Įkraunama...
Įkraunama...

Apsiprekinimo sąrašas

Grange, kiek kartu per diena namuose valgote?

100 eur per menesi - tai cia 3 eur/d. 2-zmonems g.gif Man atrodo labai mazai, todel pakamantinesiu blush2.gif ka valgote... Man tokios sumos daznai ir 1-ai savaitei neuztenka (esame 3-yse, vaikas pietus dazniausiai valgo mokykloje). Kaip renkiesi produktus - perki pigiausius, ar ieskai optimalaus kainos ir kokybes santykio? Man labai idomu, nes ir as ne LT, kainos, manau, turetu buti panasios.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 10 02, 00:06)
Grange, kiek kartu per diena namuose valgote?

100 eur per menesi - tai cia 3 eur/d. 2-zmonems  g.gif Man atrodo labai mazai, todel pakamantinesiu  blush2.gif ka valgote... Man tokios sumos daznai ir 1-ai savaitei neuztenka (esame 3-yse, vaikas pietus dazniausiai valgo mokykloje). Kaip renkiesi produktus - perki pigiausius, ar ieskai optimalaus kainos ir kokybes santykio? Man labai idomu, nes ir as ne LT, kainos, manau, turetu buti panasios.

mes keturiese (2 suauge, 2vaikai) per menesi pravalgom uz 300 svaru, stiprieji gerimai neiskaiciuoti, valgom tik namie, sunui menesiui iuzkandziai darzelyje kainuoja 9svarus 4u.gif pieno, varskes, kefyro neperkam, bet atitinkama kaina sumokam uz vaikams skirtus pieno produktus (sunus alergiskas, tai kainos attinkamos), atsisakyt nieko neatsisakem, kiekiu nesumazinom, bet isleidziam kiek ir dviese, nes atidziau sudetis emem skaityt, apsipirkinet lenku parduotuven tik ivairesniu kruopu, atidziau emem sekt kg ar litro kaina, pasirodo daznai maza pakuote apsimoka pirkt rolleyes.gif grybu, uogieniu prisiruosem, vaistiniu arbatu irgi truputi pati ax.gif
esam paskaiciave kas butu jei butu biggrin.gif netektu darbo, minimali pasalpa, santaupu nera, tai 38svarai butu reikalingi patenkint musu poreikius ir nenuskriaust alergiuko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 10 01, 23:06)
Grange, kiek kartu per diena namuose valgote?

100 eur per menesi - tai cia 3 eur/d. 2-zmonems  g.gif Man atrodo labai mazai, todel pakamantinesiu  blush2.gif ka valgote... Man tokios sumos daznai ir 1-ai savaitei neuztenka (esame 3-yse, vaikas pietus dazniausiai valgo mokykloje). Kaip renkiesi produktus - perki pigiausius, ar ieskai optimalaus kainos ir kokybes santykio? Man labai idomu, nes ir as ne LT, kainos, manau, turetu buti panasios.

Gali klausinėt smile.gif
gal reiktų paminėt, kad gyvenu Belgijoj.
Iš ties, reiktų paskaičiuot viską tiksliai, nes dabar tai čia preliminariai, nes kažkaip sunku suskaičiuot kiek iš ties tam mėn reikia. nes ir tokie miltai pvz. jei perku dabar (5 kg pakį) tai realiai aš naudosiu kaip min 3-4 mėn, nes nedažnai ką darau su miltais.

o šiaip, priklauso ką veikiam, kas kur būna, paprastai namie valgom pusryčius (sausi pusryčiai su pienu, arba sumuštiniai), jei aš namie nu tai tada vienas pagrindinis karštas, vakare ką nors lengviau, nu arba priešpiečiai lengviau ir tada vakarienė (tas lengviau, tai keptas/virtas kiaušinis, tuno salotos pvz. blyneliai, grikių košė, arba tiesiog jogurtas ir vaisiai).
b valgo pusryčius, daugiau kai grįžta tai taip pat kaip aš, vieną kart karštas, daugiau pagal situaciją. buvo dabar ypač šį mėn dienų,kad jis psastoviai išvykęs, tai valgydavo mieste, na tai į tą kainą aišku neįskaičiuoju, čia skaičavau, kai namie esam.
kas dėl pirkimų, tikrai neperku pigiausių produktų, tiesiog renkuos kas man priimtina. vaisių pas mus yra visada, na nebent jau pamiršau nupirkt, tai kitą dieną pirksiu - obuoliai, apelsinai, persikai, slyvos,kriaušės ar bananai.kartais viskas vienu metu, kartais pasirinktinai (bet obuoliai tai visada yra, mūsų mėgiamiausi). Jogurto ir visada bus šaldytuve, nes jei nespėji pavalgyt pusryčių,tai bent jogurto.
KAs dėl mėsos - valgom jautieną, avieną, vištieną. Kiaulienos laaaabai laaabai retai, ir tai tik mano iniaciatyva, kai faršui kokiam sumaišyt, nu ar kokie šonkauliukai, arba dar kas kas tinka į "meniu", bet tas būna iš ties labai retai (b nevalgo kiaulienos,tai ir aš pradėjau ne, o dabar jau ir atpratau).Vištiena ir būna retai, pagrinde jautiena.
Duoną,kai prisimenu, kepu pati, kitaip perkam kepykloj (1.85 eur), pirktos už-tenka 2-3 dienas, savos mažiau, nes mažesnė (ir skanesnė biggrin.gif ).
tokį sviestą naudoju tik kepimui kam, jei kada tepam ant duonos,tai tokį kaip margariną, minkštą, arba kokią philadelphia. ne dėl taupymo,bet nemėgstam.
iš daržovių - dažniausiai visada yra agurkas ir pomidorai, o paskiau jau kokie norai, paprika, brokolis, žirniai, pupelės, žalios salotos.
Iš kruopų - dažniausiai makaronai, ryžiai, grikiai, rečiau manai košei.
o dėl gaminimo, tai darau viską pati, tokių pusfabrikačių tai neperkam, nu nebent jei man nėra laiko arba sergu, arba pan. tai tada kokią picą pasiimam (bet čia būna gal kartą į kelis mėn.)na, kartą ar porą per mėn, (arba kaip kokia proga būna)išvažiuojam pavalgyt kitur (paprastai toks išvažiavimas atseina apie 30-35 eur už abu,su maistu, gėrimais). Gaminu dažniausiai dviems dienoms, taip paprasčiau, nereikia sukt galvos kitą kart, o ką darau,tai čia jau įvairiai - plovas, spageti,kotletai,kugelis,kepsniukai,žuvį retai valgom (b nemėgsta, tai ir aš nedarau sau), bet kartą į mėn. tai tenka nu ir t.t.
mėsą dažniausiai važiuoju pirkt į turgų, žymiai pigiau, ir garantuotai šviežia (pvz. jautienos kg parduotuvėj 9.50 turguj 5-5.50 eur. tai jau nuo vieno kg iš kart žymus skirtumas, perku 2 kg. faršas ir poarduotuvėj 8 (jautienos),ten už 3.5 gaunu, nu ir viskas žymiai pigiau, tai nusiperku taip po 2 kg jautienos, faršo, kokią porą vištienos krūtinėlių,avienos kelis gabaliukus, dažniausiai po tokių pirkimų su daržovėm,vaisiai, grįžtu išleidus apie 50 eur. ir viskas į šaldiklį, tai bent 1.5 mėn, o kartais ir du išeina, kad nereikia važiuot nei į parduotuvę nei kur kitur pirkt mėsos, o ir tuo pačiu metu sakykim bulvių, morkų, svogūnų, užtenka bent mėn, na morkas dažnai valgom,tai tas dažnai perku,bet šiaip, kitko užtenka ilgiau.
vanduo visada perkamas, paprastas-gazuotas, pienas irgi.
nu o kas daugiau tai nežinau g.gif
nu negaliu pasakyt kad mes labai taupom, nu tikrai taip nėr,dėl to ir sakau kad norėtus dar pataupyt ant ko nors.
nes nepaminėjau, bet visokių nereikalingų u-žkandžių tai ir būna,sausainiai, pvz. pyragus kartais namie darau, jei yra poreikis, ar svečių būna, vasarą ledai. O šiaip tokie riešutai, džiovinti vaisiai dažnai perkami.
Sultis ir geriam, ne natūralias, bet iš butelių(pakių), kur ne tiek daug tos sintetikos, bet ne 100 proc. nat. kartais Tropicana, kur ten tai man atrodo 100 proc. (ar bent jau taip jaučias biggrin.gif ).
na daugiau kaip ir viskas.
kaip sakiau, sunku paskiačiuot tiksliau, nes ne kasdien einu į pard. pirkt ko nors, o ir perkant, kad ir tokia mėsa, ar ryžiai, makaronai, tai dažniausiai per mėn jų ir nesunaudoji.
Atsakyti
QUOTE(laurin22 @ 2010 10 01, 23:53)
esam paskaiciave kas butu jei butu  biggrin.gif  netektu darbo, minimali pasalpa, santaupu nera, tai 38svarai butu reikalingi patenkint musu poreikius ir nenuskriaust alergiuko  4u.gif

Oho, 38 svarai - labai nedaug. Bet cia turbut be vaisiu, tik patys butiniausi maisto produktai?

QUOTE(grange @ 2010 10 02, 07:08)

Aciu labai, Grange, kad nepatingejai taip detaliai viska aprasyti. Labai nustebino mesos kainos - palyginti su prancuziskomis, jos labai zemos (o as maniau, kad kainu atzvilgiu BE galima lyginti su FR). Saldumynu perkame, bet ne pacius brangiausius, todel jiems isleidziama suma yra labai menka lyginant su kitu produktu kainomis.
Mes labai daug isleidziame vaisiams ir darzovems, ypatingai siuo metu laiku. Vynuogiu kg kainuoja nuo 2.3 eur, obuoliai - nuo 1.8 eur. Sulciu perku retai, tavo minimos Tropicana kainuoja min 2.5 eur, ir mano paaugliui 1l uztektu nepilnai dienai. O kai ju nera, tai ir nereikia, tada dar paprasciau vaisiu isiulyti.
Kruopu neturiu kur nusipirkti, tai valgau lietuviskas (atsiveztas ar atveztas). Ir valgau viena, nes mano vyrija jas brokija. Duona perkame, bet ji kainuoja 0.75 eur, ir daznai antra diena jos pirkti nereikia.
Is to, ka parasei, manau, kad 100 eur/ 2 zmonem gali uztekti tuo atveju, kai reikia pasispausti. Bet gyvenant per daug nesukant galvos, tiek tikrai neuzteks, ir net i 150 eru gali buti sudetinga itilpti. Nors... As vis paskaitau viena prancuziska foruma, kur moterys irgi dalijasi visokiomis pinigu taupymo paslaptimis. Tai buvo viena mergina studente, kuri parase, kad jai ir jos kompanjonui maistui uztenka 20 eur per savaite (bet ten zmones daugiau ir negali skirti). Tai jos pietu pav.: ryziu pokas + 1 zuvies pirstelis + 1 obuolys, ir pan. Ji "isdave" visas paslaptis, kuriame prekybcentryje pigiausi ryziai ir pan. biggrin.gif O siaip tai 4-iu asmenu taupanciai seimai 400 eur skirti maistui yra normalu (anot tame forume dalyvaujanciu merginu). Bet irgi apsipirkinejama discounteriuose, viska gaminant namuose (jokiu picu misiniu, nekalbant apie jau paruostus teslos pagrindus picoms ar pyragams).
Vienok, gaila, kad neskaiciuoji, kiek tiksliai iseina maistui 4u.gif Man butu labai idomu pasinagrineti pagal maisto grupes.
Siaip tai labai sauniai tvarkaisi, keleta tavo ideju ketinu sau prisitaikyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pireja: 02 spalio 2010 - 17:58
QUOTE(grange @ 2010 10 02, 08:08)

QUOTE(Pireja @ 2010 10 02, 18:56)

Skaitau ir baltai pavydžiu - koks LT vis dėlto brangus maistas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 10 02, 17:56)
Aciu labai, Grange, kad nepatingejai taip detaliai viska aprasyti. Labai nustebino mesos kainos - palyginti su prancuziskomis, jos labai zemos (o as maniau, kad kainu atzvilgiu BE galima lyginti su FR).

Mes labai daug isleidziame vaisiams ir darzovems, ypatingai siuo metu laiku. Vynuogiu kg kainuoja nuo 2.3 eur, obuoliai - nuo 1.8 eur. Sulciu perku retai, tavo minimos Tropicana kainuoja min 2.5 eur, ir mano paaugliui 1l uztektu nepilnai dienai. O kai ju nera, tai ir nereikia, tada dar paprasciau vaisiu isiulyti.


Is to, ka parasei, manau, kad 100 eur/ 2 zmonem gali uztekti tuo atveju, kai reikia pasispausti.

šiaip man patinka skaičiuot tokius dalykus, ir aš mėgėja taupyt, ir akcijų auka, kaip sakant biggrin.gif (neveltui ekonimiką baigiau biggrin.gif ).

dėl Fr na, aš ir galvojau, kad turėtų būti panašu, bet žinai, pragyvenimas skirias, tai ir kainos skirias.
Aišku, gal yra parduotuvėse kitose ir kitaip kainos, bet aš perku arba Carrefour (man atrodo kad ir FR tas tinklas yra), arba turguj, kaip minėjau. Kitiems yra šlykštu pirkt turguj, nu man tai pvz nieko tokio nėra, nes tikrai žinau, kad gaunu šviežią mėsą, galiu pati išsirinkt gabaliukus, ir dar nuolaidą duoda, jei daugiau perki, kai ir taip viskas pigiau.o tokie vaisiai ir daržovės tai irgi šviežūs, pasirinkimas didelis, ir kainos daug mažesnės. pvz turguj tiek obuoliai, tiek persikai gali gaut už 1eur/kg kai parduotuvėj daug daugiau, bananai ir apie 1 eur kainuoja už kg.
obuolius perku pagal sezonus iš skirtingų vietų, dabar pvz man skaniausi yra Aldi parduotuvėse, na jie iš Ispanijos, bet čia jau kažkaip nesižiūriu iš kur jie, bile skanūs ir nebrangūs (1.40 eur už kg), bet saldumas, pasaka...
dėl sulčių tiesa, geros brangios, tai mes ir ne per dažnai lepinamės, jau geriau kelis apelsinus per dieną suvalgyt, o su maistu paprastai geriam vandenį, taip jau pratus, arba arbatą, jei tai ryte.
kruopas ir dar kol kas naudoju iš lt, nors turim rusų parduotuvę, kur galiu gaut ir ten., bet kai retai valgom,tai užtenka ilgam.

n u žinok, tikrai mes nesispaudžiam, kartais net pikta, kad daug maisto keliauja lauk po kelių dienų, nes nespėjam suvalgyt, vis sakau, kad kitą kart gaminsiu mažiau, kad nereiktų mest. kartais pavyksta, kartais ne.
realiai tai pagrinde maistą aš perku, ir dabar nedirbu realiai,tai žinau kiek mano sąsk. jau kuris laikas yra, ir tikrai, jei aš išleisčiau po 200 eur per mėn, ji jau seniai būtų tuščia, bet kol kas vis dar ne.
bet kaip tiksliai paskaičiuot tai net nežinau g.gif
nu dabar pvz ryt žadu važiuot į turgų, nu tai gerai kainą kiek išleidau galiu žinot, bet tokios mėsos jau u-teks kaip min 1.5 mėn. o gal ir 2, žiūrnt ką pirksiu. aną dieną pirkau ryžių paką ir miltų, nu tai ryžių ir kaži ar sunaudosiu visus per mėn. miltų tikrai ne,taip ir kai dedas viskas tai sunku kažkaip paskaičiuot g.gif

kas dėl pirkimo apskritai, toj minėtoj carrefour pvz. gal ir pas jus taip yra, renkasi bonus taškai. tai aš vis pasižiūriu kur kokios akcijos būna su čekiais, pvz. dabar turėjau perkant higienos priemones už 10 eur. gauni extra 300 taškų, nu nors ir nereikia dabar nieko, bet pasiėmiau šampūno, kondicionieriaus, jau kortelėj 300 taškų. surinkus 500 - gauni 5 eur kuponą, kurį gali išleist parduotuvėj. Dabar jau pas mane taškų 1500 vėl prisirinko vis per tokias akcijas, nes tiap perkant tai mažai gauni, jei nedaug moki, tai va jau pasiimsiu kuponų už 15 eur (jau iš vis kuponais taio per porą metų esu gavus apie 50 eur). nu tai tokie dalykai padeda ir pataupyt smile.gif

daugiau pvz. jei būna kokie sausi pusryčiai sakykim, perkant du trečias puse kainos, nu tai ir imu tris, nes kas einama, tai sueis, pažiūri į galiojimą ir viskas, bet tokiu apsipirkimu jau iš kart pvz sutaupai 2-3 eur.
arba buvo kažkada toks pasiūlymas, perkant 2 pakius makaronų, padažas pomidorų nemokamai, ar tai kečupas pvz. ir pupelės skardinėj dovanų, nu pažiūri, ko reikia, kas naudoajama,tai ir gaudais taip jei užmatau.
arba kad ir tokie miltai, pigiau išeina pirkt 5 kg pakį, nei 5 kart po 1 kg. nu tai vienu metu pasiimu visą kol sunaudoju ir viskas.
Vandneį gėrimui perkam iš Aldi pvz. man jis ten skanus, tai nematau prasmės trigubai mokėt už butelį geresnėj parduotuvėj, jei man tas vanduo visai nepatinka (Spa).

nu žodžiu taip smile.gif


QUOTE(Sophi @ 2010 10 02, 18:34)
Skaitau ir baltai pavydžiu - koks LT vis dėlto brangus maistas unsure.gif

joo drinks_cheers.gif dabar čia kai buvau namie,tai man jau kainos gasdino tiesą pasakius, pasiėmiau 20 lt. kažkaip galvoju nusipirksiu nemažai, kai pažiūrėjau doh.gif tai jei taip imant viens prie vieno valiutą, už 20 eur aš jau nusipirkčiau tikrai daug daugiau.
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2010 10 02, 22:21)
joo  drinks_cheers.gif  dabar čia kai buvau namie,tai man jau kainos gasdino tiesą pasakius, pasiėmiau 20 lt. kažkaip galvoju nusipirksiu nemažai, kai pažiūrėjau  doh.gif  tai jei taip imant viens prie vieno valiutą, už 20 eur aš jau nusipirkčiau tikrai daug daugiau.

Truputį nesuprantu, kodėl litą lyginat su euru vienas prie vieno? 20 Lt, tai 5 eurai. Už 5 eurus, kaip pati rašėte, galite nusipirkti kilogramą mėsos. Lietuvoje už 20 Lt, taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Jurgitak @ 2010 10 02, 23:18)
Truputį nesuprantu, kodėl litą lyginat su euru vienas prie vieno? 20 Lt, tai 5 eurai. Už 5 eurus, kaip pati rašėte, galite nusipirkti kilogramą mėsos. Lietuvoje už 20 Lt, taip pat.

paprastai neverčiu, nes tada reikia versti ne tik kainas maisto, bet ir atlyginimus.
na šiuo atveju atitinka, bet jei sakykim sakysiu bananai kainuoja 1 eur. už kg. tai LT tikrai nenupirksi dabar jau už 3.45 nebent per akcijas kokias, nes kiek pamenu tai virš 4 lt arti 5 kainavo.

o be to, ar už 20lt nupirksi kilogramą jautienos? manau, kad ne.nebent kur iš pažįstamų parduoda tiek pigiau.

ką noriu pasakyt, imdama viens prie vieno, kad dabar įsivaizduokim min alga Lietuvoje 800lt. Min alga Belgijoje berots 1300 eur.(ar 1400 dabar nepasakysiu).

tai jei mes paversim į litus viską - 800lt ir 4485 lt.

imam tą pačią mėsą, kad ir tas 20 lt už kg.
kam "skaudžiau" bus, ar mokėt LT - 20 lt/kg kai alga 800lt. ar mokėt 20 lt/kg, jei jau verčiam, kai algą imam BE 4485 lt. ? (arba kitaip tariant mokėt 5 eur kai alga 1300? ir mokėt 20 lt kai alga 800).
manau mano atveju kainos gaunas pigesnės, nes realiai aš algos gaunu "teoriškai" vos ne dvigubai daugiau.
ką noriu pasakyt, kad maisto kainos Lietuvoje tikrai yra per didelės lyginant su gaunamais atlyginimais.
pas mus gal transportas brangesnis (bet ir tai, gerai paskaičiavus kaži kaip čia būtų, nes metinis autobuso bilietas man kainuoja pvz.216eur. su kuriuo galiu važiuot ne tik savam mieste, bet ir visoj Belgijoj, tik su tam tikros rūšies autobusais, kurie šiaip realiai važiuoja visur, ir to užtenka,metro nusiperki papildomai, bet kai LT metro nėr tai vėl neadekvatu lyginti), sakykim, nuoma, bet maisto kainos yra normalios pagal algas čia.
Atsakyti
QUOTE(Jurgitak @ 2010 10 03, 00:18)
Truputį nesuprantu, kodėl litą lyginat su euru vienas prie vieno? 20 Lt, tai 5 eurai. Už 5 eurus, kaip pati rašėte, galite nusipirkti kilogramą mėsos. Lietuvoje už 20 Lt, taip pat.

Esmė ne kainos, o kainų ir atlyginimų santykis - t. y. kiek ir ko gali iš atlyginimo nupirkt. Anksčiau čia lyginom LT ir FR kainas 1:1, nes ir ten, ir ten vidutinis atlyginimas ~1500 LT ir tiek pat EUR. Ir LT tas kainų ir atlyginimų santykis gerokai prastesnis, deja unsure.gif
Atsakyti
nu va grįžau iš turgaus karsta.gif einu padarysiu suvestinę kiek išleidau, ir ką pirkau, bus aiškiau matyt.
Atsakyti
Na va, pasiskaičiavau.
Išleidau lygiai 55.70 eur.

o buvo pirkta:

-1 kg jautienos faršo
-2 kg jautienos
-1 visa višta
-1 pilna krūtinėlė
-4 gabaliukau avienos kepsniuku su kaulu
-2 turkiškos nemažos duonos plius 3 tokios kaip bandelės
-3 rušių pupelės (maišelis po 1 kg)
-Manų kruopų maišas (1 kg)
-Maži itališki makaronai (1 kg)

-2 pakeliai cinamono lazdelių ir pakelis prieskonių vištienai
-8 nemaži pomidorai
-1 kg svogūnų
-10 persikų
-10 obuolių
-2 dideli granatai
-4 raudonos paprikos

paryškintų dalykų užteks ilgiau nei mėnesiui, tokių pupelių tai užteks pusmečiui drąsiai, nes mažai naudoju, manų bei makaronų taip pat. Cinamono lazdeles naudojam arbatai, tai tų dviejų pakiukų užteks turbūt porai mėn ir.Svogūnai ir ,priklauso nuo to ką darau, bet apie porą mėn užteks, nes dar turiu ir raudonų likusių.
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2010 10 02, 18:34)
Skaitau ir baltai pavydžiu - koks LT vis dėlto brangus maistas unsure.gif

Is dalies taip. Bet analogiskai pavydas paima, kai LT gali vaziuoti autostrada nemokamai, arba kai pastu atkeliauja popierius, primenantis, kad reikia susimoketi metini TV ar NT mokesti, netgi jei tas NT yra nuomojamas butas.
Bet is kitos puses - neturetum pinigu, autostrada nevaziuotum, nuomotumeis pigesni busta ir pan...

QUOTE(grange @ 2010 10 02, 21:21)

As irgi Carrefoure apsipirkineju biggrin.gif Nustebau del persiku kainos, nes jie pas mus auga, man butu pora kilu iki artimiausiu sodu. Bet siuo metu as moku nuo 2 eur uz kg. Po 1 eur/1kg bananu teko tik su nuolaida nusipirkti, siaip jie kainuoja apie 1.7 eur.

Labai mazai makaronu valgote 4u.gif Man makaronu patiekalai - vieni pigiausiu, sociausiu ir lengvai virskinamu.

Miltu dideliais kiekiais nesu maciusi, tik cukru. Tai pastarojo dabar pirksiu ir as po 5 kg.

Pas mus mesos turgaus nera, tai ir noredama negaleciau ten apsipirkti. Siaip orientuojuosi i vietine produkcija. Zinau, kur galima nusipirkti jautienos po 10eur/kg, bet ten reikia pirkti 10kg is karto, ir deze jau buna paruosta. Ten papuola ir mesa, tinkanti tik sriuboms, tik troskiniams, siek tiek buna ir kepsniams... Versiena - tas pats kiekis - 12 eur/1kg. Parduotuveje - nuo 20 eur, bet jau rinktine.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pireja: 03 spalio 2010 - 19:14