikit ir skųskitės dėl netinkamo mokymo metodo rolleyes.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Abandon @ 2010 09 23, 18:59)
tai eikit ir skųskitės dėl netinkamo mokymo metodo rolleyes.gif  ax.gif

doh.gif smile.gif
Atsakyti
na ir užsipuolėt žmogų: kam, kam...
juk aiškiai parašė, kad rinktis iš esmės negalėjo - turėjo imti tą ką visa klasė nusprendė - nebuvo individualaus pasirinkimo galimybės.
o dabar vaikas turi klausyti apie dievulį sėdintį ant debesėlio su laistytuvu doh.gif bet jei iš tikrųjų pasakoja tokias pasakas, tai eičiau aiškintis su pedagogais, ar galima taip pasakoti mokykloje unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(lillit @ 2010 09 24, 08:28)

o kas jums blogai su šiuo patarimu? g.gif jei kažkas mokyklos veikloje ar pedagogo veikloje netenkina, skųskitės mokyklos administracijai.. Jei mokyklos administracija nenori klausyt ar kažko keist, skųskitės rajono švietimo skyriui.
Atsakyti
Kalba eina ne apie blogą pedagogo veiklą, o apie bažnyčios atstovo daromą spaudimą, kuris įtakoja daugelio tėvų pasirinkimą. Kodėl neįsiskaitot? Kam tada skųstis: popiežiui?
Atsakyti