Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 8 tema

Ir aš nesu didelė mikčiojimo specialistė. blush2.gif
Vis gi neleisčiau skubėti pasakot, nes nuo skubos stiprėja užsikirtimai, užsikirtimai nervina vaiką, tai atitraukia dėmesį nuo turinio, apie kalbos rišlumą nėr ko nė svajot... Tarsi užburtas ratas gaunasi.
Manau, reikėtų pertraukti vaiką, neakcentuojant užsikirtimų, pasakant kažką panašaus: "man įdomus tavo pasakojimas, turime daug laiko pokalbiui, aš užmiršau, ką tada sakei, gal gali dar kartą papasakot?" ir t.t. Galima įsiterpt į pasakojimą bereikšmiais žodeliais "taip taip", "kaip įdomu", "mat kaip?" ir t.t. Tai neblaško dėmesio, bet prilaiko tempą ir ritmą, o kartu paskatina pasakoti ir formuoja pageidaujamą kalbėjimo manierą.
Specialistai pataria nepertraukinėti ir nestabdyti mikčiojančio pašnekovo. Tačiau mes šiuo atveju kalbame apie vaiko mokymą, taisyklingos kalbos įgūdžių formavimą. Šis darbas neapsieina be nuolatinio žodžių, frazių kartojimo. mirksiukas.gif
Daug info yra čia: http://www.mikciojim...nr=15005&klb=lt
Papildyta:
QUOTE(Keli Mutu @ 2010 08 06, 10:13)
Rišliai kalbėti ir pasakoti sugeba tik jau ankstyvosios paauglystės sulaukę vaikai (maždaug nuo devynių metų).
***
Šešių metų vaikas dar neturi ir neprivalo gražiai ir rišliai kalbėti.
***
Ir nesvarbu, ką ''aiškina'' visokie ''pedagogai'' ar mūsų švietimo ir vaiko raidos sistema - kad vaikas privalo tą ar aną, o jei nesugeba - tai lenkiam per prievartą, dubasinam, kol išprotėja  mirksiukas.gif
Sugeba ir šešiamečiai, ir net keturmečiai. Deja, tokių nedaug. verysad.gif
***
Neprivalo, bet turėtų.
***
Tai yra labai svarbu, nes tik nuėjęs į mokyklą vaikas turi atsakinėti į klausimus, reikšti nuomonę vienu ar kitu klausimu ir t.t.
O jei nesugeba, nereikia "dubasint", reikia mokyti. Ramiai ir kantriai, kad vaikui stogas nenuvažiuotų.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2010 08 06, 10:28)


Pasikartosiu:
pasakoja greit, skuba--- stabdau nepertraukdama, nu kaip vyrą hihihi.gif , įsiterpiu gudriai. Žodžių netaisau.
Atskirai dirbame su tarimu, žodžiais ( ar geriau kasdien dirbti keliolika min tariant sunkesnius žodžius, ar taisyti nuolat, na mūsų atveju tikrai nuolat) tada ir taisau tarimą.
Ar kreipti dėmesį į pagalbinius žoelyčius : a, nu ir t.t. ( aš kol kas nekreipiu , nes ir logopedė nekreipė)
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2010 08 06, 11:28)

Papildyta:
Sugeba ir šešiamečiai, ir net keturmečiai. Deja, tokių nedaug.  verysad.gif
***
Neprivalo, bet turėtų.
***
O jei nesugeba, nereikia "dubasint", reikia mokyti. Ramiai ir kantriai, kad vaikui stogas nenuvažiuotų.


Klopedija, o kodėl prie užrašo, kad nedaug tai mokančių šešiamečių ir keturmečių pridėjote tokį liūdną veidelį???? Smagu, kai vaikas tai sugeba jau keturių. Bet kodėl tada visi kiti ''normalūs'' turi būti priskiriami prie probleminių ir jiems dedamas liūdesio ženklas? smile.gif Ir visgi aš savo stebėjimais priėjau išvadą, kad normalu yra tai, kas yra dauguma. O tais visais ''turėtų'', ''pageidautina'', ''privaloma'' yra tik pateisinama mūsų švietimo sistema, nes jei tu neatitinki jos reikalavimų, tau kala per galvą ir pasako ''reikia mokyti(s)''.

Kitaip gi nebūtų jokio atspirties taško ar pagrindo taip pasakyti ax.gif

Atsakyti
QUOTE(skruzdeda @ 2010 08 05, 22:52)
Norom nenorom ziurint i vis tamsesnius ir vesesnius vakarus reikia patiketi, kad ateina ruduo. Norejau patarimo, ypac is cia besilankanciu logopedziu.

Mano vaikinukas jau nuo rudens eis i paruosiamukus. Rudeni jam bus 6. Yra problemu su pasakojamaja kalba. Tikrai negaletu nuosekliai papasakoti pasakos, filmuko ar siaip kokiu ivykiu sekos. Tam, kad tai ivyktu, kas kelis sakinius reikia klausti, jo "o kas buvo paskui, o kaip ten buvo su...?.." Tada jis atsako ir pasakojima tesia. Kalbedamas vis dar neretai uzsikerta, tikriausiai ieskodamas atitinkamo zodzio formos arba galvodamas kaip uzbaigti sakini. Kalba (ypac svetimoje vietoje) jam vis dar reikalauja pastangu, vis dar neplaukia naturaliai. Ypac susijaudines negali normaliai pasakyti, tada labai uzsikerta. Cia neseniai buvo isreiksta mintis, jog kalba yra bendravimas. Tai bendravimas mano galva irgi dar toks siaip sau. Bandydamas uzmegsti kontakta su bendraamziais, paprastai giriasi "ziurek, koki daikta as turiu..." neretai pridedamas "o tu neturi..". Nors darzelyje lyg ir turi drauga, su kuriuo bendrauja, tai matyt vienaip ar kitaip jis idomus kazkam (labai tuo dziaugiuosi). Darzelyje eina pas logopede, bet ten pagalba minimali, nes jie daznai keliauja pas ja 3-se ar net 4-se, o kitu vaiku problemos yra tik sveplavimas. Tik jo vieno kalba neispletota. Logopede su jais dirba apie pusvalandi, o gal ir maziau, apie 20 minuciu.
Taigi tokia situacija pas mumis. Gal reiketu mums papildomai su logopedu kokiu tartis?


Maniskis irgi eis i paruosiamus. Skaito labai greitai ir noriai, bet kai paprasau papasakoti apie ka skaite, sako- nezinau. Tai pradejom pasakoti ne visa pasaka o dalimis, o jau po to apibendrindavome viska. Rezultatas yra.
Atsakyti
Maniskis skaito geriau, bet vis tiek dar doh.gif o, kad suprastu, ka skaito, tenka po sakini nagrineti, nes kitaip, kaip automatas ir nieko nepamena, ka skaite verysad.gif
cia nauji namuciai
http://www.supermama...howtopic=625285
Atsakyti
QUOTE(Skambanti tyla @ 2010 08 06, 10:42)
Pasikartosiu:
pasakoja greit, skuba--- stabdau nepertraukdama, nu kaip vyrą  hihihi.gif , įsiterpiu gudriai. Žodžių netaisau.
Atskirai dirbame su tarimu, žodžiais ( ar geriau kasdien dirbti keliolika min tariant sunkesnius žodžius, ar taisyti nuolat, na mūsų atveju tikrai nuolat) tada ir taisau tarimą.
Ar kreipti dėmesį į pagalbinius žoelyčius : a, nu ir t.t. ( aš kol kas nekreipiu , nes ir logopedė nekreipė)
Viską gerai darote. 4u.gif

QUOTE(Keli Mutu @ 2010 08 06, 11:01)
Klopedija, o kodėl prie užrašo, kad nedaug tai mokančių šešiamečių ir keturmečių pridėjote tokį liūdną veidelį????
Na, žodeliui "deja" labai tinka liūdnas veidelis.
Suprantu Jūsų nepasitenkinimą, pripažįstu, kad vaikams kartelė labai aukštai iškelta. Bet mūsų tokia švietimo sistema ir prie jos turime taikytis. O kas nenori, gali ir nesitaikyti - specialusis ugdymas neprivalomas.
Atsakyti
Man atrodo yra gi gaires nuo...iki ka vaikas turetu sugebeti pagal amziu. Maniske dabar ziuriu turbut traukia i virsutine dali reikalavimu, nes jau kokius 15 zodziu moka ir naudoja juos su situacijomis, o dar tik metai ir 2 men. bijau net dziaugtis doh.gif sunus irgi daug zodziu mokejo, ale derinimas kazkaip pats neatejo doh.gif uz tai sunaus fizinis isilavinimas buvo labai stiprus, o maze taip pamazu neskuba..gal, kad mergaite g.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2010 08 06, 11:38)
Man atrodo yra gi gaires nuo...iki
Yra. Ir tų ribų paisoma.
O dėl vaiko "pritempimo" iki tų ribų - kitas klausimas. Vaikas mokomas ne to, kas pagal amžių jam priklausytų, o to, ką pagal jo galimybes jis jau gali išmokti.
Atsakyti
dekui uz atsakymus. Man tai rodosi, jog nekeliu vaikui per dideliu reikalavimu, bet siek tiek bijausi, kad gali buti mokykloje per sunku. Gi ten praso vaiku atpasakoti tekstukus, ar ne? Tik delto. Kaip jau minejo, vat vaikai ir skaito. Maniskiui tai iki skaitymo toli dar, bet sito tai jau tikrai dar neprivalo. Buvo pradejes mokytis, bet paskui pamate, jog sunku ir nebenorejo. Nepadejo net lego. Tai ir neverciu dar.
Tarp kitko, jeigu garsiai skaitau as net dabar nevisada galiu nuosekliai prisiminti, ka skaiciau. Butinai turiu skaityt tyliai sau. Kur jau kalbeti apie maza vaika.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2010 08 06, 12:31)
Suprantu Jūsų nepasitenkinimą, pripažįstu, kad vaikams kartelė labai aukštai iškelta. Bet mūsų tokia švietimo sistema ir prie jos turime taikytis. O kas nenori, gali ir nesitaikyti - specialusis ugdymas neprivalomas.


Va būtent tą ir noriu pasakyti - kartelė per aukšta, taikytis esam priversti, bet tikrai neverta dėl to per daug jaudintis ir perlenkinėti lazdą smile.gif

Vaikas mokomas, ko gali išmokti, bet tai nereiškia, kad jam turi puikiai sektis, ir dėl to tikrai neverta apgailestauti, nes tai normalus dalykas cool.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti