Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Kaciusss @ 2010 05 13, 14:27)
dekui labai uz issamia info 4u.gif  o kaip su ta temp pasikeitusia?jus nesat i tamsesne vieta ar kaip stengiates ta temp sumazinti? blush2.gif  kolkas pas mane stovi ant stalo ji,sviesos pakankamai bet ne per daug.Galvoju ramybes periodu tempt i miegamaji,bet pas mus jis tamsokas blush2.gif kazi ar gerai butu? g.gif


Ramybės periodu dendrobiui reikia šviesios vietos. Nieko čia neišrasit...ramybės periodui nešti į vėsiausią kambarį (koridorių) ant palangės. Vasarą čia geriausiai tinka šiaurinė pusė 4u.gif
Atsakyti
Sveikos. Iskilo tokia beda, gavau dovanu miltonopsi(ar kaip ten jis skaitosi) po poros dienu ziedai paliko suglebe, bijau kad nenumirtu unsure.gif su phaleonopsiais susitvarkau puikiai, o cia nespejau dar nej nagu prikisti unsure.gif dar nelaisciau, nes atrodo kad dar pilnai dregnos saknys yra, pastaciau vazoneli ant lekstutes, o ja atkelusi pastebejau kad ant lekstutes yra museliuku tokiu maziuku, tai gal saknys yra papuvusios? kaip gelbeti man savo grazuole, patarkit merginos 4u.gif
Atsakyti
Sveikos panelės. nežinau ar labai čia į temą, bet gal padėsite:) Įsigyjau iš forumietės orchidariumą, šiaip viskas labai gerai, bet vis nori musytės atsirast orchidariume? Ar kam nors taip nebuvo? Kaip kovojot? Aš tai turiu tokį purškaliuką nuo visokių tokių gėles puolančių, bet jis tinkamas naudot patalpoj, žodžiu nelabai kenksmingas. Tai jų apmažėja bet vėl atsiranda. O kokiu labai brudu ir gėlyčių purkšt nesinori ir patiems kvėpuot. 4u.gif ačiū
Atsakyti
neišdžiūsta viduje vazono substratas, per didelė drėgmė, purškalas nepadės, turi sutvarkyti ištraukiamą ventiliaciją ir bandyk perlieti actara.
Šiaip palauk, gal dar bus kokių minčių pas kitas augintojas.
Atsakyti
Ačiū. Palauksiu minčių, jei ką nusipirksiu ir actaros, nors fui brūdas ji
Atsakyti
As turiu du phaleonopsius, dvi katlejas, dendrobium ir miltassia. Gal galit pasakyt ar galeciau jas vasarai isnesti i kiema? As gyvenu ne Lietuvoj, bet tokia pati klimatine zona kaip Lietuvoj... Zinau, kad jos nemegsta zemiau +10C, bet gal visgi joms patiktu kieme?
Labai aciu uz atsakymus.
Atsakyti
QUOTE(lasvegiete @ 2010 05 15, 17:56)
As turiu du phaleonopsius, dvi katlejas, dendrobium ir miltassia. Gal galit pasakyt ar galeciau jas vasarai isnesti i kiema?


neškit visas, išskyrus phalaenopsis
Atsakyti
As tai bijau, kad man kas "nenukosetu" kieme.
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

reik patarimuko ax.gif

sumasciau ir ikisau vasarai cimbidi i lysve ax.gif dabar mastau gal negerai padariau g.gif

gal kuri kokiu patarimu negailetu smile.gif
Papildyta:
QUOTE(zuzla @ 2010 05 15, 19:22)
neškit visas, išskyrus phalaenopsis



o kodel ju negalima i lauka g.gif

ech istustetu palanges, kaimynus geriau matyciau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pentarda @ 2010 05 16, 18:37)
sumasciau ir ikisau vasarai cimbidi i lysve ax.gif dabar mastau gal negerai padariau g.gif

o kodel ju negalima i lauka  g.gif


todėl, kad cimbidžiai nemėgsta dažnų persodinimų ir gali nežydėti, kai grąžinsi jį rudenį atgal į vazoną

todėl, kad jie šilumamėgiai, o kiek tų šiltų dienelių/naktelių pas mus vasarą?
Atsakyti
Pentarda, dabar ilgai lauksi žiedų, nžn kiek teisybės, bet rašo, kad po persodinimo cimbidžiai gali net du-tris metus nežydėti blink.gif
Bet čia ne blogiausia, blogiau, kad pas mus LT lyja ir lyja, gali šaknys supūti unsure.gif

Phalaenopsių nieks į lauką neneša ir vėl dėl tos mano minėtos priežasties, nespėtum valyti lietaus vandenį iš lapų skrotelių, ir šiaip jie turi normaliai pradžiūti, nes jautrios šaknys. Įstiklintam balkone, prašom, tik ne saulėkaitoje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lark: 16 gegužės 2010 - 20:25
Sveikutes. Gal gas gali man padeti, nesuprantu kas gelytei darosi. Gavau dovanu mamos proga. Buvo ir saknys sveikos ir lapai, o paskui pradejo apatiniai lapai greitai geltonuoti, atpjovau, ziuriu tiesiog ant akiu ir paskutiniai genda. blink.gif Turbut jau sakes mano gelytei, o tokia grazi. verysad.gif
(turiu nemazai orchideju, bet toks atvejis pirma karta)
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti